Skocz do zawartości

Profesjonalista - wasza definicja


RealLife

Rekomendowane odpowiedzi

W każdej pracy miałem do czynienia z osobą lub osobami, które obierałem jako profesjonalistów. Zdecydowanie wyróżniali się w środowisku. Tak jakby wyższy level działania.

 

Było w nich połączenie wiedzy, odpowiedzialności, zaufania do ich pracy i decyzji. Zaufanie to przejawiało się w tym, ze jak profesjonalista wyraził swoje zdanie to nie było dyskusji. Nie dlatego, że ktoś się bał ale własnie dlatego, że wszyscy ufali, że tak jest. Charakteryzowała ich jeszcze jedna cecha - zawsze można było na nich polegać, w najtrudniejszych sprawach. W sensie - jak profesjonalista podjął się zadania to znaczy, że będzie zrobione. Często rozwiązywali problemy, z którymi inni męczyli się długo. Byli też na swój sposób zdystansowani do pozostałych ale przy bliższym poznaniu okazywali się naprawdę fajnymi ludźmi. 

 

Jakie cechy powinien wykazać wasz kolega/koleżanka w pracy aby nazwać ich profesjonalistami, waszym zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, że mądry temat poszedł się dymać.

Gdy się wystarczająco dużo wie nie trzeba już pracować.

Trzeba tylko pokazać wyjście gdy wszyscy najmądrzejsi polegli na polu chwały.

Przeżyłem to, sam też byłem w takiej sytuacji.

Jako ten najmądrzejszy - gdyby ktoś pytał.

Ze skromności nie rozwinę tego tematu, bo jest prosty jak konstrukcja cepa, ale mogę odpowiedzieć na priva.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei

 

Za rozwalenie tematu rzucam na ciebie czar (w Skyrim zawsze grałem magiem więc się nauczyłem) - nie stanie ci do końca stycznia a w lutym obudzisz się obok grubej baby, takiej co ma pojedyncze włosy na brodzie. 

 

Poza tym 500 PLN za divę to dużo. Mężatki wychodzą taniej i od biedy można się pokusić o minetę co przy Divie nie wypada. 

 

 

Sam sobie odpowiem:

 

Aby być postrzeganym jako profesjonalny należy

 

1. Być uczciwym. Nigdy nie zmyślać opowiadając głupoty jeśli czegoś się nie wie. Nic tak nie obniża profesjonalizmu jak przyłapanie na sciemnianiu i graniu wszechwiedzącego. Profesjonalnie jest się przyznać, że się nie wie.

 

2. Dotrzymywać terminów. Oznacza to, że nie należy zbyt dużo sobie brać na głowę ale jeśli już coś się weźmie do realizacji to należy to wykonać zgodnie z obiecanym terminem.

 

3. Odpowiadać na e-maile. Jeśli nie jest to możliwe w ten sam dzień, zrobić to w najszybszym możliwym terminie. Czasem pracy jest tak dużo, że dopiero za 3-4 dni będzie czas ale odpowiedzieć.

 

4. Profesjonalista wie kiedy zmienić pracę bo widzi, że nadmiar obowiązków niszczy jego jakość. Kiedy pracy jest tak dużo, że nie może wykonywać jej profesjonalnie rozmawia z przełożonym a jeśli to nic nie daje, odchodzi.

 

5. Robić samemu lub kontrolować cudzą pracę jeśli się za owa pracę się odpowiada. Nie zlecać pracy ludziom co do których profesjonalizmu nie jesteśmy pewni. 

 

6. Nie podejmować decyzji od razu. Przemyśleć. Wypowiedzieć swoje zdanie na drogi dzień. 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RealLife napisał:

grubej baby, takiej co ma pojedyncze włosy na brodzie

Kto słonia nie wyjebie, ten życia nie zna. Ja znam tylko mortl kombat.

Wszytkie 6 punktów wypełniam wzorowo.

4. Warto poszukać logistyki - hajc musi się zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, RealLife napisał:

Jakie cechy powinien wykazać wasz kolega/koleżanka w pracy aby nazwać ich profesjonalistami, waszym zdaniem?

Osoba, która umie przejść przez dany proces od A do Z. Cała reszta, tj. zaufanie do wizji, realizacji, czy możność polegania na takiej osobie wynika z z tego, że profesjonalista wie jak będą wyglądać poszczególne składowe zadania, jakie mogą pojawić się problemy, na co trzeba zwrócić uwagę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalista to człowiek, któremu powierzasz najtrudniejsze zadania. A te zadania dla niego są banalne. To jest moja definicja, a wszystko inne z niej wynika. 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, RealLife said:

@zuckerfrei

1. Za rozwalenie tematu rzucam na ciebie czar

 

2. Poza tym 500 PLN za divę to dużo. Mężatki wychodzą taniej i od biedy można się pokusić o minetę co przy Divie nie wypada. 

 

3. Sam sobie odpowiem:

1. Ukłon szacunku. Może temat jeszcze da się uratować.

 

2. Agree.

Tak z grubsza 4 razy za drogo.

Ja daję 120 za numerek i tylko raz się trafiło że dałem 150, taka mała ekstrawagancja typu "należy ci się to co najlepsze".

