Skocz do zawartości

Kryptowaluty


smk111

Rekomendowane odpowiedzi

@manygguh to co podałeś to jest kantor do wypłaty Bitcoina. A czy są kantory do wypłaty stablecoinów? Czy trzeba to zawsze robić na zasadzie kupna BTC i wtedy ewentualnej wypłaty?

No powiem, że jeśli chodzi o zmiane rezydencji podatkowej, to bez dobrej znajomości nie jest to proste do wykonania.

O ile w przypadku śmiesznych kwot, ten podatek jest mały o tyle przy większym kapitale nabiera znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, calltoaction napisał:

poszedłem w atoma i

Sądzisz, że warto, od tygodnia czytam, oglądam, i nadal nie zdecydowałem się na zakupy, polkadot również.

 

Co do btc i eth, moim zdaniem tu nie ma co handlować a trzymać, do tego litecoin, myślę że będą wielkie wzrosty.

 

Żałuję tylko eth, liczyłem że pójdzie niżej przy cenie 4800zł i wtedy kupię a tu dziś już prawie dwa tysiące droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Massamba_ napisał:

Sądzisz, że warto, od tygodnia czytam, oglądam, i nadal nie zdecydowałem się na zakupy, polkadot również.

 

Co do btc i eth, moim zdaniem tu nie ma co handlować a trzymać, do tego litecoin, myślę że będą wielkie wzrosty.

 

Żałuję tylko eth, liczyłem że pójdzie niżej przy cenie 4800zł i wtedy kupię a tu dziś już prawie dwa tysiące droższe.

Myślę, że warto dodatkowo możesz stake'ować projekty czyli zarabiać na nich w długim bądź krótkim okresie coś na zasadzie "dywidendy"

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, calltoaction napisał:

Ja od 2019 w krypto, przyjąłem strategie skupowania po 500-2k miesiecznie i obecnie +500%

Obecnie hodluje BTC, ETH.

Miałem xrp ale sprzedałem i poszedłem w atoma i polkadot. Na atomie za tydzien najwieksze wydarzenie w histori krypto wiec możemy iśc grubo :D

Zrobiłem podobnie sprzedałem xrp z zyskiem i kupiłem Atom. Myślisz że warto jeszcze dokupić? Zastanawiam się nie chcę iść jakoś grubo myślę nad wydaniem około 30- 40 funtów

7 godzin temu, UncleSam napisał:

 

Ja rozważam REEF I AGI. Te projekty będą bardzo hypowane.

Reef mam od jakiegoś tygodnia  i jak na razie na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CookieMonster napisał:

Zastanawiam się nie chcę iść jakoś grubo myślę nad wydaniem około 30- 40 funtów

Ja to się powstrzymuje bo cały czas dosyłam kasę na binance xD
Tym bardziej że teraz wpłaty w GBP za darmo do końca marca bodajże i tak samo z opłatami za handel. Jakby ktoś robił cash-out to warto zejść do GBP w celu uniknięcia opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, UncleSam napisał:

Ja to się powstrzymuje bo cały czas dosyłam kasę na binance xD
Tym bardziej że teraz wpłaty w GBP za darmo do końca marca bodajże i tak samo z opłatami za handel. Jakby ktoś robił cash-out to warto zejść do GBP w celu uniknięcia opłat.

O to nawet nie wiedziałem xD to równi3z dodam trochę kasy na Binance xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MvP napisał:

Ja pozbyłem się ETH na rzecz BNB. 

Bracie, kiedy wymieniłeś na BNB? W ciągu dwóch trzech dni BNB wybiło na grubo.

ETH moim zdaniem warto trzymać.

 

Brat ma konto na Binance? Mam tam ułamek Bitcoina i chce go wysłać na BitBay ale liczą prowizje 80pln.

