Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.03.2021 o 16:10, gnukij1 napisał:

Czy posiadając kartę Binance mogę uciec od podatku od krypto? W sensie wydać je na zakupy dowolne, a nikt potem nie posądzi mnie o podatki?

Nie, jak kupujesz coś za krypto to też płacisz podatek :)

54 minuty temu, Samiec:) napisał:

Zrobił mi trochę procent od kupna ale zastanawiam się żeby wymienić na coś innego

Nie wiem jak wcześnie kupiłeś i ile Ci urósł % ale częste skakanie między projektami to nie jest dobry pomysł.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Quo Vadis? napisał:

Nie, jak kupujesz coś za krypto to też płacisz podatek :)

Nie wiem jak wcześnie kupiłeś i ile Ci urósł % ale częste skakanie między projektami to nie jest dobry pomysł.

 

urósł 17 % kupiłem na ostatnim dołku, ale obawiam się że nie będzie dużo rósł dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Samiec:) napisał:

Trzyma ktoś z was w portfolio REEF? Zrobił mi trochę procent od kupna ale zastanawiam się żeby wymienić na coś innego bo aktualnie wątpię że pójdzie coś jeszcze w górę bo nie ma żadnych wydarzeń pod to aktualnie. 

 

Nie sprzedawaj jeszcze REEF, w marcu ma jeszcze rosnąć bazując na nadchodzących newsach.

 

Poza tym jeśli chodzi o wzrosty typu 17% nie opłaca się stosować swing trandingu w krypto.

Czekasz na 2-10X i wtedy uciekasz z kapitałem w projekt, który nie uciekł z cena, najlepiej w kilka większe prawdopodobieństwo zrobienia x10-x20.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, smerf napisał:

 

Nie sprzedawaj jeszcze REEF, w marcu ma jeszcze rosnąć bazując na nadchodzących newsach.

 

Poza tym jeśli chodzi o wzrosty typu 17% nie opłaca się stosować swing trandingu w krypto.

Czekasz na 2-10X i wtedy uciekasz z kapitałem w projekt, który nie uciekł z cena, najlepiej w kilka większe prawdopodobieństwo zrobienia x10-x20.

Bardzo mądre słowa, polać temu panu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy faktycznie tak będzie.

Mnie zastanawia jedna rzecz. Czy Cardano dużo może jeszcze urosnąć. W poprzedniej hossie, aktualny pułap był szczytem, nie tak dawno 1 token był w granicach 0.05$ więc...

 

Ciągle w głowie mam lęk, aby spieprzać z zarobionymi pieniędzmi, a nie liczyć na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Quo Vadis? napisał:

Niezła piramida finansowa, skoro istnieje tyle lat A ostatnimi czasy inwestują w to banki, fundusze.. duże firmy wprowadzają płatności krypto :)

Są nawet książki po polsku na ten temat.

Potrzebuje po angielsku ona jest Portugalka :) I poprostu tego nie rozumie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, CookieMonster napisał:

A ona uważa całe te Crypto za piramidę finansowa

 

Pewne krypto rzeczywiście są jak piramida finansowa np. Bitconect kiedyś, teraz HEX itp - natomiast nie można uogólniać.

 

Kryprowaluty oferują przede wszystkim rozwiązania technologiczne dla bezpieczeństwa przepływu danych, świata finansów, czy transportu. To tak jak byś powiedział ze każdy facet zdradza otóż tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, smerf napisał:

 

Pewne krypto rzeczywiście są jak piramida finansowa np. Bitconect kiedyś, teraz HEX itp - natomiast nie można uogólniać.

 

Kryprowaluty oferują przede wszystkim rozwiązania technologiczne dla bezpieczeństwa przepływu danych, świata finansów, czy transportu. To tak jak byś powiedział ze każdy facet zdradza otóż tak nie jest.

Tak, tak ja to wiem 😉 tylko ciężko ją przekonać bo to trochę starsze pokolenie. I nie rozumie wirtualnego pieniądza. Dla niej coś real ego to coś co może schować do kieszeni. Potrzebuje czegoś co wyjaśni jej jak działa cała technologia Blockchain w bardzo prosty sposób Najlepiej jak dziecku 😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, gnukij1 napisał:

Czy Cardano dużo może jeszcze urosnąć.

 

Tak urośnie, ale moim zdaniem max 5x w tej hossie. AT dla Cardano wygląda byczo, fundamentalnie tez jest ok.

 

33 minuty temu, gnukij1 napisał:

Ciągle w głowie mam lęk, aby spieprzać z zarobionymi pieniędzmi, a nie liczyć na więcej.

 

Co możesz zrobić to pozbywasz się polowy Cardano i inwestujesz w cos co jeszcze nie uderzyło na ATH o mocnych fundamentach np VET czy ICON. Może dać ci to trochę spokoju.

Edytowane przez smerf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, CookieMonster napisał:

Potrzebuje po angielsku ona jest Portugalka :) I poprostu tego nie rozumie 

 

A po angielsku rozumi? :) Niech czyta w języku ojczystym! Porque não?

A poza tym....

 

Po co masz babę jaką przekonywać do czegokolwiek?

I jeszcze w obcym dla Ciebie języku. Chyba, że portugalski to Twoja druga noga.. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GriTo napisał:

 

A po angielsku rozumi? :) Niech czyta w języku ojczystym! Porque não?

A poza tym....

 

Po co masz babę jaką przekonywać do czegokolwiek?

I jeszcze w obcym dla Ciebie języku. Chyba, że portugalski to Twoja druga noga.. :) 

Razem pracujemy, i porostu jakoś zeszło na temat krypto walut. I tyle nie zachęcam jej do kupna tylko ona tego nie rozumie, a nie potrafię jej już lepiej wytłumaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.