Skocz do zawartości

Jestem zwolennikiem lewicy


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Libertyn napisał:

A czemu lewicy?

Bo na każdej lewicowej demonstracji jest pełno radzieckich gwiazd? Koszulek z Che Guevarą, sierpów, młotów i podobnej retoryki?

 

 

11 minut temu, Orybazy napisał:

Taka licytacja na zgony jest z góry przegrana dla lewicy

Możesz jeszcze dołożyć nowego bohater lewicy Czyngis-chana.

Tak serio, tak im już od******.

 

https://www.theguardian.com/theguardian/2011/jan/26/genghis-khan-eco-warrior

https://wwf.panda.org/?199285/genghis-khan

https://www.nbcnews.com/id/wbna41478150

 

Czyngis-chan, ECOwojownik. Wymordował ze 20% populacji świata i zmniejszył ślad węglowy. Zrobił to z czym nie poradziła sobie czarna śmierć. Nasz bohater. ?️‍?

 

 

Edytowane przez BumTrarara
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BumTrarara napisał:

Bo na każdej lewicowej demonstracji jest pełno radzieckich gwiazd? Koszulek z Che Guevarą, sierpów, młotów i podobnej retoryki?

Wiesz. Bo ludzie kupują symbol. Nie wiem totalnie co za debil sprawił ze Che jest na koszulkach, ale myślę ze to był kapitalista. W sensie, dam koszulke z Che to będę miał zagospodarowany target pt. młodzi antysystemowcy z miast. Dam Che bo jest jak Ci młodzi. Nie dam Fidela, bo persona non grata, nie dam Stalina, nie dam nikogo realnie u władzy. Dam sobie rewolucjonistę freelancera, 

Z całej lewicy sierpy, młoty i czerwone gwiazdy to domena głośnego marginesu. Tak samo jak wśród wolnościowców znajdziesz propertarian którzy uznają ze jak wejdziesz na ich teren, to dajesz prawo uczynić ze sobą co tylko zechcą. Albo takich którzy uważają ze mają prawo sprzedać dziecko w dowolnym celu bo dziecko jest własnością, bo tak uważał Murray Rothbard.

 

1 minutę temu, Patton napisał:

@Libertyn

Co myślisz o rewolucji kubańskiej?

Myślę że miała solidny fundament, ale sam jej skutek był niezbyt fajny. Mało która rewolucja nie kończy się prostą zamianą elit "złych" na  "dobre".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, Libertyn said:

Odbieranie zboża przez NKWD nie różniło się od odbierania zboża przez landlordów.

Chłopi na Ukrainie zaczęli masowo (7-12mln) umierać w 1932. Po tym gdy komuniści wymordowali z powodów ideologicznych kułaków i konfiskowali zboże.

W Chinach podobnie, potrzeba było komunistów i ich rewolucji by dziesiątki milionów umierały. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi @Libertyn

 

Ja powiem tak - odnoszę wrażenie, że ten klasyczny podział na lewicę i prawicę już umarł.

Weźmy stosunek do kapitalizmu - i "mainstreamowa" lewica i prawica mają go za coś pozytywnego.

Weźmy stosunek do korporacji - "główny nurt" ma do nich podejście pt. "ok". Przykładem są Amerykanie - Demokraci mają za sprzymierzeńców Fin-Techy, a Republikanie przemysł wydobywczy.

 

Problemem gospodarczym świata zachodu jest rosnąca rola korporacji, które, z samej zasady, będą bardzo zadowolone z wszelkich form kapitalizmu z domieszką socjalizmu. Przykładem będzie tu dochód podstawowy - prą do niego korpo i bogacze bo w ten sposób zarzną MŚP + stworzą sobie rzesze klientów dla swoich produktów i usług, którzy zapłacą za to nie swoimi pieniędzmi (tylko Państwowymi czyli niczyimi) + mainstream będzie miał uległych obywateli - będziesz fikał cofnie się dochód podstawowy - przedsmak technologii, która to ogarnie jest w Chinach - system scoringu obywateli.

 

Własność prywatna to niezależność. Ma ona jednak tę dziwną cechę, że zbyt zakumulowana w jednym miejscu, chętnie ograniczy niezależność innych własności.

 

Z pewnością zgadzam się z tym, że "byt określa świadomość" - do 99,99% jednostek rasy ludzkiej nie docierają żadne wielkie idee, a jedynie stan zapełnienia żołądka i portfela. Kałdun pełny i leci ciepła woda w kranie - może rządzić kto chce - patrz sukcesy PO, patrz PiS teraz.

 

W lewicy, poza cześcią obyczajową, nie pasuje mi to, że zatrzyma ona postęp - w sensie naukowym i technicznym - poza korpo inwencja twórcza ludzi zostanie wyzerowana bo nie będzie po co się starać skoro wszystko "spadnie z nieba". A jak to się skończy? W Rzymie już przerabiali darmową żywność dla obywateli...

 

Prawda jest więc taka, że to poparcie dla demoliberalizmu definiuje czy jesteś częścią systemu czy nie, bo zarówno idąc w Marszu Niepodległości jak i uczestnicząc w Swięcie 1 maja bardzo często go legitymizujesz.

 

Jeszcze jedna ciekawa kwestia - jak już demoliberalizm wykończy prawicę (a jest do tego bardzo blisko) weźmie się za lewicę. W korpoświecie masz być konsumentem. Niczym więcej.

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Libertyn said:

Tak samo jak wśród wolnościowców znajdziesz propertarian którzy uznają ze jak wejdziesz na ich teren, to dajesz prawo uczynić ze sobą co tylko zechcą.

