Skocz do zawartości

Brak pomysłu


Patton

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jako że nie jestem zadowolony z aktualnej pracy, w której praktycznie stoję w miejscu, i jako że nie ma w niej żadnej możliwości rozwoju itd, co mnie coraz bardziej irytuje, to chciałbym ją zmienić. Tylko że problem polega na tym, że po prostu nie wiem co innego i bardziej dochodowego mógłbym robić. No i myślę że chyba powinno to być coś konkretnego, no i że raczej musiałbym szukać w innym miejscu. Więc może ktoś z was będzie potrafił coś doradzić itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patton napisał:

Panowie, jako że nie jestem zadowolony z aktualnej pracy, w której praktycznie stoję w miejscu, i jako że nie ma w niej żadnej możliwości rozwoju itd, co mnie coraz bardziej irytuje, to chciałbym ją zmienić. Tylko że problem polega na tym, że po prostu nie wiem co innego i bardziej dochodowego mógłbym robić. No i myślę że chyba powinno to być coś konkretnego, no i że raczej musiałbym szukać w innym miejscu. Więc może ktoś z was będzie potrafił coś doradzić itd?

 

Brachu mam to samo pracuje w korpo za niezłe pieniądze i też czuję .że stoję w miejscu i się nie rozwijam to tego atmosfera jest fatalna wszyscy się gryza jak szczury.

Myślę też o zmianie lub własnym biznesie kiedyś przerabiałem gry na mody nawet nieźle mi szło.

Może też pomyśl o jakimś własnym biznesie? 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o czymś swoim jakieś biuro pracy firma transportowa ale kurier na własnej działalności pomyśl o czymś co będzie miało połączenie z innym krajem najlepiej Niemcy bo najlepiej zarobią na tym kryzysie jakies nieruchomości za granicą albo komis samochodowy wbijaj się  w tematy które są teraz na TOP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim @Patton zastanów się jakie masz możliwości.

Jeśli mieszkasz w mniejszym mieście zorientuj się jakie są realne możliwości  w danym obszarze, jeśli  widzisz coś ciekawszego niż obecna praca to podejmij kroki które Cię mogą przybliżyć  do  zmiany pracę na lepszą (mam na myśli podnoszenie kwalifikacji pod konkretnego pracodawcę/branżę lub zawieranie znajomości które mogą oznaczać wstęp do firrmy).

 

Możliwe, że mieszakąc na zadupiu nie będziesz miał zbyt wielu opcji. W takim wypadku od razu planuj albo wyjazd do większego miasta i potencjalne wynajmowanie pokoju itd. lub od razu zagranicę. Jeśli nie znasz przynajmniej języka angielskiego to już wiesz na czym się najpierw skupić w zwiększaniu kwalifikacji.

Opcja ostatnia to zapisać się na studia zaocze w jakimś lepszym obszarze np. IT i od razu po jakimś roku oderzać na stanowiska juniorskie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, radeq napisał:

Konserwacja podwozi samochodowych? 

Tu mnie zaskoczyłeś.

 

20 godzin temu, zuckerfrei napisał:

A może coś po za pracą?  

Jeśli możesz to rozwiń.

 

20 godzin temu, Jonash napisał:

Jakie masz umiejętności

Właściwie to od x lat robię to samo...

 

20 godzin temu, Jonash napisał:

czym zajmujesz się na codzień

No niestety z powodu kanistrowa nie mogę dokładnie pisać o tym czym się zajmuję.

 

20 godzin temu, Jonash napisał:

ile masz dziennie wolnego czasu? 

Kilka godzin, z czego jeden dzień wolny.

 

20 godzin temu, Quo Vadis? napisał:

czy jest coś w czym jesteś dobry

Dobre pytanie...

 

20 godzin temu, Quo Vadis? napisał:

masz jakieś uzdolnienia, które można przełożyć na $?

Chyba muszę je dopiero odkryć ?

 

19 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Może też pomyśl o jakimś własnym biznesie? 

 

18 godzin temu, UncleSam napisał:

Nic cię tak nie rozwinie i uniezależni jak własną działalność. Niekoniecznie w Polsce

 

18 godzin temu, Koko564 napisał:

Pomyśl o czymś swoim jakieś biuro pracy firma transportowa ale kurier na własnej działalności pomyśl o czymś co będzie miało połączenie z innym krajem najlepiej Niemcy bo najlepiej zarobią na tym kryzysie jakies nieruchomości za granicą albo komis samochodowy wbijaj się  w tematy które są teraz na TOP.

