Skocz do zawartości

Jestem zwolennikiem lewicy


Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Libertyn napisał:

Przede wszystkim  przekonuje mnie to że lewica widzi problemy które polityczny mainstream często zamiata pod dywan. I próbuje im w jakiś sposób przeciwdziałać, chociaż z działaniem na ogół jest na bakier bo lewicy w rządach i kręgach decyzyjnych jest co kot napłakał. Dużym problemem jest rozwarstwienie i niskie zarobki w masie niezbędnych zawodów (choćby pielęgniarek) zaś  mainstream nie ma na to żadnej propozycji poza "zostań programistą/spawaczem/inny chwilowo na topie zawód" albo wiej na zachód. No i mamy co mamy. A w kwestiach globalnych? Na pewno ciągnie mnie to że lewica głosi konieczność godnego, ludzkiego traktowania wszystkich. I najchętniej by to uczyniła obowiązującym prawem.

 

Jestem prawicowcem, ale widzę ten problem. Cały ten kult "pięknych, młodych i przedsiębiorczych"  to pic na wodę. Ciągłe wmawianie ludziom w mediach pokroju TVNu, że liczysz się tylko jeśli jesteś programistą i jeździsz na wczasy all inclusive. Obecnie panujący ustrój to nie socjalizm, to też nie kapitalizm. To feudalizm w nowej postaci.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

@Libertyn, bliżej Ci do Orwella z "Na dnie w Paryżu i Londynie" i z "W hołdzie Katalonii", czy tym współczesnych, popieprzonych progresistów? :)

800px-David_Matthieu_(attr)_Friedrich_II

Najbliżej mi do niego.

Godzinę temu, Ksanti napisał:

@Libertyn

Twój stosunek do:

- cuckold

Fetysz jak każdy inny. Nie mój

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- dzieci

Nie zamierzam mieć, nie zamierza się z nim umawiać

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- trójkąt

ALe prostokątny czy jaki?

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- poliamoria (1 female vs. 2 men)

Jeśli w tym układzie jestem facetem na wózku  który dzieli wspólne mieszkanie z żoną i opiekunem, to nie mam nic przeciwko. Lepsze to niż dps.

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- alternatywki

To zależy. Dziary fe, dziwne kolory włosów ok, piercingi na twarzy fe

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- edukacja seksualna

Jest potrzebna. Rodzice są w tych kwestiach niewydolni. Mój własny ojciec o seksie zaczął ze mną gadać jak miałem 21 lat. I w zasadzie tylko kondom na banana włozył

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- puszczalstwo kobiet

Smuci mnie to ale co ja moge poradzić ze na jedną puszczalską jest stu puszczalskich facetów, którzy wydadzą oszczędności na cycki na OnlyFans?

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- środowisko LGBT

Nie grzeje mnie to.

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- strajk kobiet

Chwilowa ruchawka wyzwolona orzeczeniem TK w sprawie która powinna protesty od lat  powodować. Mają jaja

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- Marta Lampart

 
 
 
 

Nie znam.

Godzinę temu, Ksanti napisał:

-Margot

Spryciarz który cynicznie wykombinował sobie ze moze zaruchać wchodząc w lgbt

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- Trump

Oszołom, dzieciak który zrobił niezłe łajno w polityce zagranicznej własnego kraju i zrobił mały chaos wewnątrz. Piesek tradycyjnych korpo

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- Biden

Piesek nowoczesnych korpo, żywy trup

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- wojującye Julki

Mam to gdzieś

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- niewolnictwo Słowian

To samo co niewolnictwo kogokolwiek

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- black lives matter

Więcej szkód niż pożytku

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- wykop

mam gdzieś

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- forum BS

Schodzi na psy wraz z coraz większa ilością kontentu z pod znaku "baby złe, nie mogę ruchać, chady złe, wszystko bez sensu" . Przy rozbijaniu cytowania robi się bałagan

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- analcondyzm

Największe schorzenie tego forum

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- PIS

PO z krzyżem w zębach

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- PO

PIS z tęczową flagą

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- Konfederacja

Az dziwne ze to funkcjonuje

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- Korwin

Genezis i Nemezis w jednym dla swoich tworów politycznych

Godzinę temu, Ksanti napisał:

- Bosak

Niezbyt kojarzę. Ale wydaje mi sieze jest trochę oportunisyczny

 

 

1 godzinę temu, Ksanti napisał:

Jak wygląda twój idealny świat/ kraj jaki ustrój w nim panuje?

Kraj w którym jestem samodzierżawcą. 

1 godzinę temu, Ksanti napisał:

Jaki język programowania propsujesz?

