Skocz do zawartości

Wyciągajcie pieniądze z materaca


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Przymiarki do likwidacji gotówki?

 

https://biznes.radiozet.pl/News/Rzad-chce-pieniedzy-odlozonych-przez-Polakow-na-czarna-godzine

 

"Oczywiście, zachęcam wszystkich, żeby tę gotówkę wyciągnąć i włożyć do banku, wtedy to przynajmniej jest w systemie bankowym i można udzielać kredytów i rozkręcać gospodarkę. Nie jest tak źle, ludzie nie tracą pracy. Zacznijmy te pieniądze wyciągać, używać na konsumpcję i inwestycje, o to nam chodzi, aby popierać takie działania. "

 

 

 

  • Haha 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Polacy mają wyciągać gotówkę i rozkręcać gospodarkę, która jest zamknięta:D Halo, tu ziemia...

 

Panie ministrze, rozkręcanie gospodarki to nie tylko udzielanie kredytów, to także kosumpcja, która w wyniku działań pańskiego rządu jest mocno ograniczona poprzez zamknięcie gospodarki. Niech mi Pan też powie jak przedsiębiorca ma dziś inwestować skoro jego biznes został zamknięty poprzez odgórną decyzję pańskiego rządu i nie wiadomo kiedy zostanie otwarty. Co za ekonomiczny i nie tylko analfabeta:P

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bym wolał przepuścić hajs na alko i divy. Niż dawać cokolwiek na rząd :).

Tadeusz Kościński. To czasem nie jest to ten łeb od pomysłu 0% obligacji?

 

Panie ministrze ja też mam apel: Pakuj Pan mandżur i wypie*dalaj w podskokach.

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krugerrand napisał:

Jak Polacy mają wyciągać gotówkę i rozkręcać gospodarkę, która jest zamknięta:D Halo, tu ziemia...

 

Panie ministrze, rozkręcanie gospodarki to nie tylko udzielanie kredytów, to także kosumpcja, która w wyniku działań pańskiego rządu jest mocno ograniczona poprzez zamknięcie gospodarki. Niech mi Pan też powie jak przedsiębiorca ma dziś inwestować skoro jego biznes został zamknięty poprzez odgórną decyzję pańskiego rządu i nie wiadomo kiedy zostanie otwarty. Co za ekonomiczny i nie tylko analfabeta:P

Zamknięta jest tylko część gospodarki.
Turystyka, eventy, gastro.
TSL działa, IT działa, fabryki działają, retail działa, E-commerce działa

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Libertyn napisał:

Zamknięta jest tylko część gospodarki.
Turystyka, eventy, gastro.
TSL działa, IT działa, fabryki działają, retail działa, E-commerce działa

 

No i co z tego jak to wszystko jest nie potrzebne :) jeżeli nie działa podstawa :) Jak by to powiedzieć po co komu toaleta jak nie ma jedzenia w domu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spamersky napisał:

Przypadkiem nie jest tak, że jeśli państwo, by chciało zabrać pieniądze, to jakaś kwota jest "nietykalna"?

 

Jedyną granicą jest to jak bezczelnie się czują. Prawdopodobnie myślisz o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Zabezpiecza on pieniądze w banku do danej kwoty w przypadku bankructwa. Coś ok 200 tyś. zł to jest. I tylko dla osób fizycznych.

Nikt nie zabroni im (jedyne co ich powstrzymuje to strach przed wyjściem ludzi na ulicę) skonfiskować majątek w imię rozkręcania gospodarki. Zrobią to jednak prawdopodobnie w taki sposób by większości nie zdenerwować. A więc np. wprowadzą specjalny podatek opłatę pro gospodarczą w postaci 15% powyżej 500 tysięcy złotych. Większość jeszcze przyklaśnie, że dobrze że pojechali po prywaciarzach. Podobnie z katastralnym podatkiem, nie opodatkują pierwszego mieszkania (na razie) tylko drugie itd.

 

ps. Ludzie boją się mieć gotówkę. Mało kto sprzedaje kruszce. Na dzień dzisiejszy we wszystkich oddziałach GoldenMark Center (prowadzi m.in. Mennicę  Wrocławską) od początku roku dokonano mniej jak 15 transakcji skupu kruszcu (niezależnie od kwoty)! 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Staś napisał:

No i co z tego jak to wszystko jest nie potrzebne :) jeżeli nie działa podstawa :) Jak by to powiedzieć po co komu toaleta jak nie ma jedzenia w domu :D 

Jaka kurna podstawa? 
Rolnictwo działa,
Przemysł działa,
Transport działa..

