Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lord Atroht napisał:

To że jest bardziej opłacalne niż obecny system to jedno, jednak druga sprawa czy myślisz że tej to realne że w najbliższym czasie, rządy pozwolą na zastąpienie systemy tradycyjnego block chainem. Myślę że na ten moment jest to mało realne. 

 

Nie chce spekulować po prostu coś jest na rzeczy, głupie 100 tokenów na przechowanie może być dobrym strzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, OdważnyZdobywca napisał:

Jak niezależnie co się stanie (czy stracisz pełen kapitał czy zyskasz kilka razy tyle) nic się nie stanie dla Ciebie wielkiego i chcesz powiększać swoją wiedzę w tym temacie, to warto. 

 

Hmm, a w co byś radził zainwestować i jaką giełdę wybrać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Scorsky napisał:

walutę albo kilka?

Zapraszamy do klubu. Ale nie za dużo się tam dzieje. Nie pytaj co zrobić ze swoimi pieniędzmi my tego nie wiemy. A tym bardziej nie weźmiemy za TWOJE pieniądze odpowiedzialności. Cheers. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Scorsky napisał:

@smerf poproszę o jakiś kontakt

 

Hej dodam cię do klubu, a tam znajdziesz info o naszym klubowym telegramie Lambo. 

Możesz tam zapytać o cokolwiek, natomiast co do samej inwestycji sam musisz ocenić jakie ryzyko jesteś w stanie ponieść w stosunku do oczekiwanej nagrody. Rynek krypto to nie tylko kup i sprzedaj, ale to jest zdobywanie wiedzy, poznawanie trendów, rozpoznawanie pułapek do tego dochodzą  mechanizmy psychologii rynku i twoja psychika czy jest w stanie to dźwignąć.

 

Co do samej kwoty 10 tys zł to inwestowanie w duże kryptowaluty w mojej ocenie mija się z celem chyba ze x5 cię zadowala. Co ja bym zrobił na Twoim miejscu z taka kwota to poszedł w Airdropy i mielił tym kapitałem dla samych transakcji na protokołach pod airdriop tokenów np. ZKsync. Obecnie mamy sezon na Airdrioy. W ten sposób niewielkim kosztem powiększyłbym sumę na inwestycje. Tyle że tutaj też trzeba coś już wiedzieć o krypto, a nie od strzała wejść i dłubać, bo się zamotasz... Nie wiem na jakim poziomie jesteś więc ciężko mi coś więcej doradzić.

 

W klubie Lambo oprócz gadaniu o dupach omawiamy różne strategie co do inwestowania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Takie głupie pytanie - rozliczacie sie z fiskusem?

Mam pare tys w różnych krypto na revolucie, jak tak czytam przepisy to powinienem to zgłaszać co roku na PIT.

Wyszedłem z założenia że dopóki nie przelewam z konta revolut na swoje w polsce tylko tam się bawię i raz zyskuję a raz tracę to nie ruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cloud7 napisał:

Rozliczasz jak zamieniasz FIAT na krypto i odwrotnie.

Właśnie w poprzednich latach tego nie robiłem, bo leciałem głównie na stratach (wiem też trzeba), teraz troche kasy leży w krypto i poszlo w górę i przy wypłacie "powstanie obowiązek podatkowy".

 

Skarbówka pyta o jakikolwiek dokument czy wierzy na slowo? Z revoluta niby da się wyciąg wypluć ale to tylko taki zwykly Excel.

Mam wrażenie ze polski system jest w ogole nie gotowy na apki typi revolut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bzgqdn napisał:

Skarbówka pyta o jakikolwiek dokument czy wierzy na slowo? Z revoluta niby da się wyciąg wypluć ale to tylko taki zwykly Excel.

Mam wrażenie ze polski system jest w ogole nie gotowy na apki typi revolut. 

Wierzy na słowo, ale ma prawo zażądać dokumentów potwierdzających transakcje. Może być to ''taki zwykły excel''. Pamiętaj, żeby kurs wymiany waluta/pln był z jednego dnia roboczego przed powstaniem przychodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupuję małymi partiami od stycznia 23 na dołkach, nie da się zawsze trafić, przypominam że taki Luksemburg ma używać teraz BTC do państwowych opłat, po tym adopcja może szybko rosnąć, bo widzą że nie da się walczyć z btc i eth. Jeśli ma ktoś kasę aby zamrozić ją minimum 5 lat to warto ale nie wszystkie jaja do koszyka, dywersyfikacja!

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bzgqdn napisał:

Właśnie w poprzednich latach tego nie robiłem, bo leciałem głównie na stratach (wiem też trzeba), teraz troche kasy leży w krypto i poszlo w górę i przy wypłacie "powstanie obowiązek podatkowy".

 

Skarbówka pyta o jakikolwiek dokument czy wierzy na slowo? Z revoluta niby da się wyciąg wypluć ale to tylko taki zwykly Excel.

Mam wrażenie ze polski system jest w ogole nie gotowy na apki typi revolut. 

Byłem w urzędzie skarbowym i sami niewiedzieli jak mają to sprawdzać. Ma być jakiś dowód zakupu. Na Binanlce idzie wygenerować raport w formie excela w dowolnym okresie. Sama historia transakcji jest do 3 lub 6 miesięcy. W następnych latach będziesz musiał złożyć czynny żal I wykazać zakupy krypto. O ile oczywiście chcesz wykazać a to już Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, spacemarine napisał:

Skupuję małymi partiami od stycznia 23 na dołkach, nie da się zawsze trafić, przypominam że taki Luksemburg ma używać teraz BTC do państwowych opłat, po tym adopcja może szybko rosnąć, bo widzą że nie da się walczyć z btc i eth. Jeśli ma ktoś kasę aby zamrozić ją minimum 5 lat to warto ale nie wszystkie jaja do koszyka, dywersyfikacja!

Dopóki transakcje nie będą natychmiastowe, a takie nie są w tym wypadku, to nikt tego szeroko nie będzie używać. Pamiętaj że SI się mocno rozwija, czyli cały sens blokchain znika, bo nie stanowi on żadnego problemu dla SI, tak ja widzę przyszłość. Coiny które będą w stanie zapewnić szybkie bezpieczne transakcje, to do czego dąży ripple zapewne pójdzie szeroko do użytku i szybko, bo po prostu ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piccardo napisał:

Dopóki transakcje nie będą natychmiastowe, a takie nie są w tym wypadku, to nikt tego szeroko nie będzie używać. Pamiętaj że SI się mocno rozwija, czyli cały sens blokchain znika, bo nie stanowi on żadnego problemu dla SI, tak ja widzę przyszłość. Coiny które będą w stanie zapewnić szybkie bezpieczne transakcje, to do czego dąży ripple zapewne pójdzie szeroko do użytku i szybko, bo po prostu ma sens.

 

Niekoniecznie, wartość to jest co co ludzie uznają że jest coś warte, jak walną ludziom zakaz gotówki to się okaże że te coiny to będzie jakaś oaza bezpieczeństwa. Zauważ że większość posiadaczy btc po prostu je trzyma długoterminowo, zresztą jak ktoś jedzie do np Paragwaju i są ograniczenia w pobieraniu gotówki  kont to ludzie kupują nieruchomości właśnie z a btc i pewnie do dużych transakcji tak już zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.