Skocz do zawartości

Skąd uwielbienie młodych do komunizmu?


Dassler89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dziś chcę pogadać z Wami na taki o to temat. Skąd uwielbienie młodych do komunizmu? Czemu ideologia która myślałem jeszcze rok temu jest czymś słusznie minionym i tylko jakiś margines społeczeństwa jest jej zwolennikami, dziś wraca w coraz szerszym zakresie? Czemu ideologia ta (a raczej jej główne dogmaty) coraz szerzej odciska swoje piętno na umysłach ludzi pokolenia milenium (głównie młodych kobiet)?

 

Do napisania tego tematu skłonił mnie jeden z ostatnich filmów Szarpankiego w którym to on omawia film jakiejś tam laski która zaczyna przygodę z YT i która opisuje "seksistowskie treści w polskiej fantastyce". Ok, nie o tym. Postanowiłem tę laskę prześwietlić na YT (całe 3 filmy) i na jej FB. Otóż tak:

- na YT zdjęcie z podobizną Karola Marksa

- na FB post mówiący o tym, iż żyjemy w dobie pandemii i zagrożenia życia i nie rozumie, że w XXI wieku ktoś ma jeszcze problem z tym, że jego biznes jest zamknięty - to my wszyscy powinniśmy tym zatkniętym pomóc ale nie zrobimy tego bo nie mamy pieniedzy. Pieniądze te są schowane na kontach miliarderów.

- parę innych postów o tym, że generalnie kapitalizm jest niesprawiedliwy, cała władza w ręce rad i pieniądze dla każdego bo musimy sobie pomagać.

 

Zacząłem o tym myśleć i widzę, że takich agentek na YT i w życiu codziennym jest coraz więcej. Już pomijam kwestię uwielbienia dla tolerancji, LGBT i tego typu tematów ale osoby te zaczynają wprowadzać nam swoją ekonomię. W większości to dziewczyny są piewcami takich teorii i to one stały się proletariuszami nowej, neobolszewickiej rewolucji. Szkoda, że tego typu dziewczyny zazwyczaj charakteryzuje jakiś drogi ubiór, mikrofon za parę stówek, nagrywanie z jakiegoś pokoju w domu jednorodzinnym (np na poddaszu). Oprócz tego na YT grają te panie role wielce oczytanych elokwentnych absolwentek bądź studentek a gdy nikt nie widzi bądź na protestach krzyczą "wypier...". Coraz więcej takiego kontentu mamy mam wrażenie.

 

Do tego wszystkiego w poprzedni weekend pojechałem w odwiedziny na osiedle na którym wychowywałem się. Nie byłem tam dwa lata. Co zastałem? Jeden blok z pomazanymi drzwiami do każdej z klatek a na nich oprócz sierpów i młotów hasła: "robotnicy tworzymy wszystko powinniśmy rządzić wszystkim", "cała władza w ręce robotników", "jebać kapitalizm". W innym miejscu wielki napis sprejem na szczycie innego bloku "czytaj Marksa".

Co się dzieje? Skąd takie uwielbienie do komunizmu (bo nawet nie socjalizmu) w osobach z pokolenia milenium które umówmy się, są głównymi beneficjentami przemian ustrojowych w Polsce? A może Marks miał rację mówiąc, iż komunizm jest naturalnym następcom i kolejnym modelem gospodarczym po kapitalizmie i erze przemysłu prywatnego i właśnie dlatego na zachodzie a siłą rzeczy i u nas obserwujemy takie tendencje?  Zwłaszcza, że takich haseł nie wygłaszają dziewczynki z biednych domów a laseczki raczej z bogatych domów gdzie rodzice sponsorują wszystko z kasy bynajmniej nie uzyskanej z 500+ czy innego zasiłku (tak domniemanie).

 

Ja jestem tym faktem zatrwożony, nie mniej zapraszam do dyskusji.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znają życia i nie wiedzą że są tylko narzędziem, to jak z tymi nastolatkami zbierającymi podpis pod jakieś zwierzątka i podobne akcje na mieście, a to zbiórka na studnie w Afryce, a to ratujemy świat itd. Za tymi ideami stoją piękne słowa ale zwykle sterują takimi ruchami źli chciwi ludzie wykorzystujących naiwność młodych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dassler89 napisał:

Skąd uwielbienie młodych do komunizmu?

