Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.03.2021 o 17:11, Brat Jan napisał:

Chyba wrzucałem kilka stron wcześniej linka do strony prawniczej szeroko opisującej temat podatku w PL od crypto?

 

Może przeoczyłem, zaraz sprawdzę dzięki! 

 

W dniu 6.03.2021 o 20:39, UncleSam napisał:

. W dowolnym momencie możesz pobrać odpowiedni dokument z twojej giełdy z całym podsumowaniem wszystkich twoich transakcji. Sprawa się komplikuje jeśli tradujesz na więcej niż jednej giełdzie.

 

Nie martwił bym się jeśli zarobisz jakieś grosze. A jak zarobisz dużo to wtedy warto skonsultować się z dobrym księgowym i Ci pomoga ;)

  

Mając taki dokument z zestawieniem będzie z raczej wszystko jasne. Na razie wiele giełd nie mam, dopiero stawiam pierwsze kroki w bitcoinach i więcej czytam niż kupuje. Na ta chwilę tylko na revolucie jakieś drobne mam wrzucone, żeby w ogóle zobaczyć jak to działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Songohan

 

Na revolut to jest proste jak drut, ale handel tam jest mocno ograniczony, nie polecam.
Nie można tam ustawić, ani kwoty wejścia, wyjścia, stop lossów itd.
Dodatkowo, jest ograniczona liczba krypto do kilkunastu bodajże. A na dodatek nie mozesz nigdzie tego wypłacić.

Lepiej na Binance lub innej giełdzie typu Huowi, Uniswap, Probit, Bitbay.

Edytowane przez gnukij1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę debetową VISA Binance i załóżmy, że chcę zrealizować zyski, bez płacenia 19 % podatku, czy można przelać wszystko na kartę  Binance, po czym wypłacić kasę w bitomacie, czy nie jest to aż tak proste ? 

A ja jestem naiwnym i pazernym człowiekiem ? :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, RENGERS napisał:

A ja jestem naiwnym i pazernym człowiekiem ?

 

Tak jesteś.

Technologie w tym transakcje krypto waluty można bardzo łatwo wyśledzić każda transakcja znajduje się na łańcuchu blockchain.

 

Jeśli masz kartę binance, jest ona przypisana do ciebie...

 

 

7 godzin temu, Samiec:) napisał:

i jak tam wyprzedałeś się z VET trochę czy czekasz jeszcze na wzrost ?

 

Cały czas w grze😎 teraz to tylko stop losa podnoszę no i dodałem jeszcze ICX do zabawy.

https://ibb.co/w4DQ23j

 

Resztę VET holduje do wyjścia na kilku pozycjach 0.30-0.50-0.80-1$.

 

Edytowane przez smerf
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gnukij1 napisał:

A czy czasem płacąc za zakupy kartą Binance nie omijam tego podatku? Już i tak jest płacony w czasie transakcji.

 

Nie jeżeli się keszujesz to musisz płacić 19 % podatku od kwoty, do jakiej się keszujesz, płatność jest traktowana tak samo nieważne czy za usługę, czy towar.

Edytowane przez smerf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, smerf napisał:

 

Tak jesteś.

Technologie w tym transakcje krypto waluty można bardzo łatwo wyśledzić każda transakcja znajduje się na łańcuchu blockchain.

 

Jeśli masz kartę binance, jest ona przypisana do ciebie...

 

 

 

Cały czas w grze😎 teraz to tylko stop losa podnoszę no i dodałem jeszcze ICX do zabawy.

https://ibb.co/w4DQ23j

 

Resztę VET holduje do wyjścia na kilku pozycjach 0.30-0.50-0.80-1$.

 

poprzednio pisałeś że oczekujesz że bedzie maks 0.08 na VET lub 0.1 a teraz piszesz, że holdujesz aż do 0.3, 0.5, 0.8 itd? Czy dobrze rozumiem, że jednak się potencjał zwiększył czy może coś wcześniej źle zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Samiec:) napisał:

Czy dobrze rozumiem, że jednak się potencjał zwiększył czy może coś wcześniej źle zrozumiałem?

 

Trejda trzymam do 0,08 , natomiast mam jeszcze portfel, w którym holduje i stejkuje Vechaina, którego będę upłynniał na poziomach, o których nadmieniłem przed chwilą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wkm said:

Panowie mam pytanko czy jeżeli będę realizował zyski za pomocą bitomatow( oczywiście nie wpłacając na konto) to najjaśniejszy US może się do mnie jakoś przyczepić?

 

Jeśli jesteś zwyczajnym obywatelem i służby specjalne nie podejrzewają Cię np. o terroryzm, to nikt nie będzie monitorował Twoich wypłat z bitomatu.

 

Kryptowaluty to nowa technologia i procedury, które wymuszą ściągalność podatków, pojawią się najprawdopodobniej za kilka lat.

 

Jeżeli, ktoś nie chce zapłacić podatku, to są sposoby, żeby tego nie robić (legalne i nielegalne).

 

W przypadku tych nielegalnych, to problem może się pojawić, jeśli zarobisz większą kwotę, której nie będziesz w stanie łatwo ukryć.

 

Następnie, kupisz sobie za gotówkę nieruchomość, albo droższy samochód.

 

Wówczas, bardzo prawdopodobne, że dostaniesz wezwanie z urzędu skarbowego i będziesz musiał się tłumaczyć, skąd miałeś na to środki.

 

Z tego co się orientuję, to US może ścigać do 5 lat wstecz.

Edytowane przez Master
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smerf napisał:

Nie jeżeli się keszujesz to musisz płacić 19 % podatku od kwoty, do jakiej się keszujesz, płatność jest traktowana tak samo nieważne czy za usługę, czy towar.


Uściślijmy co to oznacza. Bo keszowanie się nie koniecznie oznacza wyjście do FIATA, przynajmniej u mnie w UK tak jest. 
Jeśli wyjdę do GBP i przez 30 dni nie zrobię żadnej transakcji to traktują to jak cash-out. Więc w praktyce wystarczy ruszyć kapitał - dwie transakcje i nadal nie trzeba nic płacić. 
Nie wiem czy w PL jest tak samo ale ma to sens.
Za to jeśli wyszedłbym do GBP i wypłacił kasę z giełdy to jest to oczywisty cash-out. Chociaż chyba jeśli cała kwota została by ponownie wypłacona i zainwestowana przez te 30 dni to chyba nadal by to przeszło w ten sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spekuluje na płatniczej kryptowalucie Pundi X, pod koniec miesiąca redukują tokeny 1000:1 może być ciekawie.... nie radze czekać do ostatniego dnia mc. , TA plus spike cenowy sygnalizuje wejście BUY. 

 

Kupujecie na własną odpowiedzialność....sam właśnie przytuliłem milion tokenów zobaczymy czy i tym razem mam nosacza...

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, smerf napisał:

Panowie spekuluje na płatniczej kryptowalucie Pundi X, pod koniec miesiąca redukują tokeny 1000:1 może być ciekawie.... nie radze czekać do ostatniego dnia mc. , TA plus spike cenowy sygnalizuje wejście BUY. 

 

Kupujecie na własną odpowiedzialność....sam właśnie przytuliłem milion tokenów zobaczymy czy i tym razem mam nosacza...

 

Jest na Binance? NPXS?

Edytowane przez CookieMonster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.