Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, gnukij1 napisał:

BNB jaki skok... 55% w górę!!! Około 300$

Wczoraj wymieniałem LTC na BNB bo kombinowałem jak zakupić DOTa.

Mądry człowiek po fakcie bo wymieniłem 1LTC na 1,16BNB.

Wczoraj kurs BNB wieczorem gdy wymieniałem 725zł a teraz 1100zł.

 

Jak ktoś nie jest płotką a grubym rekinem i zainwestował w BNB to teraz może się bawić na jachcie w Tajlandii ze słodkimi, młodymi, skośnookimi, ciaśniutkimi cipulkami z cycami jak moja głowa.

6 godzin temu, Master napisał:

Z ciekawości, jaki % oszczędności wrzuciłeś w krypto?

To nie były oszczędności szczerze mówiąc, zarobiłem niezłą kwotę extra i wrzuciłem w krypto.

To fakt, nie jest to papier wartościowy co jest dużym plusem, moim skromnym zdaniem jest bardzo niedowartościowany i jak Brat napisał, klienci instytucjonalni są zainteresowani.

Same plusy, żadnych minusów, to musi się udać.

 

Mój wielki, niezbyt znający się na krypto nos mówi, że LTC jest skazany na sukces tak jak i DOT w którego obecnie wchodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Massamba_ napisał:

Same plusy, żadnych minusów, to musi się udać.

Na mój nos za dużo tu euforii :D ale wiecie, zawsze ktoś musi tonować gorące głowy.

 

LTC faktycznie ma potencjał do wzrostów ale to zależy od Bitcoina a ten chociaż ostatnio idzie w górę to.. nic nie rośnie wiecznie i jego zjebanie się w dół pociagnie ze sobą alty, raczej nie mam na myśli tu końca wzrostów krypto a jakąś lokalną korekte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Quo Vadis? napisał:

i jego zjebanie się w dół pociagnie ze sobą alty

A tu nie do końca się zgodzę aczkolwiek mądrzejsze głowy ode mnie które w krypto siedzą długo zawsze twierdzą że gdy BTC idzie w dół to alty zwyżkują.

 

Już tłumaczę dlaczego.

Ano dlatego ponieważ klienci wtedy sprzedają BTC i idą zazwyczaj w alty i siłą rzeczy więcej kupujących = wyższa cena zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Quo Vadis? napisał:

Miałem na myśli gwałtowny zjazd a wtedy wiekszość altów też idzie w dół :)

 

Z tym się oczywiście zgadzam🙂

 

13 godzin temu, CookieMonster napisał:

. xD Jaja nie spodziewałem się że Binance padnie.... Znowu 😕

Wybił znów do góry.

Szalona waluta, co będzie dalej.... Kiedy grubo w dół? A może na ostro wzwyż.

 

Mieć kulę kryształową.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Massamba_ napisał:

Wybił znów do góry.

Szalona waluta, co będzie dalej.... Kiedy grubo w dół? A może na ostro wzwyż.

 

Mieć kulę kryształową.

Chodziło mi o samą giełda. Waluta swoją drogą kupiłem jeden token za 200$ xD a za drogi był dla mnie w tamtym roku jak był chyba po 5 $ xD 

 

48 minut temu, UncleSam napisał:

Zaraz zaczynamy korektę. Chyba to będzie dla mnie moment żeby dołożyć do Ady.

Na razie jest zielono, ale też czekam na korektę, chce dołożyć ADA, może ATOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i mam trzy pytania. 

 

Powiedzmy, że sobie pospekuluję na rozruch kwotą 10k pln. 

 

1) Jaka giełda jest najlepsza i najbezpieczniejsza na początek? Czy są takie bez opłat albo jakieś fixed fee? Dobrze żeby był bezpieczny dostęp przez apkę. 

 

2) Jak zasilać konto na takiej giełdzie i jak wypłacać? EUR i przelew europejski czy można bezpośrednio PLN operować? 

 

2) Lepiej robić koszyk, czy iść na całość i ładować w jedną krypto licząc na duży wzrost? 

 

O krypto trochę czytam, ale się jeszcze do nich nie dotykałem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, maroon napisał:

Jaka giełda jest najlepsza i najbezpieczniejsza na początek? Czy są takie bez opłat albo jakieś fixed fee? Dobrze żeby był bezpieczny dostęp przez apkę. 

Moim zdaniem Bitbay i Binance.

W obu są apki ok.

