Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, manygguh napisał:

Skąd wiedziałeś, że to większy spadek, a nie chwilowa koreka na te 5%? W sensie miałeś jakiś stop loss wyznaczony, czy stosowałeś jakąś inną metodologię?

 

I tak planowałem sprzedać połowę tyle, że zobaczyłem ostrzejszy spadek i sprzedałem 3/4.

 

Zostawiłem 1/4 na wypadek gdyby to był chwilowy spadek i znów skoczyło w górę.

 

Metoda nazywa się 'nie bądź chciwym ujem Mosze, swoje już chapnąłeś, minimalizuj ryzyko' ;) 

 

 

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, manygguh napisał:

Skąd wiedziałeś, że to większy spadek, a nie chwilowa koreka na te 5%? W sensie miałeś jakiś stop loss wyznaczony, czy stosowałeś jakąś inną metodologię?

Jak przebił 40k USD to było widać po nim brak zdecydowania... (to samo czułem w porannym pierwszym sikaniu).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrandyRiver ja pierwsze krypto kupowałem na Binance.

 

Tutaj masz mojego reflinka jak chcesz (zmniejszyłem na nim opłaty transakcyjne o 10%): https://www.binance.com/pl/register?ref=FSXNGUU1

Tu rejestracja bez reflinka: https://accounts.binance.com/pl/register

 

Najszybciej to kupisz w kantorach jak np. ten: https://kantorbitcoin.pl/

Ale by kupować w kantorze musisz portfel od razu mieć nie wiem czy to najlepiej dla początkującego. Wg. mnie to zwiększa trudność.

W kantorach zabiorą Ci od 3 do 6% na prowizji. Do Binance wpłacisz powiedzmy 300 Euro to masz 300 Euro na koncie :)

 

A w Binance masz zapisywane na giełdzie. Tutaj fajne jest to, że w każdej chwili możesz handlować, a 80% giełdy jest trzymane na zamkniętych serwerach odciętych od internetu co uniemożliwia kradzież.

 

I tutaj uważaj. Binance to jedna z najtańszych metod zakupu krypto bez prowizji tylko musisz zrobić przelew SEPA w Euro do giełdy.

 

Tutaj krótki filmik jak to zrobić (jest język Polski w Binance).

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrandyRiver

Giełda binance lub jakaś polska np. Bitbay, a potem wybraną kryptowaluta, która kupiłeś np cyfrowy dolar USDT - tether możesz wysłać przelewem o odpowiednim typie blockchainu na odpowiedni adres na konto np. na Probit. Jest dosyć sporo portali gdzie możesz kupić wybrane tokeny lub krypto, w zależności co cię interesuje. To tak w dużym skrócie. Zanim w to wejdziesz, złap wiedzę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje panom wyników :)

Ja jeszcze nigdy nie wszedłem na poważnie w inwestycje w krypto, ale zamierzam niedługo zacząć regularnie inwestować na długi okres czasu.
Póki co zacząłem się dokształcać w temacie blockchaina i wygląda na to, że używanie go jako waluta jest bardzo ale to bardzo ograniczonym sposobem na wykorzystanie jego możliwości.
Zaczynam rozumieć dlaczego mówią, że blockchain to rewolucja na skalę nowego internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gnukij1 napisał:

@BrandyRiver

Giełda binance lub jakaś polska np. Bitbay.

Bitbay jest zarejestrowany w Estonii ;) Z Polski go nasz kochany PiSowski rząd wygonił.

 

12 minut temu, GriTo napisał:

@Lukas3k, @gnukij1 Panowie, a Revolut nie wystarczy?

Co sądzicie? Czy donosi na innych czy też co innego czyni?