Jak baby. Świat się kończy bo nie ma jej ulubionej pomadki.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Libertyn said:

Jaka kurna podstawa? 
Rolnictwo działa,
Przemysł działa,
Transport działa..

Za dużo propagandowych tytułów o "wzroście" gospodarczym. 

 

Polecam proste porównanie ile zamknięte sektory generują $$ oraz ile zatrudniają i ile z tych już-nie-zatrudnionych nie wyda, bo nie ma z czego. Do tego jeszcze trzeba doliczyć ogólny spadek inwestycji oraz to że dużo ludzi zaczęło oszczędzać, a nie tylko wydawać. 

 

Gospodarka to naczynia połączone, trzeba być debilem, jak np. minister, żeby tego nie dostrzegać. 

 

Przemysł... Fabryka robi wyposażenie dla gastro. Gastro nie działa, wiec nie kupuje. Fabryka nie ma zbytu i ma problemy (real case). Fabryka nie zamawia surowców, więc firma transportowa nie ma kursów i też ma problemy. 

 

Serio trzeba takie rzeczy tłumaczyć? 

Edytowane przez maroon
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cst9191 napisał:

Przymiarki do likwidacji gotówki?

 

https://biznes.radiozet.pl/News/Rzad-chce-pieniedzy-odlozonych-przez-Polakow-na-czarna-godzine

 

"Oczywiście, zachęcam wszystkich, żeby tę gotówkę wyciągnąć i włożyć do banku, wtedy to przynajmniej jest w systemie bankowym i można udzielać kredytów i rozkręcać gospodarkę. Nie jest tak źle, ludzie nie tracą pracy. Zacznijmy te pieniądze wyciągać, używać na konsumpcję i inwestycje, o to nam chodzi, aby popierać takie działania. "

 

 

 

 

W internecie czy mediach głównego ścieku 90% informacji to bzdury mające na celu wywołać u ludzi negatywne emocje.

Zapewne władza sprawdza reakcje społeczeństwa jak zareaguje.

Pożyjemy zobaczymy a na razie dalej będę do skarpety odkładał na czarną godzinę?

Edytowane przez Iceman84PL
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maroon napisał:

Za dużo propagandowych tytułów o "wzroście" gospodarczym. 

Nie. 

Cytat

Polecam proste porównanie ile zamknięte sektory generują $$ oraz ile zatrudniają i ile z tych już-nie-zatrudnionych nie wyda, bo nie ma z czego. Do tego jeszcze trzeba doliczyć ogólny spadek inwestycji oraz to że dużo ludzi zaczęło oszczędzać, a nie tylko wydawać. 

Ja temu nie przeczę. Ale kurka no. Nie jest tak źle. Gospodarka by bardziej ucierpiała już na  paraliżu TSL. Owszem masa studentów potraciła pracę bo masa punktów gastro, kin gdzie głównie pracują nie działa. 

Hotele nie działają i wiele firm eventowych podobnie. Ale to tylko mały element usług. Gorzej by było gdyby DCT na miesiąc siadł. 

Cytat

Gospodarka to naczynia połączone, trzeba być debilem, jak np. minister, żeby tego nie dostrzegać. 

Owszem. Trzeba też być debilem by nie widzieć choćby pozytywnego wpływu na gospodarkę jaki daje np. podwyżka minimalnej, która zachęca do konsumpcji w większym wymiarze. 

500 plus to była manna z nieba dla wielu nadmorskich pensjonatów i lokali. 

Cytat

Przemysł... Fabryka robi wyposażenie dla gastro. Gastro nie działa, wiec nie kupuje. Fabryka nie ma zbytu i ma problemy (real case). Fabryka nie zamawia surowców, więc firma transportowa nie ma kursów i też ma problemy. 

Fabryka robi dla gastro? Co np? Ekspresy ciśniniowe? Sztućce? Krzesła? A może serwetki lub kartony na wynos? 

A może robi frytki do odgrzewania w macu lub koncentrat do napojów? 

 

Zresztą ile takich fabryk? 

Ile z nich produkuje tylko pod gastro? 

