Skocz do zawartości

Brzęczek pogoniony z reprezentacji Polski.


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Wspaniała wiadomość, PZPN zwolnił Brzęczka.

 

Co o tym sądzicie? Ja się cieszę, że pozbyli się tego nieudacznika. 

 

https://www.onet.pl/sport/onetsport/jerzy-brzeczek-zwolniony-przez-pzpn-z-reprezentacji-polski-dlaczego/xbpfh6t,d87b6cc4

 

W grudniu, w rozmowie z Przeglądem Sportowym, Jerzy Brzęczek mówił o tym, że nie ma powodów do rezygnacji, a jego samego bronią wyniki i zrealizowane cele.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RabarbaR zmienił(a) tytuł na Brzęczek pogoniony z reprezentacji Polski.
2 minuty temu, RabarbaR napisał:

Boniek na sam koniec swej przygody z prezesurą w PZPN .

Musi postawić swój włoski "stempel".

Także moim zdaniem ,czekamy na fachowca z półwyspu Apenińskiego?

Stawiam na kolejnego geniusza z ekstraklasy.

Co do kanału sportowego, to polecam omawianie biografii Brzęczka (tak, nie przesłyszeliście się).

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś zmieni. Od 2016 roku gdzie wybitnie wyszedł na turniej we Francji, cały czas mamy niedosyt sukcesu, połączony z wiarą, że Lewandowski, Krycha, Glik i Szczęsny potrzebują tylko trenera, by znów zrobić świetny wynik. Niekoniecznie może służyć temu trenerska karuzela.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Redbad napisał:

trenerska karuzela.

Oczywiście, że i tak może być. Po słynnej Korei/Japonii 2002 osobiście trenera bym zostawił. Model niemiecki jest spoko. Jestem głody sukcesów reprezentacji, mój ojciec to miał ja ciągle czekam...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Redbad napisał:

Nie wiem czy to coś zmieni. Od 2016 roku gdzie wybitnie wyszedł na turniej we Francji, cały czas mamy niedosyt sukcesu, połączony z wiarą, że Lewandowski, Krycha, Glik i Szczęsny potrzebują tylko trenera, by znów zrobić świetny wynik. Niekoniecznie może służyć temu trenerska karuzela.

Brzęczek nie miał umiejętności selekcjonerskich, ani szacunku wśród piłkarzy. Bardzo dobrze, że go zwolnili.

 

https://sport.tvp.pl/50872009/reprezentacje-ktore-zwolnily-trenera-przed-mundialem-lub-euro-to-poplaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zuckerfrei napisał:

Po słynnej Korei/Japonii 2002 osobiście trenera bym zostawił

Też byłem za zostawieniem Endżela. Przykład Loewa i Niemiec czy swego czasu Del Bosque i La Furia Rucha (wszystkich, bo ruchali wszystkich) ? pokazuje, że dłuższa praca selekcjonera potrafi przynieść efekty. Z tym że ktoś może słusznie powiedzieć: stary porownujesz Niemcy czy złote pokolenie Espanii do nas...? Nie jest to łatwa kwestia.

Edytowane przez Redbad
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec długo był arbitrem (zakończył tylko, ze wgledu na wiek/przepisy), ja do futbolu nie mam takiej miłości jak moj tata. Pamiętam jak na meczu lokalnej drużny - zawsze zbierała się śmietanka lokalnych działaczy - humor jak na kartofliska.pl (polecam ten kanał na yt). Podobno byli działacze w polskim PZPN, którzy widzeli potencjał dwóch polskich nazwisk które później grały w reprezentacji Niemiec. Odpowiedź polskich władz PZPN my takich Podolskich mamy na pęczki... beton czy to w armii czy PZPN to ciągle beton...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam już trochę miłość do futbolu osłabła, ale jeszcze z sentymentu coś tam obejrzę i poczytam. System szkolenia w Polsce leży od dawien dawna, trochę zmian da się zauważyć na poziomie akademii Legii czy Lecha. Natomiast na szczeblu pzpnowskim rzeczywiście wyławianie talentów zawodziło wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Państwo !

Sprawa jest dla mnie oczywista jako dla długoletniego kibica kadry narodowej.

Pan J. Brzęczek awansował na EURO  202(1) ale większość kibiców była zdania,  że nie nadaje się

na tak ważnie stanowisko trenera Pierwszej Reprezentacji w piłce nożnej.

Polska przegrała dwa mecze z Holandią i całkowicie poległa w meczu przeciwko Włochom  w rozgrywkach w ligi narodów UEFA.

To pokazywało dobitnie, że nie jesteśmy teraz gotowi na mecze z najlepszymi drużynami z Europy.

Kolejna przesłanka jest taka, że w marcu tego roku zaczynamy eliminacje do mundialu w Katarze w 2022 roku

meczami przeciwko: Węgrom,  Andorze i oczywiście przeciwko Anglii 31 marca na stadionie Wembley.

W czerwcu tego roku 2021 gramy także zaległe mistrzostwa Europy  i mamy w grupie: Słowację, Szwecję i Hiszpanię.

Nie musze chyba Braciom wyjaśniać , że dwie ostatnie drużyny to mogą być nasi kilerzy na zielonej murawie

i trzeba będzie przeciwko nim powalczyć ( przynajmniej przeciwko Szwecji ?).

Do meritum: w przeciągu najbliższego półrocza przed naszą polską kadrą 

stoją aż dwa poważne wyzwanie dlatego zmiana trenera jest nie tylko dla mnie w pełni

uzasadniona.

Kadra za kadencji J. Brzęczka grała za słabo jak na swoje możliwości.

Nowy trener na 99.99% z zagranicy: patrz Italia będzie miał duże pole

do popisu z  naszymi piłkarzami.

Proszę pamiętać że mamy najlepszego napastnika na świecie: Roberta Lewandowskiego.

Takiej okazji po prostu nie można zmarnować.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym świecie trenera nie obronią wyłącznie wyniki sportowe .

Bo jakby nie patrzeć Jerry stawiane mu zadania wykonywał skutecznie .

Jednak tak jak piszesz zabrakło błysku I mimo wszystko dobrej aury wokół naszej Narodowej .

Widać było że Brzęczek nie radził sobie ze wzmożoną krytyką (nie dziwota).

W ostatniej dekadzie mieliśmy 4 polskich szkoleniowców. 

Czas na kogoś z zewnątrz. 

Liczę że nie będzie to podstarzały trener "z nazwiskiem".

A gościu ,który wniesie do kadry mnóstwo energii,ambicji i optymizmu .

 

Warto pamiętać że to zapewne ostatni turniej dla takich grajków jak Glik ,Fabiański, Grosicki czy Krychowiak .

 

Chociaż Katar 2022 blisko :)

Swoją drogą Mundial przed Bożym Narodzeniem ... Naaajs ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.