Skocz do zawartości

Czy korporacje chcą zniszczyć Trumpa?


Wolverine1993

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Kespert napisał:

Co z tego, że zaprosi się polityka opozycji, jak dostanie czas na jedno, czy dwa - przerwane zresztą - zdania, albo pytanie w stylu "czy nadal gwałci Pan małe dzieci?".  Jedynie jest to maskirowka "a paczajta jake my som kulturalne, my ich zapraszamy, a łoni nas nie", dla "przeciętnego" odbiorcy ich grupy docelowej.

W tym sensie, druga strona jest w jakiś prostolinijny sposób uczciwsza - nie chemy Pana słuchać, więc Pana nie zapraszamy. Nie żeby takie mieli intencje

 

Nie, aż tak źle w TVN nie jest. Co ciekawe, zapewne w pełni targetując się z życzeniami swojej grupy docelowej byłoby świetnie, gdyby zapraszali tylko jedną stronę polityczną, a nie np. Warzechę czy Makowskiego, którego często tam widać (to akurat info z Twittera i profili, które śledzę, bo stacji nie oglądam). Co nie znaczy, że jest dobrze, ale źle jest raczej z powodów, które napisałem w swoim komentarzu. Na szczęście jest jeszcze Polsat News, który jestem w stanie oglądać od czasu do czasu. Jako jedyny kanał informacyjny "głównego nurtu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Obliteraror napisał:

Na szczęście jest jeszcze Polsat News, który jestem w stanie oglądać od czasu do czasu. Jako jedyny kanał informacyjny "głównego nurtu".

 

Ja różnicy między Polsatem a TVN w kwestii manipulacji osobiście nie widzę, w dodatku od kiedy Solorz ułożył się z *** to widać tego wpływy... Generalnie dla mnie wszystko jedna sitwa> - - - - - - - - - - - - - - - TVPis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tytuschrypus napisał:

Ja różnicy między Polsatem a TVN w kwestii manipulacji osobiście nie widzę,

Ja nadal widzę. A że S jest mistrzem obrotu, to też wiem od dawna. Ale telewizja nadaje się do oglądania, póki widzę tam Gawryluk, Rymanowskiego i Jankowskiego.

 

Znasz ten korpo polsatowski dowcip o systemie solarnym? Solorz jest w środku, a wszyscy wokół zapieprzają : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, tytuschrypus said:

Tylko że tak również nie jest.

Odpowiem parafrazując słowa poety:

Chociaż - jeśli własnym oczom ufać się nie daje -
Cóż pozostaje?

45 minutes ago, Obliteraror said:

bo stacji nie oglądam

Ja oglądam. I własne doświadczenie konfrontując z twierdzeniami "tak nie jest", zaczynam wątpić czy oglądamy z @tytuschrypus ten sam kanał.

Polsat przynajmniej stara się "targetować" inną grupę docelową, spragnioną w miarę obiektywnego contentu bez ideolo-papki. I nie wychodzi im to źle. Chociaż ostatnio trochę za bardzo promują feminazizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kespert napisał:

zaczynam wątpić czy oglądamy z @tytuschrypus ten sam kanał.

Haha, same here :) 

Żeby nie było - ja widzę oczywiście wady TVN i absolutnie tego nie uważam za fantastyczne źródło informacji - ale różnicę widzę nie tylko w metodzie, a intensywności w porównaniu z TVPis. Ogólnie od jakiegoś czasu też wolę Polsat, mimo że idealny nie jest. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrypłyaligator - gorzej jak będzie to co będzie z tego co mówi Absolut a wy się za późno ockniecie. Wtedy będzie jak wielki jazgot i lament. 

 

Ja nawet plaskoziemców nie wyśmiewam bo stawiają pytania jakie by one nie były. Wy nie stawiacie żadnych po prostu klepiecie schematy. Gdyby ludzie nie mieli wyobraźni to dalej patyczkami grzebali by w gównach z uśmiechem na twarzy. 

