Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

Polskiego shitu to bym nie polecał.  Próbowałem znaleźć cos sensownego w ostatnim miesiącu, ale poza podstawowymi  tutorialem jak założyć konto itd to ciezki temat.

 

Do poczytania(jest Polska wersja strony) na poczatek:

 

1. https://simplecryptoguide.com

 

2. CoinBerau na yt(Pan mówi ładnie po angielsku ale też jest tam naganiania sporo)

 

3. Coś z reditt:

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Maniek said:

A kupiłeś takie szkolenie, że znasz jego wartość ?  Czy tylko napisałeś wg zasady "nie wiem, ale się wypowiem

Niestety tak. W 2018. Sekretny system jak zarabiać na krypto niezależnie czy są spadki, czy wzrosty. Kurs prowadził Mateusz Szaton i była to zwykła analiza techniczna, którą można za free poznać na yt. Więc dałem się wyleszczyć fest. Oczywiście, nie ma opcji zwrotu, bo produkt cyfrowy blablabla. 

 

A co do szkolenia Phila Koniecznego, to na wykopie zostało wyjaśnione co jest w środku i wyszło, że większość to ogólne lanie wody w stylu że trzeba trzymać krypto na portfelu, a nie na giełdzie bo mount gox itp. A samo portfolio PK to tylko krótki filmik w porównaniu z całym kursem. Są tam screeny ze spisu treści. Do znalezienia w kilka minut na wykopie. 

 

Dodatkowo pamiętam, jak wysyłali maila, w związku z ostatnim halvingiem btc, jak to teraz nie wzrośnie i trzeba kupić szkolenie PK bo on dokładnie wyjaśni jak skorzystać z tej hossy. Hossy, która wtedy nie nadeszła. 

 

Więc znam się, dlatego się wypowiadam, bo sam się na nich przejechałem. I zamiast tych gówno szkoleń, lepiej za to już po prostu kupić btc czy eth. Marketing oraz sztukę sprzedaży przez newsletter mają bardzo dobrą. To im przyznaję, dlatego chcę ostrzec innych. 

Edytowane przez manygguh
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w tym @manygguh: pierwszy raz słyszę o Szatonie, raczej nie zakupiłbym jego szkolenia, w każdym razie fajnie, że ostrzegasz. Jestem ciekawy opinii co do K. Gancarza. Udziela się na Twitterze ostatnio (pisze wspominając o Terminal Blumberg czyli grubo) ale wiele jest też jego darmowych filmów na YT. Dla mnie wygląda na wartego uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wszystkie te kursy to chujnia i nie radzę nikomu kupować. Na YT jest wszystko.

 

Masz mega budżet, jesteś specem od lat... wiesz zatem, że na krypto możesz zarobić GRUBO. I co robisz? Szkolenie aby inni też mogli... jak słodziutko... no nie bardzo :) No chyba, że Pan od szkoleń jednak nie zarabia zbyt wiele i stąd opcja zarobku w inny sposób (ale czy wtedy chcemy się od niego uczyć?).

 

Szkolenia są spoko jak ktoś jest totalnie zielony i nie chce mu się ogarniać za bardzo, chce dostać wszystko na tacy. Jednak jak ktoś ma trochę czasu i chęci to YouTube i jazda. Sam jestem w krypto od jakichś 4 miesięcy dopiero i staram się ogarniać w wolnej chwili i nawet mi to idzie. Kupiłem jeden ebook za 70zł bo niby zawierał rewolucyjną wiedzę. No i co? I chuj. Wszystko dostępne w necie.

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, manygguh napisał:

Niestety tak. W 2018. Sekretny system jak zarabiać na krypto niezależnie czy są spadki, czy wzrosty. Kurs prowadził Mateusz Szaton i była to zwykła analiza techniczna, którą można za free poznać na yt. Więc dałem się wyleszczyć fest. Oczywiście, nie ma opcji zwrotu, bo produkt cyfrowy blablabla. 

 

A co do szkolenia Phila Koniecznego, to na wykopie zostało wyjaśnione co jest w środku i wyszło, że większość to ogólne lanie wody w stylu że trzeba trzymać krypto na portfelu, a nie na giełdzie bo mount gox itp. A samo portfolio PK to tylko krótki filmik w porównaniu z całym kursem. Są tam screeny ze spisu treści. Do znalezienia w kilka minut na wykopie. 