No to normalne w Teksasie. Nie chodzi o deptanie trawy tylko o stworzenie zagrożenia. Gdy ktoś wtargnie na twoją ziemię może ci poderżnąć gardło gdy masz swoją poobiednią drzemkę. Stąd poszanowanie czyjejś ziemi i prawo do obrony swojego bezpieczeństwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jestem prawicowcem, ale widzę ten problem. Cały ten kult "pięknych, młodych i przedsiębiorczych"  to pic na wodę. Ciągłe wmawianie ludziom w mediach pokroju TVNu, że liczysz się tylko jeśli jesteś programistą i jeździsz na wczasy all inclusive. Obecnie panujący ustrój to nie socjalizm, to też nie kapitalizm. To feudalizm w nowej postaci.  

 

@horseman a wiesz dlaczego tak jest? Bo w korpokapitalizmie masz być konsumentem aby się to wszystko kręciło i 1% najbogatszych nabijał sobie jeszcze bardziej kasę. A kiedy najwięcej konsumujesz - jak jesteś nieszczęśliwy. A kiedy jesteś nieszczęśliwy - jak po porównaniu z reklamami, stwierdzasz, iż nie jesteś młodym milionerem i człowiekiem z sukcesu z przysłowiową szczęką czada... ;)

 

Przykład Twittera i Facebooka w USA pokazał, że potrzebna jest pewna forma rozkułaczenia (sic!) takich firm. Zresztą nie tylko ich - napaść na Irak, Afganistan, rozwalenie Libii i sponsorowanie ISIS miały swoje źródło w korpo. 

 

Bardzo polecam - "Ma być dwóch pracodawców - korporacje i rząd" - kto ma trochę rozumu, nieważne czy prawak czy lewak, widzi do czego to dąży.

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Libertyn napisał:

Ask me anything (jestem zwolennikiem lewicy)

 

Ochlapałem zieloną herbatą biurko, tak mnie zaskoczyłeś tym wyznaniem.

Identyfikowałem Twoją osobę jako neokonserwatynego, liberalnego gospodarczo przeciwnika interwencji państwa w gospodarkę.

Oraz osobę mocno konserwatywną jeśli chodzi o poglądy na stosunki społeczne.

Twoje wpisy jednoznacznie na to wskazywały.

 

Co za zaskocznie,

co za zaskoczenie.

,)

 

Skoro już mam askować to zaaskuję.

 

Nie masz czasami skołowania głowy patrząc na program nowej, progresywnej lewicy?

Bo tu co chwila wyrzuca staroświeckie "Logic stream - syntax eror".

 

PS. Pewnie jesteś młodą osobą.

      Młodość tak ma.

      Zacytuję tutaj pewną osobę, osobę która dokonała wielkich rzeczy.

      Choć akurat w Polsce mamy prawo tej osoby ... no nie przepadać za nią.

 

„Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie sk… , ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi”

 

Acha.

Też kiedyś identyfikowałem się z lewą stroną sceny politycznej.

Z 20 lat temu :)

Potem przyszło życie.

I się odidentyfikowałem.

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, niemlodyjoda napisał:

"Ma być dwóch pracodawców - korporacje i rząd"

Nie klei mi się ta wizja.

Korporacje które nie będą płacić podatków i optymalizować koszty idąc w robotyzację/SI/telepracę w kraju "za miskę ryżu"? Przecież od lat np.: obsługa klientów w USA jest outsourcingowana w Indiach, bo za 1x amerykaniana masz 10x hindusów.

Państwa które będą miał pieniądze z czego?

Więc zostaje tylko kołchoz z dobrze opłaconymi resortami siłowymi. Tylko, że wtedy nie ma klientów bo nie ma za co, i komu, kupować.

 

To się może tak pokręcić kilka lat... ale jak się kasa skończy to "prole" wyjdą protestować i powywieszają włodarzy/każdego złapanego korposzczura na drzewach. 

 

Nawet te nieszczęsne Chiny, przecież oni ruszyli gospodarczo jak zrobili sobie kapitalistyczne reformy w gospodarce. Mogą sobie być techniczno-szpiegowsko-państwowe giganty, ale to SME zrobiło im wzrost.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, niemlodyjoda napisał:

Dzięki za odpowiedzi @Libertyn

 

Ja powiem tak - odnoszę wrażenie, że ten klasyczny podział na lewicę i prawicę już umarł.

Weźmy stosunek do kapitalizmu - i "mainstreamowa" lewica i prawica mają go za coś pozytywnego.

Mainstreamowa lewica i prawica niewiele się od siebie różnią. Ot mamy z reguły centrowe ugrupowania które uznają się za prawice i lewice tylko dlatego że jedna jest bardziej świecka a druga bardziej religijna. Mamy po prostu to co wyborcy kupią.

26 minut temu, niemlodyjoda napisał:

Weźmy stosunek do korporacji - "główny nurt" ma do nich podejście pt. "ok". Przykładem są Amerykanie - Demokraci mają za sprzymierzeńców Fin-Techy, a Republikanie przemysł wydobywczy.

Dokładnie. Czym się zaś ich programy różnią? Szczegółami

26 minut temu, niemlodyjoda napisał:

Problemem gospodarczym świata zachodu jest rosnąca rola korporacji, które, z samej zasady, będą bardzo zadowolone z wszelkich form kapitalizmu z domieszką socjalizmu.

Oczywiście tak długo jak za elementy socjalne nie muszą płacić.