Z niewiedzy w szkole za mało się mówi o zbrodniach komunistycznych. A wielu ludziom wziąć książkę do ręki sprawia wielkie problem, lepszy jest TiK Tok, krótki ,głupi filmik, w którym wiadomo o co chodzi, cofamy się w rozumowaniu do czasów epoki kamienia łupanego, gdzie nie było pisma, a wiedze przekazywało się się za pomocą obrazków, memów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, spacemarine napisał:

źli chciwi ludzie wykorzystujących naiwność młodych.

więc zdarza sie, ze jak spotkam takich zbieraczy, to zazwyczaj im merytorycznie tłumaczę, ze to do końca nie jest dobre, np. podszedłem do straganu, gdzie reklamowano LGBT, pytano jak to z reparacjami wojennymi od Niemiec ? Że skoro Niemcy chcą coś dobrego zrobić w Polsce, to powinni zacząć od spłaty reparacji, pytałem o problem pedofilii wśród homoseksualistów oraz o raport Regnerusa, czy chociażby o islamie, wiedząc, ze w islamie za bycie lgbt takim ludziom podrzyna się gardła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, WoLe napisał:

 

rany znowu ten hahah....no szkoda tylko, że tak rozwalali przez dekady ten Zachod, ze ciągle to jest atrakcyjne miejsce do zycia dla wieszosci ludzkości. Oczywiscie nie mowię tutaj o BS bo pewnie gdyby zrobić ankietę wyszłoby że Filipiny i Singapur (sam bym chyba tak głosował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał gościa który mówi o polskim komunizmie i zakłada Polską Partię Robotniczą (celowo nie linkuję)  jest tak żenujący jak Marcin Rola i jego "mhh", "uhm", "aha", kiedy rozmawia z Karoniem. Rozum kukułki.

Edytowane przez Personal Best
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem przywołane argumenty o lenistwie czy roszczeniowości. Poniekąd z tym się zgodzę tylko w takim razie, co poszło nie tak z pokoleniem milenium, że aż tak mocno skręciło w lewo a pokolenie Y o którym też mówi się, że jest roszczeniowe (czy leniwe? hmm.. zależy). Może też oddziaływać fakt, że osoby urodzone w latach 80. czy na początku 90. pamiętają lata 90. i to do czego ostatecznie PRL w okresie schyłkowym doprowadził? Nie wiem jak u Was ale u mnie w domu lata 90. nie były różowe.

 

Dzisiejsi dwudziestolatkowie dorastali już nierzadko w pięknych apartamentowcach, domkach itp., do tego wychowanie pod kloszem właśnie. Bo co też zauważyłem, głównymi ośrodkami takich ruchów stały się Poznań i Warszawa. Gdańsk trochę też - to nie są jak na polskie warunki biedne miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Personal Best napisał:

Oczywiscie nie mowię tutaj o BS bo pewnie gdyby zrobić ankietę wyszłoby że Filipiny i Singapur (sam bym chyba tak głosował).

Ja zagłosowałbym za Krymem, Soczi lub ew. Odessą :D
 

 

23 minuty temu, cst9191 napisał:

Oni to inaczej nazywają, bo komunizm ma wydźwięk negatywny dzisiaj.

Pełna zgoda, dlatego dopisałem, że to główne dogmaty odciskają piętno na umysłach młodych.

 

3 minuty temu, bassfreak napisał:

Bo większość młodych to spierdolizny umysłowe, inaczej tego nie mogę brać w słowa.

Idę o zakład, że tak samo o moim pokoleniu (lat 80/90) mówili ludzie urodzeni w latach 60. i wcześniej, jednak my aż tak w lewo nie skręciliśmy jak milenium ani nie malowaliśmy sierpów i młotów na blokach.

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że pokolenia urodzone w 2000 roku i po 2000 roku, szczególnie oczywiście dziewczyny, zachwycone są nie komunizmem, ale nowoczesnym feminizmem który wyrósł z tego samego korzenia co komunizm czyli z marksizmu. O wyzwoleniu kobiet Marks poświęcił iles stron w swoich książkach. Tyle, że w tamtych czasach przed II wojną feminizm jeszcze tak mocno nie odbijał się na kształtowaniu charakterów i mentalności żeńskiej części społeczeństwa. Dzisiaj niestety to on formuje charaktery dziewczynom od młodych lat.

Dlatego każdemu kto ma środki pieniężne i możliwości radzę szukać dziewczyny w krajach, gdzie ideologia feministyczna, pseudo-wyzwolencza  jeszcze nie ma tak ogromnych wpływów. Polska niestety już należy do krajów skażonych tymi szkodliwymi wartościami podobnie jak inne kraje zachodnie. Pozostaje Białoruś, Ukraina, może Mołdawia albo Albania. Dobrym pomysłem jest też Ameryka Południowa o ile ktoś ma naprawdę sporo środków pieniężnych. 