JS, oczywiście w formie TS i Node

Resztę pominąłem bo formatowanie to jakaś rzeźnia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Libertyn napisał:
3 godziny temu, Covidianin napisał:

Jeśli wolno więcej, to tym bardziej wolno mniej. Skoro zatem możesz decydować o życiu innego człowieka (albo przynajmniej o pewnej formie życia, niech będzie) poprzez decyzję o abortowaniu płodu,

Aborcja płodu? Potencjalny poszkodowany- płód

Cytat

to w takim razie tym bardziej możesz decydować o życiu własnym, poprzez odmowę wyszczepienia się, bez ponoszenia przy tym ujemnych konsekwencji.

Odmowa zaszczepienia się-  ryzyko zachorowania - ryzyko przeniesienia choroby na kogoś innego.

Cytat

Czyż nie? Jeśli nie, to skoro nie wolno mniej, to tym bardziej nie wolno więcej. A jeśli ani jedno, ani drugie nie, to robisz kuhwę z logiki. I co teras?

To jest jak porównanie zachlania się na śmierć do wypicia paru głębszych za sterami boeinga 747.

 

Nie powiem, żebym nie spodziewał się takiej argumentacji. Każdy, kto ma choć szczątkowe pojęcie o logice formalnej, bez względu na orientację polityczną, będzie w stanie bez problemu wykazać jej fałszywość. Bez znaczenia jest, czy uważasz płód za człowieka, czy nie. Jest to w każdym razie pewna forma życia. Skoro jako klasyczny lewicowiec, który nie niesie krzyża w zębach (wzorem typowego pisiora) rościsz sobie prawo do decydowania o odrębnym życiu (przesłanka większa), tym bardziej masz prawo do decydowania o własnym życiu, które przejawia się m.in. w możliwości odmowy poddania się szczepieniom, bez ponoszenia żadnych konsekwencji z tego powodu (przesłanka mniejsza). Jednak, jak wiadomo, nie uznajesz prawa jednostki do samostanowienia w tym przynajmniej zakresie. Zatem skoro nie możesz mniej, tym bardziej nie możesz rościć sobie prawa do ingerencji w inne życie, bez względu do jakich zabiegów semantycznych byś się odwoływał. 

Abstrahując już od poprawności logicznej, całe szczęście nie da się "legalnie" dyskryminować niezaszczepionych, przynajmniej do czasu zmiany Konstytucji. Z drugiej strony, ciekawa jest także argumentacja proszczepionkowców, którzy w obliczu sporej niechęci do szczepienia się zaczynają stosować argumenty o charakterze emocjonalnym typu "ty morderco babć i dziadków", ,,szczepisz się dla innych, nie dla siebie" (mimo że jakoś w sytuacji szczepień przeciw grypie szczepiłeś się po to, żeby nie zachorować, a nie po to, żeby nie zarażać innych xd). W ogóle pod rozwagę: skoro lewica chce, żeby każdy się zaszczepił, to niech każdy sceptyk dostaje pieniądze za to, że udostępnia swoje ciało celem zapewnienia bezpieczeństwa tym, którzy oczekują od niego zaszczepienia się. Płacisz prostytutce za seks, to i niczym dziwnym nie byłoby czynienie tego samego sceptykowi, z którego ciała chcesz korzystać celem odniesienia korzyści zdrowotnych.

Dzięki za odpowiedż, btw.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że rozróżniamy aspekty:

 

- światopoglądowy (etyczny),

- gospodarczy.

 

Lewica/prawica może współistnieć w jednym organizmie bowiem podzieliła między sobą owe aspekty.

 

I tak PIS jest partią lewicową gospodarczo i prawicową światopoglądowo. Taka hybryda. 

 

Podział światopoglądowy jest obecnie wyraźniejszy od gospodarczego. Takie czasy że zarówno prawica jak i lewica chce rozdawać publiczna kasę na prawo i lewo. Teraz przy pandemii rozdawnictwo pieniędzy nie nie będzie miało umiaru. Gospodarczo podział naprawde zaciera się. 

 

Z historii filozofii - lewica zbudowana jest na filozofii dekonstrukcji, K. Marks to wiadomo, ale był jeszcze F. Nietzsche z którego lewica czerpała garściami a do którego się nie przyznaje, mówiąc że on był z prawicy. 

 

Lewica jest dla młodych i faktycznie się z niej wyrasta. Trzeba dokładnie temat zgłębić aby pozostać lewicującym.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, maroon napisał:

XXI wiek, kupa problemów ekonomiczno-społeczno-środowiskowych, a dyżurne tematy, to:

 

1) Nie zaruchałem, co robić??! 