26 minut temu, niemlodyjoda napisał:

Przykładem będzie tu dochód podstawowy - prą do niego korpo i bogacze bo w ten sposób zarzną MŚP + stworzą sobie rzesze klientów dla swoich produktów i usług, którzy zapłacą za to nie swoimi pieniędzmi (tylko Państwowymi czyli niczyimi) + mainstream będzie miał uległych obywateli - będziesz fikał cofnie się dochód podstawowy - przedsmak technologii, która to ogarnie jest w Chinach - system scoringu obywateli.

Do tego nie trzeba dochodu podstawowego.. Wystarczą ułatwienia dla wielkiego biznesu.
Przykładowo retail. Biedra ma swoje magazyny w SSE. Czyli magazyn jest półdarmo. Lokalny warzywniak tego nie ma. Musi współpracować z hurtownią, która nieraz jest z czasów gdy SSE nie istniało. Czyli masz typa co w 95 zbudował magazyn, ma koszty stałe, musi opłacać podatek od nieruchomości itd. On zaś pracuje np. z rolnikiem. Rolnik wie że może jak równy z równym negocjować. Sprzedaje ziemniaki po dajmy na to 50 groszy za  kilo. Hurtownik magazynuje, warzywniak kupuje za te 1.20 za kilogram. Dokłada marże i ma masz 2,50 za kilo.

Teraz mamy Biedre. Biedra nie płaci podatku bo jest w SSE. Biedra przyjeżdża do rolnika i mówi: Biere wszystko, ale płacę 20 groszy za kilogram. Rolnik na to idzie. Efekt jest taki że w biedrze masz ziemniaki za 1.80. Warzywniaki padają jak muchy. Bo ludzie większe zakupy robią w biedrze.
Dochód podstawowy najwięcej da takiemu Archowi co więcej na kawalerkach zarobi.

26 minut temu, niemlodyjoda napisał:

Własność prywatna to niezależność. Ma ona jednak tę dziwną cechę, że zbyt zakumulowana w jednym miejscu, chętnie ograniczy niezależność innych własności.

Właśnie. Albo więc czekamy na reset, albo ograniczamy możliwość jej zbytniej akumulacji

26 minut temu, niemlodyjoda napisał:

Z pewnością zgadzam się z tym, że "byt określa świadomość" - do 99,99% jednostek rasy ludzkiej nie docierają żadne wielkie idee, a jedynie stan zapełnienia żołądka i portfela. Kałdun pełny i leci ciepła woda w kranie - może rządzić kto chce - patrz sukcesy PO, patrz PiS teraz.

Dokładnie

26 minut temu, niemlodyjoda napisał:

W lewicy, poza cześcią obyczajową, nie pasuje mi to, że zatrzyma ona postęp - w sensie naukowym i technicznym - poza korpo inwencja twórcza ludzi zostanie wyzerowana bo nie będzie po co się starać skoro wszystko "spadnie z nieba". A jak to się skończy? W Rzymie już przerabiali darmową żywność dla obywateli...

Zatrzyma? A może teraz jest zatrzymywana bo ludzie z potencjałem wybierają bardziej stabilne finansowo opcje, bo przecież pracowanie nad lekiem na raka nie jest tak opłacalne jak pracownie nad n+1 kremem przeciwzmarszczkowym.

26 minut temu, niemlodyjoda napisał:

Prawda jest więc taka, że to poparcie dla demoliberalizmu definiuje czy jesteś częścią systemu czy nie, bo zarówno idąc w Marszu Niepodległości jak i uczestnicząc w Swięcie 1 maja bardzo często go legitymizujesz.

W obu nie uczestniczę, wybieram lokalną apolityczną paradę.

26 minut temu, niemlodyjoda napisał:

Jeszcze jedna ciekawa kwestia - jak już demoliberalizm wykończy prawicę (a jest do tego bardzo blisko) weźmie się za lewicę. W korpoświecie masz być konsumentem. Niczym więcej.

Tylko że to będzie dobre, bo przecież rynek zweryfikuje. Nie można tego zabronić.

41 minut temu, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Też kiedyś identyfikowałem się z lewą stroną sceny politycznej.

Z 20 lat temu :)

Potem przyszło życie.

I się odidentyfikowałem.

Koniunkturalizm i oportunizm.
Był sobie taki francuski polityk. Talleyrand się  nazywał. Był politykiem za monarchii, za republiki, za cesarstwa i znowu monarchii. I był zwolennikiem aktualnie rządzących. Bo tak jest lepiej.
Tak samo ze wszystkim u większości.

Jak jesteś bezrobotnym, jesteś za socjalem,
Jak jesteś mikro przedsiębiorcą to jesteś za brakiem regulacji.

Jak bierzesz zlecenia, to jesteś za karną odpowiedzialnością za nie płacenie za zlecenie.
Jak zlecasz to jesteś za tym by prawnie można było opłacać nie wtedy gdy trzeba a wtedy gdy to wygodne.
Jak jesteś szefem korpo z masą licencji i koncesji to nie chcesz by jakiś mikrus mógł mieć łatwiej.

Naprawdę niewiele jest osób ideowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Personal Best napisał:

Ile zapłaciłeś VATu za 4 kwartał ( rzad wielkości )
0
1000
3000
5000+

Ile zapłaciłeś dochodowego za 4 kwartał ( rząd wielkości)
0
1000
3000
5000+

 

Ja w ogóle jestem ciekaw ilu użytkowników forum, szczególnie tych na umowie o pracę albo umowach cywilno-prawnych, jest w stanie to podać :D

 

3 minuty temu, johnnygoodboy napisał:

Wyleczy się jak zacznie dobrze zarabiać.