Edytowane przez Everson
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste. Trzeba zacząć od tego, że szeroko pojmowana lewica trzyma w garści media głównego nurtu, Hollywood to w dużej mierze lewica, spora część kadry naukowej uniwersytetów to lewica, itd. Można w uproszczeniu przyjąć, że młodzież jest indoktrynowana od najmłodszych lat za pomocą filmów z Hollywood (i nie tylko z Hollywood), za pomocą portali internetowych czy poprzez swoich profesorów na uniwersytetach oraz poprzez swoich idoli czyli sprzedajnych gwiazdorów i gwiazdeczki, którzy lewicują. W mojej opinii taka indoktrynacja od najmłodszych lat + braki w samodzielnym myśleniu + brak zainteresowania rodziców = uwielbienie młodych do komunizmu. Oczywiście nie wszystkich młodych ale dużej części.

A efekty widać gołym okiem: taka dziewczynka czy chłopczyk z liceum czy studiów będzie ratował pieski i kotki, walczył z dyskryminacją i uciskiem na świecie ale będzie trzymał telefon z jabłuszkiem wyprodukowany w Chińskiej fabryce gdzie prawa pracownicze to pojęcie rodem z SF.

Ponadto taki młody osobnik walczy z nietolerancją i dyskryminacją ale chętnie zakłóci mszę i znieważy czyjeś uczucia religijne tylko dla tego, że nie są to jego lewicowe poglądy - wiecie, bo tolerancja działa u takich osobników tylko w jedną stronę, to inni mają być tolerancyjni, oni już nie muszą.

 

Przykładów można mnożyć.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kobiet sprawa jest prosta. Myślą to co im się każe myśleć w telewizji. U nich nie ma własnego zdania i nie ma uwielbienia do akurat jednej rzeczy tylko do tego co akurat jest promowane.

 

U mężczyzn jest to trochę bardziej zróżnicowane, wyróżniamy:

 

-spermiarzy którzy lewicują bo myślą, że zaruchają.

 

-dzieci z bogatych domów, które na nic nie musiały zarobić i pierdolą jak kobiety.

 

- nieudaczników wszelkiej maści, których dupa boli, że ktoś się dorobił pierdolących o nierównomiernym podziale bogactwa.

 

Wszystkiemu winne ludzkie nieudacznictwo i propaganda mediowa obiecująca coś za nic.

 

Ps. Młodzi i kobiety nie wiedzą, że pieniędzy nie można drukować w nieskończoność.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, cst9191 napisał:

W praktyce to jest komunizm, ale skąd oni mają to wiedzieć?

Powinno się  organizować wycieczki integracyjne do Korei Północnej, albo do Chin na taśmę produkcyjna, gdzie pracuje się nieraz jak za miskę ryżu, gdzie inwigilacja obywatela jest na olbrzymim poziomie, ewidentnie Kuba, żeby zatrudnić się tam jako pracownik i żyć za pieniądze przeciętnego Kubańczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Everson napisał:

Mi się wydaje, że pokolenia urodzone w 2000 roku i po 2000 roku, szczególnie oczywiście dziewczyny, zachwycone są nie komunizmem, ale nowoczesnym feminizmem który wyrósł z tego samego korzenia co komunizm czyli z marksizmu. O wyzwoleniu kobiet Marks poświęcił iles stron w swoich książkach. Tyle, że w tamtych czasach przed II wojną feminizm jeszcze tak mocno nie odbijał się na kształtowaniu charakterów i mentalności żeńskiej części społeczeństwa. Dzisiaj niestety to on formuje charaktery dziewczynom od młodych lat.

Dlatego każdemu kto ma środki pieniężne i możliwości radzę szukać dziewczyny w krajach, gdzie ideologia feministyczna, pseudo-wyzwolencza  jeszcze nie ma tak ogromnych wpływów. Polska niestety już należy do krajów skażonych tymi szkodliwymi wartościami podobnie jak inne kraje zachodnie. Pozostaje Białoruś, Ukraina, może Mołdawia albo Albania. Dobrym pomysłem jest też Ameryka Południowa o ile ktoś ma naprawdę sporo środków pieniężnych. 

One niczym nie są "zachwycone". Podaje się im tę propagandę w stylu pop, K-pop czy jak zwał tak zwał i tam są same emocje. Jakieś story o potłuczonych skrzywdzonych osobach niebinarnych,  coś o psach, kotach i hodowli zwierząt futerkowych, BLM i inne modne tematy
Prawica nie umie w emocje i przegrywa u młodych kobiet, nazywanych pogardliwie przez starszych o dekadę lub więcej, samotnych mężczyzn "Julkami" i to jest bardziej żenujące, niż ich niezbyt mądre "poglądy" z których prędzej czy później wyrosną.

Edytowane przez Personal Best
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko młodzi, ci starsi również.

 

Najprostszą metodą byłoby zapytać komunizujących forumowiczów. Chociaż może lepiej nie, bo oni będą zapierać się wszystkim co mają, że komunistami nie są.

