Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam aż mi trochę kasy spłynie (takiej luźnej na wydanie/inwestycje) i coś dokupię a spadki są w tym przypadku spoko bo kupię taniej. 
Najważniejsze to robić HODL długo, długo. Nawet jeśli to ma być 2-3 lata. Ci co popuszczą w portki za szybko moim zdaniem, zarobią mniej albo wcale. 

Ktoś coś wie więcej o projektach Chainlink oraz Vechain?

Edytowane przez masculum
dodanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Samiec:) napisał:

jak tam dokupiliście coś dzisiaj na tych spadkach czy może czekacie aż niżej zejdzie?

Ja zdążyłem sprzedać cały portfel LTC gdy ruszyły spadki.

Zainwestowaną kasę w LTC zostawiłem sobie a drugą część zarobioną wrzuciłem w BTC,ETH oraz DOT.

 

Żałuję trochę że dokupowałem wcześniej ponieważ teraz jest jeszcze taniej ale nie jestem jasnowidzem i takie rzeczy się zdarzają, nikt nie wie kiedy dołek a kiedy górka.

 

Odnośnie Polkadot kupiłem kilka miesięcy temu a teraz jeszcze dorzuciłem trochę do portfela.

 

Jest dobrze, będzie jeszcze lepiej.

Aby głowa była spokojna i żadnych nerwowych i gwałtownych ruchów.

 

Przecież musi to wszystko się uspokoić i ostro wybić w górę a wtedy.....A WTEDY Massamba będzie leżał na plaży w Azji, popijał drinki z parasolką i rzucał dolarami w malutkie, ciasne, z wielkimi cycolami skośnookie przyjaciółki.

 

W myśl zasady JA BĘDĘ KLASKAĆ TY BĘDZIESZ MLASKAĆ.

A CO !

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Massamba_ napisał:

Ja zdążyłem sprzedać cały portfel LTC gdy ruszyły spadki.

Zainwestowaną kasę w LTC zostawiłem sobie a drugą część zarobioną wrzuciłem w BTC,ETH oraz DOT.

 

Żałuję trochę że dokupowałem wcześniej ponieważ teraz jest jeszcze taniej ale nie jestem jasnowidzem i takie rzeczy się zdarzają, nikt nie wie kiedy dołek a kiedy górka.

 

Odnośnie Polkadot kupiłem kilka miesięcy temu a teraz jeszcze dorzuciłem trochę do portfela.

 

Jest dobrze, będzie jeszcze lepiej.

Aby głowa była spokojna i żadnych nerwowych i gwałtownych ruchów.

 

Przecież musi to wszystko się uspokoić i ostro wybić w górę a wtedy.....A WTEDY Massamba będzie leżał na plaży w Azji, popijał drinki z parasolką i rzucał dolarami w malutkie, ciasne, z wielkimi cycolami skośnookie przyjaciółki.

 

W myśl zasady JA BĘDĘ KLASKAĆ TY BĘDZIESZ MLASKAĆ.

A CO !

Z ciekawości ile masz wrzucone kasy w krypto i jak długo już siedzisz w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Massamba_ napisał:

Przecież musi to wszystko się uspokoić i ostro wybić w górę a wtedy.....A WTEDY Massamba będzie leżał na plaży w Azji, popijał drinki z parasolką i rzucał dolarami w malutkie, ciasne, z wielkimi cycolami skośnookie przyjaciółki.

 

Ech...ta młodość i entuzjazm.

Zupełnie jak ja na forex naście lat temu.:D

  • Like 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Brat Jan napisał:

Ech...ta młodość i entuzjazm.

Bracie Janie,

 

Właśnie się obudziłem, to był tylko sen.

Ech....

I znów ta szara rzeczywistość.

 

Haha.

 

Oczywiście jeśli sen się ziści to na wyżej wymienionej plaży będę wjeżdżał w azjatki jak madka z bomblem do MOPSu.

Edytowane przez Massamba_
Dodanie tekstu.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Samiec:) napisał:

Mam pytanie do bardziej doświadczonych. Co się robi jak będzie szło do góry i znowu giełda padnie np Binance? Ustawiać stop losy pod to czy jakoś inaczej można to rozwiązać?

Nie wiem czy to najbardziej optymalny sposób ale ja ostatnio na korekcie zrobiłem tak że ustawiłem zlecenie kupna danej krypto za określoną kwotę, i gdy cena osiągnęła poziom który ustawiłem automatycznie mi zakupiło dana ilość. Miałem ustawionych kilka "przedziałów" cenowych aby uśrednić zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Massamba_ napisał:

Na chwilę obecną 20k USD

Mam nadzieję na następnej hossie mieć możliwość zaryzykowania takich funduszy 😄

Cierpliwości wiele mi potrzeba.

 

Ja na ten moment zainwestowałem ledwo £1800

 

Ale na to na poprzedniej hossie zainwestowałem całe 1000zl z czego 300 straciłem 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyprzedalem 25% ADA przy 1.23$ a kupiłem za 0.9$.

