Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, marlow napisał:


Tak, wykupiłem.

 

Kurs składa się z wielu lekcji opisująych różne aktywa finansowe, gdzie większość dotyczy krypto. Na chwilę obecną jest to ponad 100 filmików.

 

Jeżeli chodzi o tematy z poza krypto, to są tam lekcje dotyczące złota, srebra, cykli giełdowych, rynków akcji i obligacji, ETFów itd.

 

Z obszaru krypto poruszane są takie kwestie jak fundamentalna analiza BTC i ETH, wksaźniki onchain, pułapki emocjonalne w krypto, model ekonometryczny, stablecoiny.

 

Pozostałe filmiki to co dwutygodniowe raporty z bieżącą analizą sytuacji na rynku kryptowalut.

 

Dużą wartością dodaną tego szkolenia jest dostęp do autorskiego wskaźnika Kamila, który "łączy" w sobie najważniejsze wskaźniki onchain i fajnie obrazuje czy na chwilę obecną BTC jest drogi czy tani.

 

Podsumowując - bardzo polecam ten kurs ale dopiero na późniejszym etapie gdy stwierdzisz, że darmowa wiedza na youtubie jest już dla Ciebie niewystarczająca. Na początku zacząłbym od przesłuchania wywiadów prowadzonych z Kamilem (znajdziesz na różnych kanałach yt). Często na tych wywiadach przekazuje on wiedzę, która jest na płatnym szkoleniu 😀
 

Ogólnie podoba mi się że nie skupia się tylko na kryptowalutach ale jednak zajmuje się ogólnie pojętym rynkiem finansowym.  

Z tego całego IK tylko on wydaje się godny zaufania. Chociaż też często niestety czuć takie naganianie na kurs. No ale dzięki za odpowiedź i recenzję :)

Edytowane przez CookieMonster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, NoHope napisał:

Moim zdaniem to już koniec hossy, rynki światowe się stabilizują, gospodarka powoli ale wraca do normy więc ludzie będą wychodzili z btc i inwestowali w inne rzeczy.

 

Nie było etapu euforii na rynku wiec hossa się raczej nie zakończyła. 

 

Jest to raczej kolejna głębsza korekta która jak się okazuje jest zwykłą manipulacją rynkową.

 

Osobiście uważam, że cały rynek powróci do normy a kolejne duże wzrosty pojawią się w pierwszym kwartale 2022 tworząc tym samym supercykl który może trwać nawet do maja 2022.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smerf Moim zdaniem ludzie w trakcie COVIDu wpadli w panikę i wrzucili kasę w krypto bo nie wiedzieli co robić, ale teraz wyciągają bo sytuacja się stabilizuje. Kurs jak wiadomo nie reprezentuje realnej wartości tylko nastroje ludzi oraz jest efektem manipulacji wielorybów. Wiele osób mówiło, że pod koniec roku BTC będzie warte 100k co jest nierealne, nie wiem potrzebny by był nowy kryzys albo jakaś super optymistyczna wiadomość żeby doszło do takiego poziomu a to mało prawdopodobne. Kurs jeszcze trochę poskacze w górę i w dół, ale pewnie spadnie do 30-40k i wtedy trzeba będzie czekać znowu kilka lat na kolejną hossę.

 

Ja się cieszę, że był ten słynny double top na co liczyłem bo inaczej musiałbym holdować przez kolejne lata.

 

Ale obym nie miał racji to ty i reszta zapakowanych wyjdzie na plus, ja wyszedłem i mi już obojętnie. 

 

Ostatnio zapakowałem się prawie do połowy w obce waluty bo miałem hipotezę, że PLN będzie nowym lirem, ale nie miałem racji i udało mi się szybko wymiksować z małymi groszowymi stratami 😅

Edytowane przez NoHope
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Założyłem konto na binance, wpłaciłem mała kwotę na testy. Trochę lipa bo za przelew karta biorą 2%, przelew SEPA idzie ponoc po 0% ale nie umiem tam tego znaleźć jedynie w sieci p2p to jest ale nie testowałem tego.

Dodatkowe pytanie czy trzymać wszystko na giełdzie, czy zrobić sobie jakiś portfel zewnętrzny a jak tak to jaki?

W ogóle tak myślę że inflacja w Polsce to 9%, oprocentowanie lokat 2,25%. Więc samo przelanie hajsu na Binance i trzymanie tego w Euro ( inflacja 5%) bardziej się opłaca niż trzymanie tego hajsu w banku. Dobrze kombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cloud7 napisał:

Założyłem konto na binance, wpłaciłem mała kwotę na testy. Trochę lipa bo za przelew karta biorą 2%, przelew SEPA idzie ponoc po 0% ale nie umiem tam tego znaleźć jedynie w sieci p2p to jest ale nie testowałem tego.

