Skocz do zawartości

Zyskując na kredycie dzięki inflacji?


Cień

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Cień napisał:
14 minut temu, Maszracius_Iustus napisał:

Póki co prawnie można się zabezpieczyć żeby nie spłacać kredytu gdy się noga powinie, ale to prościej powiedzieć niż zrobić.

Mógłbyś rozwinąć ?

Jak wyjeżdżałem z kraju to nie maiłem nic więc pierwsze co z czym się zaprzyjaźniłem to książki biznesowe i prawne + prawnik z czasem o czym się przekona każdy prowadzący biznes, że prawnik od pewnego momentu staje się członkiem rodziny.

 

Ja zrobiłem zabezpieczenia wedle porad i swoich kalkulacji jak coś zrobiłem źle i wszystko stracę trudno biedny wyjechałem najwyżej znowu będę biedny nic strasznego choć nieprzyjemnego. 

 

Ja nie jestem właścicielem moich aktywów tylko spółka a spółka rozlicza się z DG w takiej sytuacji kiedy z excela wynika, że sobie nie poradzę (biznes straci płynność, padnie) ogłaszam w odpowiedniej chwili upadłość i spłacam po 1 euro lub 1 funt długu w wyrazie dobrej chęci i nic nie mogę mi zrobić NARAZIE bo nie wiadomo jak się prawo zmieni.

 

Dlaczego spółka jest karmiona przez DG? Ano dlatego, że banki niechętnie udzielają kredytów w zależności od kraju spółkom bez historii kredytowej np musisz przez minimu 3-5 lat prowadzić dochodową działalność żeby dostać kredyt a tak DG bierze kredyt finansujący spółkę i jest git ja póki co nie mam żadnych kredytów oprócz tego co jestem winny rodzicom ale to mała suma i spłacam z dużym naddatkiem.

 

Nikt nie może Ci nic zrobić jeśli Twoje mieszkanie jest na spółkę nie na Ciebie wyrzucić nie wyrzucą, zająć nie mogą bo własność spółki. Za długi się nie idzie do więzienia.

Żeby nie było ja nie nakłaniam do nie spłacania długów wręcz przeciwnie należy być uczciwym, lecz w mądry sposób. 

 

Jak macie jakieś pytania śmiało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Maszracius_Iustus said:

 

 

Jak macie jakieś pytania śmiało.

Gdzie masz tę spółkę? Wiesz, że w pl do spółki może wejść zarządca przymusowy, syndyk, bądź komornik. Wszystkie aktywa może zająć ci US i jeszcze parę instytucji. 

 

W swoim czasie bawiłem się fundacjami. Wielu ludzi przepuszcza przez nie kasę. Tam jest jeszcze prościej wszystko stracić, bo na wniosek właściwego ministra wchodzi kurator i pozamiatane. 

 

W PL de facto nie ma prywatnej własności, ludziom się tylko tak wydaje. Jak komuś odpukać podpadniesz, to momentalnie zostaniesz wyczyszczony z majątku. 

 

Tak naprawdę jedyne zabezpieczenie dla szaraczka, to trzymanie części lub całości aktywów za granicą. 

 

Jako smutną anegdotę powiem, że miałem 2 lata temu zablokowany rachunek firmowy przez US przez miesiąc, bo była niedopłata PIT na pareset pln - księgowość sie walneła. 

 

Takie są realia działalności w pl. Znajomi mają dużą firmę importową - spożywka. US im od 3 lat nie chce 5 mln vat zwrócić. Nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi. 

 

A im większą kasą obracasz tym ryzyko logarytmicznie wręcz rośnie. 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maroon napisał:

Gdzie masz tę spółkę?

Nie w Polsce; pisze tylko o swoim przypadku jak kolega spytał a to o czym wspominasz to wiem dlatego napisałem, że rzecz jest tylko prosta w teorii i z  fasady niestety :(

 

 maroon,  historycznie zawsze tak było istniały państwa ''twierdze/nietykalne'' i te pozostałe.

Edytowane przez Maszracius_Iustus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, maroon napisał:

A im większą kasą obracasz tym ryzyko logarytmicznie wręcz rośnie.

No  nie wiem...

Logarytmicznie oznacza, że dla coraz większego X (obrót) przyrost Y (ryzyko) jest coraz mniejszy, więc o ile do pewnego momentu ryzyko rośnie, to w miarę zwiększania obrotów owe ryzyko się wypłaszcza i jest w zasadzie stałe. Wątpię, że to miałeś na myśli.

funkcja_logarytmiczna__1.png

Być może chodziło Ci o przyrost wykładniczy, kiedy ryzyko Y wzrasta coraz szybciej wraz ze zwiększaniem obrotu i na pewnym poziomie wręcz gwarantuje, że znajdziesz się w obszarze zagrożenia objęcia przymusowym 'planem naprawczym' albo czymś w tym stylu.

arkusz-28-11.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Cień said:

Domyślam się że jest po mojej stronie gdzieś błąd logiczny

Tylko w założeniu że taka sytuacja się utrzyma, a tego nie wiesz.

 

Generalnie masz rację.

 

Realnie ujemne stopy procentowe (takie mamy - inflacja je przewyższa i to sporo) -> zyskują dłużnicy, tracą oszczędzający.

 

Realnie dodatnie stopy procentowe (takie powinny być w normalnej gospodarce, ale na razie można o tym zapomnieć) -> zyskują oszczędzający, tracą dłużnicy.

Edytowane przez osadnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Cień said:

Domyślam się że jest po mojej stronie gdzieś błąd logiczny

Zakładasz racjonalność postępowania banków i RPP. Jeśli istnieje jakiś cel nadrzędny, to sytuacja w której wszyscy stracą, staje się realna - może i ja stracę, ale somsiada szlag trafi, winc warto.

Inflacyjne dewaluowanie wartości pieniądza ma polityczny cel - atak na klasę średnią. Jednocześnie, jeśli tak naprawdę jest, to nie można przy okazji stworzyć nowej klasy średniej tanimi kredytami - stąd smutne przewidywanie, że i nieruchomości, i złoto w perspektywie 10 lat spotka jakiś nieprzyjemny "wypadek" np. ustawa wywłaszczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Adams said:

No  nie wiem...

Logarytmicznie oznacza, że dla coraz większego X (obrót) przyrost Y (ryzyko) jest coraz mniejszy, 

 

Być może chodziło Ci o przyrost wykładniczy, kiedy ryzyko Y wzrasta coraz szybciej wraz ze zwiększaniem obrotu i na pewnym poziomie wręcz gwarantuje, że znajdziesz się w obszarze zagrożenia objęcia przymusowym 'planem naprawczym' albo czymś w tym stylu. 

arkusz-28-11.png

Owszem o wykładniczy chodziło. Thx za korektę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.