Skocz do zawartości

Chwytanie zbyt wielu srok za ogon


Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, zauważyłem u siebie że podejmuje się zbyt wielu rzeczy jednocześnie nie kończąc poprzednio rozpoczętych lub kończąc je byle jak. Co chwilę się czymś zajawiam i co chwilę ten zapał gaśnie lub przechodzi na coś zupełnie innego. Brakuje mi konsekwencji i spójności. To znaczy że jak podejmuje się czegoś X to odrzucam na ten czas wszystkie opcje Y,Z itd. poświęcając wszystko celowi X.

 

Dla przykładu tworzę pewną aplikację i nagle bum obejrzałem coś o Magnusie Carlsenie i zatapiam się w temacie szachów zapominając o aplikacji.

 

Podziwiam i zazdroszczę tym którym udaje się zająć w 100% daną rzeczą nie przeskakując z kwiatka na kwiatek.

 

Taki luźny temat do dyskusji. Co o tym sądzicie? Ktoś ma/miał podobnie? Może jakiś złoty środek ??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, zuckerfrei napisał:

Chciałem coś napisać o lawirowaniu między kobietami i uprawianiu z nimi miłości... (trzymanie tych srok), a tu takie zaskoczenie...

Po tytule też myślałem, że o tym będzie temat ?

2 godziny temu, karmazynowy napisał:

Podziwiam i zazdroszczę tym którym udaje się zająć w 100% daną rzeczą nie przeskakując z kwiatka na kwiatek.

 

Taki luźny temat do dyskusji. Co o tym sądzicie? Ktoś ma/miał podobnie? Może jakiś złoty środek

Mam podobnie w życiu np. ćwiczę na siłowni, potem przerzucam się na bieganie, potem siatkówkę, choć w nią gram od czasów szkolnych itd. W innych sprawach też mam słomiany zapał. Brakuję mi konsekwencji, nie martw się tym szczególnie, wielu ludzi tak ma. Myślę, że wielu rzeczy trzeba próbować, ale jedną traktować priorytetowo, najlepiej coś co przynosi konkretne pieniądze. Znam gościa co mocno interesuje się motoryzacją, a w innych sprawach jest totalnym gamoniem, już nie wspominając o sprawach damsko - męskich, kompletnie nieoczytany, robiący multum błędów ortograficznych, jak u przedszkolaka. Tak jak mówię jedno zajęcie robić na 80% zasobów czasu i energii, pozostałe 20% to hobby, pasje oraz relaks.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam to samo. Aktualnie poszukuję jakiegoś zajęcia którym mógłbym się zająć przez dłuższy czas i potem jeszcze na tym zarobić. Mam teraz urlop jestem 2 tygodnie w domu i tak spędzam je przed kompem w poszukiwaniu nowego zajęcia. Czytam wiele artykułów i wiele rzeczy mnie interesuje ale kompletnie nie wiem za co się wziąć na 100 % i poświęcić się temu chociaż na rok. @Kleofas jak sobie z tym radzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.