Skocz do zawartości

Schudnąć do wakacji


elogejter

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od początku. 

Przy 172cm 75kg nadwaga jest minimalna albo nawet i wcale jej nie było. Bmi to może  być w miarę ok, jak ktoś nie ćwiczy itd. to jest zbyt ogólne. 

 Otyłość brzuszna - Miałeś ponad 90 w pasie na początku, ale to dalej nie jest otyłość brzuszna. Pod otyłość brzuszną podchodzi powyżej 100 w pasie. Pas najlepiej powinno się mierzyć przez pępek. 

Kolejna kwestia to hiperlordoza. Połóż się na podłodze albo macie na plecach. Nogi wyprostowane. Jak wsadzisz dłoń bez problemu pod kręgosłup, wtedy  najprawdopodniej masz hiperlordoze. Chodzi o to, że jeśli to masz, to brzuch po prostu będzie wypięty do przodu z powodu kręgosłupa. 

Stawiasz na sporty walki czy na to by dobrze wyglądać? Jeśli dobrze wyglądać, to nabieraj masy. Nie musisz robić szczególnych ćwiczeń na brzuch - po prostu dzięki innymi ćwiczeniom i nabranej masie brzuch będzie dobrze wyglądał. Sporty walki to trochę inna sprawa. Tam to nie zależy za bardzo na sylwetce. 

I będziesz latać w wadze 65kg? Przecież to jest malutko. U chudego krata na brzuchu to, jak u grubej baby duże cycki.... Weź się typowo pod nabieranie masy na siłowni. Przytyj sobie na te 80 - 85kg i później zredukuj - będzie to fajnie wyglądało. Jelita ważna też sprawa. Probiotyki, kiszonki, nieprzetworzona żywność, zielone szejki itd... 

Badania krwi, morfologia, tarczyca, wątroba, testoteron wolny itpp... 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Zacznę od początku. 

Przy 172cm 75kg nadwaga jest minimalna albo nawet i wcale jej nie było. Bmi to może  być w miarę ok, jak ktoś nie ćwiczy itd. to jest zbyt ogólne. 

 Otyłość brzuszna - Miałeś ponad 90 w pasie na początku, ale to dalej nie jest otyłość brzuszna. Pod otyłość brzuszną podchodzi powyżej 100 w pasie. Pas najlepiej powinno się mierzyć przez pępek. 

Kolejna kwestia to hiperlordoza. Połóż się na podłodze albo macie na plecach. Nogi wyprostowane. Jak wsadzisz dłoń bez problemu pod kręgosłup, wtedy  najprawdopodniej masz hiperlordoze. Chodzi o to, że jeśli to masz, to brzuch po prostu będzie wypięty do przodu z powodu kręgosłupa. 

Stawiasz na sporty walki czy na to by dobrze wyglądać? Jeśli dobrze wyglądać, to nabieraj masy. Nie musisz robić szczególnych ćwiczeń na brzuch - po prostu dzięki innymi ćwiczeniom i nabranej masie brzuch będzie dobrze wyglądał. Sporty walki to trochę inna sprawa. Tam to nie zależy za bardzo na sylwetce. 

I będziesz latać w wadze 65kg? Przecież to jest malutko. U chudego krata na brzuchu to, jak u grubej baby duże cycki.... Weź się typowo pod nabieranie masy na siłowni. Przytyj sobie na te 80 - 85kg i później zredukuj - będzie to fajnie wyglądało. Jelita ważna też sprawa. Probiotyki, kiszonki, nieprzetworzona żywność, zielone szejki itd... 

Badania krwi, morfologia, tarczyca, wątroba, testoteron wolny itpp... 

 

 

 

Widziałeś poprzedni post? U niego tłuszczu jest sporo. Nie każdy przy 170 wzrostu ważac 70 kg będzie wyglądał na wielkiego. Trzeba mieć sporo mięśni żeby dobrze wyglądać przy takiej wadze. Nie patrzcie na BMI i inne bo to nic nie znaczy. Jak dla mnie to on dopiero po kolejnych 3-6 kg zejdzie do 12% BFa, bo nie ma aż tak dużo mięśni. Chociaż dziwne że ma dość spory biceps a jest wąski w barach, klacie, plecach. Zobacz na jego brzuch jak się wylewa. Hiperlordoza nie ma tu nic do rzeczy, bo brzuch się wylewa. Jeżeli się wygina to wystarczy, że stanie pod ścianą i zrobi ruch tyłopochylenia miednicy, tak żeby nie mógł wsunąć ręki i wtedy zrobił zdjęcie, ale to i tak nie poprawi za bardzo wizualnie poprawy bo nie będzie tak chodził przez 100% czasu. 