Dodatkowe pytanie czy trzymać wszystko na giełdzie, czy zrobić sobie jakiś portfel zewnętrzny a jak tak to jaki?

W ogóle tak myślę że inflacja w Polsce to 9%, oprocentowanie lokat 2,25%. Więc samo przelanie hajsu na Binance i trzymanie tego w Euro ( inflacja 5%) bardziej się opłaca niż trzymanie tego hajsu w banku. Dobrze kombinuje?

Ogólnie trzymanie kasy/Kryptowalut nie jest bezpieczne. Traktuj giełdy jak kantory. Rozumiem jak obracasz małym kapitałem i transakcje mogą Cię zjeść, to można przemyśleć trzymanie jakiś czas i jak już uzbiera się jakaś suma to przesłać na portfel. Pamiętaj dopóki nie wyślesz Krypto na zewnętrzny portfel to nie są Twoje środki i giełda może się zawinąć, zostać okradziona. Co do portfeli to najlepszy jest zewnętrzny jak np. Ledger. Ewentualnie możesz ściągać portfel mobilny jak Metamask czy Trustwallet. Trzymaj w bezpiecznym miejscu swoje seedy, żebyś tylko ty miał do nich dostęp. No i owocnego inwestowania :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie Exodusa, Ledgera tez zamowie i to podzielę. Kilka pytań.

Jak chce przesłać krypto na portfel to są strasznie wysokie opłaty dla BTC, ETH i stablecoinow. Jest jakiś sposób żeby to obejść?Ja zrobiłem tak że przekonwertowalem na Binance BTC do BNB I potem BNB już wysłałem do Exodusa za 1 zł. W Exodusie zeby przekonwertowac BNB na BTC to już jednak ze znaszna stratą by trzeba zrobić... Zresztą jak giełda jebnie to kurs BNB też.

Testowo wysłałem drobna kwotę w ETH po sieci BNC i na binance pisze success a na exodusie siana nie ma. Potem doczytałem że to nie najlepszy pomysł tylko po co Binance daje taka możliwość?

Jak już się pojawią potencjalne zyski to jak przerabiacie krypto na FIAT. Testowałem i przelew idzie na konto ale z prowizja 1% i wedle prawa powiniem zapłacić podatek od zysków kapitałowych. Przejmujecie się tym? Jak sprytnie wypłacać zyski? Proszę polećcie też jakieś źródła informacji z których korzystacie.

Aktualnie patrzę na to:

https://youtube.com/c/JurekSAnalizy

 

Edytowane przez Cloud7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2022 o 20:58, Cloud7 napisał:

W temacie krypto/inwestowania raczkuje.

Mogę polecić Ci przeczytać dwie poniższe pozycje.

(wymagana znajomość j.angielski)

https://store.coingecko.com/collections/frontpage/products/how-to-defi-beginner

https://store.coingecko.com/collections/frontpage/products/how-to-defi-advanced

//są na necie dostępne za free//

Nie pomogą Ci one w inwestycji ale wytłumaczą dużo trudnych pojęć związanych ze światem krypto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BRK275 napisał:

Mogę polecić Ci przeczytać dwie poniższe pozycje.

(wymagana znajomość j.angielski)

https://store.coingecko.com/collections/frontpage/products/how-to-defi-beginner

https://store.coingecko.com/collections/frontpage/products/how-to-defi-advanced

//są na necie dostępne za free//

Nie pomogą Ci one w inwestycji ale wytłumaczą dużo trudnych pojęć związanych ze światem krypto.

 

Do tego obowiązkowo dopisać trzeba Standard Bitcoina, bardzo dobra pozycja i wbrew pozorom nie tylko skupia się na Btc.

 

10 godzin temu, Cloud7 napisał:

Zrobiłem sobie Exodusa, Ledgera tez zamowie i to podzielę. Kilka pytań.

Jak chce przesłać krypto na portfel to są strasznie wysokie opłaty dla BTC, ETH i stablecoinow. Jest jakiś sposób żeby to obejść?Ja zrobiłem tak że przekonwertowalem na Binance BTC do BNB I potem BNB już wysłałem do Exodusa za 1 zł. W Exodusie zeby przekonwertowac BNB na BTC to już jednak ze znaszna stratą by trzeba zrobić... Zresztą jak giełda jebnie to kurs BNB też.

Testowo wysłałem drobna kwotę w ETH po sieci BNC i na binance pisze success a na exodusie siana nie ma. Potem doczytałem że to nie najlepszy pomysł tylko po co Binance daje taka możliwość?

Jak już się pojawią potencjalne zyski to jak przerabiacie krypto na FIAT. Testowałem i przelew idzie na konto ale z prowizja 1% i wedle prawa powiniem zapłacić podatek od zysków kapitałowych. Przejmujecie się tym? Jak sprytnie wypłacać zyski? Proszę polećcie też jakieś źródła informacji z których korzystacie.