Przeciętny lewicowiec doznaje nagłego olśnienia, gdy wpada w drugi próg podatkowy :)

 

Oj tak Oj tak byczq +1 i jak sobie człowiek policzy że to nawet nie trzeba 2000 EURO zarobić średnio miesięcznie, żeby być traktowanym jak "bogacz" na 32% :D

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 19:17, Libertyn napisał:

Z tego samego powodu dla którego prawica nie chce nosić maseczek. Drobny procent jest kryminogenny, większość to uciekinierzy od głodu, niepokojów politycznych, których trzeba jakoś zagospodarować, bo w końcu sami nieraz mamy spore udziały w tych konfliktach (zwłaszcza w Afryce)

Mówię tutaj o islamie nie  o noszeniu maseczek równasz właśnie krzesło z krzesłem elektrycznym. Drobny procent jest krymogennty, zobacz sobie na zachodzie na liczbę przestępstw, liczbę gwałtów na kobietach, powiesz coś o tym, ze ta mniejszość dokonuje większa ilość przestępstw niz większość to już jest rasizm, nie mówiąc o przeprowadzeniu badan ze względu na wyznawaną religie, nie mówiąc o kodzie kulturowym, jaki mają muzułmanie, który jest całkowicie odmienny od naszego, kolejna rzecz większość meczetów  powstałych po II wojnie światowej powstały za pieniądze Saudów z Arabii Saudyjskiej, nie muszę tobie przypominać jaki islam panuje w Arabii Saudyjskiej, czy Dżichadyści z Państwa Islamskiego, też tak samo definiują islam tak jak w Arabii Saudyjskiej. przekroczysz na odprawie celnej lotniska będziesz miał na szyji naszyjnik np. Krzyż Chrystusa, Buddy bądź jakiegoś innego systemu wierzeń, można za to trafić do więzienia i mieć problemy w Arabii Saudyjskiej. Przez większą dzietność oraz mniejszą rodowitych Europejczyków, to kwestia czasu, ze na zachodzie będą dominować, albo dojdzie do jakieś masakry, tak jak w krajach byłej Jugosławii. Kwestia czasu.

 

 

Kolejna rzecz co z tego, ze wielu muzułmanów , którzy przyjechali to umiarkowani muzułmanie, którzy stosują się do naszego systemu społecznego, przypomnę, ze w latach 60, 70 we Francji było podobnie, też stosowali się, kiedy przyjechały tych muzułmanów rodziny, więcej innych muzułmanów, wielu zaczęło identyfikować się ze swoją grupa etniczną i zaczęło się radykalizować, nie akceptując jednocześnie norm społecznych w danym kraju.

 

Spore udziały w konfliktach ? Jakie  ? stabilizacyjne, błękitne hełmy tak jak na wzgórzach Golan.  Kolejna rzecz, co z tego, że mieliśmy jakieś misje wojskowe, skoro nie mieliśmy kolonii, nigdy nie grabiliśmy innych nacji, nie okupowaliśmy czyiś terytoriów w Afryce, Azji czy innych rejonach świata. Nie dzieliliśmy w 1885 roku Afryki pomiędzy siebie, nie podzieliliśmy świata wbrew podziałom rasowym, kulturowym, etnicznym ,społecznym, religijnym, wiele wojen w post kolonialnym świecie, nieszczęść to wynik kolonializmu, dlaczego, nie dokonaliśmy żadnego ludobójstwa jako naród tak jak na przykład Belgowie z Leopoldem II w Kongo.

 

 

 DLACZEGO POLSKA MA ZA TO ODPOWIADAĆ PRZYJMUJĄC EMIGRANTÓW ? A NIE REPATRIANTÓW ?

 

Dawne kraje Europejskie ,które miały kolonie narobiły dziadostwa, niech teraz za to odpowiadają.

 

 

Polecam tobie wycieczkę integracyjną z krzyżem w islamskiej dzielnicy w Holandii, we Francji, Wielkiej Brytanii, za samo przejście można dostać w papę, sam byłem w islamskiej dzielnicy, to uciekałem z stamtąd, gdzie pieprz rośnie, wszedłem, a wszyscy goście w turbanach  gapili się na mnie jak na dziwne zjawisko.

 

 

Żeby nie było, ja traktuje ludzi indywidualnie, do przeciętnego gościa, który ma inny kod kulturowy nie ma nic, w czym ten człowiek, który tutaj w Polsce robi kebaby, a jest muslimem jest winny, w niczym.

W dniu 18.01.2021 o 19:17, Libertyn napisał:

Podobnie całe środowisko wolnościowe i wszystko nie będące prawica pierwotną.

Jak prawica może gryźć własny ogon, skoro to właśnie prawica (Konfederacja) jako JEDYNA OPCJA POLITYCZNA W SEJMIE SPRZECIWIA SIĘ 447, CHCĘ EKSHUMACJI W JEDWABNEM, UPROSZCZENIA PODATKÓW. Chcę zatrzymać to covidowe szaleństwo, emigrację zarobkową do Polski, czy nawet ustawę antyprzemocową, od podatku. która jest bublem prawnym, zwiększenie kwoty wolnej. Gdzie tutaj gryzienie w swój własny ogon ?

W dniu 18.01.2021 o 19:17, Libertyn napisał:

Ono powinno samo decydować.