2) Zaruchałem, co robić??!

3) Jak zaruchać, co robić??! 

4) Jestem lewakiem! Buełełe, k$#@%a przegryw! 

5) Jestem prawakiem! Bułełe k#$&%wa przegryw! 

6) Mam hajs, co robić??! 

7) Nie mam hajsu, co robić??! 

 

Jak ludzkość wyginie, to naprawdę wielkiej straty nie będzie

 

Dziękuję za uwagę, robię sobie urlop. 

 

Miłego urlopu. A powyższe można skwitować popytem i podażą

Godzinę temu, cst9191 napisał:

Jeśli dorosły facet popiera lewicowe "wartości", to coś z nim na pewno jest nie tak. Powiem więcej, to odpycha, przede wszystkim kobiety.

Odezwał się podrywowy wymiatacz z wypiekam śledzący patostreamy

Godzinę temu, cst9191 napisał:

A jak w tym zestawieniu wypadają lewicowi monarchowie

35 minut temu, ntech napisał:

Czy jesteś za prawem gejów i transów do eutanazji ?

Jestem za prawed do eutanazji dla ciężko chorych 

7 minut temu, Covidianin napisał:

 

Nie powiem, żebym nie spodziewał się takiej argumentacji. Każdy, kto ma choć szczątkowe pojęcie o logice formalnej, bez względu na orientację polityczną, będzie w stanie bez problemu wykazać jej fałszywość.

Życie nie jest logiczne, biologia podobnie, ludzka psychika podobnież, Tak samo jak ekonomia. 

7 minut temu, Covidianin napisał:

Abstrahując już od poprawności logicznej, całe szczęście nie da się "legalnie" dyskryminować niezaszczepionych, przynajmniej do czasu zmiany Konstytucji.

Da się. Wystarczy tylko dawać profity zaszczepionym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Libertyn napisał:

przekonuje mnie to że lewica widzi problemy które polityczny mainstream często zamiata pod dywan. I próbuje im w jakiś sposób przeciwdziałać, chociaż z działaniem na ogół jest na bakier bo lewicy w rządach i kręgach decyzyjnych jest co kot napłakał

Jak sądzę - całkiem sporo ludzi widzi te problemy. Ten świat składa się z samych problemów. Ale to nie powód, żeby brać ludzi za mordę i wszędzie zaprowadzać równość, czy tam sprawiedliwość społeczną (zwał jak zwał). Co jeszcze lewica chciałaby naprawić i jakim kosztem? 

 

24 minuty temu, Libertyn napisał:

Na pewno ciągnie mnie to że lewica głosi konieczność godnego, ludzkiego traktowania wszystkich

Lewica nie rozumie jak działa świat. Nie rozumie, że ten ich świat jest światem niestabilnym i żeby go utrzymać bez terroru się nie obejdzie. Nie potrafi przyjąć skądinąd niedoskonałych reguł, które tym światem rządzą. One są jakie są i takie zawsze będą. Tak zwany kapitalizm jest naturalnym sposobem zaspokajania ludzkich potrzeb. Co to znaczy, że jest niesprawiedliwy? Który będzie sprawiedliwszy? Jest systemem naturalnym z wszystkimi niedoskonałościami.

 

33 minuty temu, Libertyn napisał:

Oddałbym państwu jeśli wiedziałbym że elitom można zaufać, i mają one pomysł na rozwój

Nie mają pomysłu. Centralne zarządzanie na Saharze po krótkim czasie zakończy się tam brakiem piasku. Tak po prostu już jest. Mam na myśli sytuacje, które nie podlegają wieloosobowemu dylematowi więźnia. 

 

36 minut temu, Libertyn napisał:

Uważam że powinna być jak najbardziej na drodze zarabiania. Państwowe rozdawnictwo często jest przeciw skuteczne

Czyli jak to się ma do lewicy?

 

37 minut temu, Libertyn napisał:

Skoro jest popyt to jest podaż. Chcecie wyrzucić te ideologie na śmietnik historii? Sprawcie by się nie opłacały

To tak nie działa, że ustrój powinien być taki na jaki jest popyt. Mechanizm zaspokajania ludzkich potrzeb nie jest skutkiem popytu. MECHANIZM czyli sposób, w jaki tworzy się dobrobyt. Podczas lotu samolotem pasażerowie mogą mieć swoje preferencje co do pilotażu, ale nie oznacza to, że właściwym będzie tak postąpić. Jeżeli pojawiają się problemy w normalnych warunkach (a zawsze się pojawiają), to próba spowodowania, by rzeka płynęła od ujścia w kierunku źródła bardzo często kończy się ludobójstwem. Poza tym, wyzwolony proletariusz staje się wrogiem rewolucji czy nie?

