Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, smerf napisał:

Tak urośnie, ale moim zdaniem max 5x w tej hossie. AT dla Cardano wygląda byczo, fundamentalnie tez jest ok.

Cardano ma największe wydarzenia dopiero przed sobą.

 

1 godzinę temu, gnukij1 napisał:

Mnie zastanawia jedna rzecz. Czy Cardano dużo może jeszcze urosnąć. W poprzedniej hossie, aktualny pułap był szczytem, nie tak dawno 1 token był w granicach 0.05$ więc...

Niema co srac żarem bracie.

 

Cardano ma wejść na dwie duże giełdy przed końcem roku a to spompuje cenę kosmicznie.

 

To co teraz się dzieje na cardano to korekta taka jak na Bitcoinie. Chciałbym tylko zauważyć że jak Bitcoin leciał na łeb na szyję to wtedy cardano opierało się całemu temu spadkowi.

 

Według AT cardano może spaść nawet do 0.95 w gorszym scenariuszu, a następnie będziemy mieli duże wzrosty z targetem na $1.80+ 

 

Niema chuja żeby Cardano nie dało jeszcze dobrze zarobić na tej hossie. A o długim terminie nawet nie wspominajmy bo to jest po prostu pewnik. Developer jest jedną z najbardziej transparentnych osób w całym cryptospace.

 

Sam przy ostatnich spadkach sralem po gaciach, ale bardzo dobrze bo skłoniło mnie to do edukacji. Ja Cardano jestem pewien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CookieMonster napisał:

ona jest Portugalka :)

 

Ja raz taką Mariazinhę miałem to odkryłem, że miała małe czarne, króciutkie włoski na biuście.

Ale to nie był MARIAN ino Mariazinha! Taka uroda, pewnie z tamtych stron. 

 

ps. włosy nie porastały jej torsu obficie. Młode dziewczę było wtedy, a włoski takie tyci, tyci.

Nie jak te kłaki wystające z rzyci. (rzyć - tylna, dolna część człowieka, poniżej lini pasa)

 

W Lizbonie różne się rzeczy dzieją, na wsi ichniejszej tym bardziej... 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, GriTo napisał:

 

Ja raz taką Mariazinhę miałem to odkryłem, że miała małe czarne, króciutkie włoski na biuście.

Ale to nie był MARIAN ino Mariazinha! Taka uroda, pewnie z tamtych stron. 

 

ps. włosy nie porastały jej torsu obficie. Młode dziewczę było wtedy, a włoski takie tyci, tyci.

Nie jak te kłaki wystające z rzyci. (rzyć - tylna, dolna część człowieka, poniżej lini pasa)

 

W Lizbonie różne się rzeczy dzieją, na wsi ichniejszej tym bardziej... 

Jakoś nie myślę o jej biuście. Za duża różnica wieku 😂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze pytanie  wypłaty, bo nie do końca mi zaskoczyło po przeczytaniu wątku. 

 

19% trzeba oddać od zysku to jasne. Ale to jest jakoś potrącane z automatu przez te aplikacje typu Binance czy trzeba zysk zwyczajnie zgłosić do zeznania podatkowego ?

I teraz idąc dalej, jeżeli trzeba będzie to samemu zgłosić do pit-u w skali roku, to na logikę trzeba by zrobić bilans zysków strat, aby faktycznie wyliczyć ile zarobiłem w ostatnim roku podatkowym - co wydaje się raczej niewykonalne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukas3k napisał:

@Songohan do urzędu skarbowego. Binance to chińska giełda, oni nie pobierają podatków ;)

 

Do zeznania podatkowego podajesz tylko koszty zakupu krypto by je sobie potem odliczyć.

 

no ale jak potem wymieniasz to musisz policzyć ten podatek... czy nie... ? sam nie rozumiem tego. 

 

Godzinę temu, gnukij1 napisał:

A nie lepiej w bitomacie wypłacić? Tam mają mniejsze fee, niż w naszym kochanym kraju 😜

 

właśnie sprawdzam co to jest :) jestem zielony. Ok czyliw bitmacie mogę wypłacić i nikt się nie dowie, że przyjąłem jakąś korzyść.. Mi to pasuje . Podatków nie muszę płacić dodatkowych , i tak mi z pensji parę tysięcy pożerają.  

