Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Massamba_ napisał:

Swoją drogą mam pewne porównanie dla osób które przy pierwszych zjazdach się wyprzedają.

 

Tak jak za gówniarza z nauką jazdy na rowerze.

Raz pierdolniesz facjatą na glebę co nie znaczy że rower ląduje na śmietniku i do końca życia walisz z buta.

 

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

Też zależy na jakich poziomach wchodzili. Ja kupowałem BTC i ETH dość nisko. Dopiero resztę altow dokupiłem w tym roku ale też na jakimś jeszcze sensownym poziomie. Gdybym wyprzedał się na tejbostatniej korekcie i tak wyszedł bym na plusie. Gorzej jak ludzie kupowali na górce i zaraz przyszla korekta. Mogło być ciężko dla nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Massamba_ napisał:

Na moim przykładzie doskonale widać, że czasem portfel z 70% w jeden projekt może się pięknie udać.

 

Za pan bratku to nie ma nic wspólnego z twoim skilem w inwestowaniu, tylko zwykłym szczęściem, wręcz przeciwnie jesteś osoba której nie należy naśladować. W dłuższej grze takie błędy wyjdą, szczęście się kiedyś skończy. 

8 godzin temu, Samiec:) napisał:

USDT czy co innego?

 

Wychodź do USDC jest bardziej stabilne i zaufane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, smerf napisał:

Za pan bratku to nie ma nic wspólnego z twoim skilem w inwestowaniu, tylko zwykłym szczęściem, wręcz przeciwnie jesteś osoba której nie należy naśladować. W dłuższej grze takie błędy wyjdą, szczęście się kiedyś skończy. 

Bracie, oczywiście że nie mam skila w inwestowaniu i portfel jest ułożony według mojego widzimisię a nie według norm co nie oznacza że jest to skazane na niepowodzenie.

Poza tym czy w inwestycjach szczęście nie jest potrzebne.

 

Wspomniałeś, że masz pewne info od zagranicznych inwestorów, mogę dowiedzieć się co to za inwestorzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, smerf napisał:

Wychodź do USDC jest bardziej stabilne i zaufane

Tak czy siak rozumiem że momentem realizacji profitów jest moment w którym wypłacasz kasę z giełdy czyż nie?

 

Więc można sprzedać do twojego fiata, potrzymać i wypłacić potem. 

Ja tak będę robić żeby nie załapać się na ten rok podatkowy jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, UncleSam napisał:

Tak czy siak rozumiem że momentem realizacji profitów jest moment w którym wypłacasz kasę z giełdy czyż nie?

 

Więc można sprzedać do twojego fiata, potrzymać i wypłacić potem. 

Ja tak będę robić żeby nie załapać się na ten rok podatkowy jeszcze.

A nie jest tak, że jak wypłacisz do stablecoina to dalej jest to krypto więc podatek się nie należy a stablecoin przetrzyma ci daną wartość? A jeżeli wypłacasz do fiat to już masz coś do opodatkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Samiec:) napisał:

A nie jest tak, że jak wypłacisz do stablecoina to dalej jest to krypto więc podatek się nie należy a stablecoin przetrzyma ci daną wartość? A jeżeli wypłacasz do fiat to już masz coś do opodatkowania

 

Tak jest, póki wypłacasz do krypto odwzorowujących dolara amerykańskiego, czy inną walutę to nie ma podatku :)

Swoją drogą to jak ktoś by się dorobił to lepiej kupić sobie obywatelstwo raju podatkowego i nie płacić mafii z urzędu skarbowego 19% haraczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukas3k napisał:

 

Tak jest, póki wypłacasz do krypto odwzorowujących dolara amerykańskiego, czy inną walutę to nie ma podatku :)

Swoją drogą to jak ktoś by się dorobił to lepiej kupić sobie obywatelstwo raju podatkowego i nie płacić mafii z urzędu skarbowego 19% haraczu...

dużo się mówi teraz o Niemczech jako o swego rodzaju raju podatkowym, bo nie płacisz podatku od krypto jeśli trzymasz ponad rok. Niemcy uważają BTC jako pieniądz i dlatego właśnie nie ma podatku no ale to dobre rozwiązanie dla tych co trzymają na długi czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Massamba_ napisał:

Na moim przykładzie doskonale widać, że czasem portfel z 70% w jeden projekt może się pięknie udać.