 

Idzie pięknie w górę, gdy reszta spada. Zastanawiam się czy się przyda jeszcze ten coin, swoją drogą też jest mocno hypowany i był ostatnio dobry wrzut, o czym mówił @smerf. Zaraz może się okazać że ostry spadek zaliczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gnukij1 napisał:

Zastanawiam się czy się przyda jeszcze ten coin, swoją drogą też jest mocno hypowany i był ostatnio dobry wrzut, o czym mówił @smerf.

 

Ja nie mówiłem ze ADA będzie spadać wręcz przeciwnie, wgl. niektórzy z was nie kapują co ja pisze.

Teraz, smerf napisał:

jest mocno hypowany

 

Rozróżniasz hype od fundamentów? Chyba nie bardzo.

2 godziny temu, Samiec:) napisał:

Co się robi jak będzie szło do góry i znowu giełda padnie np Binance? Ustawiać stop losy pod to czy jakoś inaczej można to rozwiązać?

 

Grasz bez stop losów? Tak daleko nie zajedziesz. Na krypto muszą być stop losy bo są duże obsuwy i wyczyści ci cala pozycje.

 

Odradzam też mocno lewarować.  

12 godzin temu, masculum napisał:

Ktoś coś wie więcej o projektach Chainlink oraz Vechain?

 

Vechain - pytaj ale bardziej konkretnie.

10 minut temu, gnukij1 napisał:

Zastanawiam się czy się przyda jeszcze ten coin

 

Mi się przyda, tym bardziej że wchodzi DEFI i smart kontrakty, Etherum konwerter, Coinbase, Cardano ma na zapleczu 100 firm, z którymi współpracuje i będą pomału to ogłaszać... 

 

Jak się nie ma informacji to się robi głupoty róbcie lepszy Research przed jakimś dziwnymi ruchami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, UncleSam napisał:

 

Ja na ten moment zainwestowałem ledwo £1800

Brat z pewnością zna podstawową zasadę inwestycji.

Inwestujesz tyle ile jesteś w stanie stracić i to zaakceptujesz, nigdy nawet grosz więcej.

 

Ja nigdy nie zainwestowałbym większej kwoty ale wpadła mi fucha w robocie za bardzo dobrą kasę (jak dla mnie) i poprostu nie wiedziałem co z nią zrobić i tak zainteresowałem się krypto.

 

1800 ojro zawsze coś, kwota wg mnie nie gra roli, liczy się efekt.

 

Osobiście nie podchodzę do krypto jako rynek gdzie można się dorobić chyba że pakuje się dużą kasę to wtedy tak, albo dużo zyskasz albo dużo tracisz.

 

Jeśli stracę to trudno, jeśli zyskam przy kolejnych inwestycjach choćby tysiąc złotych będzie bardzo fajnie.

16 minut temu, gnukij1 napisał:

Ja wyprzedalem 25% ADA przy 1.23$ a kupiłem za 0.9$.

Dużo miałeś?

Chce dokupić BNB,DOT i Chinalink i nadal zastanawiam się nad ADA ale brak czasu aby zgłębić ten coin a widzę że Bracia często wspominają o Cardano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Binancem jest taki problem, że przy dużych ruchach ceny, np jak w przypadku nowego ATH czy nagłego spadku ceny stop lossy mogą nie zadziałać właściwie.

Jeśli ktoś próbuje/handluje na dźwigni to proponowałbym opuścić binance jeśli chodzi o handel BTC na rzecz innych giełd z podobną możliwością.

 

W sumie teraz jest troche nuda, bo Bitcoin mieli, więc może by tak porozmawiać o tym, co robicie po skończeniu obecnego okresu?

Wychodzicie do stabli, do fiatów, czy może wrzucacie to swoje stable na jakieś farmy?

 

Nie wiem czy @smerf korzystał z takich rzeczy ale zakładam, że styczność miał więc daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cardano tylko na HODL. Długo terminowo i mówię tu o paru latach a nie dniach czy tygodniach jak niektórzy robią. Ten coin MOIM ZDANIEM będzie sporo warty. Na Cardano nie ma hype'u, projekt ma dobre fundamenty, jest rozwijany i generalnie jeśli się uda to co założyli twórcy i wejdzie do powszechnego użycia będzie dobra kasa z tego. Żałuję tylko, że nie dowiedziałem się o nim jak jedno ADA kosztowało po 0,1$...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, UncleSam napisał:

Opiszesz swoje podejście do stoplossow?

W krypto stop lossy często są wyrzucane na giełdach obsuwami, ale trzeba je miec jeśli chce się zachować kapitał i nie grac jak w kasynie.

 

Stop lossa używasz kilka pipsow poniżej ostatniego wsparcia tak, aby maksymalnie tacic 2-3-5% kapitału sam ustalasz poziom ryzyka. Wiadomo ze poziomy wejścia są tu ważne, możesz ustawić też stop loss kroczący za cena 5%, ale to tylko przy ruchach parabolicznych, chyba że grasz bez dźwigni.

 

Tak naprawdę jest dużo składowych, większość ludzi płynie z kasa, bo to nie jest łatwe jak w teorii, a lewar kusi...

Polecam za to swing trading w krypto jest dość opłacalny.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.