Skocz do zawartości

Broda


Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Adameo napisał:

Odwiedziłem sklep z kosmetykami do brody. Kupiłem specjalny szampon. Podobno nie można myć brody szamponem do włosów. Jakie jest wasze doświadczenie rożni się to czymś? Szampony do brody są małe, drogie i śmierdzące - to chyba jakieś dziwactwo.

Ja korzystam z mydła do brody polskiej firmy ZEW i serdecznie polecam. Jak dla mnie bardzo fajny, męski zapach uzyskany zapewne dzięki dodaniu do produktu węgla drzewnego.

 

Skoro uważasz, że dziwactwa, to myj szamponem do brody. Możesz też myć pastą do zębów i brodę, i włosy. Albo szamponem do włosów myć zęby. I antyperspirant na brodę dawać zamiast olejku.

 

A już tak bez żartów. Popatrz w lustrze jak wygląda Twoja brodą. Popatrz gdzieś na necie na jakiegoś modela z bujną brodą. Jeśli jesteś zadowolony że swojej brody i stanu włosów, to nic nie rób. Jeśli brodą modela wygląda znacznie lepiej, to jest to często (oczywiście nie zawsze) w dużej mierze dzięki dobrze dobranym kosmetykom do brody. Kluczem jest tu "dobrze dobranym", a nie najdroższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Adameo napisał:

Odwiedziłem sklep z kosmetykami do brody. Kupiłem specjalny szampon. Podobno nie można myć brody szamponem do włosów. Jakie jest wasze doświadczenie rożni się to czymś? Szampony do brody są małe, drogie i śmierdzące - to chyba jakieś dziwactwo.

Ja, nigdy nie używałem, szamponu do brody. Myłem normalnym, żelem pod prysznic. Olejki do brody stosowałem natomiast i sam sobie je przygotowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2021 o 14:41, Adameo napisał:

Jakie są wasze doświadczenia w noszeniu brody? Poprawia to wizerunek czy nie? Jak kobiety reagują na brodę?

 

Broda dodaje lat i wyglądasz bardziej dojrzale od swoich rówieśników , estetycznie wystylizowana i dopasowana

do twarzy może podnieść twoją atrakcyjność.

Kobity jak najbardziej pozytywnie reagują bo wyróżniasz się wśród tłumu.

Moda znowu wróciła na Januszowe wąsy, brody i jak masz gęsty zarost to próbuj sam się przekonasz jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adameo napisał:

Odwiedziłem sklep z kosmetykami do brody. Kupiłem specjalny szampon. Podobno nie można myć brody szamponem do włosów. Jakie jest wasze doświadczenie rożni się to czymś? Szampony do brody są małe, drogie i śmierdzące - to chyba jakieś dziwactwo.

 

Ja używam do brody i wąsa tych kosmetyków a kupisz je w Rossmann za niewielkie pieniądze.

Pomysł na męski prezent pod choinkę od marki Menski - Dla Niego / Kosmetyki  Męskie - glow.pl - uroda, moda, styl życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo kosztuje to czasu, zabawy i pieniędzy, żeby z brodą wyglądać jak drwal, a nie menel, ale imho warto. 

 

Ja myję zwykłym szamponem, ale za to stosuje przeróżne specyfiki, różnych firm, od balsamów, olejków przez woski czy pomady.

 

Najważniejsze nie do puścić do stanu "siana" bo to źle wygląda, czyścić, czesać, pielęgnować, cierpliwość, a od wilgoci się nie uwolnisz ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adameo napisał:

Jak stosujesz olejki? Przed myciem czy po myciu brody? Olejek który mam słabo się wchłania.

 

Olejek zawsze po umyciu brody. Ewentualnie w trakcie dnia np. jeśli spędziłeś dłuższy czas na zewnątrz zima przy niskiej temperaturze albo w mocnym słońcu i nie masz możliwości umyć brody to możesz mimo wszystko olejek użyć żeby zapobiec wysuszaniu się brody.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adameo napisał:

Jak stosujesz olejki? Przed myciem czy po myciu brody? Olejek który mam słabo się wchłania.

 

 

Z reguły po, ale też często rano po wstaniu i umyciu twarzy, z reguły rano wyglądam jakby mnie piorun strzelił ? w sumie, bardzo rzadko mi się zdarza, że nie wyjdę z domu bez nałożenia pomady/wosku/balsamu lub olejka. Jeżeli tego nie używam broda mi się robi jak "siano" wysuszona i sztywna, obowiązkowo też po saunie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Adameo napisał:

Poi ułożeniu cały dzień włosy okładają się tak samo?

Nie koniecznie. Czasem np. pogoda ma wpływ na to, że brodą się zmierzwi. Poza tym, w trakcie dnia dotykasz twarzy żeby np. wytrzeć usta po piciu/jedzeniu itp. Czasem więc bywa tak, że w ciągu dnia kilka razy trzeba coś poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodę noszę 8 lat z kilkoma przerwami. Były wzloty i upadki, ale to też test na cierpliwość. Warto dbać, wyczesywać, używać olejków, pomad, z czasem gdy wyhodujemy już żądany kształt to wszystko procentuje. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez brody. Stała się częścią mojego wizerunku i częścią osobowości. Raz miałem taką przykrą sytuację, gdzie dziewczynka zatrudniona u barbera upierdoliła mi 3/4 brody to czułem się jakby mnie ktoś zgwałcił mentalnie bo zupełnie olała to co do niej mówiłem.