 

 

Oczywiście, że może. To jest chyba najlepsza taktyka, kupno wartościowego projektu na niskich poziomach w czasie bessy uśredniając cenę (np. przeznaczasz sobie co miesiąc jakąś pulę i inwestujesz, wrzucasz na staking i czekasz aż sentyment się zmieni). Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z problemami z wyjęciem kasy z tych giełd, jest pełno historii że ludzie mają problemy z wypłatą np:
https://www.wykop.pl/artykul/5975389/bitbay-zablokowanesrodki-150k/

 

Niektóre wpisane są na listę KNF, jasne wiem że niewielu to znaczy, że myślą że crypto złe ale te historie jakoś się powtarzają.

 

@Mosze Red

Jaką giełdę używasz? Miałeś problemy z wypłatą środków? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine Binance, było trochę zabawy, ale główne problemy ze strony banku, musiałem się wytłumaczyć z legalności pochodzenia środków.

 

Problem był tej natury, że pieniądze na krypto poszły z jednego banku, a przelew zysków do innego banku.

 

Musiałem dać bankowi X potwierdzenie iż kasę z banku Y włożyłem w krypto. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to straszycie z tymi problemami z wypłatami. Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało gdy będę chciał wypłacić kasę z Binance do Lloyds'a 🤔 

 

Edit. A więc spróbowałem wypłacić z konta na Binance kasę. Miałem trochę nie użytych USDT które najpierw zamieniłem na GBP( mieszkam w UK) zonk pojawił się gdy chciałem wpłacić bezpośrednio na kartę z banku. Numer karty był na szaro z adnotacja że jest ona niedostępna dla tej opcji.

A z niej wpłacam środki na giełdę 🤔 Skorzystałem z opcji przelewu na konto. Jak dojdą pieniądze dam znać. 

 

Ps kwota to 20£ więc nie jest to nic wielkiego 😂

Edytowane przez CookieMonster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ten wątek (forum jest o innej tematyce) jest oznaką tego, jak mocno napompowana jest teraz bańka spekulacyjna na krypto.

Wielu ludzi, którzy nie interesowali się wcześniej BTC, wkłada tam teraz swoje oszczędności. 

Mogę się mylić, ale na moje oko pęknięcie balona jest blisko. 

Jak to się mówi, najczęściej "ulica wchodzi ostatnia". 

 

 

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa też się pytanie, ile można pozwolić sobie na straty. 

Niektórzy po prostu weszli na tyle późno, że poszło 20% w dół.

Czy się odwróci? Trudno powiedzieć.

 

Czasem prościej sprzedać ze stratą i poczekać aby później strzelić.

Tak czy inaczej. Dupa zbita... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Morfeusz napisał:

Jak to się mówi, najczęściej "ulica wchodzi ostatnia".

Z tego co widzę na wykresach grube rekiny zamiast sprzedawać to kupują na potęgę BTC i ETH więc nikt z niczego nie wychodzi tak sądzę.

Delikatna korekta, na pewno będą kolejne i kolejne.

Kiedy bańka strzeli?

Nikt tego nie wie, ja póki co trzymam, jestem cierpliwy i liczę na bardzo grube wybicie w tym roku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, CookieMonster napisał:

Bez nerwowych ruchów, trzymam i wczoraj dokupiłem altow

Co dokupiles ciekawego? Ja mam teraz ADA, LINK, SNX, VET, UNI, XLM, IOTA, ETH

 

Dużo macie ogólnie kasy w to włożone? To co możecie stracić czy bardziej wariant łapczywy ponad? 😁

Edytowane przez Samiec:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, UncleSam napisał:

Mnie tylko cieszy że Ada nie spada tak bardzo w porównaniu do bitka. A to kreuje ogromny potencjał na wzrost Ada przy odrobieniu spadków BTC + hardfork 

ADA super wygląda, wczoraj jako jeden z nielicznych projektów szła do góry gdy reszta spadała. 

43 minuty temu, Samiec:) napisał:

Co dokupiles ciekawego? Ja mam teraz ADA, LINK, SNX, VET, UNI, XLM, IOTA, ETH

 

Dużo macie ogólnie kasy w to włożone? To co możecie stracić czy bardziej wariant łapczywy ponad? 😁

Dokupiłem VET I XLM. Ogólnie mam włożone w krypto trochę ponad 900£

Edytowane przez CookieMonster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.