Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne szczyty i dołki są coraz niżej. Mnie to wygląda na bessę, ale nie jestem specjalistą od krypto.

Jeżeli to kolejny cykliczny rynek niedźwiedzia, to w ciągu kilku-kikunastu miesięcy, może zejść nawet 90% od szczytu, czyli do ok. 6 tys. USD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może bitcoin podzieli los walut fiducjarnych i też zaczął dążyć do zera. Zobaczcie jak spadła wartość dolara przez dziesięciolecia. 

Sto lat temu Charlie Chaplin wynegocjował kontrakt w Hollywood na milion baksów i to była istna fortuna. Teraz za bańkę $ nie kupisz nawet małego apartamentu w lokalizacji typu Manhattan czy West London.

 

Utrata siły nabywczej dolara na przestrzeni ostatnich 100 lat - 1

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Endeg napisał:

Być może bitcoin podzieli los walut fiducjarnych i też zaczął dążyć do zera

 

Nie masz pojęcia, o czym piszesz. Bitcoin jest tyle wart tez między innymi, gdyż dolar jest warty coraz mniej. BTC jest przeciwnikiem waluty FIAT gdy FIAT traci na wartości, BTC rośnie. 

 

Poza tym BTC jest niejako zabezpieczeniem wartości tkz. STORE OF VALUE wiec jak może się wyzerować do FIAT? 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdaję sobie sprawę z różnic miedzy BTC a FIATami, ale każde aktywo finansowe może popaść w niełaskę. Nic nie jest skazane na sukces w długim terminie. Złoto przez dwie dekady było nisko wyceniane, akcje w latach 70tych też były w niełasce.

 

Patrząc na wykres widać, że połowę drogi from hero to zero bitek ma za sobą. 😉 (spostrzeżenie w ramach heurystyki stosowanej

- w ciągu ostatnich 4 m-cy BTC dał zarobić około kilka %, czyli więcej niż na lokacie bankowej)

 

Z drugiej strony niska cena to promocja i wraz z jej spadkiem będzie rosnąć tendencja do zakupu.

 

?s=btc.v&c=1m&t=l&a=lg

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Morfeusz napisał:

czyli do ok. 6 tys. USD. 

Nie sądzę że do tylu spadnie, jakby tak było to bym kupował nawet za część złota. 
 
Z bitcoinem część banksterów zaczyna walczyć:

 

 

Ten gość jest z UK. Więc czują oddech DEFI.

W skrócie: zainwestowałeś w krypto zamykamy Ci konto bankowe.

 

Nie zapominajmy też o konferencji G7 gdzie Biden ma się wypowiadać o krypto. Napewno nie będą to superlatywy bo dolar idzie na dno jak ołowiana sztabka.

 

Plusem jest uznanie BTC za środek płatniczy na Salwadorze.
 

Reasumując, dalej obstawiam, że spadniemy do 20-24. Jak to nie wytrzyma to mamy chyba 17 i 11 kolejno ;) Przy 20 zaczynam skupować. Jakby było 11 to chyba sprzedaje auto i kupuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, avceutyhh14 napisał:

Czy ktoś tu z forum kupił "poradnik" od koniecznego co jest wystawiony za nie całe 4 k ? Czy się opłaca czy wystarczy wiedza, która jest dostępna za free, a może to walenie w chuu ? Jestem laikiem i chce ogarnąć temat jak najlepiej.

Raczej już za późno na poradniki od niego. Jesteśmy w tej hossie za daleko żeby można było wyciągnąć super extra kasę jak na początku. Oglądaj go i innych ale poradnika to ja bym aktualnie nie kupował bo może być tak że on Ci nic nie da. Większość jest za darmo w necie wystaczy dobrze poszukać i słuchać co mają do powiedzenia ludzie którzy byli w krypto już przez więcej czasu niż ty czyt. 2 poprzednie hossy dla przykładu. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, avceutyhh14 napisał:

Czy ktoś tu z forum kupił "poradnik" od koniecznego co jest wystawiony za nie całe 4 k ? Czy się opłaca czy wystarczy wiedza, która jest dostępna za free, a może to walenie w chuu ? Jestem laikiem i chce ogarnąć temat jak najlepiej.

Nie kupowałem, ale w większości jest to podstawowa wiedza którą znajdziesz bez problemu w internetach. Lepiej już według mnie kupić kilka książek o psychologii inwestowania jak i o samym inwestowaniu. Do tego darmowa wiedzą o rynku krypto i masz zaoszczędzone 4 k zł na inwestycje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, avceutyhh14 napisał:

Czy ktoś tu z forum kupił "poradnik" od koniecznego co jest wystawiony za nie całe 4 k ? Czy się opłaca czy wystarczy wiedza, która jest dostępna za free, a może to walenie w chuu ? Jestem laikiem i chce ogarnąć temat jak najlepiej.