Aktualnie patrzę na to:

https://youtube.com/c/JurekSAnalizy

 

Generalnie wysyłaj swoję Coiny po dedykowanych łańcuch. Ominiesz dużo stresów z tym związanym. Jak masz wątpliwości co do czego zawsze Możesz poszukać info w necie lub wysłać jakaś drobną sumę na próbę. Ja tak robiłem na początku swojej przygody z krypto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.money.pl/gospodarka/bitcoin-ze-sladem-weglowym-transakcja-emituje-tyle-co2-co-gospodarstwo-domowe-przez-3-tygodnie-6726568404233056a.html

 

Na moje to te krypto wszytskie skończą się kiedy cyfrowe waluty jak Juan będą już gotowe, nie od dziś wiemy że Unia chce wprowadzić swoją walutę a co za tym idzie nie ma możliwości aby inne współistniały, bo zakłóci to pełną kontrolę obywateli a do tego obecnie zmierzamy, stawiam koniec w momencie kiedy skończą dorzynać gospodarki, wtedy ogłoszą ratunek dla ludzkości nową jedyną słuszną o w pełni kontrolowaną walutą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piccardo napisał:

 

Na moje to te krypto wszytskie skończą się kiedy cyfrowe waluty jak Juan będą już gotowe

 

Cyfrowym juanem czy innym wynalazkiem nie obsłużysz WEB 3.0 ani innych nowoczesnych platform opartych o strukturę blockchain, którą to używa dość sporo znanych korporacji.

 

Także podsumuje to cytując analityków: " Crypto are here to stay."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piccardo napisał:

https://www.money.pl/gospodarka/bitcoin-ze-sladem-weglowym-transakcja-emituje-tyle-co2-co-gospodarstwo-domowe-przez-3-tygodnie-6726568404233056a.html

 

Na moje to te krypto wszytskie skończą się kiedy cyfrowe waluty jak Juan będą już gotowe, nie od dziś wiemy że Unia chce wprowadzić swoją walutę a co za tym idzie nie ma możliwości aby inne współistniały, bo zakłóci to pełną kontrolę obywateli a do tego obecnie zmierzamy, stawiam koniec w momencie kiedy skończą dorzynać gospodarki, wtedy ogłoszą ratunek dla ludzkości nową jedyną słuszną o w pełni kontrolowaną walutą.

Ale dlaczego? Nie kazde krytpo służy stircte do płacenia. Masz przecież cały ekosystem Socios, tokenów sportowych itp. Kryptowaluty to nie tylko Bitcoin i jego pochodne jak to było kilka lat temu. Według mnieWraz z rozwojem będziemy mieli większą adopcje całej tej technologii. 

Edytowane przez CookieMonster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie uważacie, że rynek krypto już wchłonął tyle gotówki, że ewentualna hossa na całości rynku jest już niemożliwa?

Że będą rosły spekulacyjnie tylko poszczególne walory, a cała reszta w trendzie bocznym z dużymi wahaniami w dół i górę czyszczącymi rachunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2021 o 22:41, smerf napisał:

 

To skomplikowane :) Mam sporo projektów IDO, sporo stejkingu, sporo swing trejdów. Te 5% to tak strzeliłem wiem, że jest mocno do przodu a ile dokładnie to nie wiem ;) Nie liczę tego dokładnie procentowo, bo bym się samym liczeniem zamęczył przy tylu pozycjach na rynku.

@smerf widzę, że jesteś ogarnięty w temacie - czy masz może wiedzę na temat stejkinu na SwissBorg ? mam plan wrzucić tam trochę USDC i ciekaw jestem Twojego zdania. 

 

dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, maciek89wrc napisał:

@smerf widzę, że jesteś ogarnięty w temacie - czy masz może wiedzę na temat stejkinu na SwissBorg ? mam plan wrzucić tam trochę USDC i ciekaw jestem Twojego zdania. 

 

Niby są już troche na rynku i są legitni, ale nie wiem czy przypadkiem na Nexo nie miał byś większego yelda. Obecnie najwiecej na stablach zarobisz stejkujac je na chainie Luna tam jest około 20% APY. 

 

A dokładnie to tutaj https://app.anchorprotocol.com/earn

 

Do klubu raczej nie wjedziesz bez 100 postow. Takie zasady.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, smerf napisał:

 

Niby są już troche na rynku i są legitni, ale nie wiem czy przypadkiem na Nexo nie miał byś większego yelda. Obecnie najwiecej na stablach zarobisz stejkujac je na chainie Luna tam jest około 20% APY. 

 

A dokładnie to tutaj https://app.anchorprotocol.com/earn

 

Do klubu raczej nie wjedziesz bez 100 postow. Takie zasady.

ok dzięki serdecznie za polecenie :) w takim razie biorę sie za nabicie postów ;) 

 

pozdro!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.