Co do reakcji kobiet, to moja partnerka na początku nie była przekonana do brody, a teraz ją uwielbia. Obce kobiety zwracają czasem uwagę. Za to nowo poznane w towarzystwie czasem pytają czy drapie i czy mogą sprawdzić. 
Spoiler Alert. Zadbana broda nie drapie, jest miła w dotyku i ładnie pachnie - dzięki olejkom również. 

Edytowane przez Spellman71
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Spellman71 napisał:

Brodę noszę 8 lat z kilkoma przerwami. Były wzloty i upadki, ale to też test na cierpliwość. Warto dbać, wyczesywać, używać olejków, pomad, z czasem gdy wyhodujemy już żądany kształt to wszystko procentuje. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez brody. Stała się częścią mojego wizerunku i częścią osobowości. Raz miałem taką przykrą sytuację, gdzie dziewczynka zatrudniona u barbera upierdoliła mi 3/4 brody to czułem się jakby mnie ktoś zgwałcił mentalnie bo zupełnie olała to co do niej mówiłem.

Co do reakcji kobiet, to moja partnerka na początku nie była przekonana do brody, a teraz ją uwielbia. Obce kobiety zwracają czasem uwagę. Za to nowo poznane w towarzystwie czasem pytają czy drapie i czy mogą sprawdzić. 
Spoiler Alert. Zadbana broda nie drapie, jest miła w dotyku i ładnie pachnie - dzięki olejkom również. 

 

Wiesz, że są niepisane zasady co do dotykania brody? ? Jak któraś dotknie to już możesz z nią robić co chcesz ?

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 09:46, Jorgen Svensson napisał:

 

Jak któraś dotknie to już możesz z nią robić co chcesz

 

Nie wiedziałem o tym, ale czułem że dziwne zainteresowanie tym czemu zapuszczam brodę coś za sobą kryje. Przekonałeś mnie że nie należy oszczędzać na wyglądzie brody.?

A poważnie mówiąc, pojawienie się zmiany w wyglądzie twarzy, poprzez zapuszczenie brody powoduje dziwne zainteresowanie wyglądem ze strony kobiet. Kobiety o ile ciągle monitorują drobne zmiany w wyglądzie u koleżanek to praktycznie nie dostrzegają (lub nie komunikują) zmian w wyglądzie u facetów. Natomiast zapuszczanie brody dostrzegają. Ciekawe czy jest to kwestia postrzegania twarzy, czy też zmiana jest na tyle intrygująca że nie mogą się powstrzymać od komentarza. A może jeszcze coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jedni wyglądają z brodą lepiej, inni gorzej.

2. Utrudnia higienę: mi np. orkuchy z żarcia zatrzymują się na niej, trzeba szorować by umyć sobie ryj.

3. Osobiście chłopów z brodami uważam za:

a) niechluji, jeśli raz mają brody, a raz nie

b) cioty schowane za brodą jak za kaskiem, jesli mają brody non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

images?q=tbn:ANd9GcTE1VZ44yFEXY2RXU5VzO8

 

Moja broda przypomina tą z załączonego obrazka. Obrazek z internetu bo nie mogę wkleić swojego zdjęcia (coś nie dział na moim koncie). W Poznaniu to koszt 105 PLN. Wyprowadzenie brody nie golonej z podcięciem, modelowaniem i farbowaniem. Na razie jestem zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adameo napisał:

jeśli ktoś wie jak wklejać własne zdjęcia to proszę o info.

 

Możesz wrzucić np. na IMGUR, jak już się wgra to tam prawym przyciskiem klikasz na ten obrazek i wybierasz "kopiuj adres obrazu", a później w poście na forum wklejasz i się wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 12:05, Adameo napisał:

 chodzić do taniego Barbera.

 

Zapuszczać, zapuszczać !
Chodzić do DOBREGO barbera i takiego który Cię nie wkurwia. U mnie zajęło to kilkanaście miesięcy  bo każdy przechodzi ze mną na Ty albo jest zbyt luzacka atmosfera.
Chodzę raz na 3 tygodnie - traktuje to poza usługą także  jako dobry relaks.
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zarost jest gęsty, mocny, twardy, to nie ma mężczyzny któremu z nim nie dobrze.

 

Podobnie z włosami, gęste, grube włosy na głowie, mają wartość złota.

 

Błogosławieni Ci, którzy posiadają to i to.

Ja prawdziwego twardego zarostu zacząłem dostawać jakieś 2 lata temu, cały czas zarost gęstnieje.

 

Widzę na samym sobie, co wiek robi z mężczyzną, który o siebie  dba.

 

Z młodzieńca staje się powoli   wizualnie mężczyzną.

 

Dostałem też lekkich, zmysłowych zmarszczek w okolicach oczu i parę na czole.

 

Po 30 będę prawdopodobnie walił konia, do swojego odbicia w lustrze, jeżeli to dalej będzie postępować w tym kierunku.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.