Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

@TruthInPlainSight to zależy jakie sumy chcesz zainwestować. Jeżeli niezbyt duże i praktycznie nieodczuwalne to możesz ryzykować i trzymać na giełdach. 

Jednak najbezpieczniejszym sposobem przechowywania walut są portfele sprzętowe. Osobiście posiadam portfel sprzętowy Ledger Nano S i nie narzekam. 

Na giełdach typu BitBay, Binance czy Coinbase twoje aktywa są przechowywane online. Istnieje możliwość, że jakieś szkodliwe oprogramowanie zdobędzie twoje klucze prywatne i wszystko stracisz. Giełda też może zostać zhakowana tj Upbit (jedna z największych giełd na świecie).

Na portfelu sprzętowym twoje klucze prywatne są przechowywane offline. Tutaj ryzyko jest takie, że samemu możesz zgubić/zapomnieć swoje hasło.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alli napisał:

Osobiście posiadam portfel sprzętowy Ledger Nano S i nie narzekam. 

Jest okej ale nie potrzymasz tam dużo krypto, bo ma ograniczoną ilość miejsca :)

BTC można tam wsadzić a altami się bawić na giełdach lub korzystać z portfeli takich jak metamask.

 

Teraz BTC poleciał w dół, trwa swego rodzaju konsolidacja, może jeszcze ciut spadnie zanim odbije a tymczasem na altach jest grubo :)

Np. Polkadot, która w sumie nie tak dawno kosztowała po 5$ teraz chodziła niemal po 19$ a to wszystko będzie trwać dopóki BTC nie zacznie znów piąć się ostro w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 17.01.2021 o 17:54, smerf napisał:

 

Huobi

 

Oceanex


Ja siedzę od dłuższego czasu na XTB.
Ale inwestuję nie tylko w krypto, więc dla mnie typowa giełda kryptowalut odpada. Fajne jest to, że zerowe prowizje, tylko spread i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tak pierdolło, że binance nie działał. Na ten skok btc wlaśnie... aby eth jeszcze poleciał o te pare stówek $ w górę... ostatnio na tej pompie xrp zarobiłem troszkę, a mój kuzyn zagrał grubo i 12k pln na czysto (xrp). Kto gra grubo, wygrać musi.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/8/2021 at 7:43 PM, ManOfGod said:

Rynek robi się ciekawy,ale wiadomo przyjdzie w końcu korekta. Mimo wszystko warto się zainteresować. Ja po 2 latach niebytu odkopuje stare giełdy i znajduje coiny, które myślałem, że już nie istnieją.

korekta jest zawsze zdrowa i pozwala rowniez zarobic :)

3 hours ago, Master said:

kupowal wczesniej grudzien, styczen dzisiaj wypuscili raport 

On 2/7/2021 at 11:38 AM, ManOfGod said:

Hej, ktoś ogarnia co się dzieje z Dogecoin ? 😂

czy ktoś z was posiada ?

odwrocenie uwagi poza tym pump and dump

On 1/11/2021 at 8:31 PM, Libertyn said:

Szczerze. Temat mnie wkurza. Tak samo jak nazywanie ludzi kupujących złote monety inwestorami. 

Nie. Inwestowanie w btc czyli wirtualny zapis binarny jest taką inwestycją jak kupowanie  cebulki tulipana za kilkanaście tysięcy. 

Co z tego ma gospodarka? Guano. To jest tezauryzacja. Jak lokata w banku, tylko z kupionymi okazyjnie dolcami. 

Psioczy się że w Polsce marnowany jest potencjał, że jest bylejakość. Montownia i centrum outsourcingu. 

Ale czemu ma być inaczej? Jak rodzimy kapitał ładuje się w konsumpcje lub tezauryzuje na różne dziwne sposoby? 

Wrocimy do tego juz wkrotce, mysle ze druga polowa roku a poki co btc jest store of value i kapital wielorybow przechodzi na blockchain nie tylko btc i eth

A na codzien dwa portfele jeden na trading a drugi na hodl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zuckerfrei napisał:

Dziś tak pierdolło, że binance nie działał. Na ten skok btc wlaśnie... aby eth jeszcze poleciał o te pare stówek $ w górę... ostatnio na tej pompie xrp zarobiłem troszkę, a mój kuzyn zagrał grubo i 12k pln na czysto (xrp). Kto gra grubo, wygrać musi.

 

Za ile zagrał? Pytam, bo sam rozważam wejście troszkę większą częścią oszczędności. Aktualnie testowałem wzrosty na czymś małym (500PLN) i patrzyłem z czym i jak to się je. Myślę o wejście za 5k PLN jako następny próg. Póki co z 500zł w tydzień wpadło bezproblemowo ponad 10% przy BTC i ETH za jakieś śmieszne kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gnukij1 napisał:

Czy jest opcja, aby ominąć podatek od zysku 19procentowy?

Albo jakoś wtopić w coś, aby był najmniej odczuwalny?

 

Nie w kraju gdzie szuka się pieniędzy...

 

Exit tax jedynie, czyli wyjazd z kapitałem gdzie nie ma lub jest mniejszy podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.