Skocz do zawartości

Nauka języka niemieckiego


mph25

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć bracia!  przychodzę do was po poradę bo być może ktoś z was uczył się tego języka,  macie jakieś sprawdzone sposoby nauki?  słyszałem o duolingo ale wiele osób mi go odradza twierdząc że tym programem nie naucze się niemieckiego, supermemo? jak ktoś się uczył na własną rękę to jak może niech udzieli rady :)  aktualnie uczę się angielskiego z kilku źródeł, etutor, gramat to nie drama, rockyourenglish oraz słucham podcastów albo oglądam seriale/filmy z napisami po angielsku, problem jest taki że w angielskim jakieś tam podstawy ze szkoły miałem, czy nawet grając w gry trochę się używało, a z niemieckim nie wiem jak w ogóle zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mph25 napisał:

Nawet zapomniałem że sam zakładałem taki temat, ja pierdziele tragedia.

No to się weź za robotę koleszko, co?!

Ja zaczynałem w czerwcu 2014. Po tym czasie z palcem w nosie oglądam to:

 

I wszystko rozumiem. 

Czas ucieka, a Ty nadal w miejscu. I dlaczego tak jest? 

Za rok, dwa co sobie pomyślisz? Że super duperr bo znam ten język na B2 czy kurr mogłem się uczyć? Odłącz komputer i wywalaj do nauki. 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz co ze sobą zrobić w PL to ogarnij sobie pracę w niemieckiej firmie na rok chociaż i jedź szkolić język wsród tubylców czyt. Niemców. Nie ma lepszego i szybszego sposobu żeby się nauczyć tego języka. Zanim pojedziesz to naucz się 1000 słówek w języku niemieckim które są najbardziej popularne, pakuj mandżur i jedź. Nie dość, że zarobisz pewnie lepszą kasę niż w Polsce to jeszcze nauczysz się języka i dobrej wymowy bo będziesz się obracał wsród ludzi. I w robocie staraj się gadać cokolwiek cały czas bo tylko tak aktywujesz swój mózg do wytężonej pracy. Sposób jest sprawdzony przed 5 laty tak zrobiłem i nie żałuję. Teraz mam poziom C1 bo obracam się w branży informatycznej. Także informacje masz z pierwszej ręki. I nie rób sobie wymówek, że np. nieee już nie te lata albo nieee do Niemiec? Nie masz naprawdę nic do stracenia a jedynie zyskasz. Jak już będziesz w DE i będziesz naprawdę potrzebował pomocy możesz się do mnie odezwać. 

Edytowane przez Samiec:)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeczytałem że nie da się dobrze nauczyć języka obcego jeżeli nie znamy polskiej gramatyki, np tego co to jest zdanie podrzędnie złożone, rodzaje okoliczników i cała gramatyka. I zastanawiam się czy to prawda, bo jeżeli tak to będzie ciężko.. bardziej wchodziła mi matematyka do głowy niż polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mph25 napisał:

Wczoraj przeczytałem że nie da się dobrze nauczyć języka obcego jeżeli nie znamy polskiej gramatyki, np tego co to jest zdanie podrzędnie złożone, rodzaje okoliczników i cała gramatyka. I zastanawiam się czy to prawda, bo jeżeli tak to będzie ciężko.. bardziej wchodziła mi matematyka do głowy niż polski.

Jak nie chcesz się uczyć to zawsze się znajdzie jakaś wymówka, wiem co mówię sam powinienem teraz uczyć się do egzaminów. Według mnie przestać czytać te głupie artykuły a zacznij się po prostu uczyć tego języka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fizzmm123 napisał:

Jak nie chcesz się uczyć to zawsze się znajdzie jakaś wymówka, wiem co mówię sam powinienem teraz uczyć się do egzaminów. Według mnie przestać czytać te głupie artykuły a zacznij się po prostu uczyć tego języka.

 

Tu nie chodzi o to że nie chce się uczyć, bo akurat dzisiaj jest mój 40 dzień nauki angielskiego pod rząd nad którym spędzam 1,5 godziny dziennie i 5 dzień nauki niemieckiego.  Piszę tylko to co przeczytałem że nie dam rady nawet za 5 lat nauczyć się dobrze języka obcego jeżeli nie będę znał bardzo dobrze gramatyki języka polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mph25 Dzieci w przedszkolu oswajając język obcy, nie uczą się przecież co to jest Konsekutivsatz, ani też nie roztrząsają co jest bardziej odpowiednie w użyciu: Dativ czy Accusativ. W tym wieku umysł człowieka jest najbardziej chłonny, co pozwala uczyć się intuicyjnie i sytuacyjnie. Gramatyka jest przydatna, ale sami Niemcy ją często kaleczą, stosują wtręty z różnych dialektów itd. Zresztą tu jest to całkiem dobrze wyjaśnione:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku nauki języka skupiam się głównie na słówkach pomijając gramatykę, sposób na to jest dowolny, może to być Duolingo lub inne darmowe kursy. Po opanowaniu poziomu ok. 500 słów przechodzę na uproszczone książki poziomowane A1/A2 (ich cena wynosi ok. 40zł za sztukę lub też bez problemu dostaniesz je w bibliotekach językowych w dużych miastach), a następnie poziomy odpowiednio wyższe. Mając podstawy gramatyki będziesz uczył się jej z książek w praktyce. Jednocześnie do osobnego zeszytu zapisujesz nowo poznane słowo lub daną frazę i przeglądasz ten zeszyt regularnie - bez nauki na pamięć. Dodatkowo na platformie N-word możesz ustawić sobie lektor w wybranym języku + polskie napisy lub odwrotnie. Gdy uczyłem się angielskiego często odwiedzałem serwis tekstowo.pl, gdzie znajdziesz teksty piosenek w oryginale, a obok ich tłumaczenie na polski + odwiedzanie youtube. Potem można przejść do praktyki i tutaj najlepszym sposobem byłaby rozmowa z native speakerem, a rozwiązaniem idealnym byłaby opcja bez ponoszenia kosztów za lekcje, jednak na takie poszukiwania trzeba poświęcić trochę czasu. 