 

Ja od stycznia 2021 zrzuciłem do dzisiaj 11-12 kg. Ważyłem 82 kg przy wzroście 170cm. Obecnie około 70-71 kg i już powoli kończę, ale ja nie schodzę niżej niż 15% BF, bo się kiepsko czuje przy niskim otłuszczeniu. Gorzej mi się pracuje umysłowo i nie mogę sobie pozwolić na niski poziom otłuszczenia, przez otępienie umysłu i przejscie organizmu w tryb "oszczędzania energii", które zaczyna od ok 12% BFa, można poznać po pierwszych problemach libido. Wyjebane w ten kaloryfer, jak sie nie startuje w zawodach to żadnego pożytku z tego nie ma. Bez bycia na cyklu nie będzie spektakularnego efektu, jak ktoś naturalnie zejdzie do 10-12%. Kobiety i tak napatrzyły się na mnóstwo nasterydowanych gości z 10% BFem i potem taki natural z 10% to dla nich wygląda jakby nie ćwiczył. Zobaczcie tutaj: facet nr 3 to natural, facet nr 2 i 4 to panowie na soczku. Naturalnie nie da się tak wyglądać jak 2 i 4. Dla przeciętnej lochy koleś 2 to koleś, który "lekko" żyje siłownią. W rzeczywistości to jest koleś, dla którego siłownia to prawie całe życie, staż minimum 4-5 lat, kilka cykli na sterydach. Dla niej taki pan nr 3 to pewnie prawie w ogóle nie ćwiczy. A jak to jest natural, to musi trzymać dobrą miche i trenować 3-4 razy w tygodniu, mieć wiele wyrzeczeń itd. No generalnie dopasować swoje życie pod siłownie.



Poza tym - wbrew pozorom samo zrzucenie wagi to za mało. Trzeba ten brzuch ćwiczyć na masie, żeby dobrze wyglądał.

Jak schudłem? W grudniu przestałem pić alkohol i ograniczyłem słodycze. Zacząłem trochę zdrowiej jeść. Miałem bardzo mało ruchu, praktycznie 2000-3000 kroków dziennie. Zero kardio, zero treningów siłowych. Efekt? -3kg. W styczniu spacery i lekkie ćwiczenia na zewnątrz (streetworkout), bo siłownie były zamknięte. Od lutego siłownia + rower 3 treningi siłowe, 3 "treningi" kardio. Ale w moim przypadku kardio to wolna jazda na rowerze bez wysokiego tętna i dużej kadencji. Moim zdaniem najlepszy sposób na redukcję to jest trening siłowy + 10.000-15.000 kroków dziennie i tyle. Żadne kardio, żadne interwały. Ja stosuje kardio tylko ze względu na pracę siedzącą i dlatego, że nie lubię spacerować dłużej niż godzinę, ale bez problemu przejadę 2-3 godziny na rowerze wolnym tempem. Dlaczego według mnie kardio i interwały na redukcji są złe? Ponieważ powodują olbrzymie napady głodu. Godzina treningu siłowego to ok 300 spalonych kcal, natomiast godzina intensywnego kardio to 600-1000kcal. To powoduje, że łatwo podjadać. Organizm jest przekonany, że taki intensywny wysiłek zasługuje na nagrodę. Najdzie cię olbrzymia ochota na słodycze lub fast food. Po intensywnym treningu kardio? Zapomnijcie o opanowaniu głodu. Po treningu siłowym spokojnie jestem w stanie opanować głód mając wyliczoną dietę, bo nie trenuje wyczerpująco na redukcji. Dlaczego? Bo jest gorsza regeneracja i zwiększa się kortyzol, nie ma sensu na redukcji harować jak na masie. Staram się trochę obciąć objętość i trzymać to maksymalnie przez całą redukcję. 

Druga kwestia jest taka, że trenując tylko siłowo i mając sporo mało intensywnego dużo ruchu (spacery, wolna jazda na rowerze) jestem w stanie trzymać deficyt - 800-1000kcal od początku redukcji. Bo nie dokucza mi w ogóle głód. Co przekłada się na ok 4kg utraty wagi miesięcznie, z czego praktycznie niewielka ilość spalonych mięśni (ważny jest tutaj sen przy dużym deficycie!!!, staram się spać 8-9 godzin dziennie. Gdybym spał 7 godzin lub mniej to bym tracił sporo mięśni mało tłuszczu). Trenując kardio byłem w stanie mieć deficyt max 300-500 kcal, czyli tracić 1-2kg miesięcznie. I tak ciągle chodziłem głodny, bo kardio tak działa na układ hormonalny, że ciągle byłem nienasycony, a jadłem sporo sycącego białka.

Generalnie elogejter pamiętaj, zawsze przed masą trzeba zejść do 12-15% BFa. Nie słuchaj wypowiedzi powyższej. Lepiej robić masę jako szkieletor niż skinny-fat. Przy dużym zalaniu (>15% bf) nie ma sensu robić masy, bo jest mocno zaburzona gospodarka. Surplus (nadwyżka) kaloryczna jest przeznaczona do odkładania się bardziej jako tłuszcz niż używana jako budulec do mięśni. Po długiej redukcji wejście na masę daje dobrą wrażliwość insulinową i mięśnie będą budowane efektywniej. Mając 12%BF i wchodząc na masę praktycznie przez pierwsze 3 miesiące będziesz widział jak rośniesz i przybywa mięśni. Będąc zalanym nie będziesz mógł kontrolować czy za bardzo się zalewasz, czy budujesz mięśnie. Można swój BF ocenić mniej więcej na podstawie zdjęć w google. Zaczynanie od masy mając spory poziom fatu to moim zdaniem jedna z najgorszych porad siłowniach.