 

Dodatkowo pamiętam, jak wysyłali maila, w związku z ostatnim halvingiem btc, jak to teraz nie wzrośnie i trzeba kupić szkolenie PK bo on dokładnie wyjaśni jak skorzystać z tej hossy. Hossy, która wtedy nie nadeszła. 

 

Więc znam się, dlatego się wypowiadam, bo sam się na nich przejechałem. I zamiast tych gówno szkoleń, lepiej za to już po prostu kupić btc czy eth. Marketing oraz sztukę sprzedaży przez newsletter mają bardzo dobrą. To im przyznaję, dlatego chcę ostrzec innych. 

 

Kupiłeś sekretny system u Szatona a odradzasz zakup kursu i dyskredytujesz Kamila Gancarza...

Zatem nadal wypowiadasz się nie mając pojęcia.

Dałeś się złapać  na haczyk szybkiego zysku a nie pozyskania wiedzy...

Wpadłeś w pułapkę obietnic szybkiego zysku z niczego... A zysk wymaga dupogodzin przy pozyskaniu wiedzy....

 

Powiem w skrócie, Kupiłem kurs K. Gancarza długoterminowego inwestowania z abonamentem rocznym i były to jedne z lepiej wydanych pieniedzy na pozyskiwanie wiedzy z tej branży. Gość ma niesamowitą wiedzę, doświadczenie na tym rynku, analityczny umysł i narzędzia...

 

Mam dostęp do bieżących analiz prezentowanych na zamkniętych webinarach + furę wiedzy od podstaw po zaawansowane tematy takie jak opcje...

 

K. Gancarz ma mega wiedzę i się nią dzieli, trudno aby robił to gratis jeśli sam dostęp do Glass Node to grube tysiące usd za wykupiony dostęp do wykresów. Do tego stworzył model matematyczny swojego wskaźnika analizującego na jakim etapie trendu  jesteśmy  z BTC...  Jak na razie dokładnie określił poziom ostatniej korekty do 28k jako lokalny dołek i punkt referencyjny do zakupów... 

 

Dodam, że nie mam w tym żadnego zysku, nie naganiam i nie reklamuję. Dzielę się tym co "wiem, bo przetestowałem".

 

Ale każdy niech robi jak uważa. Czas zweryfikuje, kto zyskał a kto stracił... :)

 

Oczywiście jest wielu cwaniaków i "speców" na rynku obiecujących błyskawiczny zysk,więc trzeba być czujnym...

 

Chciwość i strach te dwie rzeczy kierują tymi rynkami.

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Maniek said:

Kupiłeś sekretny system u Szatona a odradzasz zakup kursu i dyskredytujesz Kamila Gancarza...

Zatem nadal wypowiadasz się nie mając pojęcia.

Dałeś się złapać  na haczyk szybkiego zysku a nie pozyskania wiedzy...

Wpadłeś w pułapkę obietnic szybkiego zysku z niczego... A zysk wymaga dupogodzin przy pozyskaniu wiedzy...

To prawda dałem się złapać na ich marketing. A to, że taki sam marketing stosują względem kursu Gancarza, to zapala mi lampkę. O Gancarzu nie wiem jakie ma kursy. Sam fakt, że ktoś współpracuje z instytutem kryptografii (który z kryptografią nie ma absolutnie nic wspólnego, no ale nazwa taka mądra), to sam już fakt mi śmierdzi. Szaton czy Konieczny nie dają wartości w swoich kursach. Z Szatonem można mi zaufać na słowo, a z PK sprawdzić screeny na wykopie. Jeżeli uważasz, że Gancarz daje wartość, to świetnie. Twierdził, że niedługo btc będzie za ponad $100.000. Zobaczymy.  Kiedyś może i będzie. Ale ile wtedy faktycznie będzie warty dolar? W każdym razie jeżeli masz z tego zysk, to świetnie. 