 

47 minut temu, Libertyn napisał:

Będzie miała to w nosie.

I mam to wnioskować po zachowaniu #Julek na strajkach kobiet? Co lewica na holokaust nienarodzonych homoseksualistów, których wszak trzeba nieustannie wyzwalać z heteroseksualnego ucisku?

 

49 minut temu, Libertyn napisał:

Z niektórych da się. Mi się nie podoba ustalanie odgórne ról jakie dziecko ma mieć. Ono powinno samo decydować.

To jest kwintesencja lewicy. Jak myślisz, po co natura wymyśliła podział ludzkości na płeć? Świat zróżnicowany nie wymyślił się po to, by się na drodze ewolucji zrównywać. Poza tym, mam lepszy pomysł - może warto zrobić dwa getta. W jednym zamknąć milion ludzi o "normalnych" poglądach, a w drugim dać dzieciom wybór płci i kusić, że może jednak inaczej, może jednak sukienka. Poczekać trzy pokolenia, potem tych ludzi zmieszać i zobaczyć wynik. Obawiam się, że moje prognozy będą bardziej prawdopodobne niż Twoje. 

 

54 minuty temu, Libertyn napisał:

Z tego samego powodu dla którego prawica nie chce nosić maseczek. Drobny procent jest kryminogenny, większość to uciekinierzy od głodu, niepokojów politycznych, których trzeba jakoś zagospodarować

Jest wysoce prawdopodobne, że cywilizowane społeczeństwo jest homeostatem. Zgadnij co się stanie jak w sposób wymuszony zaburzysz homeostazę. Jak to możliwe, że uciekinierzy od wojen szturmują granice w państwach, w których przecież nie ma wojen. Serio? 

 

57 minut temu, Libertyn napisał:

Kobiety były wkurwione ood lat, aborcyjna ruchawka jest od momentu gdy zacząłem interesować się polityką. Dopóki normą był kompromis, dopóty większość kobiet miała to gdzieś.

Kobiety tutaj mają najwięcej praw w historii ludzkości. Ale tak kończy się zrównywanie czegoś co z natury rzeczy jest nierówne. Na każdą akcję jest reakcja. Gra się tak jak przeciwnik pozwala. Swoją drogą, czym różnią się prawa człowieka od praw kobiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Wielki Mistrz Zakonu said:

drogą, czym różnią się prawa człowieka od praw kobiet?

 

Pewnie tym, że prawa człowieka mówią o równym traktowaniu bez podziału na płeć a prawa kobiet o szczególnym traktowaniu kobiet. Czyli nie równym traktowaniu ludzi i wprowadzeniu podziałów ze względu na płeć. Ktoś tam pisał wyżej o logice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Libertyn napisał:
33 minuty temu, Covidianin napisał:

 

Nie powiem, żebym nie spodziewał się takiej argumentacji. Każdy, kto ma choć szczątkowe pojęcie o logice formalnej, bez względu na orientację polityczną, będzie w stanie bez problemu wykazać jej fałszywość.

Życie nie jest logiczne, biologia podobnie, ludzka psychika podobnież, Tak samo jak ekonomia. 

Cytat

Abstrahując już od poprawności logicznej, całe szczęście nie da się "legalnie" dyskryminować niezaszczepionych, przynajmniej do czasu zmiany Konstytucji.

Da się. Wystarczy tylko dawać profity zaszczepionym.

 

 

Możesz i tak argumentować. Nie mniej jednak oba te zagadnienia, które przepuściłem przez wnioskowanie z większego na mniejsze i z mniejszego na większe, są zagadnieniami, o których mówi się przede wszystkim w kontekście prawnym. Zatem zasady logiki formalnej obowiązują jak najbardziej. To, że możesz nie znać wnioskowań prawniczych i logiki formalnej, nie wyłącza obowiązywania tychże. Próba negacji nie sytuuje Cię w korzystnym świetle. To tak, jakbym ja negował wpływ układu limbicznego na działania kobiety, bo byłbym zbluepillowany.

Co zaś się tyczy profitów: zauważ, że obecnie następuje rugowanie nas z praw gwarantowanych na poziomie konstytucyjnym. Przyznanie odebranych praw pewnej grupie, która zachowała się zgodnie z oczekiwaniami rządu, będzie dyskryminacją. Ponownie: semantyka nie może zakrzyczeć obiektywnej prawdy. (Inna sprawa, że może i tak zrobią, nie bacząc na Konstytucję, nie zdziwiłbym się).

