Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, nefi napisał:

Mam wolne 1k zł, wrzucić w btc czy eth a może poczekać do stycznia, albo na jakiś spadek? 

Giełda kryptwalut to nie tylko btc czy eth. Operujesz rozwiązaniem z przed paru lat, kiedy to obecnie najnowsze technologie mają znacznie większe możliwości wzrostowe.

1k zł na kupno złota albo srebra? (niby dobre rozwiązanie ale nie z taką kasą);

czy może inwestycja w jakiś biznes/start-up? (dosyć ryzykowne, ale wystarczy mieć trochę oleju w głowie i pojęcia na co się wydaje pieniądze);

 

Z mojej strony tylko taka drobna analiza, ponieważ sam nie jestem "poważnym" graczem. Mogę się mylić.

Według mnie przyszły rok będzie stał pod znakiem gier/społeczności online tworzonych na blockchain.

Zainteresuj się hasłem #metaverse  (Metaverse to hipotetyczna kolejna iteracja Internetu, obsługująca zdecentralizowane, trwałe wirtualne środowiska 3D online)

Powyższe tworzone jest przez facebook, czy w ogóle tam dochodzi do zmiany nazwy; środowiska. Z grubsza, każdy biznes chciałby zaistnieć i przodować na tym nowym portalu, np. właśnie z dziedziny gier online. Zobacz dla przykładu ile kasy zarobiły (wciąż zarabiają) te wszystkie facebookowe gry typu farmville; candy crashe i inne.

Sprawdź na stronie: https://news.cryptorank.io/

dalej np. https://news.cryptorank.io/top-7-game-fi-projects-by-current-roi-since-october-ido/
https://twitter.com/CryptoRank_io/status/1455920447644749831/photo/1

Przeanalizuj co i jak. Który projekt by Ci się spodobał i jak napisałem powyżej "wystarczy mieć trochę oleju w głowie i pojęcia na co się wydaje pieniądze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Massamba_ said:

Ja nie, przed sprzedażą gdzie był na prawdę niezły zarobek dzwoniłem do US, coś tam słyszeli, coś tam wiedzą ale bez żadnych konkretów więc póki co nie mam zamiaru płacić.

Pamiętaj ze oni maja na to kilka lat żeby wrócić do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, scrufa napisał:

Generalnie wpisujecie zakup i sprzedaż krypto w rozliczeniu podatkowym?

 

Tak. Oczywiście tylko zakupy/sprzedaż do PLN czy innych walut FIAT.

 

Sprzedaży krypto do stablecoinów nie ma potrzeby nigdzie zgłaszać, ponieważ według polskiego prawa nie jest to zdarzenie podatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie - uczę się tych krypto i muszę powiedzieć, że temat mnie wciąga.

Przez 3lata inwestowalem na giełdzie.

 

Niby jakieś tam sukcesy są, ale szczerze - wyciągać 5%ROI nic nie zmieniło w moim życiu - jak potrzebuję kasy, to biorę ekstra fuchę i zawsze te kilka tysi wpada co jakiś  czas, a czas jaki poświęciłem giełdzie po prostu mi się nie zwraca. 

 

Stąd moje pytanie jest może trywialne - czy jest sens siedzieć w starym systemie jeszcze czy przeskakiwać całościowo i inwestować w krypto?

 

Piszę tu oczywiście o moich  środkach z portfela spekulacyjnego - nie są to żadne oszczędności, ani kasa na wakacje itd. 

@smerfjak myślisz? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RedChurchill napisał:

Stąd moje pytanie jest może trywialne - czy jest sens siedzieć w starym systemie jeszcze czy przeskakiwać całościowo i inwestować w krypto?

 

Piszę tu oczywiście o moich  środkach z portfela spekulacyjnego - nie są to żadne oszczędności, ani kasa na wakacje itd. 

@smerfjak myślisz? 

 

Możliwość zarobienia w krypto jest o wiele większa, wprost nie porównywalnie większa od tradycyjnych rynków. (5% to ja robie dziennie :D)

 

Wiąże się to też w większym ryzykiem. Jeśli wie się co się robi można dobrze zarobić. 

Przed tobą sporo nauki jeśli chodzi o ten rynek. Bo bez wiedzy to ciężko będzie zresztą jak wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.  No właśnie - dużo przede mną, bo wiem ile poświęciłem czasu rynkom giełdowym - niestety sa pewne różnice  w krypto.

 

2 godziny temu, smerf napisał:

 

Możliwość zarobienia w krypto jest o wiele większa, wprost nie porównywalnie większa od tradycyjnych rynków. (5% to ja robie dziennie :D)

 

 

@smerf5% liczysz juz po uwzględnieniu fee , przewalutowania(chociaż Ciebie to chyba nie dotyczy) i tax?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RedChurchill napisał:

@smerf5% liczysz juz po uwzględnieniu fee , przewalutowania(chociaż Ciebie to chyba nie dotyczy) i tax?

 

To skomplikowane :) Mam sporo projektów IDO, sporo stejkingu, sporo swing trejdów. Te 5% to tak strzeliłem wiem, że jest mocno do przodu a ile dokładnie to nie wiem ;) Nie liczę tego dokładnie procentowo, bo bym się samym liczeniem zamęczył przy tylu pozycjach na rynku.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, smerf napisał:

 

To skomplikowane :) Mam sporo projektów IDO, sporo stejkingu, sporo swing trejdów. Te 5% to tak strzeliłem wiem, że jest mocno do przodu a ile dokładnie to nie wiem ;) Nie liczę tego dokładnie procentowo, bo bym się samym liczeniem zamęczył przy tylu pozycjach na rynku.

5 % to chyba w godzinę robisz xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, RedChurchill napisał:

Przez 3lata inwestowalem na giełdzie.

W takim okresie jest to nadal spekulacja. Biznesy z potencjałem rozwijają się przynajmniej 5 lat. IMHO o inwestowaniu można mówić, jak zaliczysz staż m/w  10 letni. Przez 3 lata trudno doświadczyć pełnego cyklu, a nawet poważna literatura i edukacja giełdowa vs rzeczywistość to jednak nie jest to samo.

 

Edytowane przez Exar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dodanie do grupy. Głównie do obserwowania, bo muszę od samego początku wdrożyć się w temat - jestem zupełnym początkującym.

Nawiasem mówiąc, czy ma ktoś do polecenia naprawdę dobre i sprawdzone kanały na YT dla zupełnie początkującego i zielonego w temacie krypto, o co w tym chodzi i jak zarabiać? Najlepiej po polsku, siłą rzeczy po angielsku też zniosę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Messer napisał:

Nawiasem mówiąc, czy ma ktoś do polecenia naprawdę dobre i sprawdzone kanały na YT dla zupełnie początkującego i zielonego w temacie krypto, o co w tym chodzi i jak zarabiać? Najlepiej po polsku, siłą rzeczy po angielsku też zniosę.

Polecam Phil Konieczny i Instytut Kryptografii.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Messer napisał:

Nawiasem mówiąc, czy ma ktoś do polecenia naprawdę dobre i sprawdzone kanały na YT dla zupełnie początkującego i zielonego w temacie krypto, o co w tym chodzi i jak zarabiać? Najlepiej po polsku, siłą rzeczy po angielsku też zniosę.

Pozwolę sobie podbić. Również chciałbym spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.