Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.02.2022 o 15:09, smerf napisał:

 

Uniswap lub Sushiswap

inaczej, chodzi mi o to że mam dużo stejbli ale na łańcuchu bnb teraz chciałbym to spieniężyć na localcrypto bez kyc ofc ale tam można tylko wpłacić eth czy btc na ich chainie więc czy ktoś zna ANONIMOWĄ zaufaną strone cross chainową gdzie dam bnb usdt czy usdc i dostanę eth czy btc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam na Bianance USDT w które się załadowałem jakiś czas temu. Dolar teraz pikuje do góry i myślę czy by nie zamienić tego na PLN i za jakiś czas jak złotówka się wzmocni (na taki scenariusz gram) znowu zakupić USDC. Tylko jak to zrobić? Mogę wypłacić na konto FIAT ale będą prowizje. Jest jakiś sposób żeby to sprytniej zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2022 o 18:08, Cloud7 napisał:

Hej, mam na Bianance USDT w które się załadowałem jakiś czas temu. Dolar teraz pikuje do góry i myślę czy by nie zamienić tego na PLN i za jakiś czas jak złotówka się wzmocni (na taki scenariusz gram) znowu zakupić USDC. Tylko jak to zrobić? Mogę wypłacić na konto FIAT ale będą prowizje. Jest jakiś sposób żeby to sprytniej zrobić?

 

Jeżeli będziesz chciał robić to za pomocą FIATów, to będziesz miał zdarzenie podatkowe.

 

Możesz to zrobić za pomocą Kangi i ich stablecoina zapegowanego do złotówki (PLN°) w świetle prawa to jest kryptowaluta więc kwestie podatkowe odpadają. Oni mają u siebie parę USDT/PLN° więc tam możesz dokonać transakcji, z tym że w zależności od kwoty możesz mieć problem z płynnością, która nie powala na kolana.

 

Jakiś czas temu Kanga została wpisana na listę ostrzeżeń KNF ale dalej normalnie funkcjonują i z tego co wiem to są na dobrej drodze aby to wyprostować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze przelać z Binance na Kange. Za przelew USDT musze zapłacić 35$ zeby to poszło po sieci ETH20. Narazie wykminilem ze najlepiej to zamienić na BUSD to za przesył jest dużo mniejszą prowizja. Istnieje jakaś inna tańsza metoda na przesłanie BTC/USDT na inną giełdę  czy np sprzetowy/desktopowy portfel?

 

Ja uczę się inwestowania. Czy US w Polsce sprawdza w jakiś sposób czy do takiego zdarzenia doszło? 

Edytowane przez Cloud7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cloud7 napisał:

Czyli musze przelać z Binance na Kange. Za przelew USDT musze zapłacić 35$ zeby to poszło po sieci ETH20. Narazie wykminilem ze najlepiej to zamienić na BUSD to za przesył jest dużo mniejszą prowizja. Istnieje jakaś inna tańsza metoda na przesłanie BTC/USDT na inną giełdę  czy np sprzetowy/desktopowy portfel?

 

Kanga obsługuje wpłaty USDT nie tylko po Ethereum ale również po sieci BSC, prowizja za taki przelew to około 1 USD.

 

Co do zasady koszt transferu zależny jest od blockchaina. Jeżeli chodzi o przesył stabecoinów to najdroższe jest Ethereum, pozostałe sieci dużo tańsze. 

 

7 godzin temu, Cloud7 napisał:

Ja uczę się inwestowania. Czy US w Polsce sprawdza w jakiś sposób czy do takiego zdarzenia doszło? 

 

Jeszcze dużo wody musi w Wiśle upłynąć zanim urzędnicy z US będą potrafili to sprawdzać. Trzeba jednak pamiętać, że blockchain jest transparentny i jak ktoś kiedyś będzie chciał sprawdzić co dokładnie robiłeś ze swoimi środkami, to jest to do zrobienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
9 minut temu, Cloud7 napisał:

Ktoś załadowany był w Terra Luna? 

Oczywiście, że tak ale pochwalę się😃

 

Załadowałem się po ataku gdy cena spadła na 0,60$ i tego samego dnia sprzedałem za 6$ więc deal dobry.