Oczywiście opłaty są ale niewielkie chyba że wysyłamy np z bitbay na Binance Bitcoina to wtedy jest drogo, lepiej wymienić na inną krypto i wtedy wysłać.

20 minut temu, maroon napisał:

Jak zasilać konto na takiej giełdzie i jak wypłacać? EUR i przelew europejski czy można bezpośrednio PLN operować? 

Zwykły przelew bankowy, ja operuję PLN ale wydaje mi się że inne waluty też wchodzą w grę.

Wysyłasz kasę i kupujesz jakie chcesz kryptowaluty, na Binance jest bardzo duży wybór, na BitBay o wiele mniejszy. Sprzedajesz kryptowaluty na BitBay i kasę masz na swoim koncie Bitbay, robisz przelew na konto i to tyle.

Natomiast Binance wygląda inaczej, tam operujesz kryptowalutami ale żeby skeszować je musisz wysłać te krypto na inną giełdę, na przykład wyżej wymieniony BitBay i wtedy sprzedajesz i swoją kasę wysyłasz bezpośrednio na konto bankowe.

Oczywiście minus 19 procent podatku.

20 minut temu, maroon napisał:

Lepiej robić koszyk, czy iść na całość i ładować w jedną krypto licząc na duży wzrost? 

Moim zdaniem pakować wszystko w jedno to szaleństwo aczkolwiek ja wszedłem jak w masło w takie szaleństwo i dobrze wyszedłem.

Jakiś czas temu kupiłem 150 jednostek Litecoin za kwotę 200zł za sztukę, obecnie jest prawie 900zł.

 

Ostre tapniecia w górę jak i grube zjazdy też się zdarzają.

Kolejny przykład kryptowaluty BNB, wczoraj o 23 cena zakupu 725zł a dziś 1173zł.

 

Pomału, na luzie poświęcić po godzinie dziennie aby liznąć minimalnie temat, obejrzeć waluty, wykresy i będzie dobrze.

 

Moim zdaniem jeden z lepszych polskich jutuberów kryptowalutowych i akurat wczoraj wrzucił tutorial jak zacząć na Binance.

Polecam.

 

 

@maroondo tego jakąś apke z obecnymi cenami, wykresami cen w przeszłości i będzie dobrze.

Ja od siebie polecam Crypto Market Cap.

Fajna, przejrzysta, jest w porządku.

 

Czytałem Twój post odnośnie inwestycji i myślę że warto pójść w krypto, inflacja kasy nie zjada a i na przysłowiowe waciki będzie.

Edytowane przez Massamba_
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, maroon said:

O krypto trochę czytam, ale się jeszcze do nich nie dotykałem. 

Jesteśmy w środkowym momencie hossy, najprawdopodobniej za kilka miesięcy będzie mocny zjazd, a potem rynek niedźwiedzia przez kolejny rok.

 

Jeszcze jest czas, żeby zarobić kilkukrotnie, ale nie licz na zyski x100 (to już nie ten moment wejścia) i pamiętaj, że jak nic zaskakującego się nie wydarzy, to w okolicach wakacji trzeba zacząć się wyprzedawać.

 

Jak nie zgłębiłeś dobrze tematu, to miej chociaż z tylu głowy to co napisałem, bo regułą jest, że nowi tracą ;)

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Master napisał:

esteśmy w środkowym momencie hossy, najprawdopodobniej za kilka miesięcy będzie mocny zjazd, a potem rynek niedźwiedzia przez kolejny rok.

 

Jeszcze jest czas, żeby zarobić kilkukrotnie, ale nie licz na zyski x100 (to już nie ten moment wejścia) i pamiętaj, że jak nic zaskakującego się nie wydarzy, to w okolicach wakacji trzeba zacząć się wyprzedawać.

 

Bullshit, moim zdaniem hossa się dopiero rozkręca. Dlaczego? Bo coraz więcej instytucji dołącza do pociągu.

 

Proszę was, nie słuchajcie tych idiotów z ytuba co mówią żeby już sprzedawać...gówno wiedza tak naprawdę.

 

To nie jest hossa ulicy tylko instytucji.

 

Występuje cos takiego jak super cykl i właśnie tym tu pachnie.

Edytowane przez smerf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smerf Mamy luty, do wakacji zostało pół roku, także spokojnie. Jeszcze nie sprzedaję.

 

Miesiąc temu były ostatnie zakupy, a teraz przez najbliższe kilka będzie HODL.


W instytucjach, które zarządzają miliardami dolarów pracują najlepsi analitycy, a nie idioci.