 

@Iceman84PL @UncleSam @Koko564

 

Wydaje mi się że własną działalność chyba by mnie przerosła. 

 

19 godzin temu, TreNdowaty napisał:

Chyba faktycznie potrzebujesz zmiany...

 

Też tak myślę.

 

18 godzin temu, TruthInPlainSight napisał:

Doradzę ci jak nikt w tym temacie. Wsłuchaj się w siebie i nie bierz pod uwagę tego co piszą ,mówią inni. Twój umysł cię nakieruje.

 

No tak, tylko że ktoś inny może popatrzeć na dany problem z innej perspektywy, i w efekcie czasem może pomóc lepiej niż dana osoba sama sobie mogłaby pomóc.

 

16 godzin temu, somsiad napisał:

Możliwe, że mieszakąc na zadupiu nie będziesz miał zbyt wielu opcji.

No właśnie w takim miejscu mieszkam, z tym że mieszkam blisko dwóch miast, ale nie wiem czy byłby to dobry wybór. 

 

16 godzin temu, somsiad napisał:

Jeśli nie znasz przynajmniej języka angielskiego to już wiesz na czym się najpierw skupić w zwiększaniu kwalifikacji.

 

Niby coś tam znam, ale słabo. No i niby próbuję się uczyć, ale strasznie ciężko mi to idzie.

 

16 godzin temu, somsiad napisał:

Opcja ostatnia to zapisać się na studia zaocze 

W moim przypadku to raczej odpada.

 

16 godzin temu, somsiad napisał:

lub od razu zagranicę.

No tylko nie wiem gdzie, i nie wiem co miałbym tam robić. 

 

2 godziny temu, Analconda napisał:

Nie ma innej sensownej opcji niż wyjazd za granicę. 

Czasem odnoszę wrażenie, że chyba kiedyś będę musiał tak zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patton a ja mam wrażenie, że życie twoje stanęło w miejscu z racji tego, że nie przebywasz w szerszym kręgu towarzyskim, praca dom to jedyne co robisz i dopadł cię z tego tytułu dołek. Warto pomyśleć o tym, aby zaangażować się w jakiś kurs, studia może? 

 

Pewnie popadłes w marazm, dokucza ci fakt że nic z tym nie robisz. Odwagi

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gnukij1 napisał:

a ja mam wrażenie, że życie twoje stanęło w miejscu z racji tego, że nie przebywasz w szerszym kręgu towarzyskim

No w sumie to od kilku dobrych lat nie mam się z kim spotykać.

 

19 godzin temu, gnukij1 napisał:

praca dom to jedyne co robisz

Tutaj gdzie mieszkam to nie ma zbyt wielu możliwości.

 

19 godzin temu, gnukij1 napisał:

 i dopadł cię z tego tytułu dołek.

Może tak, ale trudno mi to stwierdzić. 

 

19 godzin temu, gnukij1 napisał:

Warto pomyśleć o tym, aby zaangażować się w jakiś kurs

Kiedyś myślałem o jakimś kursie, ale nie mam na to pomysłu. 

 

19 godzin temu, gnukij1 napisał:

 studia może? 

Myślę że to by mnie przerosło.

 

19 godzin temu, gnukij1 napisał:

Pewnie popadłes w marazm, dokucza ci fakt że nic z tym nie robisz.

Myślę że coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zrobić kursy na wózek widłowy oraz ciężarówkę, jeśli ich nie posiadasz. Zawsze twoja wartość na rynku pracy idzie w górę. Sam na wózek widłowy zrobiłem i jeżdżę od czasu do czasu w pracy. Na ciężarówkę nie mam, ale będę chciał spróbować. Zrobiłem za to na ładowarkę teleskopową przez pracę za darmo, choć obecnie może mi się nie przydać. Zapytałem jednak w pracy czy mogę być na kursie i zgodzili się. Teraz praktycznie w każdej firmie, jeśli pracujesz na produkcji, wózek widłowy jest potrzebny, a pracodawca lepiej na takiego pracownika patrzy i zarobki mogą wzrosnąć. Szału może nie ma, ale warto zrobić i mieć. Ja kilka lat temu płaciłem 300 zł przez Uniwersytet Robotniczy i na egzaminie miałem tylko teorię. Jazdy nauczyłem się w pracy. Z tego co wiem teraz uprawnienia, możesz zrobić jedynie przez UDT, albo przez firmę albo w własnym zakresie

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek to brzmi, sprawa jest moim zdaniem w Twoich rękach. Sytuacje gdzie ktoś coś  wymarzy i uzna "to będzie moja praca czy pasja" są znikome. 