Dziecko, które nie ma własnego światopoglądu, ma samo decydować ? Jak ma decydować, skoro jedynie o czym myśli, to zabawki, LEGO, bajki. może jeszcze samo powinno zdecydować o swoim życiu i pójść do pracy np. fabryki paróweczek, tak jak w Bangladeszu, Chinach dzieci pracują i same zarobić na swoje utrzymanie  BEŁKOT

W dniu 18.01.2021 o 19:17, Libertyn napisał:

Kobiety były wkurwione ood lat, aborcyjna ruchawka jest od momentu gdy zacząłem interesować się polityką.

Jest konstytucja, artykułem w konstytucji pisane, że  cytuje:

 

Art. 38. Zasada ochrony życia

Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.
 
To SLD tą konstytucję pisała z PSl-em to lewica , która powstała z połączenia również SLD powinna brać za to odpowiedzialność, i to właśnie ludzie z ta czerwoną błyskawicą, za napisanie takiej konstytucji w tym kształcie powinni wykopać wszystkich polityków  LEWICY, a co widzę ? Ludzie protestują z politykami lewicy.  OK SPOKO NIC SIĘ NIE STAŁO.
 
Masz stanowione prawo w konstytucji, a ty mi mówisz o Gawrille Princip. czy ci ludzie są na tyle nieświadomi, że takich rzeczy nie dostrzegają ?
W dniu 18.01.2021 o 19:17, Libertyn napisał:

Kobiety były wkurwione ood lat,

Na co wkurwione ? Na prawo emerytalne, rozwodowe ? To, ze na każdym kroku są chełpione. Kobiety chcą decydować o aborcji a jednocześnie krzyczą o równouprawnieniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 19:17, Libertyn napisał:

nstaluj filtry, oszczędzaj energie, nie zanieczyszcza i nie dręcz zwierzaczków a będzie ok.

Jak zlikwidujemy przemysł futrzarski, który generuje zyski w wysokości 1 miliarda, 600 milionów rocznie produkcja mięsa Hala kolejna kilka miliardów oficjalnie, nieoficjlanie nawet 12 miliardów.

 

Jak pozbędziemy się tych gałęzi rynek nie zna próżni od razu przejma nasz rynek np. Rosja, Chiny, Ukraina, , zwierzęta, żeby mieć lepiej będą miały gorzej, będą zabijane mordowane w dużo gorszych warunkach, Ukraińcy, Arabowie, Chińczycy przejma rynek tam nie ma żadnych norm, kontroli, obejrzyj sobie filmiki z egzekucji zwierząt w tych krajach. W Polsce jeśli chodzi o to jest o niebo lepiej niż tam, są kontrole, ustawy, a tam nic nie ma, te kraje będą zarabiać, my będziemy od nich kupować. ZAJEBIŚCIE.

 

Kolejna rzecz co z ludźmi z pracującymi w tej branży ? Mają zdechnąć, iść pod most ?

 

Właśnie dzięki przemysłowi futrzarskiemu, produkcji mięsa udało się uzyskać nadwyżkę w handlu zagranicznym. jak to zlikwidujemy, znowu będziemy na minusie, jak mamy zarabiać pieniądze na czym ? Z czego odprowadzać podatki ?

 

Na wydobyciu surowców, których nie wydobywamy ? A wydobywają zagraniczne koncerny i nie płacą podatków ?

 

Na nowoczesnych technologiach z Polskim kapitałem w Polskich korporacjach którego nie mamy ? Większość branż Polskiej gospodarki została likwidowana, wyprzedana, zamiast wprowadzać cła , chronić swoich przedsiębiorców, zostali rzuceni wszyscy na głęboką wodę, dodać do tego, jak działało w Polsce prawo gospodarcze, jak zgodnie z prawem wykańczano wielu ludzi, przedsiębiorców,  państwowe firmy, czy nie mówiąc o przemyśle cukrowym w Polsce, gdyby nie celowa likwidacja, sprzedaż za bezcen wielu firm Polska byłaby dzisiaj światowym potentatem w produkcji białego cukru nie mówiąc o cemencie, materiałach budowlanych, czy o innych branżach. TO CO TERAZ KOLEJ NA PRZEMYSŁ FUTRZARSKI I MIĘSNY ? Polecam tobie tą książkę:

 

https://www.znak.com.pl/ksiazka/wygaszanie-polski-1989-2015-andrzej-nowak-adam-bujak-antoni-macierewicz-ks-dariusz-oko-leszek-sosnowski-krzysztof-szczerski-49016

 

W dniu 18.01.2021 o 19:17, Libertyn napisał:

Przede wszystkim  przekonuje mnie to że lewica widzi problemy które polityczny mainstream często zamiata pod dywan.

A co mówi lewica w kwestii 447, obecności wojsk USA w Polsce, ekshumacji w Jedwabnem ? Ściągania tutaj muzułmanów, ludzi o odmiennym kodzie kulturowym, seksualizacji dzieci według standardów WHO ? Rozliczenia komuny i postkomuny ?   Jedyna opcja, która to widzi to tylko KONFEDERACJA. Co zrobiła LEWICA w sprawie 447 ? Dlaczego PiS kuma się Lewicą ?  Wypowiedzi polityków lewicy to czysty bełkot, daj mi wypowiedz chociaż jednego polityka to rozjadę merytorycznie każda wypowiedź. Jak merytorycznie zaorasz polityka lewicy, tak jak to robią politycy Konfederacji ,kiedy dochodzi do dyskusji z automatu jest to mowa nienawiści, mowa nienawiści jest wtedy, gdy ktoś zaora polityka lewicy, wytłumaczy go, ze gada głupoty, ale to samo nie działa w drugą stronę. Lewica wymyśliła sobie takie hasło, jak brakuje im merytoryki w dyskusji i argumentów na przekonanie do swoich racji.

