Skocz do zawartości

Zdalna praca, bez doświadczenia, szkolenia


elogejter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy jest możliwość znalezienia gdzieś pracy zdalnej bez doświadczenia? Typu moderator, czy praca na jakimś czacie np decathlon czat czasem pisze tam z jakaś osoba jak mam jakiś problem odnośnie zamówienia czy coś. Chce zmienić aktualna pracę na pracę zdalną, po prostu żeby mieć więcej czasu dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, zaraz przejrzę ogłoszenia, podzwonię, wyślę kilka CV, może nawet odbędę jakąś rozmowę kwalifikacyjną i dam znać jak to wygląda.

 

Pod żadnym pozorem nie dzwoń nigdzie, bo mi tylko linie zablokujesz, a chciałbym jak najszybciej za Ciebie odwalić tą robotę.

 

Wstaw wodę na herbatę i uzbrój się w cierpliwość, ja już działam w TWOJEJ sprawie.

Edytowane przez Pancernik
  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pancernik napisał:

Poczekaj, zaraz przejrzę ogłoszenia, podzwonię, wyślę kilka CV, może nawet odbędę jakąś rozmowę kwalifikacyjną i dam znać jak to wygląda.

 

Pod żadnym pozorem nie dzwoń nigdzie, bo mi tylko linie zablokujesz, a chciałbym jak najszybciej za Ciebie odwalić tą robotę.

 

Wstaw wodę na herbatę i uzbrój się w cierpliwość, ja już działam w TWOJEJ sprawie.

Dzięki,

Wysyłałem dużo cv, ale jedyne odpowiedzi to mialem jakis zjebany scam, typu wplac 45zl pierwsze, potem weryfikacja itp, albo jakies zjebane czaty randkowe, typu pisanie z facetami...
Chodzilo mi bardziej o jakies naprowadzenie jesli ktos jest w temacie. Duzo szukalem i nic nie znalazlem takiego, takze dlatego taki temat. Nie spinaj sie gosciu nie potrzebnie ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elogejter napisał:

Dzięki,

Wysyłałem dużo cv, ale jedyne odpowiedzi to mialem jakis zjebany scam, typu wplac 45zl pierwsze, potem weryfikacja itp, albo jakies zjebane czaty randkowe, typu pisanie z facetami...
Chodzilo mi bardziej o jakies naprowadzenie jesli ktos jest w temacie. Duzo szukalem i nic nie znalazlem takiego, takze dlatego taki temat. Nie spinaj sie gosciu nie potrzebnie ;)

Z mojej perspektywy zdalna praca jest możliwa, kiedy już masz jakieś doświadczenie na miejscu najczęściej.

 

Aczkolwiek teraz jest pandemia i więcej prac zdalnych, także imo trzeba się po prostu postarać i poszukać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, elogejter napisał:

Witam czy jest możliwość znalezienia gdzieś pracy zdalnej bez doświadczenia?

Masz dwa typy opcji:

 1) albo szukasz ogłoszeń w necie (wtedy wiesz, że coś jest, ale będzie więcej kandydatów na jedno miejsce)

 2) albo uderzasz bezpośrednio do wybranych pracodawców (tutaj uderzasz całkiem w ciemno, ale też jeśli jest potencjał to raczej mniej kandydatów, niż więcej)

W drugim przypadku masz pewien punkt wybicia, jeśli odpowiednio zagaisz rozmowę to na plus wychodzi odwaga, oczywiście musisz brać pod uwagę odrzut, ale jak masz czas wysyłać zapytania, to możesz spróbować. Ja w ten sposób załapałem się kiedyś na etat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na useme.eu, czego ludzie potrzebują, albo na oferii (ale to gówno), żeby się zorientować. Spokojnie można wyłapać do wstawiania artykułów na wordpress i do optymalizacji, ale raczej za totalne grosze bez doświadczenia. Wystarczy tylko znajomość CMS. Trzeba rozmawiać, bo niektórzy takie zadania kierują na zewnątrz.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze są żenująco niskie przy takich pracach. Na czatach często nie siedzą osoby zatrudnione przez firmę, ale wyspecjalizowane w obsłudze call center.

 

Kiedyś pracowałem i było to gorsze od sortowania zgniłych owoców w hurtowni, a obie prace wykonywałem. Automat kieruje do ciebie klienta, tak żeby optymalizować czas obsługi i "załatwiać klientów". U mnie kiedyś w ciągu 10 minut miałem reklamację Vectry, rejestrację do przychodni i ankietę dla jednej z partii politycznych. System był tak ułomny, że przez pierwsze kilka sekund czasami nie wiedziałeś w jakiej sprawie zadzwonił klient, potem trzeba było otworzyć podręcznik odpowiedni ze scenariuszem rozmowy. 

 

Wiele się nie zmieniło. Nadal czasami widuję się z jedną osobą, która zaczynała tam ze mną. Prowadzi teraz szkolenia dla nowo zatrudnionych. Pieniądze kiepskie, nerwy ogromne, dla mnie to byłoby ostatnie co bym chciał robić. Na plus można sobie z grafikiem poszaleć jeśli dobrze ogarniesz sprawę z liderem. Sporo niepełnosprawnych dorabia tak do renty, to daje obraz tego jakie to kokosy. Dla mnie praca tej samej kategorii co bycie ochroniarzem. 

 

Nie patrz czy masz doświadczenie, tylko jakie masz umiejętności. To największy błąd kandydatów jaki widzę na rozmowach. Na forum nikt do administrowania cię, nie wpuści z ulicy. 

 

ps. wysyłałeś CV do biur pośredniczących w krótkotrwałym podnajmie pracowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.