Edytowane przez Optimus Prime
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Orybazy napisał:

Przy Pearl Harbour też im się nie udało ostrzec bazy, mimo że rozkodowywali wiadomości i wiedzieli że ambasada się zwija. Lotniskowce całe szczęście były na ćwiczeniach.

Dużo takich zbiegów okoliczności w ich historii. Może faktycznie przypadki, może ktoś tam na wadze palec położył. 

Podobnie ataki na WTC, o ile to też nie była ustawka na jeszcze większą skalę niż dzisiejsze ataki na Trumpa. Natomiast Kennedy zapłacił najwyższą cenę.

 

W tym wszystkim najlepsze jest to że i tak prawdy się nigdy nie dowiemy, może za kilkadziesiąt, kilkaset lat ?

Edytowane przez Wolverine1993
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wolverine1993 napisał:

Podobnie ataki na WTC, o ile to też nie była ustawka na jeszcze większą skalę niż dzisiejsze ataki na Trumpa ?

To była ustawka. Długo badałem temat i słuchałem opinii wielu ludzi. 

 

Najważniejszy w tym wszystkim jest strach bo łatwiej manipulować takimi oprychami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, BumTrarara said:
3 hours ago, Orybazy said:

Nie doszło, bo do kongresu wtargnęli jacyś ludzie. Okazuje się że USA "nie ma" ani służb specjalnych, ani policji która potrafiła by powstrzymać tłum.  

Kapitol ma własną policję/ochronę. https://www.fastcompany.com/90591789/who-is-in-charge-of-capitol-building-security-anyway-a-primer

 

Na zdjęciach był nawet groźnie wyglądający "szturm barierek" przed budynkiem - tam był nawet więcej policji/ochrony. To, że przeszli to nie zasługa ich "ataku" tylko decyzji dowództwa policji/ochrony żeby och wpuścić.

Żadni ludzie nie wtargnęli do Kapitolu, tylko zostali wpuszczeni, na schody aż po same drzwi. I prowadzili tam pokojowy protest wiele godzin. Tak samo zostali wpuszczeni do środka. Nikt ich nie powstrzymywał. Gdyby chcieli to by ich zwyczajnie nie wpuścili. Wiadomo, że to nie są jacyś emeryci albo renciści tylko najlepsi "ochroniarze" w Stanach i cały ten medialny odlot o szturmie to dziennikarska "kreatywna księgowość".

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Optimus Prime napisał:

Gdyby ludzie nie mieli wyobraźni to dalej patyczkami grzebali by w gównach z uśmiechem na twarzy. 

I dokąd Cię ta wyobraźnia na razie zaprowadziła?

 

27 minut temu, Optimus Prime napisał:

po prostu klepiecie schematy

Czekaj, czyli Ty myślisz, że te poglądy które głosisz i którym wierzysz to są niezależne, oddolne, nie zmanipulowane i nie schematyczne? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Optimus Prime napisał:

Ochrypłyaligator - gorzej jak będzie to co będzie z tego co mówi Absolut a wy się za późno ockniecie.

O kto? :) To rozwieję Twoje wątpliwości od razu. Nie będzie. A o mnie naprawdę się nie martw. Ja nigdy ani wcześniej, ani później nie sprzedaję nikomu pierdół ani cudownych sposób na zarobek ani nie tłumaczę realnej złożoności świata na poziomie rozmów Chrystusów i Napoleonów z miejsc odosobnienia. Jedyny sposób na sukces jaki znam to pomysł, ciężki zapierdol i dużo szczęścia po drodze. Bez gwarancji, że się uda. Takie życie.

 

A tego, że mi coś nie wyszło, a nie wyszło mi dziesiątki rzeczy, w tym straciłem ponad 500k na obarczeniu zaufaniem nieodpowiednich ludzi nie tłumaczę wrogością świata wobec mnie ani urojonymi spiskami bankierów, Żydów, masonów czy cyklistów, tylko własnymi błędami. I niczym więcej. To moja odpowiedzialność.