Edytowane przez Covidianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak byśmy nazwali ustrój panujący w świecie dzikich zwierząt. A w zasadzi, do którego ustroju jest najbliżej zwierzętom. Coś mi mówi, że raczej nie jest to lewica. I co by o nas nie mówić, do zwierząt nam bliżej niż się wielu wydaje. Może zatem warto pomyśleć co sprawiło, że na przestrzeni setek tysięcy lat jako ludzkość dawaliśmy sobie radę.

 

Według mnie podstawowy problem z lewicą to fakt, że zaczynają coś robić zanim pomyślą nad tym jakie rozwiązanie problemu byłoby najlepsze. Nawet Żiżek o tym wielokrotnie mówił.

 

Ja mam taki problem: nie ma co ukrywać, że spora część społeczeństwa ma niezbyt pozytywny stosunek do osób o odmiennej orientacji seksualnej. Co by nie mówić prawo nawet w naszym kraju formalnie nie pozwala na dyskryminowanie takich osób. Pytanie do "lewicy": jak zmienić nastawienie 10-20% ludzi żyjących w tym państwie? Czy lewica ma jakiś sposób na zmianę ludzkich umysłów, uczuć i myśli? Przypominam, że lewica głosi ludzkie traktowanie wszystkich, więc proszę nie podrzucać rozwiązań siłowych.

Edytowane przez FraterPerdurabo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RealLife napisał:

Trzeba pamiętać, że rozróżniamy aspekty:

 

- światopoglądowy (etyczny),

- gospodarczy.

 

Lewica/prawica może współistnieć w jednym organizmie bowiem podzieliła między sobą owe aspekty.

 

I tak PIS jest partią lewicową gospodarczo i prawicową światopoglądowo. Taka hybryda. 

Dokładnie. N

2 minuty temu, RealLife napisał:

 

Podział światopoglądowy jest obecnie wyraźniejszy od gospodarczego. Takie czasy że zarówno prawica jak i lewica chce rozdawać publiczna kasę na prawo i lewo.

Tak jakby kiedykolwiek było inaczej  w cywilizowanym świecie. Oczywiście USA przed 1812 cywilizowanym światem nie jest, jest po prostu państewkiem na uboczu bez większego znaczenia. Nie mniej w Europie.. Wigowie i Torysi chcieli rozdawać kase. Podobnie zresztą chcieli panowie z sali do gry w piłkę i Ludwik XVI.
Z tym że prawica wtedy chciała rozdawać publiczna kasę na kolejne pałace, lewica miała inne priorytety. Z czasem Ancien regime przeminął, zaś obok liberałów którzy byli lewicą do arystokratów, pojawili sie socjaliści będący reprezentacją warstw robotniczych.

2 minuty temu, RealLife napisał:

Teraz przy pandemii rozdawnictwo pieniędzy nie nie będzie miało umiaru. Gospodarczo podział naprawde zaciera się. 

A rozdawnictwo tak naprawdę sensu nie ma. Nie przy rozdawaniu pieniędzy które się drukuje na bieżąco. Tu trzeba czegoś systemowego, przemyślanego. Dać x kasy to każdy debil umie.

2 minuty temu, RealLife napisał:

 

Z historii filozofii - lewica zbudowana jest na filozofii dekonstrukcji, K. Marks to wiadomo, ale był jeszcze F. Nietzsche z którego lewica czerpała garściami a do którego się nie przyznaje, mówiąc że on był z prawicy. 

Z Nietschego czerpał też Hitler. Dlatego jest na odstawce.

2 minuty temu, RealLife napisał:

Lewica jest dla młodych i faktycznie się z niej wyrasta. Trzeba dokładnie temat zgłębić aby pozostać lewicującym.

Z lewicy się nie wyrasta. Wyrasta się z lewicowania. Równie dobrze można wyrosnąć z empatii.

12 minut temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał:

Jak sądzę - całkiem sporo ludzi widzi te problemy. Ten świat składa się z samych problemów. Ale to nie powód, żeby brać ludzi za mordę i wszędzie zaprowadzać równość, czy tam sprawiedliwość społeczną (zwał jak zwał). Co jeszcze lewica chciałaby naprawić i jakim kosztem? 

To co się da.

12 minut temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał:

Lewica nie rozumie jak działa świat. Nie rozumie, że ten ich świat jest światem niestabilnym i żeby go utrzymać bez terroru się nie obejdzie. Nie potrafi przyjąć skądinąd niedoskonałych reguł, które tym światem rządzą. One są jakie są i takie zawsze będą. Tak zwany kapitalizm jest naturalnym sposobem zaspokajania ludzkich potrzeb. Co to znaczy, że jest niesprawiedliwy? Który będzie sprawiedliwszy? Jest systemem naturalnym z wszystkimi niedoskonałościami.