 KtRqYBHj7nVVvJ-3la6_iRbp3Io3j4v1qp7o_ndu

U ciebie jest mniej więcej 15-20%, co oznacza, że jeżeli w pesymistycznym przypadku musisz stracić ok 8% masy ciała (8% z 70kg to ok 6kg), w optymistycznym 3% to 2-3 kg i powinieneś mieć już lekki kaloryfer.
 

Edytowane przez Zbychu
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zbychu napisał:

Widziałeś poprzedni post? U niego tłuszczu jest sporo. Nie każdy przy 170 wzrostu ważac 70 kg będzie wyglądał na wielkiego. Trzeba mieć sporo mięśni żeby dobrze wyglądać przy takiej wadze. Nie patrzcie na BMI i inne bo to nic nie znaczy. Jak dla mnie to on dopiero po kolejnych 3-6 kg zejdzie do 12% BFa, bo nie ma aż tak dużo mięśni. Chociaż dziwne że ma dość spory biceps a jest wąski w barach, klacie, plecach.

Dzieki za dokładne śledzenie tematu. Ogólnie na bmi nie patrzę. W bicku aktualnie 34-35 siedzi także nie wiem czy to dużo. Myślę że z 5kg redukcji jeszcze i coś tam bedzie się rysowalo na brzuchu. Z rana jak patrzę w lustro to mam żyły na bicepsie także ten tłuszcz leci powoli w dół. Co do hiperlordozy to chyba ja mam. Położyłem się dziś na podłodze i wsadziłem rękę pod plecy. Weszła bez problemu. Po tych zdjęciach co wrzuciłeś w zupełności ni wystarczy sylwetka 10-12 bf plus powolne dokładanie czystego mięcha. Tak bym to widział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przez ostatni miesiąc za dużo się u mnie nie zmieniło, miche trzymałem ale nie na 100%, zdarzało się alko sporadycznie, tydzień w delegacji to jadłem chujowo, na dzień dzisiejszy waga z rana 70.3 a średnia tygodniowa 69.5kg. W pasie jak było tak jest 84cm. Jedyne co się zmieniło to, że mam żyły na łapach, musze dodać interwały i biegać je reguralnie żeby samar schodził...

Ogólnie samopoczucie na diecie mam w chuj lepsze, teraz miałem takie gorsze dni, że w piatek było alko, kebab, w sobote to w ogóle zjadłem z 5k kcal urwa...

Trzeba zapierdalac zeby cos z tego bylo, do wakacji 3 miechy, niby sporo czasu zeby zejsc do tej kraty... zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mała aktualizacja, na dziś na czczo waga 67.50, srednia tygodniowej wagi 68.2kg. Wygląd się zmienił na +, ale jest jeszcze tłuszcz. Dieta trzymana jako tako na 60-70% myślę, Pon-Pt trzymam myśle, że śmiało moge powiedzieć na 90% nie podjadam, raczej, syfu staram sie nie jesc, sam gotuje. Na weekendy jak gdzies wychodze to jem grilla, pije alko itp. Ale nie jest to co tydzień i w każdy weekend, wszystko z głową.

https://zapodaj.net/581dc389a0644.jpg.html 67.5kg dziś zdjęcie robione


a tu zdjęcie jak wyglądałem rok temu na wakacjach

https://zapodaj.net/f3dccbdbe2078.jpg.html 77kg.

Myślę, że początkiem czerwca będę ważył z 65/64 kg i będę powoli wchodził na zero kaloryczne. Ogólnie to mało ważę, ale musze zredukować ten brzuch... Dawno takiej wagi nie miałem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja też chcę :)

U Mnie obecnie 88kg przy 176cm, ale rok temu to było 98kg a nawet104kg widziałem na wadze.

cel to okolice 80kg +/-2

Nie bawię się w bieganie, mój organizm dobrze reaguje na dote keto  Bieganie mnie nudzi, ale na basen to chętnie chodzę.

 

P.S. dopiero teraz zobaczyłem że odpisałem ja stary wątek. Niemniej jest pora świąteczna, czas postanowień więc czemu nie :)

Edytowane przez bzgqdn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cień @bzgqdn 

 

Panowie na dzien dzisiejszy to tak wyglada

 

https://zapodaj.net/53d2b209a50c6.jpg.html?fbclid=IwAR094WgOkftGOz0KMazoPssE_3mdlCWIFV2d-SQEU1375Vgh9yo60aR4f8w

 

ogolnie to w maju zredukowalem do 66/67 i podobnie wygladalem, potem przytylem do 73 ( mialem przepukline, nie cwiczylem) po operacji powoli wracalem do treningow, od konca wrzesnia cwicze silowo, na ten moment sylwetka wyglada tak jak na zdjeciu, i waga dzisiejsza 67.5kg

 

pozdro

  • Like 1
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.