 

Tak swoją drogą zastanawiam się, z czego wynika to umiłowanie kompletnie spiskowej wizji dziejów przez mężczyzn, głównie młodych. Dla mnie to nic więcej niż permanentne przepalanie własnego czasu i potencjału. A jak się kończy, widać na przykładzie Twojego idola.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz lepiej mieć zabezpieczenie i alternatywę na każdą ewentualność i z tym się chyba zgodzisz. Bo oprócz bogactw róznego rodzaju, Nieruchomości, Złota i waluty i tak dalej ważna jest wiedza na temat tego jak sobie poradzić i przetrwać w każdej sytuacji. 

System jest jaki jest nie mówię żeby od razu lepić gliniankę w jakimś buszu lecz warto dążyć do swojego kwadratu (a najlepiej kwadratów) w takim miejscu gdzie jest większy pewnik że będziesz miał "gdzie się w spokoju wysrać i wyspać" 

 

Co jest faktem? A to że żadnemu politykowi nie wierzę. No może ta konfa póki co bo ich najmniej dopuszczają na anteny reżimowe głównego ścieku. 

A jak by było jakby doszli do władzy? Nie wiemy jak i też nie wiemy czy wszystkie głosowania są legalne. 

No chociażby w imię demokracji nie mieliśmy żadnego wpływu na to czy wysyłamy naszych chłopaków do Afganistanu takiego czy nie.

 

Bo demokracja to iluzja może nie w Szwajcarii chociaż i tam nie do końca. 

Za mocno wierzysz w system i że niczego nie ma po za kurtyną. 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Obliteraror napisał:

Tak swoją drogą zastanawiam się, z czego wynika to umiłowanie kompletnie spiskowej wizji dziejów przez mężczyzn, głównie młodych. Dla mnie to nic więcej niż permanentne przepalanie własnego czasu i potencjału.

Wydaje mi się, że młodzi po prostu nie chcą zapierdalać na miedziaki, mieć pewnie by i chcieli ale gdzieś tam pod skórą obudziła się chyba w nas ludziach świadomość, że posiadanie nie daje szczęścia. Czym jest to mityczne szczęście tego raczej nikt nie wie ale każdy go szuka i to dość indywidualnie jak widzę. 
Może po prostu kapitalizm się ograł i bardziej uwiera niż kusi? Nie wiem ale też to widzę co Ty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, icman said:

Czym jest to mityczne szczęście tego raczej nikt nie wie ale każdy go szuka i to dość indywidualnie jak widzę. 

Z tym szczęściem w USA kiedyś każdy miał możliwość jego poszukiwania. Teraz jest narracja, że każdy ma prawo do szczęścia. Cejrowski ciekawie to połączył z cenzurą. Jeśli masz prawo do szczęścia a krytyka cię unieszczęśliwia to wszystko co komuś się może nie podobać jest "mową nienawiści". Taka subtelna różnica zmieniająca wolność do pracowania w kierunku swojego szczęścia w niszczenie wolności słowa, wolności gospodarczej i osobistej. Szczwani ci marksiści.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Optimus Prime napisał:

Za mocno wierzysz w system i że niczego nie ma po za kurtyną. 

 

Przede wszystkim w siebie. System ma przede wszystkim nie przeszkadzać a niestety to robi. Sam na K głosowałem w ostatnich wyborach. Berkowicza cenię, Sośnierza poznałem kiedyś prywatnie. I tak, jest coś za kurtyną. Selekcja negatywna, chciwość, nepotyzm, klasa polityczna bez standardów moralnych, które do tej polityki powinny ją predestynować a powoduje, że wielu ludzi światłych od tej polityki trzyma się jak najdalej itd. W PL widać to szczególnie wyraźnie, nie tylko z powodów takiej, a nie innej ustrojowej transformacji. Ale nie tylko tutaj. Niestety.

 

1 godzinę temu, icman napisał:

Może po prostu kapitalizm się ograł i bardziej uwiera niż kusi? Nie wiem ale też to widzę co Ty.