Zatem. Po co walczyć  z przestępcami, powodziami, katastrofami? Świat jest niedoskonały, zawsze był. Ale robiliśmy sporo by jednak  go udoskanalać z mniejszym lub większym skutkiem. Jednak wyszliśmy z jaskini

12 minut temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał:

 

Nie mają pomysłu. Centralne zarządzanie na Saharze po krótkim czasie zakończy się tam brakiem piasku. Tak po prostu już jest. Mam na myśli sytuacje, które nie podlegają wieloosobowemu dylematowi więźnia. 

Ale wyobraź sobie wielki kolektor słoneczny na Saharze. Ile mWh energii by z niego było. Ile możliwości.

12 minut temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał:

 

Czyli jak to się ma do lewicy?

 

To tak nie działa, że ustrój powinien być taki na jaki jest popyt. Mechanizm zaspokajania ludzkich potrzeb nie jest skutkiem popytu.

W większości jednak jest. Chcesz zaruchać, idziesz na divę. Chcesz się napić, idziesz po wodę

12 minut temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał:

 

MECHANIZM czyli sposób, w jaki tworzy się dobrobyt. Podczas lotu samolotem pasażerowie mogą mieć swoje preferencje co do pilotażu, ale nie oznacza to, że właściwym będzie tak postąpić.

Zależy od samolotu, Jak wynajmiesz jakąś cessne to możesz. W A380 jest kilkuset innych osób 

12 minut temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał:

Jeżeli pojawiają się problemy w normalnych warunkach (a zawsze się pojawiają), to próba spowodowania, by rzeka płynęła od ujścia w kierunku źródła bardzo często kończy się ludobójstwem. Poza tym, wyzwolony proletariusz staje się wrogiem rewolucji czy nie?

Nie? 

12 minut temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał:

I mam to wnioskować po zachowaniu #Julek na strajkach kobiet? Co lewica na holokaust nienarodzonych homoseksualistów, których wszak trzeba nieustannie wyzwalać z heteroseksualnego ucisku?

Oj.Tak Cię to boli. Może powinni prikazem robić kogoś czyimś ojcem? Wszak wszystko by chronić życie...?
Bo mnie naprawdę wnerwia to całe prolajferstwo, które umyka zaraz po narodzinach. DPSy są pełne dzieciatek. Nieraz takich 40 letnich. Które po prostu rodzą się by gnić na koszt podatnika

12 minut temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał:

To jest kwintesencja lewicy. Jak myślisz, po co natura wymyśliła podział ludzkości na płeć?

Natura też wymyśliła konkurowanie o prawo do cipy. MGTOW jest sprzeczne z naturą. Zgodne z naturą jest "Miej bejbiki lub zgiń próbując"

12 minut temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał:

Świat zróżnicowany nie wymyślił się po to, by się na drodze ewolucji zrównywać. Poza tym, mam lepszy pomysł - może warto zrobić dwa getta. W jednym zamknąć milion ludzi o "normalnych" poglądach, a w drugim dać dzieciom wybór płci i kusić, że może jednak inaczej, może jednak sukienka. Poczekać trzy pokolenia, potem tych ludzi zmieszać i zobaczyć wynik. Obawiam się, że moje prognozy będą bardziej prawdopodobne niż Twoje. 

Po co jest ten portal? Naturalne jest to ze nie każdy ma powodzenie, naturalne jest to że masa samców kończy na śmietniku... A może tak nie musi mieć?

12 minut temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał:

 

Jest wysoce prawdopodobne, że cywilizowane społeczeństwo jest homeostatem. Zgadnij co się stanie jak w sposób wymuszony zaburzysz homeostazę. Jak to możliwe, że uciekinierzy od wojen szturmują granice w państwach, w których przecież nie ma wojen. Serio? 

Uwłaszczenie burzyło homeostazę, wprowadzenie powszechnej edukacji podobnie.. Nawet liberalizacja gospodarki ją burzyła. Nie mówiac o niepodległosci A moze homeostaze można burzyc gdy się nam podoba a w innych przypadkach to zbrodnia?

12 minut temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał:

Kobiety tutaj mają najwięcej praw w historii ludzkości. Ale tak kończy się zrównywanie czegoś co z natury rzeczy jest nierówne. Na każdą akcję jest reakcja. Gra się tak jak przeciwnik pozwala. Swoją drogą, czym różnią się prawa człowieka od praw kobiet?

