Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, CookieMonster napisał:

Wziąłem za 50 USDT. Czyli bez szaleństw 😂😂 Dzięki!

 

Spoko nawet jak zrobi x2 x3  to zawsze cos i można przeskoczyć dalej z kasa.

Ja gram grubiej, bo mam zbudowany kapitał. 

Edytowane przez smerf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, smerf said:

Technologie w tym transakcje krypto waluty można bardzo łatwo wyśledzić każda transakcja znajduje się na łańcuchu blockchain.

I specjalizuje się w tym pani Danusia z twojego urzędu skarbowego... 

To nie tak działa. 

Podatek trzeba płacić bo istnieje ryzyko że spółki prowadzące giełdy bitcoinowe przekażą informację o klientach i transakcjach swoim administracjom skarbowym a te przekażą je polskiej administracji w ramach jednej z wielu umów o wymianie informacji. 

Tak więc jak masz konto pod swoimi danymi to mogą cie namierzyć. 

A trudno znaleźć giełdę która nie wymaga weryfikacji z dokumentem, bo żaden podmiot zarejestrowany w cywilizowanym państwie nie narazi się na zarzut pomocy w praniu pieniędzy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, smerf napisał:

Panowie spekuluje na płatniczej kryptowalucie Pundi X, pod koniec miesiąca redukują tokeny 1000:1 może być ciekawie.... nie radze czekać do ostatniego dnia mc. , TA plus spike cenowy sygnalizuje wejście BUY. 

 

Kupujecie na własną odpowiedzialność....sam właśnie przytuliłem milion tokenów zobaczymy czy i tym razem mam nosacza...

 

@smerf a to nie oznacza, że z tych miliona tokenów zostanie Ci 1000 (w proporcjonalnej cenie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, masculum napisał:

a to nie oznacza, że z tych miliona tokenów zostanie Ci 1000 (w proporcjonalnej cenie?)

 

Tak pisałem, że ma być redukcja 1000:1, ale to tez oznacza ze bedzie znacznie mniejsza cyrkulacja tokenów i dlatego spekuluje ze cena może rosnąć do końca marca, poza tym ma być uruchomiony stejking zaraz po redukcji tokenów...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Ezio said:

Są patenty. Ja tu mam rozkmne zeby do ali nie doliczyli

Jak masz jakiś patent na puszczenie kasy poza oficjalnym obiegiem to się podziel. Też bym chciał ale nie udało mi się tego rozkminic. 

Tzn. Wiem jak to zrobić żeby nie było tak oczywiste ale nie do końca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dellinger napisał:

Jak masz jakiś patent na puszczenie kasy poza oficjalnym obiegiem to się podziel. Też bym chciał ale nie udało mi się tego rozkminic. 

Tzn. Wiem jak to zrobić żeby nie było tak oczywiste ale nie do końca 

Pewnie. Jak rozkminie to się podzielę. Siedzę teraz nad tym intensywnie z racji zbędnego czasu. Jedyne co używam konta z UK i tam to bazuję. Nie bez powodu wyszli z patounii. Będzie coś z Maltą raczej. Jakkolwiek najlepszy byłby słup. Najłatwiej. Dam znać z czasem

Albo kilka słupów 🤣

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Uk to czysty zysk 12.300 tax free, do tego jeszcze 6.150 może iść na fundusz. Do 50k 10%. Powyżej 20%. Dobrze rozumiem że Polska 19% z automatu? Kolega kolegi bo szczerze ja nie, chociaż myślę 🤪ma paru panów żulów karty i tam mieści w limitach. Jak ja sobię w ryj pluję że w tym 2009 tego nie wziąłem. A migało na kompie. Życie. Ktoś z Uk operuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Uk to czysty zysk 12.300 tax free, do tego jeszcze 6.150 może iść na fundusz. Do 50k 10%. Powyżej 20%. Dobrze rozumiem że Polska 19% z automatu? Kolega kolegi bo szczerze ja nie, chociaż myślę 🤪ma paru panów żulów karty i tam mieści w limitach. Jak ja sobię w ryj pluję że w tym 2009 tego nie wziąłem. A migało na kompie. Życie. Ktoś z Uk operuje? Coraz więcej firm detalicznych wchodzi na rynek. Już nie mówiąc o szajsungu z którego chińskiej strony można zamawiać w btc to tesla też pewnie niedługo. Oby tak dalej. Poza ramami "rzątów"