 

A mieli go kiedykolwiek szansę realnie doświadczyć? Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka. To jest logika w stylu "chcę posiadania dziesiątków możliwości bez wypracowania sobie tych możliwości". Jeżeli czegoś chcę, a tego nie mam, ale nie zamierzam się o to postarać i wziąć za to własnej odpowiedzialności, szukam winnych tego stanu rzeczy. I pięknie w tym momencie odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania udzielają teorie spiskowe.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Obliteraror napisał:

Jeżeli czegoś chcę, a tego nie mam, ale nie zamierzam się o to postarać i wziąć za to własnej odpowiedzialności, szukam winnych tego stanu rzeczy. I pięknie w tym momencie odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania udzielają teorie spiskowe.

Wydaję mi się to zbyt dużym uproszczeniem, teorie spiskowe mogą dawać odpowiedzi a mogą też być wykorzystywane jako usprawiedliwienie własnego braku chęci by coś zmienić. To jednak imo w człowieku i jego intencji jest klucz, teorie same w sobie mogą być mniej lub bardziej prawdziwe.

Dlatego ja osobiście każdemu radzę (młody czy stary) zobacz jak funkcjonujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, icman napisał:

Wydaje mi się, że młodzi po prostu nie chcą zapierdalać na miedziaki, mieć pewnie by i chcieli ale gdzieś tam pod skórą obudziła się chyba w nas ludziach świadomość, że posiadanie nie daje szczęścia. Czym jest to mityczne szczęście tego raczej nikt nie wie ale każdy go szuka i to dość indywidualnie jak widzę. 

 

Jak jesteś z tych którzy uważają, że "myszy to nie ludzie, więc zachowań w wyniku łatwego, pozbawionego zagrożeń życia, nie można przenosić" to powiedz mi:

- co się stanie z dzieckiem które od urodzenia ma wszystko podtykane pod nos przez rodziców, bez żądnego wysiłku z jego strony?

? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegium Połączonych Szefów Rad Nadzorczych Facebooka, Google i Twittera zdecydowało o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na terenie kontynentów europejskiego, obu amerykańskich i na Plutonie (dla wrażenia zasięgu i podkreślenia powagi sytuacji). Od tej chwili siły AmazOMONu patrolują miasta w czasie konsumenckiej godziny policyjnej (24h/dobę). Wypłatą zasiłków i wydawaniem posiłków dla ludności zajmie się nowy dział Apple - Rencina. Akredytację do prowadzenia bieżących relacji z postępów normalizacji sytuacji otrzymała spółka "Joint - Ventura" utworzona z połączenia TikToka z Instagramem z wyłącznym prawem transmisji przez jedyny kanał YT. Przydziałem codziennych, obowiązkowych porcji transgenicznej aspiryny, zajmie się środkowoeuropejski oddział firmy Bayer - BayerFull. Nikt nie wie gdzie jest Kazik. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "ataku na Kapitol" brała udział wojskowa oficer PsyOps, wcześniej pracująca w wywiadzie wojskowym.

https://nypost.com/2021/01/11/army-investigating-officer-who-led-group-to-deadly-dc-riots/

W sumie przykład na to, do czego niektórzy się posuną, by mieć szansę lub zludzenie szansy na "posunięcie".

7 minutes ago, Rnext said:

Kolegium Połączonych Szefów Rad Nadzorczych Facebooka, Google i Twittera

Powiedziałbym że Google, Amazonu i Microsoftu :) bo przy nich FB i Twitter to mali gracze.

Poważniej, na rynku największych korporacji w USA panuje dziś coś w rodzaju kontrolowanego chaosu - kto komu ma się dać z wazeliną, by przeżyć w nadchodzącej rzeczywistości. Nasdaq i S&P500 w ujęciu miesięcznym wyglądają ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BumTrarara napisał:

Jak jesteś z tych którzy uważają, że "myszy to nie ludzie, więc zachowań w wyniku łatwego, pozbawionego zagrożeń życia, nie można przenosić" to powiedz mi:

- co się stanie z dzieckiem które od urodzenia ma wszystko podtykane pod nos przez rodziców, bez żądnego wysiłku z jego strony?

Jak jesteś z tych, którzy mają na wszystko odpowiedź to po co mnie pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.