Kobiety mają więcej praw? Dlaczego? Bo będąc na piedestale, wywalczyły też prawo do zejścia z niego..
A to my trzymamy je na piedestale. To my nalegamy na ruchanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Libertyn napisał:

Ask me anything.

Ciężka sprawa bo ja bylem przez większa część mojego życia. Teraz w zasadzie zostało mi tylko w odniesieniu do muzyki, literatury i kina. No i wg mnie sama idea MGTOW jest lewicowa.
Natomiast cofa mnie kiedy widzę czy czytam ludzi jak goście z Nowego Obywatela i na siłe dopierdalanie "libkom" . Zawsze sobie zadaje pytanie - kto za to płaci i kto by zapłacił jeśli ich pomysły weszłyby w życie.
Z drugiej strony śmieszą mnie nieprawdopodobnie te rozmodlone skinheadowskie głębokie spojrzenia. Nie zapomnę do końca życia spod kościoła na Krakowskim Przedmieściu Roberta Bąkiewicza i jego tryglodytów. No i pocieszki  z Konfy- w dupie byli i g. widzieli.

Ty bardziej Nowy Obywatel czy KryPol?

Edytowane przez Personal Best
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Personal Best napisał:

 No i wg mnie sama idea MGTOW jest lewicowa.
 

 

Oczywiście, że nie. Bycie MGTOW jest nierozerwalnie związane z ideą self-made man'a. Skoro sam jesteś kowalem własnego losu i zależy od ciebie bardzo wiele, będziesz aktywnie przeobrażał rzeczywistość do swoich potrzeb, a nie wyciągał łapę po nieswoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Covidianin napisał:

 

Oczywiście, że nie. Bycie MGTOW jest nierozerwalnie związane z ideą self-made man'a. Skoro sam jesteś kowalem własnego losu i zależy od ciebie bardzo wiele, będziesz aktywnie przeobrażał rzeczywistość do swoich potrzeb, a nie wyciągał łapę po nieswoje.

A święta instytucja małżeństwa?  Self -made -man to również postawa bliska anarchistom, anarcho-kapitalistom, libertarianom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kespert napisał:

@Libertyn - najpierw uściślmy, co za pojęciami zamierzamy operować, i czy na pewno tymi samymi. Co dla Ciebie znaczy określenie "lewica" - socjalnie, ekonomicznie, światopoglądowo?

Oj, ominąłem. 

Lewica światopoglądowa implikuje częściowo tą ekonomiczną. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Libertyn napisał:

Zatem. Po co walczyć  z przestępcami, powodziami, katastrofami? Świat jest niedoskonały, zawsze był. Ale robiliśmy sporo by jednak  go udoskanalać z mniejszym lub większym skutkiem. Jednak wyszliśmy z jaskini

Bo uznano, że pewne zachowania są brzydkie (bazując na jakiejś tam etyce) i się powinno ich wystrzegać. Czy jak wymienię się z sąsiadem z innego plemienia miską ryżu za miskę kukurydzy, to czynię w świecie niesprawiedliwość? Jeśli tak, to jak on powinien wyglądać, by ta sprawiedliwość była zachowana? Poza tym, tu nikt nikogo nie naprawia tylko przywraca harmonię wymierzając sprawiedliwość, cokolwiek to znaczy. W przypadku pierwotnego sposobu zaspokajania potrzeb ludzie biedni są odpowiednikiem ludzi np. brzydkich i nieatrakcyjnych na loterii genowej. Czy tu też powinno się odgórnie to wyrównywać? Kiedy kapitalista przekracza granicę dobrego smaku i zaczyna wyzyskiwać robola? A może celem gospodarki w ogóle nie jest zaspokajanie ludzkich potrzeb? Jeżeli nauczę się rzemiosła, za które ktoś zechce mi zapłacić innym rzemiosłem, to jest to z natury rzeczy niesprawiedliwe społecznie? Plemię obok wymienia się zapewne w innych proporcjach, co burzy już równowagę. Jak tu żyć?

 

46 minut temu, Libertyn napisał:

Ale wyobraź sobie wielki kolektor słoneczny na Saharze. Ile mWh energii by z niego było. Ile możliwości.

Ależ nie mam nic przeciwko.

 

46 minut temu, Libertyn napisał:
Cytat

Jeżeli pojawiają się problemy w normalnych warunkach (a zawsze się pojawiają), to próba spowodowania, by rzeka płynęła od ujścia w kierunku źródła bardzo często kończy się ludobójstwem. Poza tym, wyzwolony proletariusz staje się wrogiem rewolucji czy nie?