 

Ja stwierdziłem, że więcej sensu niż kupowanie magicznych kursów od naganiaczy z IK stosujących NLP, ma po prostu zakup btc, eth, polkidot, bnb i podobnych i po prostu czekanie. Gdybym tak zrobił w 2018, to bym był mega do przodu. Tym bardziej, że większość sensownej wiedzy jest za darmo na yt, i to nawet na polskim. Serio, żeby zarabiać na krypto, to tyle wystarczy.

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Barry napisał:

jeżeli dobrze kojarzę to Kamil dość mocno wierzy w DOT, mam racje ?

Kamil to ten gość który świata poza analizą on chain nie widzi :)

 

8 godzin temu, Maniek napisał:

Powiem w skrócie, Kupiłem kurs K. Gancarza długoterminowego inwestowania z abonamentem rocznym i były to jedne z lepiej wydanych pieniedzy na pozyskiwanie wiedzy z tej branży. Gość ma niesamowitą wiedzę, doświadczenie na tym rynku, analityczny umysł i narzędzia...

O to super. To mamy insidera który podzieli się z nami informacjami na naszej super tajnej grupie o krypto inwestycjach xD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mapogo napisał:

Również proszę o dodanie do grupy.

 

Ty tak.

 

6 godzin temu, FakingPikiBlańda napisał:

Również proszę o dodanie do grupy, bo chcę zacząć coś zarabiać poza moją główną pracą.

Od dzisiaj codziennie "Wilk z Wall Street" przed snem.

 

Ty nie, masz za mało postów (wymagane min. 100).

 

20 godzin temu, pozdropowicz napisał:

Poprosze o dodanie do grupy ;)

 

Tak samo kolega.

 

Ustalone było przy zakładaniu klubu, że Świeżaki nie wchodzą, dopóki nie nabija pewnego "zaufania" w postaci 100 postów.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2021 o 11:45, Messer napisał:

Proszę o dodanie do grupy. Głównie do obserwowania, bo muszę od samego początku wdrożyć się w temat - jestem zupełnym początkującym.

Nawiasem mówiąc, czy ma ktoś do polecenia naprawdę dobre i sprawdzone kanały na YT dla zupełnie początkującego i zielonego w temacie krypto, o co w tym chodzi i jak zarabiać? Najlepiej po polsku, siłą rzeczy po angielsku też zniosę.

 

Jeżeli chodzi o polski youtube to dla mnie niekwestionowanym liderem w zakresie wiedzy o kryptowalutach jest Kamil Gancarz. Warto obejrzeć wszystkie jego wywiady (zaczynając od najstarszego - można przy okazji odpalić historyczny wykres BTC, żeby zweryfikować czy to co mówił sprawdziło się) oraz dostępne na youtubie webinary.

 

Na póniejeszym etapie zaawansowania polecam jego płatny kurs gdzie omawia on szczegółowo bardziej skomplikowane rzeczy, m. in. swój model ekonometryczny czy wskaźniki onchain.

 

Dodatkowo kanały, które polecam:

1. Indywidualista - fajnie pokazuje globalne spojrzenie na rynek kryptowalut (głównie BTC i ETH) oraz ciekawe predykcje na koniec każdego roku.

2. Dzienna Dawka Dyskomfortu - w przejszysty sposób omawia techniczne aspekty działania BTC oraz kilku innych altcoinów.

3. Piotr Misiurek - tłumaczy zasady działania różnych protokołów DeFi (decenetralized finance), na swoich zamkniętych webinarach pokazuje praktykę.

4. Jarzombek - dobrze wyłapuje trendy.

 

Są jeszcze kanały Phila Koniecznego, Mike Satoshi czy 321 Crypto ale w mojej ocenie są oni półkę niżej niż Panowie u góry.

 

Z zagranicznych youtuberów polecam Ivan on Tech oraz Chico Crypto - głównie skupiają się oni na altcoinach.

 

Jeżeli chodzi o twitter to warto obserwować:

Willy Woo - w mojej ocenie najlepszy analityk fundamentalny BTC.
PlanB - twórca model S2F (którym K. Gancarz inspirował się tworząc swój model ekonometryczny).
CRYPTO₿IRB - wiele trafnych analiz i predykcji.


Oprócz wyżej wymienionych źródeł wiedzy, wiele ciekawych informacji można znaleźć na grupach telgramowych czy serwerach discord. Ale to raczej na późniejszym etapie.