Było takie samo jak to za 120 czy 100.

Jakby nie liczyć - średni stosunek trwa 11 i pół minuty.

Kto jak kto ale Cohello powinien to wiedzieć. Czasami trwa 11,5 sekundy, też tak bywa.

Wychodzą mężatki taniej, owszem, ale od jakiegoś czasu chyba padł na nie pomór, bo od wielu lat żadnej ani śladu.

Jeśli idą na ciebie - jesteś w czepku urodzony.

Ja swoje pięc minut i pięć mężatek miałem kilka dekad temu.

Co do minet - zależy od mięska jakie ma się przed oczami (i nosem - tu mowa o zapachu).

Nie ma tak, że mężatki pachną różami a dziwki rybami.

Bywa i odwrotnie.

 

3. Lista ładna ale nie na ten rozpieprzony wątek.

I tak nikt w to nie wniknie.

Ja może, gdy mi starczy wódki, nie dzisiaj.

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adams Dobreeeee!

 

Kurde, Ci azjaci są niemożliwi. Siedzi taki gość i nakurwia całe życie makaron to wiadomo, że dojdzie do takiego poziomu, że mógłby z tego pętle robić i nas wszystkich tutaj za nogi powieszać na drzewach jak bombki.

 

Naoglądałem się już różnych street foodów z Azji i takich hardkorów jest więcej. Piękna sprawa generalnie. A to nie tylko z dziedziny gastronomii. Coś niemożliwego. W Polsce niektóre dupy nie potrafią jajecznicy ukręcić a gość makaron w 4 minuty samymi dłońmi napierdala XD Coś niemożliwego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, RealLife said:

Aby być postrzeganym jako profesjonalny należy

 

1. Być uczciwym. Nigdy nie zmyślać opowiadając głupoty jeśli czegoś się nie wie. Nic tak nie obniża profesjonalizmu jak przyłapanie na sciemnianiu i graniu wszechwiedzącego. Profesjonalnie jest się przyznać, że się nie wie.

 

2. Dotrzymywać terminów. Oznacza to, że nie należy zbyt dużo sobie brać na głowę ale jeśli już coś się weźmie do realizacji to należy to wykonać zgodnie z obiecanym terminem.

 

3. Odpowiadać na e-maile. Jeśli nie jest to możliwe w ten sam dzień, zrobić to w najszybszym możliwym terminie. Czasem pracy jest tak dużo, że dopiero za 3-4 dni będzie czas ale odpowiedzieć.

 

4. Profesjonalista wie kiedy zmienić pracę bo widzi, że nadmiar obowiązków niszczy jego jakość. Kiedy pracy jest tak dużo, że nie może wykonywać jej profesjonalnie rozmawia z przełożonym a jeśli to nic nie daje, odchodzi.

 

5. Robić samemu lub kontrolować cudzą pracę jeśli się za owa pracę się odpowiada. Nie zlecać pracy ludziom co do których profesjonalizmu nie jesteśmy pewni. 

 

6. Nie podejmować decyzji od razu. Przemyśleć. Wypowiedzieć swoje zdanie na drogi dzień. 

1 - Racja, trzeba umieć powiedzieć "nie wiem" - z tego czasem większy szacun na dzielni, niż z kombinowania. Ale warto móc wskazać, kto wie.

2 - Nie zawsze się da. Umieć zarządzać czasem do tego stopnia, by odpowiednio wcześnie poprosić o pomoc, lub o zmianę terminu.

3 - Mail mailowi nie równy. Na niektóre czasem i tydzień za mało. Wtedy - napisać "udzielimy odpowiedzi do dnia X.XX"

4 - To podpada pod zarządzanie czasem, punkt drugi; pod umiejętność powiedzenia "tego na tą datę zrobić się nie da"

5 - Brak zdania, zależy od dziedziny

6 - Czasem trzeba podjąć jakąkolwiek decyzję już, i żyć z jej konsekwencjami. Gdy cały management jest paraliżowany strachem o potencjalne koszty strat, profesjonalista wie że jego jest odpowiedzialność.

 

7 - Profesjonalista jak strażak - czasem lepiej by się opierdalał.

8 - Profesjonalista jak artyleria - dobrze wiedzieć, że masz ją za plecami, gotową do pomocy.

 

Ale najważniejsze - profesjonalista zawsze pamięta, że nie jest wyrocznią. Jeśli zacznie myśleć że nią jest - przestaje być profesjonalistą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz uwaga. Połączmy więc temat ruchania,  mężatki i profesjonalisty chińczyka. 

 

Tym o to filmem zdobędę serce (waginę) każdej mężatki. 

 

https://streamable.com/kwget5

 

 

Takie połączenie nie wydaje się głupie bowiem jest taka teoria, że wszystkie starania jakie mężczyzna robi są po to aby zaruchać. 

 

Np. po co piłkarze grają w piłkę...

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli profesjonalistę rozumieć jako kogoś dobrego w swoim fachu to z pewnością będzie to ktoś kto spędził na tej czynności około 10 000h. Jednak mogą do tego dochodzić jeszcze kwestie relacji i soft skilli to wtedy nie zawsze czas pomaga a bardziej odpowiedni temperament.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.