Skocz do zawartości

Jestem zwolennikiem lewicy


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wolno więcej, to tym bardziej wolno mniej. Skoro zatem możesz decydować o życiu innego człowieka (albo przynajmniej o pewnej formie życia, niech będzie) poprzez decyzję o abortowaniu płodu, to w takim razie tym bardziej możesz decydować o życiu własnym, poprzez odmowę wyszczepienia się, bez ponoszenia przy tym ujemnych konsekwencji. Czyż nie? Jeśli nie, to skoro nie wolno mniej, to tym bardziej nie wolno więcej. A jeśli ani jedno, ani drugie nie, to robisz kuhwę z logiki. I co teras?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Libertyn napisał:

Ask me anything.

 

Ja również, jednocześnie uważając, że lewica już dawno zaczęła jeść własny ogon.

 

Robiąc doktorat z informatyki z dziedzin dotyczących bezpieczeństwa informacji dostrzegam silną korelację pomiędzy postulatami lewicowymi w społeczeństwie a podatnością na dywersję informacyjną oraz "wojnę informacyjną". Muszę jeszcze bardziej zgłębić temat, abym mógł coś więcej sensownego napisać. Co ciekawe założenia "wojen informacyjnych" prowadzonych współcześnie opierają się na chińskich podaniach z czasów 500 lat p.n.e.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mnie to grzeje ale jestem ciekaw:

1. Czy jeśli wejdziesz kiedykolwiek w drugi próg podatkowy oddasz 32% swojego przychodu co miesiąc Państwu?

2. Mając do wyboru "kapitalistyczne" USA, a "komunistyczne" Chiny - która z tych Państw byś supprotował?

3. Jaki jest Twój stosunek do wydarzeń na Białorusi - Łukaszenko jest socjalistą i kapitalistyczny zachód próbuje go obalić, co najśmieszniejsze, rękoma zachodnich lewaków?

4. Czy uważasz, że redystrybucja dóbr powinna się odbywać poprzez prywatną inicjatywę czy Państwową?

5. Bakunin, Marx czy Róża Luxemburg?

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, BumTrarara napisał:

Gdzie wyjedziesz jak UE stanie się lewicowy rajem?

 

Jak się stanie rajem to nikt nie będzie chciał wyjeżdżać :D 

 

Jak się stanie kołchozem to wszyscy będą chcieli s...ać ;)  

 

10 minut temu, niemlodyjoda napisał:

1. Czy jeśli wejdziesz kiedykolwiek w drugi próg podatkowy oddasz 32% swojego przychodu co miesiąc Państwu?

 

Płacę bo muszę, ale to stan przejściowy są miejsca na ziemi, tej ziemi gdzie podatki są niskie ;)

 

11 minut temu, niemlodyjoda napisał:

2. Mając do wyboru "kapitalistyczne" USA, a "komunistyczne" Chiny - która z tych Państw byś supprotował?

 

Na braciach Amerykanach nie zarobiłem ani centa, a towarzysze Chińczycy są 'współodpowiedzialni' za budowę ponad połowy mojego majątku, w tym najlepsze interesy w życiu jak do tej pory. Więc zgadnij ? 

 

12 minut temu, niemlodyjoda napisał:

3. Jaki jest Twój stosunek do wydarzeń na Białorusi - Łukaszenko jest socjalistą i kapitalistyczny zachód próbuje go obalić, co najśmieszniejsze, rękoma zachodnich lewaków?

 

Żaden, to Białorusini powinni sobie wybrać kto u nich rządzi, w ten czy inny sposób.

 

13 minut temu, niemlodyjoda napisał:

4. Czy uważasz, że redystrybucja dóbr powinna się odbywać poprzez prywatną inicjatywę czy Państwową?

 

Uważam, że podatki powinny być jak najniższe, urzędników jak najmniej, polityków jak najmniej, prawo proste i zrozumiałe dla ogółu obywateli, a podatki powinny iść na wojsko, policję, służbę zdrowia (po dobrej reformie), sądownictwo, infrastrukturę transportową, energetykę. Więc większość kasy powinna zostawać w kieszeni obywateli.

 

16 minut temu, niemlodyjoda napisał:

5. Bakunin, Marx czy Róża Luxemburg?

 

Pinochet ;)    

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małe studium przypadku:

 

-> załóżmy, że mamy aborcję na życzenie;

-> załóżmy, że medycyna jest w stanie odczytać orientację seksualną płodu;

 

Biorąc pod uwagę powyższe - załóżmy, że zdecydowana większość powodów dokonanych aborcji, to podejrzenie dziecka o homoseksualizm. Pytanie: jak reaguje lewica i dlaczego?

  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.