Ja zainwestowałem w to kompetiun wiedzy i jestem bardzo zadowolony bo wszystko jest tam poukladane i przystępny sposób pokazane,ale myślę że jak dobrze przefiltrujesz yt to pewnie wszystko można za darmo ogarnąć.Ja to szkolenie kupiłem ze względu na aktualizację rynku przez Phila i prezentacje glassnoda.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o "tanim BITCOINIE" 

 

Pieniądz FIAT traci na wartości w trybie Express.

 

Wujek Sam po raz kolejny odpala drukarki, inflacja sięgnie zenitu. USD przypominać będzie papier toaletowy. 

U nas w kraju mamy już pewne symptomy umierającej złotówki. 

 

Kraje z mądrymi królami już się ratują, wychodzą pomału z USD idąc w BTC. 

 

Coraz więcej ludzi nie ufa bankom i rządom i chce trzymać swój los w swoich rekach.

Jaka ma wartość papier, który jest drukowany w nieskażoność gdzieś się w końcu się urwie zaufanie do USD z powodu polityki USA. 

 

Działajcie przeciwnie do informacji w mediach, bo tam jest zakłamanie lvl hard.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pyrkosz napisał:

Żart nie żart, a ile ludzi znasz co mają leasingi na maszyny, auta, wynajmują hale? Ryzyko to samo. Dom samotnego mężczyzny najwyżej pozostanie 🤔 

Maszyny i hale w leasingu to fizyczne aktywa, które mogą generować jakiś przychód, tworzyć realną wartość. Dlatego nie porównuj spekulacyjnych wirtualnych krypto do twardych aktywów. ;) 

Żeby nie było, nie jestem przeciwnikiem spekulacji i życzę kryptowalutowcom, żeby swoje zarobili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Morfeusz napisał:

Maszyny i hale w leasingu to fizyczne aktywa, które mogą generować jakiś przychód, tworzyć realną wartość. Dlatego nie porównuj spekulacyjnych wirtualnych krypto do twardych aktywów.

 

Mylisz się kryptowaluty generują dochód pasywny. Stejkowanie, farmienie, i procent z oszczędności, o jakim w banku możesz zapomnieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Morfeusz napisał:

Dlatego nie porównuj spekulacyjnych wirtualnych krypto do twardych aktywów. ;) 

Handlując złotem na giełdzie też go na oczy nie widzisz. Liczysz, że gdzieś tam ktoś może ma to „twoje” złoto w fizycznej postaci :) Tak samo obligacje etc.

Godzinę temu, Morfeusz napisał:

Maszyny i hale w leasingu to fizyczne aktywa, które mogą generować jakiś przychód, tworzyć realną wartość.

Mogą ale nie muszą, fizycznie należą do banku jak są na kredyt, więc ich posiadanie jest ułudą. 
Równie dobrze można powiedzieć, że informatyka to ułuda bo to fizycznie nie istnieje a to tylko linijki kodu.

 

Godzinę temu, smerf napisał:

Zapomnijcie o "tanim BITCOINIE" 

Zależy co kryje się pod słowem „tani”. Kiedyś nadejdzie bessa i wartość spadnie. Kwestia do ilu 🤔  Grubasów nie ruszy „chwilowe” (rok-dwa) tąpnięcie. Oni mają czas, dokupią za kolejne miliardy $$$ w bessie. 
Dlatego Bitcoina nie sprzedaje, część zysków realizuje do btc. Leży na cold wallecie i regularnie dokupuję. Mam większe zaufanie do niego jak do FIAT. 
Dla mnie to „store of value” tak jak złoto czy srebro.

 

Jak sądzicie, mielismy właśnie podwójne dno czy za chwile się odbijemy od oporu i lecimy znowu? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście coina HYDRO? Ma powtarzalny wykres. Trochę ryzyko. Ale jak się kupi na dole to jak tylko pójdzie w górę - od razu sell i x100, x1000 do przodu. Oczywiście może nigdy nie pójść w górę ponownie, ale tego nikt nie wie. A wykres bardzo powtarzalny. 100 zł można zaryzykowac. 

Edytowane przez Songohan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pyrkosz napisał:

Na początek może „Standard Bitcoina”, Ostatnio zauważyłem „Trading Wisdom: 50 lessons every trader should know” na amazonie widzę nieźle się sprzedaje, może coś warta 🤔

 

21 godzin temu, avceutyhh14 napisał:

Jakie książki polecacie w tematyce krypto ? @Pyrkosz @smerf @CookieMonster

Zdecydowanie "Standard Bitcoina" warto przeczytać. Nie wiem jakie pozycje ściśle z rynku kryptowalut warto wrzucić. Warto też poczytać ogólnie o inwestowaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Songohan napisał:

Widzieliście coina HYDRO? Ma powtarzalny wykres. Trochę ryzyko. Ale jak się kupi na dole to jak tylko pójdzie w górę - od razu sell i x100, x1000 do przodu. Oczywiście może nigdy nie pójść w górę ponownie, ale tego nikt nie wie. A wykres bardzo powtarzalny. 100 zł można zaryzykowac. 

Hmm zobacz na giełdzie a nie na coinmarketcapie. Już nie wygląda tak różowo i wahania nie są tak ogromne max 100% 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.