 

Założyłem  konto w Binance, udała się weryfikacja. Teraz chciałbym zainwestować. Widzę , że kartę można podpiąć więc ok. 

A gdybym chciał zrobić to tak, żeby nie było śladu , czy jest taka możliwość ? Np. poczta polska ?

Edytowane przez Songohan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Songohan napisał:

Mam coraz większe wrażenie, że krypto to nie inwestowanie a hazard.

 

Dla tych, co nie mają wiedzy jest to jak hazard, kupują na pale +słuchają ytuberow którzy sprzedają im projekty, które oni kupili wcześniej po niższej cenie, nowe osoby zazwyczaj płyną na tym rynku.

 

37 minut temu, Songohan napisał:

A gdybym chciał zrobić to tak, żeby nie było śladu , czy jest taka możliwość ? Np. poczta polska ?

 

Ogarnij się...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, smerf napisał:

 

Ja się akurat ogarnąłem, a ciebie zweryfikuje rynek a później skarbówka.

widzisz... ch*ja wiesz dlaczego o to pytam i się mądrzysz. 

Akurat mam inną motywację pod tym kontem. Gdybym się bał skarbówki to bym nie pytał jak się rozliczyć z podatku pare postów wcześniej. Nie oceniaj ludzi swoją historią. 

 

Druga sprawa, pytam o szczegóły aby właśnie nie kupować na pałę. Takie komentarze wnoszą całe zero do dyskusji. Ewentualnie połachotałeś swoje ego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Songohan napisał:

ja mam jeszcze pytanie  wypłaty, bo nie do końca mi zaskoczyło po przeczytaniu wątku. 

 

19% trzeba oddać od zysku to jasne. Ale to jest jakoś potrącane z automatu przez te aplikacje typu Binance czy trzeba zysk zwyczajnie zgłosić do zeznania podatkowego ?

I teraz idąc dalej, jeżeli trzeba będzie to samemu zgłosić do pit-u w skali roku, to na logikę trzeba by zrobić bilans zysków strat, aby faktycznie wyliczyć ile zarobiłem w ostatnim roku podatkowym - co wydaje się raczej niewykonalne. 

 

Chyba wrzucałem kilka stron wcześniej linka do strony prawniczej szeroko opisującej temat podatku w PL od crypto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, smerf napisał:

On chce linka jak zrobić w *uja skarbowke :)

W Polsce to mu łeb razem z dupą urwia przy pierwszej okazji 🤣

 

8 godzin temu, Songohan napisał:

Ale to jest jakoś potrącane z automatu przez te aplikacje typu Binance czy trzeba zysk zwyczajnie zgłosić do zeznania podatkowego ?

Zgłaszasz sam. W dowolnym momencie możesz pobrać odpowiedni dokument z twojej giełdy z całym podsumowaniem wszystkich twoich transakcji. Sprawa się komplikuje jeśli tradujesz na więcej niż jednej giełdzie.

 

Nie martwił bym się jeśli zarobisz jakieś grosze. A jak zarobisz dużo to wtedy warto skonsultować się z dobrym księgowym i Ci pomoga ;)

 

W UK w danym roku podatkowym nie trzeba płacić capita gains tax jeśli nie przekroczysz 12 300£ i jesteś Basic rate payer.

 

Jak zarobisz naprawdę dużo to wtedy warto kupić akcie rezydencje podatkową w jakims krypto przyjaznym kraju. Z tego co mi się kojarzy to chyba Malta jest takim miejscem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ezio napisał:

Jak myślicie? Vechain długo tak pociągnie?

 

Pisałem wyżej 0.08-0.10 nadchodzi upgrade w tym miesiącu - Vechain 2.0 i prawdopodobnie DEFI wjedzie, ale to chyba pod koniec miesiąca. Pułap 0.08 to ATH dla VET nie widze czemu miałby tam nie być przy obecnej adopcji.

 

Jeżeli gruba świnia (BTC) nie będzie creashowac całego marketu to będzie dobrze.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.