Skocz do zawartości

Psycholog/Psychoterapeuta


PoCoMiOko

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Czy ktoś obecnie korzysta z wizyt u psychologa/psychiatry/psychoterapeuty? Chodzi mi o wizyty face to face. 

Jeśli tak to jakie macie doświadczenia(chodzi mi o to, czy w waszym przypadku terapia pomogła czy zaszkodziła)

Gdzie szukaliście specjalisty?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym innym są problemy psychiatryczne czyli zaburzenia działania układu nerwowego i mózgu a czym innym zaburzenia zachowania, osobowości czy społeczne.

Psychiatra to lekarz który stosuje terapię lekową, psycholog to taki analityk który określa cechy osobowości lub zaburzenia , a psychoterapeuta to ktoś kto stara się różnymi metodami zdiagnozować i zmienić  schematy postępowania.

Psycholog - "z testu wynika iz masz depresje"

Psychiatra - "prosze oto pigulki na depresje""

Psychoterapeuta - "opowiedz mi dlaczego masz depresję"

Coś jakby mechanik samochodowy . diagnosta na stacji , i instruktor nauki jazdy. Wszystkie związane z autem ale zupełnie inne.

Jeżeli potrzebujesz rozmowy i terapii to szukasz psychoterapeuty. Ale zacznij od psychologa, on określi czy to co się dzieje jest natury neurologicznej czy wynika z osobowości.

 

Edytowane przez ntech
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.