 

 

 

Nie mówiąc o wystąpieniu Zandberga,w tym wystąpieniu sam się zaorał, mogę ci wytłumaczyć punkt po punkcie, sekunda po sekundzie, gdzieś już 2 lata temu na forum tłumaczyłem, że ten koleś bredzi.

 

 

 

 

Edytowane przez Boromir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Boromir napisał:

Mówię tutaj o islamie nie  o noszeniu maseczek równasz właśnie krzesło z krzesłem elektrycznym.

Krzesło elektryczne z krzesłem elektrycznym. 

Islam wyznaje 1/3 globu. Spora część Afryki, Azji, spokojnie 2 miliardy ludzi. 

Jakby naprawdę było tak źle jak widzi to prawica to byśmy mieli wojne pozycyjną ze światem islamu zamiast kurcze nurkować w Sharm el Sheikh

2 godziny temu, Boromir napisał:

Drobny procent jest krymogennty, zobacz sobie na zachodzie na liczbę przestępstw, liczbę gwałtów na kobietach, powiesz coś o tym, ze ta mniejszość dokonuje większa ilość przestępstw niz większość to już jest rasizm, nie mówiąc o przeprowadzeniu badan ze względu na wyznawaną religie, nie mówiąc o kodzie kulturowym, jaki mają muzułmanie, który jest całkowicie odmienny od naszego, kolejna rzecz większość meczetów  powstałych po II wojnie światowej powstały za pieniądze Saudów z Arabii Saudyjskiej, nie muszę tobie przypominać jaki islam panuje w Arabii Saudyjskiej, czy Dżichadyści z Państwa Islamskiego, też tak samo definiują islam tak jak w Arabii Saudyjskiej.

Isis i Saudowie to Wahabici i Salafici. 

Większość Islamu to jednak mniej radykalne odmiany i ludzie którzy mają podejście do religii jak wielu Polaków. 

Święta obchodzą, przestrzegają rytuałów, ale w nocy Allach nie widzi i pół Kairu zapija się piwem. 

2 godziny temu, Boromir napisał:

przekroczysz na odprawie celnej lotniska będziesz miał na szyji naszyjnik np. Krzyż Chrystusa, Buddy bądź jakiegoś innego systemu wierzeń, można za to trafić do więzienia i mieć problemy w Arabii Saudyjskiej.

To samo za picie alkoholu. Za obrazę rządu w Tajlandii trafiasz zaś do więzienia. 

2 godziny temu, Boromir napisał:

Przez większą dzietność oraz mniejszą rodowitych Europejczyków, to kwestia czasu, ze na zachodzie będą dominować, albo dojdzie do jakieś masakry, tak jak w krajach byłej Jugosławii. Kwestia czasu.

Ale? Co z tym zrobisz? Bykowe? Turbo socjal dla rodzin z dziećmi? Zaimportujesz chrześcijan z czarnej Afryki, z np. Sudanu południowego? 

2 godziny temu, Boromir napisał:

 

Kolejna rzecz co z tego, ze wielu muzułmanów , którzy przyjechali to umiarkowani muzułmanie, którzy stosują się do naszego systemu społecznego, przypomnę, ze w latach 60, 70 we Francji było podobnie, też stosowali się, kiedy przyjechały tych muzułmanów rodziny, więcej innych muzułmanów, wielu zaczęło identyfikować się ze swoją grupa etniczną i zaczęło się radykalizować, nie akceptując jednocześnie norm społecznych w danym kraju.

Wiesz. To kwestia tego jak ich przyjmowano. Muzułmanie są jak Żydzi. W Niemczech w XIX wieku byli oni po prostu traktowani jak normalni obywatele. Pojawiła się masa przechrzczających się, mieszających z nieżydami rodzin. Z drugiej strony kongresówka. Carska propaganda, kozackie okrucieństwo, niechęć Polaków. Zamiast aklimatyzacji, getta i sztetle, nacja w narodzie. Jidysz jako drugi język. W 1941 jak zwożono do Polski Żydów z Holandii, to oni Jidysz nie znali. 

We Francji pojawiali się migranci w latach 70, ale ich dzieci były pariasami. Co robi grupa  odrzucanych? Trzyma się razem i traktuje to co poza grupą jako zagrożenie.  Francuzi sami stworzyli sobie dzisiejsze problemy. 

2 godziny temu, Boromir napisał:

Spore udziały w konfliktach ? Jakie  ? stabilizacyjne, błękitne hełmy tak jak na wzgórzach Golan. 

Irak, Afganistan chociażby. 

2 godziny temu, Boromir napisał:

Kolejna rzecz, co z tego, że mieliśmy jakieś misje wojskowe, skoro nie mieliśmy kolonii, nigdy nie grabiliśmy innych nacji, nie okupowaliśmy czyiś terytoriów w Afryce, Azji czy innych rejonach świata.

Nie mieliśmy bo się rozebraliśmy za wizje złotej wolności. Zresztą jesteśmy Europejczykami. Dla kogoś z Nigerii różnimy się od Francuzów jak Wietnamczyk od Chińczyka. 

2 godziny temu, Boromir napisał:

Nie dzieliliśmy w 1885 roku Afryki pomiędzy siebie, nie podzieliliśmy świata wbrew podziałom rasowym, kulturowym, etnicznym ,społecznym, religijnym, wiele wojen w post kolonialnym świecie, nieszczęść to wynik kolonializmu, dlaczego, nie dokonaliśmy żadnego ludobójstwa jako naród tak jak na przykład Belgowie z Leopoldem II w Kongo.