Nie? 

Jak to nie? Wszak staje się ciemiężycielem. Altruistów niewielu jest w społeczeństwie o ile w ogóle. Jeżeli wywłaszczę mieszkanie i w nim zamieszkam, to zaraz wywłaszczy ktoś mnie. Marks i Lenin naprawdę gadali bzdury w tej kwestii. Chyba, że to nikomu nie przeszkadza.

 

46 minut temu, Libertyn napisał:

Zależy od samolotu, Jak wynajmiesz jakąś cessne to możesz. W A380 jest kilkuset innych osób 

To idź wypróbuj. Tylko możesz już nie mieć okazji podzielić się z nami spostrzeżeniami. 

 

46 minut temu, Libertyn napisał:

Oj.Tak Cię to boli. Może powinni prikazem robić kogoś czyimś ojcem? Wszak wszystko by chronić życie...?

Boli, nie boli. Chodzi o zjadanie własnego ogona. Produkujecie zasady, które zjadają swoich stwórców. 

 

46 minut temu, Libertyn napisał:
Cytat

To jest kwintesencja lewicy. Jak myślisz, po co natura wymyśliła podział ludzkości na płeć?

Natura też wymyśliła konkurowanie o prawo do cipy. MGTOW jest sprzeczne z naturą. Zgodne z naturą jest "Miej bejbiki lub zgiń próbując"

No i konkurują. MGTOW to jest zasada, a nie imperatyw biologiczny. Z resztą, co to ma w ogóle wspólnego. Może warto w fabrykach produkcyjnych zamienić rolami sprzątaczki z informatykami i zobaczyć czy to zadziała. Wszak po co trzymać się stereotypów. Albo w ogóle zmienić kierunek organizacji. Z porządku w chaos. Wtedy będzie sprawiedliwiej (społecznie). 

 

46 minut temu, Libertyn napisał:

Uwłaszczenie burzyło homeostazę, wprowadzenie powszechnej edukacji podobnie.. Nawet liberalizacja gospodarki ją burzyła. Nie mówiac o niepodległosci A moze homeostaze można burzyc gdy się nam podoba a w innych przypadkach to zbrodnia?

To inaczej. Co się stanie jak w społeczeństwie, które brzydzi się podrzynaniem gardła wprowadzisz 5% populacji, której główną rozrywką jest podrzynanie gardła? I stanie się to nie na skutek ewolucji zasad w populacji macierzystej, ale na skutek transmisji wymuszonej (nomen omen rewolucyjnej)? Można to zrobić, ale może nie powinno się? 

Cytat

Kobiety mają więcej praw? Dlaczego? Bo będąc na piedestale, wywalczyły też prawo do zejścia z niego..
A to my trzymamy je na piedestale. To my nalegamy na ruchanie..

Bo nastąpiło zachwianie równowagi. Nie wiem, jest ileś prawdopodobnych powodów. 

Edytowane przez Wielki Mistrz Zakonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn

Formatowanie poprawione/ zmiana z mobile.

 

Wracając do tematu, twój stosunek do:

- Braun

- Lewica (partia)

- TVN

- TVP

- papież Franciszek i jego działalność

- hejt na Jarka

- Putin

- chińska partia ludowa

- PRL

- komunizm

- socjalizm

- kapitalizm

- demokracja

- międzynarodowa polityka USA

- międzynarodowa polityka Chin

- Islam

- Taoizm

- Buddyzm

- związek analcondystów

- Chrześcijaństwo ogólnie

- robotyzacja i automatyzacja a praca i życie ludzi

- kobiety jako nowy proletariat

- dochód gwarantowany

- Elon Musk

- Bill Gates

- Soros

- gry video
- konsumpcjonizm
- coaching
- samotność
- depresja

- mizoandria
- Polska
- podział na Polskę A i B
- Rzeczpospolita obojga narodów

- Rosja
- Niemcy

- Fit Daria

 

 

Co sądzisz o PHP?

Przyszłość to JS (typescript) czy Python?

Czy kawalerka to dobry wybór?

Inwestycja w yeny, yuany czy dolary Zimbabwe?

Czy Gonciarz jest lewakiem i kukoldem? 

Czy Kasia od niego ugania się za brazylijskimi Chadami?

Czy pandemia się skończy w tym roku?

Czy oglądasz i propsujesz "doktora" Szarpanki?

Czy znasz i oglądasz Nie wiem, ale się dowiem?

Czy znasz i oglądasz Szymona oraz Wojnę idei?

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.