Da radę jakoś to obejść? To jest masakra, BTC warte koło 200pln a prowizja 80...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kiedy ETH było po 1800 a BNB 105-130. Według mnie BNB ma większe szanse na wybicie się, liczę że na koniec roku będzie ok 500$. To są tylko moje przypuszczenia. A co lepsze gdy BNB było po 45$ stwierdziłem, że gdy spadnie do 40$ to kupie...no i się nie doczekałem i kupiłem drożej😅

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MvP napisał:

Wymieniłem kiedy ETH było po 1800 a BNB 105-130. Według mnie BNB ma większe szanse na wybicie się, liczę że na koniec roku będzie ok 500$. To są tylko moje przypuszczenia. A co lepsze gdy BNB było po 45$ stwierdziłem, że gdy spadnie do 40$ to kupie...no i się nie doczekałem i kupiłem drożej😅

Ja kupowałem BTC jak był w okolicach 4k. Zastanawiałem się nad BNB był chyba za około 5-6 $ nie pamiętam dokładnie, ale były to jakieś "grosze" w porównaniu z obecnym kursem. Ale do tej pory się nie zdecydowalem kupić xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, CookieMonster napisał:

Skąd pomysł na taki ruch?

 

BTC rośnie -> alty spadaja(promocja)

 

Ada ma dużo większy potencjał na wzrost niż Bitcoin. Bez problemu może zrobić 10x i nadal być tania. Bitcoin nie zrobi mi 10x. 

 

Spekulanci przerzucają fundusze do bitcoina żeby załapać się na wzrosty. Dlatego alty lecą w dół. Świetna okazja dla inwestora(długi termin) na zakupy.

 

Zresztą wkurzyłem się trochę bo gdybym zainwestował w reef i Agi kiedy to rozważałem byłbym teraz ok 300% do przodu.

 

Nie chciałem dorzucać kolejnych pieniędzy i nie zrobiłem nic. Zamiast przenieść kapitał z innych krypto na czas wzrostów reef i Agi.

 

Ale cóż. Człowiek się uczy cały czas :D

 

Będę bardzo zadowolony jeśli uda mi się zarobić na nowego kompa przez następne parę miesięcy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy moment był na poziomach 25/27k$ do wchodzenia w alty aby zmaksymalizować zysk no ale niestety taka prawda że człowiek się całe życie uczy.Ja również jak @UncleSam wszedlem mocno w ADA,ATOM i inne.Na pewno może cieszyć że opłata transakcyjna spadła do 20$ z 28$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, UncleSam napisał:

BTC rośnie -> alty spadaja(promocja)

 

Ada ma dużo większy potencjał na wzrost niż Bitcoin. Bez problemu może zrobić 10x i nadal być tania. Bitcoin nie zrobi mi 10x. 

 

Spekulanci przerzucają fundusze do bitcoina żeby załapać się na wzrosty. Dlatego alty lecą w dół. Świetna okazja dla inwestora(długi termin) na zakupy.

 

Zresztą wkurzyłem się trochę bo gdybym zainwestował w reef i Agi kiedy to rozważałem byłbym teraz ok 300% do przodu.

 

Nie chciałem dorzucać kolejnych pieniędzy i nie zrobiłem nic. Zamiast przenieść kapitał z innych krypto na czas wzrostów reef i Agi.

 

Ale cóż. Człowiek się uczy cały czas :D

 

Będę bardzo zadowolony jeśli uda mi się zarobić na nowego kompa przez następne parę miesięcy.

Dzięki za fajna i długa odpowiedź. Na tą chwilę gdybym sprzedał BTC i ETH miał bym fajnego kompa ;) mam ten luz że mógł bym jeszcze trochę dorzucić £ na krypto bez konieczności przenoszenia kapitału z BTC czy ETH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to na samym początku stycznia zainwestowałem 30 tys zł w BTC, ETH, PAY, ZRX, LSK, ZIL, ADA, IOTA, OMG, NEO, BNB, XMR, LTC, ATOM, XRP, VET, DOT, BCH, DASH, ZEC i NEM.

 

Na dzień dzisiejszy wartość wszystkich moich coinów wynosi 70 tys zł. Co oznacza 40 tys zysku w nieco ponad miesiąc.

I przyznam, że nie jestem wielkim ekspertem. Toteż zaczynają udzielać mi się emocje. A nie powinny.

Zaczynam myśleć żeby zrealizować zyski. 

Chociaż intuicja i rozum bardziej podpowiadają żebym jeszcze spokojnie czekał, ponieważ wiele wskazuje na to, że hossa jeszcze potrwa. Być może do końca obecnego roku. 

Zaczynam myśleć, że może zbliżać się korekta i teraz zrobić cash out, a po niej odkupić to co sprzedałem. Ale przecież korekta dopiero co się skończyła.

Naprawdę robi mi się bałagan w głowie, co jest bardzo, ale to bardzo niedobre. 

Może poradzi mi coś ktoś bardziej trzeźwo myślący?

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.