 

Wczoraj Zonda również dała fajnie zrobić, kupić po 10gr a kolejnego dnia można było sprzedać po 50gr- 1,50zł, tak też zrobiłem ale żałuję że nie kupiłem więcej.

 

Współczuję wszystkim którzy potracili nawet majątki a z drugiej strony wiele osób obarcza swoimi stratami rzekomych "naganiaczy" z internetu.

 

Twoje pieniądze, Twoje ryzyko, Twój zysk lub strata.

 

Też oczywiście dokupiłem BTC oraz DOT uśredniając cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 3nd3x0 napisał:

Ja wczoraj zakupiłem 1 100 000 sztuk Luny, a dzisiaj +5000%  :D Trzymam cały czas, bo uważam, że pójdzie jeszcze wyżej ;) 

 

Zamieniłbym to na UST na twoim miejscu, bo w ich nowym modelu 40% tokenów będzie spalona na rzecz UST. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 3nd3x0 napisał:

Ja wczoraj zakupiłem 1 100 000 sztuk Luny, a dzisiaj +5000%  :D Trzymam cały czas, bo uważam, że pójdzie jeszcze wyżej ;) 

 

Zamieniłbym to na UST na twoim miejscu, bo w ich nowym modelu 40% tokenów będzie spalona na rzecz UST. 

 

EDIT: Jedak UST też bedzie wywalone w nowym systemie wiec raczej i to zdumpuje sie do zera także zarobiłeś to sprzedaj.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
2 godziny temu, Niktzprzeszloscia napisał:

Panowie. Ktoś bardziej kumaty jakiś komentarz wrzuci na temat tego co się obecnie dzieje na rynku krypto?

 

Moim zdaniem jesteśmy obecnie w momencie kapitulacji - patrz poniżej wykres. Bessa może potrwać nawet i rok, a nawet półtora do kolejnego halvingu Bitcoina.

 

c411672ed10bf6c78082b11e930012f1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika interesująca. Ja obecnie akumuluje. Mam BTC, ETH, BNB i DOGE. Uważam, ze kurs jest skorelowany z wysokością stop procentowych. Uśredniam na dołkach, o ile to są dołki. ;)

 

Może dużo trupów wypaść po FTX jeszcze jako naczynia połączone, ale to mysle nawet lepiej. 
 

Kupujecie czy trzymacie się z daleka? Mnie ta kasa nie boli. Wszystko kontrolnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko przypomnę że... Za każdym razem kiedy jakiekolwiek państwo chciało mieć swoją walutę nie związaną z bankami centralnymi to spadała na nich sroga demokracja, testy CBDC idą bardzo dobrze a kiedy się skończą nie miejcie złudzeń że krypto będą miały wartość bo mieć nie mogą, wtedy mało kto będzie chciał CBDC a regulacji ograniczeń lista tylko rośnie, to moje przewidywanie zgodnie z tym co ma się wydarzyć do 2030r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mówisz o inwestycji pod kątem kończącej się sprawie w sądzie i ewentualnym wygraniu przez XRP? 

No jest to jakiś pomysł.

 

Jedyne co mnie odrzuca to to, że informacje o tym, że sprawą jest już na finiszu były już podawane wiele razy na przestrzeni ostatniego roku. Nie ma pewności czy to nie będzie ciągnąć się dłużej, a zagranie pod to wydarzenie może uczynić nas przymusowymi HODLerami tego tokena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lord Atroht napisał:

Mówisz o inwestycji pod kątem kończącej się sprawie w sądzie i ewentualnym wygraniu przez XRP? 

No jest to jakiś pomysł.

 

Jedyne co mnie odrzuca to to, że informacje o tym, że sprawą jest już na finiszu były już podawane wiele razy na przestrzeni ostatniego roku. Nie ma pewności czy to nie będzie ciągnąć się dłużej, a zagranie pod to wydarzenie może uczynić nas przymusowymi HODLerami tego tokena. 

 

Nie tylko sprawa w sądzie, banki interesują się protokołem wymiany XRP, część już korzysta z tego w swoich transakcjach, jest to wydajniejsze od SWIFT i mniej kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.