Skocz do zawartości

Broda


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od:

1. Ile masz lat

2. Jaki masz typ zarostu

3. Czy trafisz do Barbera, który umie dobrać odpowiedni kształt zarostu do Ciebie

4. Czy będziesz ten zarost pielęgnował i dbał o niego.

 

PS Polecam golenie brzytwą. Ja chodzę do Barbera bo sam nie umiem ale mega sprawa :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adameo napisał:

Jakie są wasze doświadczenia w noszeniu brody? Poprawia to wizerunek czy nie? Jak kobiety reagują na brodę?

 

Sam zapuściłem rok temu krótką brodę i odbiór wśród kobiet bardzo pozytywny - mimo wieku (37) mam młodą twarz, więc wyglądam z brodą nieco starzej, ale też bardziej męsko.

Wygodna sprawa na co dzień, ale dbać też trzeba - pierwszy kształt tak jak słusznie napisał @niemlodyjoda niech Ci nada barber, a potem możesz kopiować go sam za pomocą trymera (kwestia wprawy, a nie będzie widać znaczącej różnicy).

Pielęgnacja podobna do włosów na głowie - trzeba zainwestować w specjalny szampon lub mydło o działaniu zmiękczającym. Skóra twarzy za brodą niespecjalnie przepada, więc i o nią trzeba będzie zadbać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, co prawda obcinam zawsze na krótko ale tak mi się podoba. Noszę bo uważam że mi pasuje i inni też tak uważają ale leje na innych. Co do kobiet to różnie, moja pierwsza dziewczyna namawiała abym zapuszczał bo wygląda męsko a druga mówiła abym ściął ale druga chciała abym wyglądał jak najgorzej bo bała się konkurencji innych lasek więc można stwierdzić że uważała że broda mi pasuje. Nie kierował bym się opiniami innych, w szczególności kobiet. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarost może maskować niekorzystne i uwydatniać atrakcyjne elementy twarzy. Jeśli masz w czym rzeźbić to warto spróbować, natomiast trochę czasu poświęcisz (stracisz?) a pielęgnację bardziej bujnego zarostu.  Szał na brody to raczej był parę lat temu, ale na pewno sporo dziewczyn zwróci uwagę na ciekawy zarost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dość duża rozbieżność w cenach u Barberów. Doszedłem jednak do wniosku że warto zapuścić brodę i iść do specjalisty żeby ją ukształtował. Cena pierwszej wizyty w tym przypadku jest nieistotna. Znaczenie ma raczej to co się bardziej opłaca: mieć swoje narzędzia do pielęgnacji czy regularnie chodzić do taniego Barbera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety "robią fryzury" żeby być atrakcyjniejsze więc zadbana broda jest chyba czymś zupełnie na miejscu. Tyle razy słyszy się że faceci z dożą szczęką mają większe powodzenie u kobiet, a przecież duża broda wizualnie zwiększa szczękę. Macie doświadczenie jak kobiety reagują na brodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosze już od ok 2 lat dość długą brodę, bardzo o nią dbam. Reakcje kobiet? Kilka razy mi się zdarzyło, że kobiety zupełnie obce reagowały bardzo pozytywnie, "bardzo ładną ma Pan brodę", "bardzo ładna i zadbana broda, dodaje męskości". Kilka razy np. w kolejce do kasy zdarzało się, że jakaś Pani prawiła komplementy, nawet jeden chłopak ok. 20-kilka lat, właśnie w kolejce do kasy powiedział do mnie " bardzo ładną ma Pan brodę, nie mogę się napatrzeć" xD. 

 

Kiedyś zupełnie obca Pani z którą się mijałem na ulicy też skomplementowała, "bardzo ładną ma Pan brodę". W saunie też się zdarzyło.

 

Ogólnie, mam mocny i gęsty zarost do tego mocno o niego dbam chociaż ostatnio puściłem "wolno" i jest trochę niesforny. 

 

Na siłowni na którą chodzę nie spotkałem drugiego takiego gościa z taką brodą, niektóre z Pań po prostu patrzą się na mnie jak tylko przechodzę i to prosto w oczy, ah to spojrzenie XD. 

 

Byłem też w relacji czysto seksualnej z kobietą 11 lat młodszą i usłyszałem, że jakby nie broda to by raczej się mną nie zainteresowała, a tak to sama przychodziła do mnie do mieszkania ?, czasem plener. Chociaż określiła sex ze mną: "to nie jest sex, to jebanie" xD, więc może dlatego przychodziła, wcale nie o brodę chodziło. 

 

Ogólnie bardzo pozytywnie, wyróżniam się, przyciągam wzrok innych to czuć. Są też osoby które mówią mi, żebym skrócił bo już za długa i wyglądam jak dziad XD, ale raczej ich nie słucham. 

 

Na pewno poważniej człowiek wygląda. 

 

Jak dla mnie jest tylko jeden warunek, mocny i gęsty zarost inaczej nie wygląda to zbyt estetycznie, ani przy krótkim, ani dłuższym zaroście. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wrażenie przez pewien czas że się za brodą ukrywam. Ludzie inaczej reagują na brodacza. Mniej pewnie. Co jest na plus generalnie do pewnego momentu. Od pewnego czasu golę się codziennie (poza weekendami - niech skóra trochę odpocznie). Poza tym poranne golenie tak samo jak ścielenie łóżka dobrze działa na utrzymanie dyscypliny w ciągu dnia.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem brodę 2 lata, zapuściłem tak dla siebie i zobaczyłem jak to będzie wyglądać. Delikatnie przycinałem odrosty, lecz u mnie broda nie wyglądała korzystnie, ale przyzwyczaiłem się do niej i postanowiłem, że zostanie. Tak faktycznie patrząc na zdjęcia, wyglądałem jak menel i u mnie broda wygląda niekorzystnie, rzadki zarost zwłaszcza w jednym miejscu na ryju, taka golizna. Raczej, jeśl chodzi o panie to był negatywny odzew, ale ja to miałem w dupie szczerze.Teraz regularnie gole się, co parę dni. Uważam, jeśli ktoś ma regularny, gęsty zarost to dobrze to może wyglądać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy ogoliłem brodę (byłem już nią zmęczony), za drugim razem taką która miała ok. 15 cm. Kobieta za każdym razem była śmiertelnie obrażona bo bardzo jej się podobam z zarostem. Sam trochę żałowałem zgolenia tak długich kłaków, ale jest plus. Trafiłem do barbera który ma inną wizję jej kształt i potrafi to zrobić. Nowy zarost ma trochę ponad dwa miesiące a już widzę że będzie wyglądać znacznie bardziej "potężnie". Poprzedni mocno cieniował boki co przy mojej pociągłej twarzy jeszcze dodatkowo ją wydłużało. Jak komuś rośnie porządny zarost to polecam przynajmniej spróbować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu noszę taki max 10 dniowy zarost. Odpowiednio trymowany i zadbany z pewnością dodaje męskości no i lat (mam dość młody wygląd). Jeśli ktoś chciałby mieć dłuższą brodę to najlepiej spróbować zapuścić tak z 1-2 miesiące i zobaczyć czy w ogóle ma się do tego stosowne geny. Jeśli po miesiącu jest lipa to lepiej przyciąć na krótsze lub sobie odpuścić. No i o długą brodę trzeba dbać (olejki etc). Ogólnie zarost zawsze na + :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.