Swoją drogą każdy tu kumaty wie że banki zaczynają zapożyczać, a wręcz wykupować algorytmy. Jakie macie teorie panowie? Co się będzie działo na przestrzeni kilku lat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miejcie na uwadze 2 rzeczy o 3ciej napisze wieczorem...

 

1. Według statystyk wśród krypto inwestorów najbardziej bycza krypto walutom nie jest Bitcoin ani Ethereum....

lecz Cardano B) Bitcoin jest na 2 miejscu na 3 Ethereum na 4 Polkadot.

 

2. Pomimo podskoku ceny zmieszam dyspozycje na Ethereum. Nowy Upgrade dla Etherum nie podoba się górnikom zmniejsza ich wpływ o 30-40% może to zaowocować kolejnym hardforkiem co gorsza atakiem 51% na siec... 

 

Cale ulepszenie ma wejść w czerwcu dla mnie osobiście Etherum  staje się trochę ryzykowne w związku z możliwością buntu górników...

 

3. c.d.n...

Edytowane przez smerf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kupiłem parę tygodni temu 1k Cardano za 0,92, z zamiarem trzymania  tego przez parę lat, tak jak dawniej gdzieś  pisaliście.

 

Dzięki za podsunięcie fajnego projektu, czy bezpiecznie trzymać to wszystko na Binance, czy lepiej zakupić portfel kryptowalutowy ? 

 

Z tego co poczytałem, Binance jest w porządku giełdą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, smerf napisał:

Nowy Upgrade dla Etherum nie podoba się górnikom zmniejsza ich wpływ o 30-40% może to zaowocować kolejnym hardforkiem co gorsza atakiem 51% na siec... 

 

Zapakować "S" pod korek na crypto-futuresach:D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Brat Jan napisał:

Zapakować "S" pod korek na crypto-futuresach

 

Jest ryzyko jest zabawa, ale to bliżej czerwca najlepiej...

 

W tym czasie ma wyjść ETH Converter umożliwiający projektom zbudowanym na ETH przeskok do Cardano metoda kopiuj wklej.... fajnie się to zbiega w czasie...:rolleyes:

Edytowane przez smerf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, smerf napisał:

1. Według statystyk wśród krypto inwestorów najbardziej bycza krypto walutom nie jest Bitcoin ani Ethereum....

lecz Cardano B) Bitcoin jest na 2 miejscu na 3 Ethereum na 4 Polkadot.

 

2. Pomimo podskoku ceny zmieszam dyspozycje na Ethereum. Nowy Upgrade dla Etherum nie podoba się górnikom zmniejsza ich wpływ o 30-40% może to zaowocować kolejnym hardforkiem co gorsza atakiem 51% na siec... 

 

Cale ulepszenie ma wejść w czerwcu dla mnie osobiście Etherum  staje się trochę ryzykowne w związku z możliwością buntu górników...

Ad. 1) Mam 99% pewności iż jest to wywołane tylko i wyłącznie ceną i tym że Cardano nie zaliczyło jeszcze żadnej wizerunkowej wtopy. Tak samo mówili o Ripple na poprzedniej hossie i zaczęły wychodzić wałki. Tutaj się kłania analiza fundamentalna i to jak bardzo się samemu wierzy w dany projekt. Jak na razie Charles dowozi wszystkie tematy i to nawet bez dużych poślizgów. 

Ad. 2) Bardzo wątpię że w grę wchodzi kolejny hardfork. Minerzy zdają sobie sprawę że bez update będą tracić względem alternatywnych walut.
 