 

A o firmy transportowe się nie martw. Ładunek zawsze się znajdzie. Zresztą większość firm transportowych w Polsce to stosunkowo małe firmy o zdywersyfikowanych kontrachentach. Dziś Ci przewiozą paletę mąki a jutro panele podłogowe. 

Cytat

Serio trzeba takie rzeczy tłumaczyć? 

Właśnie, trzeba? 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Libertyn napisał:

Zresztą ile takich fabryk? 

Ile z nich produkuje tylko pod gastro? 

W mojej niewielkiej miejscowości, są trzy firmy, które produkują i serwisują wyposażenie i urządzenia do gastronomi. Bardzo zróżnicowany sprzęt i najczęściej bardzo drogi. Podejrzewam, że w obecnym jak i późniejszym czasie inwestycje, to nie jest główny priorytet właściciela jakiejkolwiek gastronomii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Libertyn napisał:

e-commerce działa

Zakładam iż pojedziesz na e-morze.

...e-randkę.

....e-kibel.

...a tyłek podetrzesz e-mail'em.

 

GOORALE ŁĄCZYMY SIĘ!

TANCZYMY LABA  DA.

...e kupa na głowę spada.

 

Ciekawe jak smakują e-nowalijki?

 

UPRAWA e-rolna 'BURAKA' cukrowego.

@Libertyn masz BMW?

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Leniwiec napisał:

Podejrzewam, że w obecnym jak i późniejszym czasie inwestycje, to nie jest główny priorytet właściciela jakiejkolwiek gastronomii.

Myślę że ogólnie u nas wszystko idzie po kosztach w każdej branży. I naprawdę jak nie ma palącej potrzeby to się nie inwestuje w modernizacje czy zakup. Zwłaszcza że to nieraz koszt isący w kilkanaście tysięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, slusa said:

Cholera, przez te całe gadanie o inflacji i zabezpieczaniu majątku mam ochote wydać (tj. lokować kapitał) wszystko co mam na głupoty xD 

Ja poza elementarną kwotą na przetrwanie, chleb i woda,  planuję wydać wszystko na dupy.

Głupotą tego nie nazwę absolutnie.

Pierwsza jutro ok. południa, taka którą bzykałem kilkadziesiąt razy.

Moje hormony potrzebują odreagowania i odpowiedniej ilości samicy w organizmie.

2-3 godziny później, po odzyskaniu energii, druga, lala którą nazywam "marzeniem licealisty" a wygląda jak moja miłość z liceum, tę bzykałem plusminus 5 razy.

Później pomyślę co jeszcze dam radę zrobić w krótkiej perspektywie dnia czy dwóch.

 

A wy?

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Libertyn napisał:

Myślę że ogólnie u nas wszystko idzie po kosztach w każdej branży.

Myślę, że się mylisz. Np u mnie w firmie nowa maszyna CNC za 300k, a to nie duża firma.

Czasami serwisuję urządzenia gastronomiczne i widzę, ile właściciele inwestują. Np nowy piec konwekcyjny za 100k. Albo wymiana starej zmywarki, której nie opłaca się naprawiać, nowa 50k. Firmy które chcą sie rozwijać, musza inwestować.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie, jeśli dacie oprocentowanie rachunków na poziomie kilku procent powyżej inflacji.

 

Stopy procentowe na poziomie 0%, przy obecnym poziomie inflacji, który w dłuższym czasie może się jeszcze pogłębić, to kpina.

 

Tankowałem ostatnio na Orlenie, hotdog który kilka miesięcy temu kosztował 4-5 zł, dzisiaj kosztuje 6 zł. Kawa podobnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Leniwiec napisał:

Myślę, że się mylisz. Np u mnie w firmie nowa maszyna CNC za 300k, a to nie duża firma.

Czasami serwisuję urządzenia gastronomiczne i widzę, ile właściciele inwestują. Np nowy piec konwekcyjny za 100k. Albo wymiana starej zmywarki, której nie opłaca się naprawiać, nowa 50k. Firmy które chcą sie rozwijać, musza inwestować.

A ja nieraz widuje lokale gdzie jak raz zainwetowano w 2010 tak do dziś niewiele się zmieniło. 

To są inwestycje raz na x lat. Tatulo od 20 lat podnośników nie wymieniał i ma tą samą sprężarkę. To nie jest coś co robisz co kilka miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.