Skocz do zawartości

Karty antyrasistowsko-równościowe


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Czy już Drodzy Bracia zakupiliście za 10 euro antydyskryminacyjne, antyrasistowskie i równościowe karty do gry?

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-19/talia-kart-bez-krola-krolowej-i-waleta-subtelne-nierownosci-odgrywaja-duza-role/

 

Holenderska fanka kart stworzyła talię, w której król, królowa i walet zostały zastąpione złotem, srebrem i brązem. Uznała bowiem, że należy zerwać z tradycją, w której król jest wart więcej niż królowa - poinformowała we wtorek agencja Reutera.

Indy Mellink, 23-letnia absolwentka psychologii sądowej, zeszłego lata wyjaśniała grę swoim kuzynom, kiedy zadała sobie pytanie: "Dlaczego król miałby być wart więcej niż królowa?". Zachęcona przez swojego ojca zdecydowała, że nadszedł czas, aby zerwać z wielowiekową tradycją w kartach, zgodnie z którą mężczyzna znajduje się ponad kobietą.
 

Właściwie sensownie to uzasadnia:

 

- Jeśli mamy taką hierarchię, że król jest wart więcej niż królowa, to ta subtelna nierówność wpływa na ludzi w ich codziennym życiu, ponieważ jest to po prostu kolejny sposób, by powiedzieć: Hej, jesteś mniej ważna - stwierdziła. - Nawet subtelne nierówności, takie jak ta, odgrywają dużą rolę - dodała.
 

Zaprojektowała więc talię, w której król, królowa i walet zostały zastąpione złotem, srebrem i brązem. Znajdują się na nich sztabki złota, srebrne monety i tarcze z brązu.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo lat temu dostałem takie karty od jakiejś firmy produkującej szerokopojętą chemię budowlaną i tam np. jako król była zaprawa klejowa.

Walet, dama, analogicznie inne ich produkty.

 

Widać, że wyprzedzili swoje czasy.

?

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, cst9191 napisał:

 

To rzeczywiście dramat. W końcu dojdą do szachów, tam to odbywają się bezeceństwa! Np. król może zbić królową (skandal!) / hetmana (no co, płeć to tylko konstrukt społeczny). A co tam się robi z koniem, to aż strach pisać...

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, cst9191 said:

Holenderska fanka kart stworzyła talię, w której król, królowa i walet zostały zastąpione złotem, srebrem i brązem.

To ta słynna gra "Cards against humanity"?

28 minutes ago, Obliteraror said:

A co tam się robi z koniem, to aż strach pisać...

No jak koń przeskakuje nad królową to ją może dyndaczem trącić, zabronić!

39 minutes ago, BumTrarara said:

Czy dyskryminacja metali nie jest rasistowska i antyludzka?

Ale do żony mówisz złotko, nie sreberko ... .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, BumTrarara napisał:

To ja się apytam dlaczego złoto jest więcej warte od srebra? Czy dyskryminacja metali nie jest rasistowska i antyludzka?

Jest. Dlatego ta pani powinna wprowadzić równe karty. Np. wszystkie złote.

 

30 minut temu, Obliteraror napisał:

To rzeczywiście dramat. W końcu dojdą do szachów, tam to odbywają się bezeceństwa! Np. król może zbić królową (skandal!) / hetmana (no co, płeć to tylko konstrukt społeczny). A co tam się robi z koniem, to aż strach pisać...

Już nie mówiąc o tym, że czarne mogą przegrać z białymi.

 

31 minut temu, Obliteraror napisał:

Np. król może zbić królową

W monopoly równouprawnili kobiety (czyt. uprzywilejowali), więc i tutaj to zrobić mogą :)

https://www.forbes.pl/biznes/kultowa-gra-monopoly-zmienia-zasady-po-raz-pierwszy-kobiety-zarabiaja-wiecej-od/gtgchv3

 

23 minuty temu, Anasasan napisał:

Od niego się o tym dowiedziałem :D

 

 

41 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Sporo lat temu dostałem takie karty od jakiejś firmy produkującej szerokopojętą chemię budowlaną i tam np. jako król była zaprawa klejowa.

Może chodziło o znaną firmę Anser?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie zabawne do czasu, gdy nie stanie się standardem, którego naruszenie będzie wiązało się co najmniej z grzywną...

Daj komuchom palec, to ci łeb upierdolą...

U nas już starano się dokonać pewnego wyłomu - mianowicie akcja "nie mów do mnie murzyn", czyli próba zaszczepienia w narodzie polskim tzw. white gult. Próba na szczęście nieudana. Ale nie miejscie złudzień - to była dopiero wprawka, następne podejścia są już zaplanowane. Jeszcze nie raz zobaczymy smutną murzyńską buźkę, która bezbłędną polszczyzną (jakżeby inaczej) będzie nas przekonywać, że w głębi duszy każdy Polak jest pierdolonym rasistą.

47 minut temu, BumTrarara napisał:

To ja się apytam dlaczego złoto jest więcej warte od srebra? Czy dyskryminacja metali nie jest rasistowska i antyludzka?

A co z kodem binarnym? Jego dominacja jest zatrważająca!

