Skocz do zawartości

Mały laptop do tańca i różańca poszukiwany


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci mocno wieczorową porą.

 

Od jakiegoś czasu, prześladuje mnie myśl o małym laptopie, oczywiście na windowsie (apple odpada). To o czym marzę, to przede wszystkim wielkość - ma być naprawdę mały i lekki. Nie wiem, może 10, 12, 13 cali?

 

Koniecznie windows, musi uciągnąć skype, programy typowo biurowe, mieć głośniki, kamerkę, to co ma każdy laptop. W żadne gry nie będę grał. Dysk oczywiście SSD. Byłoby cudownie, gdybym mógł na nim ogarnąć nagrania które wrzucam na youtube radio samiec, czyli żeby dało się uruchomić programy takie jak shotcut, audacity, jakiś graficzny soft żeby ogarnąć grafikę.

 

Rzadko wyjeżdżam, ale jak już gdzieś wyjadę, to chciałbym mieć kompletny komputer ze sobą, ale żeby był jak najmniejszy, żeby bez problemu wrzucić go do plecaka i zapomnieć o nim.

 

Mam duży laptop - ale to wielkie krówsko, mam tablet, ale to kompletna porażka, niewygodny i na androidzie. Smartfon jest o wiele za mały.

 

Problemem jest cena, muszę ostro oszczędzać.

 

Proszę o jakieś propozycje i z góry za nie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wykmini coś sensowniejszego, nie wiem czy sprzęt musi być nowy, osobiście gdybym szukał czegoś budżetowego o powyższych parametrach, chyba kupiłbym coś poleasingowego.

Przykładowy lajtop z i5 szóstej generacji, 8 gb ramu, dyskiem ssd 256 gb i ekranem 12,5 cala za 1649 zł:

 

https://www.morele.net/laptop-dell-latitude-e5270-6885546/

 

Do takich zastosowań jak wymieniłeś, powinien wystarczyć.

Tylko nie ma napędu optycznego, trzeba by dokupić jakiś zewnętrzny, gdyby był potrzebny.

 

Wiem, że opinie o morele są podzielone, mieli afery z danymi użytkowników itd. jednak jakoś z przyzwyczajenia tam kupuje.

Ze 4 miesiące temu kupiłem komuś poleasingowego lajtopa od nich i nie było z nim żadnych problemów do tej pory, więc prawdopodobnie trochę pochodzi, a przynajmniej tak mi się wydaje. ? 

 

Ale niech ktoś bardziej ogarnięty się wypowie, ja zarzuciłem tylko luźną myśl.

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surface Go + klawiatura. Używam i jestem zadowolony. Niewiele cięższe od tabletu a wydajność do zdań typu net, YT bardzo dobra.

 

Cena, tanio nie będzie jeśli bez używek. Można poszukać powystawowych. 

 

https://www.microsoft.com/en-us/p/surface-go/8v9dp4lnknsz?activetab=pivot%3aoverviewtab 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński żeby był do podstawowego użytkowania, czyli skype, word, exel, przeglądanie stron itp. to będzie w okolicach 2  - 2,5 k za ultrabooka.

 

Jeśli chciałbyś montować materiały, czyli mieć odpowiednio wydajny procesor to już wchodzimy w kwoty 4,5 - 5k. 

 

Im większa miniaturyzacja tym wydajność jest droższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był na Twoim miejscu brałbym pod uwagę:

-matowa matryca, 12 cali będzie w porządku, rozdzielczość 1366x768 pikseli, czyli klasyka w tej wielkości; bez ekranu dotykowego

-system Windows 10 Pro

-przyzwoita bateria

-wygodna klawiatura i touchpad

-możliwość podpięcia stacji dokującej

-gwarancja biznesowa

-jakość wykonania(raczej aluminium niż plastik)

 

Marki, które bym rozważał: IBM, HP, DELL (TYLKO SERIE BIZNSOWE).Innych moim zdaniem nie ma sensu kupować. Szkoda pieniędzy i praca na takich sprzętach jest po prostu męcząca.

 

 

Z modeli, z takiego szybkiego wyszukiwania: Lenovo Thinkpad A285 i Thinkpad X280.

Oba dostępne na allegro do 3 tys. nowe.

Edytowane przez Janek Horsie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Janek Horsie napisał:

rozdzielczość 1366x768 pikseli, czyli klasyka w tej wielkości

10 lat temu.

Na takim śmiesznym ekranie dosłownie nic nie widać. Ciężko sie pracuje ma czymś takim.

 

Moim zadaniem podstawą tu będzie ekran - to jest laptop i ma być wygodny.

