Skocz do zawartości

Polskie wznowienie "Dzienników Turnera"


Obliteraror

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że jestem zaskoczony. Mam pierwsze polskie wydanie "Dzienników" ( i jedyne, kupione dawno temu z drugiej ręki na Allegro), gdyż przyciągnęła mnie kiedyś do nich aura najbardziej "rasistowskiej, obrazoburczej, rewolucyjnej i antysemickiej pozycji". Wydano ją jeszcze jako "biblię prawicowej ekstremy" : ) Jako zdecydowany fan wolności słowa cieszę się, że zdecydowano się na jej ponowne wydanie. Przeczytać warto, bo to świetnie napisana pozycja. Szkoda, że "Huntera" nie spotkał ten los. Musiałem przeczytać w oryginale. Znać warto, własną opinię na temat pozycji, która podobno zainspirowała Timmiego McVeigha do zamachu na budynek federalny w Oklahomie mieć warto również.

 

Pierwsze wydanie:

 

Dzienniki Turnera - Andrew Macdonald - 149.00 zł. - Tezeusz.pl

 

Nowe wydanie:

 

https://3dom.pro/17228-andrew-mcdonald-dzienniki-turnera.html

 

Daniel Pipes w książce "Potęga spisku" tak streszcza powieść Pierce'a: W "Dziennikach Turnera", zwanych biblią prawicowej ekstremy, z mrożącym krew w żyłach entuzjazmem opowiada autor historię Organizacji, białej rasistowskiej grupy, która zdobywa fundusze drogą fałszerstw i rabunków żydowskich sklepów. Jej działalność osiąga punkt kulminacyjny podczas rasistowskiego powstania i " Dnia Sznura ", w którym biali zdrajcy swojej rasy dziesiątkami tysięcy zawisają na latarniach. Potem następuje masakra Żydów i czarnych. Ostatecznie Organizacja przejmuje władzę."

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.