 

Odradzam szkoły językowe, efekt będzie podobny jak z nauką języka w szkole z podręczników - jeśli bardzo chcesz się nauczyć i jesteś świadomy korzyści płynących z posiadania tej umiejętności to będziesz miał motywację i chęci do nauki w innej formie, inaczej będzie to strata czasu, a w tym wypadku jeszcze pieniędzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imiennik @Falcone    Angielski znam mniej więcej na B1, Niemiecki zaczynam od zera.  Nie potrzebuje większego poziomu niż B2. Z angielskim raczej jakoś pójdzie i spędzając godzine dziennie raczej powinienem ten B2 mieć w ciągu roku, ale Niemiecki z tego co czytam po różnych forach i w komentarzach na yt to będzie droga przez mękę :D  ostatnio rozmawiałem z Niemką na takim portalu gdzie się streamuje gry, akurat przygotowywała się do międzynarodowego turnieju w szachy i powiedziała mi że niedawno otworzyła książkę do niemieckiej gramatyki i gdyby miała się tego uczyć to nie wie czy by dała radę :D

Edytowane przez mph25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać gramatykę, skleisz kilka słów i cię ktoś zrozumie, kali jeść kali pić i to na początek wystarczy. Swego czasu sporo jeździłem po różnych zakładach we Francji, francuskiego ni w ząb nie kumałem, po kilku takich wyjazdach już wiedziałem jak francuz pieprzył, że tam trzeba coś uciąć, tam przyspawać, tam zamontować, a tam przykręcić. 

 

Nie umiałem tego ani napisać, ani dobrze wymówić, ani nie miałem pojęcia o gramatyce, a na budowę wystarczyło, do tego naucz się liczyć do 100 i wymiatasz wśród całej reszty.

 

Kiedyś też robiłem z włochami we Francji i to samo, tylko nauczony doświadczeniem po kilku dniach kumałem mniej więcej o co typowi kaman, czy chce młotek czy śrubokręt czy tir ma przyjechać, później przychodzili do mnie francuzi i po angielsku prosili, żebym przetłumaczył makaroniarzom co od nich chcą bo oni angielskiego ani francuskiego nie kumali wogóle, a zobaczyli, że ja z nimi coś nawijam, x kura de. 

 

Ze słuchy jesteś w stanie się nauczyć sporo, przynajmniej na początku. Później ewentualnie pisanie i czytanie, gramatyka imho na koniec. Tak jak dzieci naturalnie się uczą języka, najpierw coś tam mówią nie mając pojęcia o gramatyce, później pisanie/czytanie, na końcu gramatyka nie odwrotnie imho. 

 

Najszybciej jak będziesz przebywał z osobami z danego języka na co dzień, zmusi cię to w sumie do tego, żeby się nauczyć jak coś nie skumasz i pójść na drugi dzień powiedzieć typowi, że chcesz piłkę do metalu, a nie sanki xD.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mph25 napisał:

@Imiennik @Falcone    Angielski znam mniej więcej na B1, Niemiecki zaczynam od zera.  Nie potrzebuje większego poziomu niż B2. Z angielskim raczej jakoś pójdzie i spędzając godzine dziennie raczej powinienem ten B2 mieć w ciągu roku, ale Niemiecki z tego co czytam po różnych forach i w komentarzach na yt to będzie droga przez mękę :D  ostatnio rozmawiałem z Niemką na takim portalu gdzie się streamuje gry, akurat przygotowywała się do międzynarodowego turnieju w szachy i powiedziała mi że niedawno otworzyła książkę do niemieckiej gramatyki i gdyby miała się tego uczyć to nie wie czy by dała radę :D

Uczyłem się w liceum ang i niem. Z ang miałem same dobre oceny a niemiecki musiałem olewać żeby ogarnąć dobrze jeden język. Dodatkowo mnóstwo innych zajęć było więc nie było fizycznie na to czasu. Niemieckiego miałem podstawy jak wyjechałem i tu się szybko doszkolilem na miejscu. Może i warto dwa na raz ale wtedy też trzeba zarezerwować więcej czasu na to i oczywiście gadać z nativami a to już wyzwanie. Musisz zrozumieć że żeby utrzymać język to trzeba się w nim porozumiewać dość często 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 17:55, mph25 napisał:

Wczoraj przeczytałem że nie da się dobrze nauczyć języka obcego jeżeli nie znamy polskiej gramatyki,

 

6 godzin temu, mph25 napisał:

A jaką macie opinie na naukę dwóch języków obcych naraz, da się tak?

 

Żadnemu śmiertelnikowi się to jeszcze nie udało. Jednemu, też niewiele osób sprostało. To nie ma sensu, sam widzisz ile przeszkód na drodze.

 

Jakoś to będzie. a za rok, można zawsze założyć kolejny podobny temat ?

Edytowane przez Pancernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pancernik napisał:

 

 

Żadnemu śmiertelnikowi się to jeszcze nie udało. Jednemu, też niewiele osób sprostało. To nie ma sensu, sam widzisz ile przeszkód na drodze.

 

Jakoś to będzie.

Nie trolluj bracie. Serio dużo osób twierdzi że nie da się nauczyć DOBRZE języka obcego jeżeli nie zna się ojczystej gramatyki,  ja nie mam zdania bo nie znam biegle żadnego języka obcego, po prostu tak mówią nativi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.