 

 

 DLACZEGO POLSKA MA ZA TO ODPOWIADAĆ PRZYJMUJĄC EMIGRANTÓW ? A NIE REPATRIANTÓW ?

Repatrianci? Skąd? Masa tych co są w Rosji i byłym ZSRR nawet nie ma chęci wracać. 

A Emigrantów nam trzeba bo jesteśmy najbardziej starzejącym się społeczeństwem Europy. 

2 godziny temu, Boromir napisał:

Dawne kraje Europejskie ,które miały kolonie narobiły dziadostwa, niech teraz za to odpowiadają.

I tak powinno być. 

2 godziny temu, Boromir napisał:

 

Polecam tobie wycieczkę integracyjną z krzyżem w islamskiej dzielnicy w Holandii, we Francji, Wielkiej Brytanii, za samo przejście można dostać w papę, sam byłem w islamskiej dzielnicy, to uciekałem z stamtąd, gdzie pieprz rośnie, wszedłem, a wszyscy goście w turbanach  gapili się na mnie jak na dziwne zjawisko.

W pape to i w Krakowie dostaniesz ze złym szalikiem. Ja znam muzułmanów, głównie Turków, ale też pisywałem z Iranką, Tunezyjką, Uzbeczką i Jordanką z Emiratów. Bardzo neutralne osoby. Z częścią piłem rakije i visinate przy ognisku. 

2 godziny temu, Boromir napisał:

Weszli z szalikiem Arki na Orunie Dolną. Byłoby podobnie. 

2 godziny temu, Boromir napisał:

Żeby nie było, ja traktuje ludzi indywidualnie, do przeciętnego gościa, który ma inny kod kulturowy nie ma nic, w czym ten człowiek, który tutaj w Polsce robi kebaby, a jest muslimem jest winny, w niczym.

Ja też. 

2 godziny temu, Boromir napisał:

Jak prawica może gryźć własny ogon, skoro to właśnie prawica (Konfederacja) jako JEDYNA OPCJA POLITYCZNA W SEJMIE SPRZECIWIA SIĘ 447, CHCĘ EKSHUMACJI W JEDWABNEM, UPROSZCZENIA PODATKÓW.

447. Co to kogo obchodzi? To ustawa USA. Nie nasza. Równie dobrze możemy uznać Midwest za tereny okupowane. 447 to nic. Problemem jest natomiast Mossbacher która potrafi "pogorszeniem relacji" blokować ustawy które np. Wymuszają na Uberze dostosowanie się do przepisów. 

2 godziny temu, Boromir napisał:

Chcę zatrzymać to covidowe szaleństwo, emigrację zarobkową do Polski, czy nawet ustawę antyprzemocową, od podatku. która jest bublem prawnym, zwiększenie kwoty wolnej. Gdzie tutaj gryzienie w swój własny ogon ?

Tak że chce czegoś czego większość nie chce. Ustawa antyprzemocowa to jest coś za czym są masy. Masa przedsiębiorców się wkurwi mocno jak ktoś odetnie emigracje zarobkową do Polski. A kwotę wolną chce zwiększyć też Lewica. Z tym że Lewica wie że jak zwiększasz kwotę wolną to musisz pokryć różnicę we wpływach. I tu przychodzi progresja. Pan Filipiak spokojnie zapłaci więcej niż 19% podatku. Wszak zarabia 2 miliony rocznie. A jakby płacił 40%? 

2 godziny temu, Boromir napisał:

Dziecko, które nie ma własnego światopoglądu, ma samo decydować ?

Tak. Ma. Bo ma własne preferencje. 

2 godziny temu, Boromir napisał:

Jak ma decydować, skoro jedynie o czym myśli, to zabawki, LEGO, bajki. może jeszcze samo powinno zdecydować o swoim życiu i pójść do pracy np. fabryki paróweczek, tak jak w Bangladeszu, Chinach dzieci pracują i same zarobić na swoje utrzymanie  BEŁKOT

Nie. Powinno każdą wolną chwilę spędzać nad książkami. Może być albo lekarzem, albo inżynierem. Kij pasje czy samorozwój. Ma się słuchać rodzica. 

2 godziny temu, Boromir napisał:

Jest konstytucja, artykułem w konstytucji pisane, że  cytuje:

 

Art. 38. Zasada ochrony życia

Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.
 
 
Formatowanie na tel jebło i nie mogę rozłczyć cytatów. 
 
Ochronę czyli co? I kogo? W jakim ujęciu? 
 
 
 
 
To SLD tą konstytucję pisała z PSl-em to lewica , która powstała z połączenia również SLD powinna brać za to odpowiedzialność, i to właśnie ludzie z ta czerwoną błyskawicą, za napisanie takiej konstytucji w tym kształcie powinni wykopać wszystkich polityków  LEWICY, a co widzę ? Ludzie protestują z politykami lewicy.  OK SPOKO NIC SIĘ NIE STAŁO.
 
Lewica Razem to nie eks PZPR z SLD. A dzisiejsze potrzeby nie są tożsame z tymi z lat 90
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Masz stanowione prawo w konstytucji, a ty mi mówisz o Gawrille Princip. czy ci ludzie są na tyle nieświadomi, że takich rzeczy nie dostrzegają ?

Na co wkurwione ? Na prawo emerytalne, rozwodowe ? To, ze na każdym kroku są chełpione. Kobiety chcą decydować o aborcji a jednocześnie krzyczą o równouprawnieniu.