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orybazy napisał:

Do tego białe zaczynają, mają pierwszy ruch. Powinno się grać szarymi, dla równości. 

Wtedy było by sprawiedliwie z tymi szarymi. 

3 minuty temu, zychu napisał:

To będzie zabawne do czasu, gdy nie stanie się standardem, którego naruszenie będzie wiązało się co najmniej z grzywną...

Swoją drogą, ta dama z Holandii pokazała, że na lewactwu można nieźle zarobić. Sprzedaje te tolerancyjne karty po 10 euro i sprzedała  już 1500 kompletów ?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cst9191 napisał:

Może chodziło o znaną firmę Anser?

 

Niestety, jakaś inna.

 

Dlatego nie żałuję, że je wyrzuciłem kiedyś przy sprzątaniu - bo taki gadżet kolekcjonerski z Ansera mógłby teraz być warty ciężkie dolary, po kampanii promocyjnej

którą zrobił tej firmie Wojciech S.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dworzanin.Herzoga napisał:

 

Niestety, jakaś inna.

 

Dlatego nie żałuję, że je wyrzuciłem kiedyś przy sprzątaniu - bo taki gadżet kolekcjonerski z Ansera mógłby teraz być warty ciężkie dolary, po kampanii promocyjnej

którą zrobił tej firmie Wojciech S.

A co dopiero akcje giełdowe. Rekordowe notowania dla ich były.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, zychu said:

A co z kodem binarnym? Jego dominacja jest zatrważająca!

Fuzzy logik odpowiedzią. Komputery kwantowe. Liczby urojone.

A każda feministka powinna nazwać swojego kota Schrodinger.

1 minute ago, Rnext said:

To wszystko uprości, choć sens gry takimi kartami wątpliwy. 

Przypomina mi się komedia Dyktator, tam dekretem Aladeen'a wprowadzono że "tak" i "nie" to Aladeen.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rnext napisał:

Aż dziwne, że lewackie myślenie równościowe, nie nakazało ustalić, że wszystkie karty w talii są równo warte.

No właśnie, dlaczego taki król znaczy więcej niż niebinarna "10"? 

 

2 minuty temu, Rnext napisał:

To wszystko uprości, choć sens gry takimi kartami wątpliwy. 

Tego się od nich nie wymaga haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Orybazy napisał:

Fuzzy logik odpowiedzią. Komputery kwantowe. Liczby urojone.

A każda feministka powinna nazwać swojego kota Schrodinger.

Obawiam się, że każda feministka jest święcie przekonana, że Schrodinger był zwyrodnialcem, który mordował koty.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rnext napisał:

Aż dziwne, że lewackie myślenie równościowe, nie nakazało ustalić, że wszystkie karty w talii są równo warte. I król z asem i dwójka z królową.

Spokojnie, poczekaj : ) Ideologia lewicowa w całej krasie. Każdemu równo, każdemu g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, zychu said:

U nas już starano się dokonać pewnego wyłomu - mianowicie akcja "nie mów do mnie murzyn"

Będziemy za wierszyki dla dzieci Brzechwy (Murzynek Bambo) płacić jak za 447. Ja już się cieszę tylko, im szybciej ta karuzela wariactwa będzie zapierdzielać tym szybciej się rozwali. 

Tylko bieda i głód może przywrócić ludziom racjonalne myślenie. 

11 minutes ago, zychu said:

który mordował koty.

Kurde mój sam lubi włazić do pudełka. Czasem nie wiem czy wlazł i siedzi czy już wylazł.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty kartami... ale, w ramach problemów szachowych z białym i czarnym to mi się przypomniał news, wybielanie zębów też jest rasistowskie. ;)

https://www.spectator.com.au/2020/06/is-teeth-whitening-now-racist-too/

 

Cytat

“The L’Oreal Group has decided to remove the words white/whitening, fair/fairness, light/lightening from all its skin evening products,”

Więc co teraz mają robić politpoprawne kosmetyki? ?

czy czarny wybielający zęby zostanie zdrajcą rasy? ?

Tyle ważkich pytań, a tak mało odpowiedzi.

Edytowane przez BumTrarara
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nowym Orleanie jak biały chciał grać jazz w klubie, to się musiał pastą do butów smarować. W Polsce mamy węgiel więc w tych nowych wspaniałych czasach sobie poradzimy. 

12 minutes ago, BumTrarara said:

Tyle ważkich pytań, a tak mało odpowiedzi.

Panie nie będą mogły już się farbować. Koniec z oszukiwaniem mężczyzn! 

Dodatkowo, podkłady pod makijaż to też będzie niezgodne z nowymi wytycznymi, wybielanie lub pociemnienia cery.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketingowy zabieg i tyle. 

 

Król jest wyższy od królowej w tzw. talii francuskiej (rzeczywiście najpopularniejszej w naszym kręgu kulturowym). W Niemczech zdarzyło mi się grać talią, w której byli sami mężczyźni i mieli stopnie. 

 

Ciekawe jakby, ktoś zrobił talie dla kobiet stopniowaną

córkę-bije żona-żonę teściowa  

 

ps.  w większości chińskich gier gdzie występują bierki czarne i białe, to czarne zaczynają (np. go)

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.