 

Może zamiast ładować się na FOMO, jak ulica w Bitcoina za 50k, 100k i więcej, poczekają aż rynek opadnie i wtedy wejdą np za 30k.

 

Jest też opcja, że sami pomogą wywołać panikę na rynku.

 

Myślę, że lepiej wyjść odrobinę za wcześnie, niż ryzykować utknięcie z drogimi coinami do kolejnej hossy w 2024, żeby móc mieć ponowną szansę ich sprzedaży bez straty.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maroon napisał:

1) Jaka giełda jest najlepsza i najbezpieczniejsza na początek? Czy są takie bez opłat albo jakieś fixed fee? Dobrze żeby był bezpieczny dostęp przez apkę. 

 

2) Jak zasilać konto na takiej giełdzie i jak wypłacać? EUR i przelew europejski czy można bezpośrednio PLN operować? 

 

3) Lepiej robić koszyk, czy iść na całość i ładować w jedną krypto licząc na duży wzrost? 

1. Polecam binance, prowizja za transakcje 0.1%, a jak masz coin BNB to spada prowizja do 0.075%. Bitbay ma większe prowizje i ma mniej tokenów do handlowania.

2. Na binance możesz kupić kartą krypto. Na początek najlepiej kupić stablecoina (USDT, BUSD) i potem wchodzić w odpowiednie krypto. Z wypłatami nie pomogę bo ich jeszcze nie robiłem, ale na binance  (o ile się nie mylę, trzeba sprawdzić) można zamówić kartę kredytową i nią płacić.

3. To już zależy, musisz analizować rynek. Większość będzie doradzać Ci nie ładować w jedno, ale gdy teraz była pompa na BNB to byś miał największy zysk tylko teraz trzeba przewidzieć co będzie pompowane😅. Po takiej pompie można np połową kasy wyjść i wejść w inne projekty. Na początek najlepiej wejść w kilka projektów, tych pewniejszych np BTC, ETH, BNB, DOT, ADA itd.

 

Nie wiem czy można ale wstawię tu swojego reflinka jak by ktoś chciał wejść na binance dzięki, któremu dostaniecie zwrot 10% za wszystkie prowizje podczas traedów jeżeli używasz BNB

https://www.binance.com/en/register?ref=J47KNNF4

Edytowane przez MvP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maroon napisał:

1) Jaka giełda jest najlepsza i najbezpieczniejsza na początek? Czy są takie bez opłat albo jakieś fixed fee? Dobrze żeby był bezpieczny dostęp przez apkę.

Binance, coinbase, Kraken to są duże nazwy. Bitbaya omijaj szerokim łukiem. To jakaś śmieszna giełda z małym liquidity w dodatku.

 

8 godzin temu, maroon napisał:

Jak zasilać konto na takiej giełdzie i jak wypłacać? EUR i przelew europejski czy można bezpośrednio PLN operować?

Przelew bądź płatność kartą.

 

8 godzin temu, maroon napisał:

Lepiej robić koszyk, czy iść na całość i ładować w jedną krypto licząc na duży wzrost? 

Nikt Ci na to nie odpowie 🤣 

 

To pytanie z serii - w co warto teraz inwestować. Ile ludzi tyle opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jestem na siebie zły. Czemu ja siebie nie słucham? Gdybym wczoraj dorzucił do ADY to byłbym do przodu kolejne 20%...

 

No nic. Ada ma same świetne eventy w najbliższej przyszłości. W końcu zdecydowałem że dorzucam kasę i wrzuciłem 4x więcej niż początkowa inwestycja.

 

Teraz tylko czekać przez najbliższe tygodnie i ADA na 2-3$ 😄 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, UncleSam napisał:

Ale jestem na siebie zły. Czemu ja siebie nie słucham? Gdybym wczoraj dorzucił do ADY to byłbym do przodu kolejne 20%...

 

No nic. Ada ma same świetne eventy w najbliższej przyszłości. W końcu zdecydowałem że dorzucam kasę i wrzuciłem 4x więcej niż początkowa inwestycja.

 

Teraz tylko czekać przez najbliższe tygodnie i ADA na 2-3$ 😄 

 

Kupiłeś po 1$? Mi się jeszcze udało kupić wczoraj poniżej dolara, przed tym jak Binance się zawiesił. Dziś rano patrzę i ładnie poszła do góry. 3 $ bardzo możliwe. W sumie dzięki Tobie zainteresowalem się tym projektem! Thx

Edytowane przez CookieMonster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.