 

Są jeszcze jakieś 11 calowe od samsunga też bym rozważył ale nie wiem co to i mogą być bardzo mało wydajne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Mosze Red said:

Jeśli chciałbyś montować materiały, czyli mieć odpowiednio wydajny procesor to już wchodzimy w kwoty 4,5 - 5k

Jak w takich rejonach, to warto rozważyć Della XPS 13 - sam używam wersji i7, i jak na razie nie udało mi się go zajechać normalną pracą (do gier się nie nadaje). IMHO dzisiaj 4kpln to niestety minimum by obsłużyć w miarę komfortowo worda, zooma itd przez następne trzy lata - za 3kpln będziesz miał sprzęt, który za rok, półtora zacznie zauważalnie zamulać. Do rozważenia przy dowolnym laptopie:

- rozdzielczość 1080, bo 4k na 13' ekranie w długim okresie czasu może męczyć (x1400 czy 2k nie testowałem, więc może być też OK)

- zasilanie przez usb, bo dedykowany wtyk zasilania ogranicza dostępność "off grid", no i w drodze jedna ładowarka do wszystkiego

- każdy ultrabook w rozsądnej cenie, po prostu jest delikatny, nieważne metal czy plastik - ma być mała waga, to fizyki nie oszukasz. Jeśli ma być czesto przemieszczany, warto od razu warto w kategorii "poręczność" patrzeć na wagę/rozmiary/cenę etui

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/laptop-lenovo-laptop-lenovo-thinkpad-yoga-370-i5-7300u-8-gb-240-ssd-13-3-quot-fhd-w10pro-b-uniwersalny-7613565/

 

Zadzwoń i zapytaj czy to powystawowy czy poleasingowy. Może się przekonasz. 

 

Ja mam poleasingowe thinkpady od lat. Odkąd zacząłem używać jestem wierny. Miałem kiedyś Della w metalowej obudowie. Niezawodnością biją na głowę, wszystko inne. Mają dość tradycyjny design,  z drugiej strony używają dobrych materiałów i długo wyglądają ok. 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do różańca on line, aby spawdzić czy działa:

Różaniec on-line w intencji chorych i pokoju. Dołącz do modlitwy na żywo [TRANSMISJA LIVE] (deon.pl)

Strzelam w lenovo ale musi mieć wyjście DP lub HDMI w hotelu moża pod TV podpiąć...

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim! 

 

Ceny mnie załamują :( Póki co podoba mi się huawei i surface, ale huawei nie ma wejścia do kabla sieciowego, szkoda.

 

Apple odpada, nie cierpię tego systemu, i jest o wiele za duża cena w stosunku do tego co oferują.

 

Dodam jeszcze że ma być malutki, a w domu żebym mógł podłączyć go do monitora, myszki, klawy i normalnie śmigać. Czyli wyjście HDMI ma posiadać, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2021 o 18:14, Marek Kotoński napisał:

Ceny mnie załamują :( Póki co podoba mi się huawei i surface, ale huawei nie ma wejścia do kabla sieciowego, szkoda.

 

Wczoraj popsuł mi się laptop i też jestem w trakcie poszukiwań nowego.

Jak zobaczyłem ceny musiałem trzymać się czegoś by nie zemdleć.

Pytanko do ciebie bo na live pokazywałeś Huawei laptop 14 cali. 

Czy za taki sam tylko 13 cali 3200 zł to dobra cena bo mam okazje kupić??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2021 o 18:14, Marek Kotoński napisał:

Dodam jeszcze że ma być malutki, a w domu żebym mógł podłączyć go do monitora, myszki, klawy i normalnie śmigać. Czyli wyjście HDMI ma posiadać, tak?

Tak, może mieć HDMI, Display Port, ewentualnie DVI lub nawet D-SUB.

Te Huawei Mate mają w zestaweie MateDock - taka pseudo stacja dokująca na USB-C z takimi portami. Masz tam jedno zwykłe USB, jedno USB-C, HDMI i VGA (D-SUB 15-pinowe).

Dobre i to, ale przy jednym USB to zapomnij o podłączeniu czegoś innego niż klawiatura bezprzewodowa z myszką (o ile są na jednym odbiorniku).

Z podłączeniem drukarki czy jakiegoś pendriva trzeba już kombinować z jakimiś hubami USB albo wyjmowaniem klawiatury/myszki.

 

Do Twoich potrzeb to moim zdaniem najlepszy będzie 12, a maksymalnie 13-calowy laptop z serii biznesowych, z fizycznym złączem pod stację dokującą (zazwyczaj pod spodem obudowy).

Sam korzystam z takiego rozwiązania na Lenovo X220 (tania poleasingówka). Stację kupiłem za jakieś 15zł, używkę w idealnym stanie. Mam do tego na stałe podpięty monitor 24 cale. Jak potrzebuję skorzystać z niego po prostu wkładam lapka do stacji i przepinam zasilacz z tyłu laptopa do gniazda w stacji.

 

Jeszcze jedna ważna rzecz - dużo piszesz, więc przed zakupem koniecznie sprawdź jak się zachowuje touchpad i klawiatura w sprzęcie, który zamierzasz kupić.

Miałem okazję pomacać tego Huawei Mate i jedno co mogę napisać - dla mnie touchpad w tym urządzeniu odpada. Jest po prostu tragiczny. Klawiatura jest taka sobie, ujdzie w tłumie. Ale to moje subiektywne wrażenia, komuś innemu będzie pasować.  Ja przyzwyczaiłem się do klawiatur i touchpadów w IBM/Lenovo z serii T/X/R, Dellach Latitude i teraz ciężko byłoby się przestawić.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.