 

Dodatkowo jeżeli Cię interesuje jak dokładnie działa BTC (czy inny blockchain oparty o UTXO) to do tej pory nie natknąłem się na nic lepszego niż ten blog:

https://learnmeabitcoin.com/


 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marlow napisał:

 

Jeżeli chodzi o polski youtube to dla mnie niekwestionowanym liderem w zakresie wiedzy o kryptowalutach jest Kamil Gancarz. Warto obejrzeć wszystkie jego wywiady (zaczynając od najstarszego - można przy okazji odpalić historyczny wykres BTC, żeby zweryfikować czy to co mówił sprawdziło się) oraz dostępne na youtubie webinary.

 

Na póniejeszym etapie zaawansowania polecam jego płatny kurs gdzie omawia on szczegółowo bardziej skomplikowane rzeczy, m. in. swój model ekonometryczny czy wskaźniki onchain.

 

Dodatkowo kanały, które polecam:

1. Indywidualista - fajnie pokazuje globalne spojrzenie na rynek kryptowalut (głównie BTC i ETH) oraz ciekawe predykcje na koniec każdego roku.

2. Dzienna Dawka Dyskomfortu - w przejszysty sposób omawia techniczne aspekty działania BTC oraz kilku innych altcoinów.

3. Piotr Misiurek - tłumaczy zasady działania różnych protokołów DeFi (decenetralized finance), na swoich zamkniętych webinarach pokazuje praktykę.

4. Jarzombek - dobrze wyłapuje trendy.

 

Są jeszcze kanały Phila Koniecznego, Mike Satoshi czy 321 Crypto ale w mojej ocenie są oni półkę niżej niż Panowie u góry.

 

Z zagranicznych youtuberów polecam Ivan on Tech oraz Chico Crypto - głównie skupiają się oni na altcoinach.

 

Jeżeli chodzi o twitter to warto obserwować:

Willy Woo - w mojej ocenie najlepszy analityk fundamentalny BTC.
PlanB - twórca model S2F (którym K. Gancarz inspirował się tworząc swój model ekonometryczny).
CRYPTO₿IRB - wiele trafnych analiz i predykcji.


Oprócz wyżej wymienionych źródeł wiedzy, wiele ciekawych informacji można znaleźć na grupach telgramowych czy serwerach discord. Ale to raczej na późniejszym etapie.

 

Dodatkowo jeżeli Cię interesuje jak dokładnie działa BTC (czy inny blockchain oparty o UTXO) to do tej pory nie natknąłem się na nic lepszego niż ten blog:

https://learnmeabitcoin.com/


 

Wykupiłeś kurs K. Garncarza? Jeśli tak możesz podzielić się opinią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CookieMonster napisał:

Wykupiłeś kurs K. Garncarza? Jeśli tak możesz podzielić się opinią?


Tak, wykupiłem.

 

Kurs składa się z wielu lekcji opisująych różne aktywa finansowe, gdzie większość dotyczy krypto. Na chwilę obecną jest to ponad 100 filmików.

 

Jeżeli chodzi o tematy z poza krypto, to są tam lekcje dotyczące złota, srebra, cykli giełdowych, rynków akcji i obligacji, ETFów itd.

 

Z obszaru krypto poruszane są takie kwestie jak fundamentalna analiza BTC i ETH, wksaźniki onchain, pułapki emocjonalne w krypto, model ekonometryczny, stablecoiny.

 

Pozostałe filmiki to co dwutygodniowe raporty z bieżącą analizą sytuacji na rynku kryptowalut.

 

Dużą wartością dodaną tego szkolenia jest dostęp do autorskiego wskaźnika Kamila, który "łączy" w sobie najważniejsze wskaźniki onchain i fajnie obrazuje czy na chwilę obecną BTC jest drogi czy tani.

 

Podsumowując - bardzo polecam ten kurs ale dopiero na późniejszym etapie gdy stwierdzisz, że darmowa wiedza na youtubie jest już dla Ciebie niewystarczająca. Na początku zacząłbym od przesłuchania wywiadów prowadzonych z Kamilem (znajdziesz na różnych kanałach yt). Często na tych wywiadach przekazuje on wiedzę, która jest na płatnym szkoleniu 😀
 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.