 

Pierwszą i moim zdaniem podstawową przyczyną jest nasza edukacja i jej fatalny wręcz poziom. Nasze szkolnictwo tkwi jeszcze ostro w tamtych minionych czasach i nie przygotowuje uczniów do radzenia sobie w życiu oraz nie przekazuje wiedzy jak najbardziej potrzebnej na rynku chociażby zawodowym. Zamiast tego mam wrażenie panuje indoktrynacja w duchu marksizmu i leninizmu, teraz bardziej mitycznej równości, rzekomej toleracji wobec LGBTQRXYZ itp. To nie jest edukacja.

 

Podawałem już kiedyś przykład polityki New Deal, która według podręczników historii wyprowadziła USA z kryzysu, a według bardziej fachowej literatury wręcz ten kryzys za oceanem pogłebiła i dopiero przystąpienie Stanów Zjednoczonych do II WŚ spowodowało poprawę koniunktury. Oczywiście te same podręczniki wychwalają państwowy interwencjonizm zapominając zupełnie o jego praktycznych skutkach polegających na dostarczaniu dóbr czy usług wątpliwej jakości po zawyżonych cenach, powstawaniu monopoli i spychaniu na margines sił rynkowych, które choć nie są pozbawione wad, to dużo lepiej, jak pokazuje wiele historycznych przykładów, są w stanie poradzić sobie z wieloma sprawami niż urzędnicy i politycy.

 

Pamiętam jak prawie równo dwie dekady temu rozpoczynałęm studia. Na każdych niemal zajęciach omawialiśmy dzieła Marksa i Engelsa itp., więc nie dziwne, że wielu moim kolegów czy koleżanek ze studiów wychodziła z mocno przekręconymi w lewo poglądami, że wszystko można regulować decyzjami urzędników, co Hayek nazwał swego czasu zgubną pychą rozumu.

 

Kolejnym powodem jest indoktrynacja medialna, która dość dobrze idzie w parze z tą oświatową. Chyba ledwie wczoraj lub przed wczoraj powstal na forum temat o tym jak Wydarzenia telewizji Polsat skręcają ostro w lewo promujac coraz bardziej kobiety i różnego rodzaju mniejszości. Dodatkowo dochodzą do tego programy telewizyjne tzw. rozrywkowe, w których z tego co słyszałem tematyka lewicowa jest jak najbardziej zawsze zapodawana pod różnymi płaszczykami. Dla przykładu chyba w wielu telenowelach jest jakaś para homo, co ma sugerować widzom, że jest to jak najbardziej normalne, że tak zawsze było i będzie oraz ma celu oswoić ich z czyms takim.

 

Powiązane jest to także z przemysłem rozrywkowym spod znaku Netflix'a. Jakiś rok temu mialem okazję obejrzeć pierwszy sezon Wiedźmina w ich wydaniu i okazało się, że jest tam sporo aktorów czarnoskórych na czele z czarnoskórym elfem. Nie dziwmy się zatem, że krążą po sieci memy przedstawiające w sposób prześmiewczy interpretacje rzeczywistości na ich modłe, gdzie Greta np. byłaby murzynką. Gdyby Netflix zrobił ekranizację Potopu Sienkiewicza, to obawiam się, że Karol Gustaw też byłby murzynem, a Jan Kazimierz latynosem;)

 

Kolejnym powodem jest moim zdaniem postawa dorosłych. Jest ona nie tyle roszczeniowa co polega na tęsknocie za PRLem. Nie każdy sobie dał radę w nowej, powiedzmy kapitalistycznej, rzeczywistości i teraz cierpi katusze jak to łatwo i wspaniale było za Polski Ludowej, a zapomina, że wtedy papier toaletowy był dobrem luksusowym, a dziś można go w byle jakim sklepie nabyć bez problemów i jeszcze nie stojąc pół dnia lub cały dzień w kolejce. Ta postawa przesiąka na młodych.

 

Powiedzmy sobie także szczerze, że od tego całego tzw. dobrobytu, to się w dupach poprzewracało i chodzą tacy po ulicach i "działają" na rzecz klimatów, równości, tolerancji itp. Za robotę by się wzieli albo coś innego bardziej pożytecznego. Sami często mają niezły bajzel pod kopułą. Jak to pisał Jordan Peterson: jeżli chcesz naprawiać świat zacznij od posprzątania własnego pokoju.  

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, samotny_wilk napisał:

ale chętnie zakłóci mszę i znieważy czyjeś uczucia religijne

To mnie zaskoczyło najbardziej, myslałem, że nie doczekam takich czasów w Polsce (myślenie nie było moją mocną stroną - beka z typa). Zaznaczam, że KK mnie nie interesuje, podbnie jak Światowid i inne tego typu bóstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.