 

Przedmówcy nakreślili, że potrzebujesz wyjść z tej strefy komfortu, ruszyć na jakieś szkolenia, praktyki, targi pracy itp. (wiadomo, teraz jest Covid co potęguje wymówki) natomiast to całkowicie zmienia perspektywę. Najcięższy jest zawsze ten pierwszy krok ale on jest najważniejszy.

 

Wiele osób twierdzi, że studia nie mają sensu, że to tylko "papierek". Owszem, w wielu przypadkach tak ale zapomina się o kwestii rozwoju społecznego, o poznaniu w teorii ludzi idących w tym samym kierunku oraz współpracy z wykładowcami z podobnych dziedzin. Jeżeli się z tego odpowiednio korzysta, nie alienuje to prędzej czy później człowiek na coś wpadnie. 

Nie namawiam w powyższym na studia :D tylko pragnę podkreślić, że samemu człowiek nic nie wymyśli.

Bez bicia przyznaje się, że straciłem parę lat przez nieruszanie nowych rzeczy a w chwili obecnej możliwości jest multum tylko trzeba wykazać inicjatywę. 

1,5 roku temu sam szukałem nowych rozwiązań, formy przebranżowienia się i w ciągu 4 miechów byłem na 2 kursach, wtopie za granicą (która przelała czarę goryczy na rzecz prac biurowych obecnie), siedziałem po kilka godzin na forach, oglądałem filmiki, byłem na targach pracy i po takim okresie przeplatania frustracji ale i poznania mnóstwa ludzi, otworzenia oczu na nowe drogi coś tam ciekawego znalazłem i mam pewną drogę zarysowaną.

 

Mi się wydaje, że jest to temat porównywalny do innych ścieżek samorozwoju jak siłownia itp. gdzie musimy trochę poświęcić i się zaangażować a wyniki przyjdą :) 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz dobrego zaplecza finansowo-organizacyjnego jak również rozeznania w temacie danej pracy, czyli wywiadu na jakiś temat; to w tych czasach ryzyko, które jest bardzo ryzykowne jest bardzo ryzykowne :D

 

Wywiad wywiad uber alles i rozpisanie sobie na kartce skillsów oraz możliwych dróg wyboru; taki schemat sobie spróbuj naszkicować.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2021 o 13:28, MarkoBe napisał:

kursy na wózek widłowy 

Myślałem tym kiedyś.

 

W dniu 16.01.2021 o 13:28, MarkoBe napisał:

oraz ciężarówkę, 

Z tym by było ciężko.

 

W dniu 16.01.2021 o 13:28, MarkoBe napisał:

na egzaminie miałem

A jaki jest poziom trudności takiego egzaminu?

 

W dniu 16.01.2021 o 13:28, MarkoBe napisał:

przez pracę za darmo

U mnie takich luksusów nie ma.

 

W dniu 16.01.2021 o 14:44, Kamil9612 napisał:

Jak nie masz dobrego zaplecza finansowo-organizacyjnego

A no nie mam, i jakoś nie zanosi się na to.

 

W dniu 16.01.2021 o 14:44, Kamil9612 napisał:

to w tych czasach ryzyko, które jest bardzo ryzykowne jest bardzo ryzykowne :D

Zdaję sobie z tego sprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patton Czy teraz jest dobry czas na zmianę? To musisz odpowiedzieć sobie sam. Po za pracą zawodową nic? Jakis handelek on line? Ja ciągle uskuteczniam pseudo biznes na ebay - jest kapryśny ale zawsze jakiś. To daje dużo doświadczenia... A kumple co robią Twoi?

Ile czasu zbiera moderowanie na 24h?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.