Na to że państwo traktuje je jak inkubator. A potem zostawia na lodzie. Matka wadliwego płodu albo kończy z traumą, albo z traumą i w roli towarzyskiego pariasa. Bo ma ciężko chorę, nierokujące dziecko które ją uziemia w domu i odstrasza wszystkich. 

 

Jakvyś się zachował jakbyś miał nakaz zapłodnienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Libertyn napisał:

zamiast kurcze nurkować w Sharm el Sheikh

Wojna pozycyjna, mamy, kwestia czasu, jak zdominują Europę zachodnią, dodać do tego radykalny rodem z Arabii Saudyjskiej, wybuchowa mieszanka.

9 minut temu, Libertyn napisał:

Większość Islamu to jednak mniej radykalne odmiany i ludzie którzy mają podejście do religii jak wielu Polaków. 

Rządzi ten, kto ma pieniądze, a nie ten kogo lubisz i kto pracuje przy robieniu kebabów, tacy muzułmanie nie mają nic do gadania.

10 minut temu, Libertyn napisał:

pół Kairu zapija się piwem. 

A w Europie w islamskich dzielnicach ?

11 minut temu, Libertyn napisał:

Ale? Co z tym zrobisz? Bykowe?

Bardzo prosto, uprościć podatki, zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn, wprowadzić prawdziwe równouprawnienie, w prawie rozwodowym,  prawie karnym, cywilnym, tabela alimentacyjna, obowiązkowe testy DNA na ojcostwo, państwowe, za alienacje do dzieci wbrew wyrokowi sądowemu karanie finansowe, a w najgorszym przypadku kary więzienia, ale takiego, ze na prycze, michę trzeba sobie zarobić. Brak możliwości płacenia przez faceta alimentów za pogorszony "standard życia" po rozwodzie, rozstaniu, wiedząc, ze nie było dzieci, zaostrzenie prawa emigracyjnego, tak jak jest to w  Japonii, anulować ustawę antyprzemocową, która jest wrota do piekieł Pis-u kwestia rodzenia dzieci, świadomego rodzicielstwa, wprowadzić taki system jak w Izraelu.  Zakazać propagowania ideologii LGBT , tęczowego anarchokomunizmu komunizmu, oraz zakazać finansowania tych organizacji z zagranicy, zwolnić repatriantów, ludzi z polskimi korzeniami na okres kilku lat z płacenia podatków, po to, żeby mogli tutaj się urządzić, znaleźć pracę, podszkolić się z języka. Promować wielodzietność wśród ludzi, którzy coś z sobą reprezentują i mają pieniądze.

 

. Prawo zatrudniania mogą mieć jedynie Polskie firmy z polskim kapitałem, oczywiście musi być określona ilość, po to, żeby przez nadmiar rak do pracy nie spowodował obniżania, pensji, czy ich blokowania.

 

Bez tego zginiemy, albo podzielimy los zachodu

 

 

22 minuty temu, Libertyn napisał:

Weszli z szalikiem Arki na Orunie Dolną. Byłoby podobnie. 

Oczywista oczywistość, żadne porównanie.

23 minuty temu, Libertyn napisał:

Co to kogo obchodzi?

Pewne ruchy w polityce, geopolityce robi się na kilka, kilkanaście lat do przodu. Zobacz na ruskich do odebrania Krymu Ukrainie szykowali się już od 2000 roku, kiedy Putin doszedł do władzy. Jest to przerażające, ze obce dla nas Państwo rozpatruje takie rzeczy, niech rozpatrzą spłatę przez Niemcy reparacji wojenne za II wojnę światową, w ramach rekompensaty kupimy od nich czołgi, samoloty F-22, Herkulesy.

 

Czy słynne słowa Izraela Katza na światowym forum Żydów w 1997 roku, ze polska będzie gnojona, pomawiana o Holocaust do tego czasu, aż nie zacznie płacić pieniędzy, wtedy kwota była 65 miliardów dolarów, teraz jest 300 miliardów.

28 minut temu, Libertyn napisał:

przedsiębiorców się wkurwi mocno

Jakich przedsiębiorców z jakim kapitałem ?

29 minut temu, Libertyn napisał:

. Z tym że Lewica wie że jak zwiększasz kwotę wolną to musisz pokryć różnicę we wpływach.

Opodatkować zagraniczne koncerny, rozpocząć prace nad podziemnym zgazowaniem węgla w kopalni Krupiński, kazać PKN Orlen , Lotos wydobycie Polskiej ropy naftowej, zmniejszyć biurokrację, zmniejszyć polski sejm o połowę liczba 200 posłów w 100% wystarczy, Anulować pakiet klimatyczny, który jest kula u nogi polskiej gospodarki. można, pozwolić ludziom palić w piecach starszego typu, promować palenie technologią sorbentową sorbent Er 1, o której mówi kiki85uuu, rząd chcę zainwestować(wywalić w błoto) miliardy złotych, mogę wymieniać w nieskończoność, co możną zrobić, by znaleźć pieniądze.

34 minuty temu, Libertyn napisał:

Ma. Bo ma własne preferencje. 

7 letnie dziecko, albo 4 letnie dziecko ma swoje preferencję ? Noworodek też ? Co tu wybrać Szintoizm , Taonizm, a może rodzimowierstwo słowiańskie, albo Bedę modlił się do Jahwe, lub będę Amiszem.

37 minut temu, Libertyn napisał:

Może być albo lekarzem, albo inżynierem. Kij pasje czy samorozwój. Ma się słuchać rodzica.

Jeśli chodzi o samorozwój to ok, a jedli chodzi o wiarę to co ? rodzic ma wybrać, czy to ma być własna decyzja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.