Revolut wystarczy też, ale ja używam Bitpandy do bramki między krypto, a walutami fiat. Chociaż tam rejestracja przez unię europejską uciążliwa, ale wg. mnie o niebo bezpieczniejszy od Revoluta.

https://swissborg.com/ jeszcze dobry, ale sama apka jest na mobajla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh ja naprawdę tak czułem. Ja long term jestem także tan spadek mam w nosie. (nie mam jeszcze plecaka nawet). @GriTo revolut jest spoko na skalping (moim zdaniem) kupując tam krypto revolut jest ich wlascicielem - nie możesz ich przelać na inna giełdę lub swój portfel. No i czasem ludzie tam mają problem z zamrożeniem kasy (kolejna werfikacja) na koncie revolut. Spróbuj za 100 pln wejść zobacz co i jak... proste jak drut...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gnukij1 napisał:

Prawie wszystkie słupki ważniejszych krypto w dół, ktoś wie czym jest to spowodowane?

Pewnie tym, że każda bańka kiedyś pęka. W zasadzie innego powodu nie trzeba.

 

1 godzinę temu, manygguh napisał:

Skąd wiedziałeś, że to większy spadek, a nie chwilowa koreka na te 5%? W sensie miałeś jakiś stop loss wyznaczony, czy stosowałeś jakąś inną metodologię?

Pytanie nie do mnie, ale odpowiem - jeśli zamierzasz złapać idealną górkę, to gówno złapiesz.

Ostatni tydzień krypto zapieprzały tak, że ciężko było za nimi wzrokiem nadążyć.

To zazwyczaj ostatni sygnał że bańka pęka. Wtedy nie myśl długo tylko spadaj stamtąd - nawet jak pójdzie jeszcze ileś tam w górę.

Lepszy mniejszy zysk niż żaden, albo duża strata.

Godzinę temu, Mosze Red napisał:

Metoda nazywa się 'nie bądź chciwym ujem Mosze, swoje już chapnąłeś, minimalizuj ryzyko' ;)

Też ją stosuję, tylko nie nazywałem jej "Mosze" ?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BrandyRiver napisał:

@Lukas3k @gnukij1 Panowie, a jak z podatkami? Czy od zysku np. na binance płaci się w PL podatek?

 

Płacisz 19% podatku, ale tylko jak wracasz do waluty fiat jak złotówka, euro.

To 19% nie jest jeszcze tragiczne, bandyci z Irlandii biorą aż 33%!

Ale ważna zasada: póki trzymasz środki w krypto walutach to nie płacisz podatku ;)

Aż musze się zorientować ile kosztuje obywatelstwo jakiejś wyspiarskiej republiki bananowej by na ich papierach wrócić do walut fiat ;)

 

Znajduj ile się da rzeczy, w których możesz płacić w krypto to zmniejszysz podatek :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukas3k nigdy jeszcze nie wypłacałem osobiście, ale aż niedowiary, że takie podatki!!!

 

Raz ze płacisz mała prowizję przy kupnie, przy wypłacie pewnie też coś ale że aż 1/5 to rozbój w biały dzień.

 

Zamiast inwestować w jakieś krypto typu BTC czy ETH, moim zdaniem znacznie lepiej zainwestować w perspektywiczny coin, gdzie kupno przy presale jest za grosze, a potem nawet sprzedać za kilkukrotnosc tego, niż bulic w coś mocno hypowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, gnukij1 napisał:

@Lukas3k nigdy jeszcze nie wypłacałem osobiście, ale aż niedowiary, że takie podatki!!!

 

Tyle samo masz haraczu za handel akcjami z polskim obywatelstwem na giełdach dowolnego kraju. Tylko musisz sprawdzić czy Polska ma umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania podpisaną z danym krajem. Przykładowo za akcję w USA jest podatku 15% i musisz w Polsce brakujące 4% dopłacić... A wyobraź sobie 15% tam i 19% tu, czyli 34% podatku.
Aż musiałbym sprawdzić czy Polska ma podpisaną taką umowę z Chinami, bo jak nie to ktoś słuchający naganiacza na chińskie akcje Cezarego Grafa będzie miał niespodziankę... Płacić podatek i do Chin i do Polski... Robisz na dwa kraje i maklera ponosząc cały czas ryzyko utraty kapitału.

Ja nie mam go w subskrypcjach na innym kanalie mi wyskoczył za co zlikwidowałem temu kanałowi subskrypcję :)

 

Jeszcze jak dywidendę daje dana spółka to rząd Polin natychmiastowo ściąga 19% podatku.

