Skocz do zawartości

Top Mountain Motorcycle Museum doszczętnie spłonęło


Missfist

Rekomendowane odpowiedzi

"Info sprzed kilku dni:

Mamy bardzo złą wiadomość. Pięknie zaprojektowane i położone Top Mountain Motorcycle Museum z wyjątkową kolekcją motocykli i starych aut doszczętnie spłonęło. Straty oceniane są w milionach euro."

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/slynne-top-mountain-motorcycle-museum-doszczetnie-splonelo/qdlbv2d

 

Tak to kiedyś wyglądało:

 

 

A tak skończyło:

 

 

Panowie czy ktoś z was miał okazję zwiedzić ?

Mi niestety się nie udało i już się nie uda, chociaż było to pięknie położone miejsce i świetny punkt do zwiedzania przy planowaniu dłuższej trasy.

 

Ciekaw jestem przyczyny pożaru i jednocześnie zastanawiam się jakim cudem muzeum w którym są samochody i motocykle warte miliony jurków ot tak sobie spłonęło. Ciekawa sprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zuckerfrei napisał:

A jednak Zakon na Monte Cassino został zniszczony - ludzie to kurwy z różnymi motywacjami.

Prawda i to mnie dziwi (albo i nie ) że muzeum z eksponatami za grube miliony, na pewno monitorowane, chronione,  musiało być jakoś zabezpieczone przeciwpożarowo z racji konstrukcji o tak się zjarało ?

 

 

Jeśli to wyjebka na ubezpieczenie to na 100% szatan, o ile istnieje, będzie dymał właścicieli czarnym prąciem w piekielnej benzyniarni. ?

Edytowane przez Misfits
Znowu Chińczycy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Misfits napisał:

musiało być jakoś zabezpieczone przeciwpożarowo

Gdyby nie było - byłoby to niezgodne z prawem - to był obiekt użytku publicznego... śmierdzi mi tu niemytym chujem na 1km kwadrat.

19 minut temu, Misfits napisał:

00% szatan, o ile istnieje, będzie dymał właścicieli czarnym prąciem w piekielnej

Takie przedstawienie szatana jest w obiegu chyba od XV wieku... także ten. ??

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo jak byłem tam na nartach, to nie miałem świadomości, że tam jest takie muzeum :( 


 

5 godzin temu, Misfits napisał:

 

Ciekaw jestem przyczyny pożaru i jednocześnie zastanawiam się jakim cudem muzeum w którym są samochody i motocykle warte miliony jurków ot tak sobie spłonęło. Ciekawa sprawa.

Idąc spiskowo - pasowałoby to do tych hipotez, że usuwane są symbole naszej cywilizacji (jak ten autobus w Kanadzie) przed nadchodzącym kataklizmem.

Ciekawe też z racji lokalizacji - to ostatnia miejscowość w tej dolinie i dalej się nie pojedzie.

Edytowane przez t0rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zuckerfrei napisał:

Takie przedstawienie szatana jest w obiegu chyba od XV wieku... także ten. ??

 

Jaja sobie robię ?

2 godziny temu, t0rek napisał:

Idąc spiskowo - pasowałoby to do tych hipotez, że usuwane są symbole naszej cywilizacji (jak ten autobus w Kanadzie) przed nadchodzącym kataklizmem.

 

Aż tak głęboko w teorie spiskowe bym się nie zagłębiał w tym przypadku, bardziej prawdopodobna według mnie jest akcja ubezpieczenie ?

 Z drugiej strony patrząc na otaczający nas świat i na to co się odwala może być różnie...

 

Nie wiem o co chodzi z autobusem z Kanady, możesz przybliżyć temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to był plan na przyszły rok. ?

 

Utrzymanie takiego obiektu kosztuje. Turystów od roku nie ma. Możliwe, że to po prostu "skutki uboczne" lokdałnu. 

 

Znam skądinąd "przypadek" gdzie, zjarał się "sam z siebie" stary zabytkowy drewniany i ubezpieczony kościół, bo proboszczunio na nowy betonowy bunkier potrzebował hajsów. 

 

Skurwysyństwo ma wiele twarzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, maroon napisał:

Kurde, to był plan na przyszły rok. ?

 

Utrzymanie takiego obiektu kosztuje. Turystów od roku nie ma. Możliwe, że to po prostu "skutki uboczne" lokdałnu. 

 

Znam skądinąd "przypadek" gdzie, zjarał się "sam z siebie" stary zabytkowy drewniany i ubezpieczony kościół, bo proboszczunio na nowy betonowy bunkier potrzebował hajsów. 

 

Skurwysyństwo ma wiele twarzy ?

Sprawa jest na pewno dziwna, więc różne teorie się pojawiają. Czy są prawdziwe, czy błędne czas pokaże. Ja mam wątpliwości, bo w samozapłony w takich miejscach nie wierzę.

 

Znalazłem film z komentarzem Erwina Gorczycy (skądinąd jemu też kilka miesięcy temu spłonął garaż z zabytkowymi motocyklami, co było dosyć głośnym wydarzeniem w światku motocyklowym). Na końcu trochę mówi na temat teorii spiskowych i jest to zdanie zdecydowanie negatywne.

Myślę, że warto obejrzeć ten punkt widzenia:

 

 

Jestem ciekaw co wykaże śledztwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Misfits said:

Znalazłem film z komentarzem Erwina Gorczycy (skądinąd jemu też kilka miesięcy temu spłonął garaż z zabytkowymi motocyklami, co było dosyć głośnym wydarzeniem w światku motocyklowym). 

W pl nie takie rzeczy sie jarają, bo u nas na wszystkim się oszczędza, stryjek robi instalację "jakoś to będzie", czujek to ze świecą szukać, itp. Nie mówię oczywiście o nowych obiektach, choć tu z przestrzeganiem norm też różnie bywa i niezłe cuda "u strażaka" potrafią przejść. Strażacy też ludzie. 

 

Ale Niemców o fuszerkę bym nie podejrzewał jednak. 

 

Z drugiej strony była głośna sprawa jak się zapaliła kolejka górska w Kaprun, 150 trupów, bo do ogrzewania wagoniku używano domowej "farelki". 

 

Gdzieś 3 lata temu u klienta się pół hektara magazynu spaliło w nocy od starego strucla, który ktoś zaparkował tuż pod ścianą, mimo wyraźnego zakazu. 

 

Głupota i lekkomyślność nie ma narodowości. 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.