37 minut temu, RENGERS napisał:

Dzięki za podsunięcie fajnego projektu, czy bezpiecznie trzymać to wszystko na Binance, czy lepiej zakupić portfel kryptowalutowy ? 

Jeżeli jesteś zdecydowany na long hodl to nigdy nie trzymaj tego na giełdzie. Wypłać. Zabezpiecz seed w kilku kopiach i miejscach i zapomnij na parę lat.

Problem z giełdami jest taki że żadna z walut na twoim portfelu nie jest tak na prawdę na twoim portfelu tylko we wspólnej puli która powinna mieć pokrycie 1/1 w danej walucie i tym co wyświetla się na twoim giełdowym portfelu. Kluczowe jest tutaj słowo powinna.
 

33 minuty temu, Massamba_ napisał:

Bracia, a jak u Was z Ada? Weszliście mocniej w ten projekt? Duży macie portfel?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) Ja jestem all-in w ADA ze wszystkimi tego zaletami i konsekwencjami. Najwyżej nie sprzedam na tej hossie :)

Dzisiaj Charles ogłosił że opóźnione ogłoszenia z lutego prawdopodobnie zostaną dopięte i ogłoszone w Marcu a najpóźniej w Kwietniu.
Biorąc pod uwagę, że zaraz będziemy mieli 100% decentralizację, 15 marca konferencję oraz 31 marca kolejny update i wejście w nową erę, która pozwoli na tworzenie tokenów na blockchainie ADA - jestem bardzo pozytywny. Jak tylko przeżyjemy marzec do końca to cardano eksploduje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RENGERS napisał:

 Kupiłem parę tygodni temu 1k Cardano za 0,92, z zamiarem trzymania  tego przez parę lat, tak jak dawniej gdzieś  pisaliście.

 

Dzięki za podsunięcie fajnego projektu, czy bezpiecznie trzymać to wszystko na Binance, czy lepiej zakupić portfel kryptowalutowy ? 

 

Z tego co poczytałem, Binance jest w porządku giełdą ?

Bracie @RENGERS ściągnij sobie yoroi wallet dedykowany dla Cardano (sam mam i polecam). Przelej na niego środki i wrzuć na stejkowanie. Około 5% więcej ADA w skali roku od tego co tam masz. Cardano i tak najlepiej trzymać parę lat, zapomnieć, nie wypłacać pod wpływem chwili. 

Do tego zostawiając na Binance to krypto należy do Binance i to oni sobie je stejkują a Ty nawet o tym nie wiesz. Nie masz 5% rocznie. Za to oni mają bardzo dużo ADA u siebie (bo takich co nie przeleją jest więcej) i generalnie decentralizacja nie jest pełna. Poczytaj trochę o projekcie bo oprócz możliwości zarobienia niezłej kasy na tym krypto sam projekt wydaje się być mega przyszłościowy i ma wartość samą w sobie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Massamba_ napisał:

Bracia, a jak u Was z Ada? Weszliście mocniej w ten projekt? Duży macie portfel?

Obecnie mam troszkę BTC, ETH i większą ilość Polkadot ale pomału chciałbym upłynnić BTC oraz ETH i raczej skupić się na Dot i Ada.

Leży. Jeść nie woła. Osobiście uważam zostawić na kilka lat. Mogę się mylić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smerf napisał:

3. c.d.n...

 

A więc tak jak obiecałem punkt 3 :)

 

Pisałem w krypto klubie o pewnym projekcie tutaj 

 

 

Otóż w tym miesiącu (pod koniec) wypuszczają produkt...ostatnio dodali współpracę z ID2020.

 

Od kwietnia mają być już dokonywane transakcje 500.000 dziennie plus stejkowanie.

 

Cena pójdzie parabolicznie w gore, gdyż jest to rozwiązanie dla turystyki, która pomału ma się odmrażać w Azji.

Są spekulacje ze Chiny wprowadza ten produkt jako pierwsze tj. Covid Paszporty i rezerwacje na platformie Sharering.

 

Zobaczymy czy i tym razem mam "nosa" 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.