Tylko ten podatek jest tylko od zysku. Straty możesz sobie przez 5 lat odbijać od wysokości podatku.

Dlatego pod koniec roku na wielu spółkach co mają słabe wyniki roczne jest dodatkowy spadek kursu, ponieważ gracze giełdowi pozbywają się swoich słabych akcji w ramach odliczenia strat od wysokości podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Quo Vadis? napisał:

@Koko564 No i co, że opodatkuje? Nic nowego, świnie z wiejskiej co i rusz dorzucają nowe podatki.

Także nawet Ty (kieruję nie do Ciebie, lecz ogólnie), który zarabiasz jedynie na etacie masz po dupie.

 

Wole 50% opodatkowania niż 150% jeszcze się zdziwicie jaki bezlitosny jest świat i czy takie to niemożliwe bo ciekaw jestem gdzie Pan graf wtedy będzie i jego chińska giełda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, manygguh napisał:

Skąd wiedziałeś, że to większy spadek, a nie chwilowa koreka na te 5%? W sensie miałeś jakiś stop loss wyznaczony, czy stosowałeś jakąś inną metodologię?

To proste. Red ruszył rynkiem sprzedając i popyt się załamał.

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, GriTo said:

@Lukas3k, @gnukij1 Panowie, a Revolut nie wystarczy?

Co sądzicie? Czy donosi na innych czy też co innego czyni?

Jeden Rabin powie tak, drugi powie nie. Jak kupujesz krypto na Skrillu czy Revolucie, to ono nigdy nie jest "Twoje". Twoja jest jedynie obietnica, że oni to w Twoim imieniu kupili i przechowują. Może jestem paranoikiem, ale ważne, żebyś o tym wiedział.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w krypto od 2014 były wzloty i upadki, niestety wielu tam pieniądze jednak zostawi...

 

Na chwile obecna jestem na mocnym plusie, bywało że mnożyłem kasę x30 -x50. Bywało, że znikały tysiące dolarów...

 

Osobiście polecam startupy z fundamentem, one mają największą szansę naprawdę pomnożyć twoje pieniądze.

 

W BTC bym nie wchodził za dużo siedzi w nim grubych kotów i prawdopodobieństwo wzrostu x30 w BTC jest raczej nieosiągalne.

 

Osobiście mam kilka swoich ulubionych coinow o mocnych fundamentach, które jak mniemam dadzą zwrot x20-x50 na przestrzeni 2-3 lat.

 

W zasadzie sam Bitcoin jest czymś w rodzaju prototypu pierwszej krypto waluty.  Jest on bardzo wolny i drogi w obsłudze oparty o kopanie, które odchodzi już do lamusa. Do tego po kilku zmianach w kodzie ( hardforkach ) odszedł od założeń dokumentacji Nakamoto. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Quo Vadis? napisał:

ETH może jeszcze ładnie urosnąć

 

O ile Eth 2.0 nie okaże się fiaskiem a Vitalik nie kopnie nagle w kalendarz...co skutkowałoby wedle analityków 80% wysprzedażą...

Prawda jest taka ze nie wiesz co będzie jutro, a świat krypto potrafi zaskoczyć... przykład? ostatnio XRP spadło z klifu...poważne problemy rippla w sadzie i wycofka inwestorów...

 

Najlepiej mieć zrobiona dywersyfikacje w krypto i nie ładować się całym kapitałem w jeden projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, smerf napisał:

 

O ile Eth 2.0 nie okaże się fiaskiem a Vitalik nie kopnie nagle w kalendarz...co skutkowałoby wedle analityków 80% wysprzedażą...

Prawda jest taka ze nie wiesz co będzie jutro, a świat krypto potrafi zaskoczyć... przykład? ostatnio XRP spadło z klifu...poważne problemy rippla w sadzie i wycofka inwestorów...

 

Najlepiej mieć zrobiona dywersyfikacje w krypto i nie ładować się całym kapitałem w jeden projekt.

Jakie byś polecił świeże krypto gdzie jeszcze niski próg wejścia a potencjał spory? Masz jakieś swoje typy? I czym się kierujesz wchodząc w alternatywę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.