Skocz do zawartości

Jak zminimalizować ból po rozstaniu, przed rozstaniem?


Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, kame.hame napisał:

Cześć

Chce zakończyć związek. Chciałbym o ile to możliwe miekko upaść. Zżyłem się z moją partnerką i boję się tego dołka po rozstaniu.

 

Jest coś takiego jak metoda klina czyli od razu po rozstaniu z kobietą ogarniasz kolejną?

Tak robią kobiety i jak widać zbytnio nie cierpią.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co proponują bracia jest raczej odcięciem się od przeżywania emocji. Nie oznacza to jednak, że one w jakiś dziwny sposób wyparują - przeciwnie, najpewniej objawią się w postaci jakiejś bezsenności czy chorób psychosomatycznych.

Jeśli byłeś zżyty z partnerką to etap pewnego rodzaju żałoby po jej stracie będzie czymś całkowicie naturalnym.

Nie patrz na to jak z takimi sytuacjami radzą sobie kobiety. Kobieta ogarnia sobie inną gałąź wyłącznie w przypadku, gdy ma Cię w dupie - a jeśli ma Cię w dupie to siłą rzeczy zakończenie związku z Tobą nie wywołuje u niej żadnych głębszych emocji i nie ma czego przeżywać.

Nie idź tą drogą, bo inna dziewczyna będzie tylko plastrem na Twoje rany.

Jedynym rozsądnym sposobem na "pozbycie się" bólu jest zmierzenie się z nim - posiedź trochę w ciszy z uczuciami, które będą się u Ciebie kolejno pojawiać, a zobaczysz, że nie ma się czego bać. To tylko emocje i uczucia, naturalna składowa Twojego życia, a Ty możesz je po prostu obserwować - przez chwilę będzie nieprzyjemnie, ale z czasem będziesz od nich wolny i gotowy na nowy rozdział w swoim życiu.

 

 

  • Like 17
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thyr napisał wszystkie dobre rady. @Mosze Red zadał dobre pytanie a bracia napisali niestety prawdę. Klin pomaga wyjść z tego bagna dużo szybciej a najlepiej jak najwięcej i najczęściej tych klinów używać. 

 

No i nic licz na to, że to minie jak pstryknięcie palcem. Samotne wieczory/noce na początku są najgorsze ale do wytrzymania. 

Edytowane przez Jonash
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mosze Red napisał:

@kame.hame jakie są faktyczne przyczyny planowanego rozstania? 

Całymi dniami ogląda seriale lub przegląda media społecznościowe. Nie ma zainteresowań, nie chce sie rozwijać. Jest lekko otyła, co mi nawet nie przeszkadza, sama chce schudnąć. To nawet 10 tysiecy kroków nie chce jej sie zrobić dziennie, mimo że akcentuje jej o tym żeby sie postarala. Większość opłat po mojej stronie, bo ona nie ma za bardzo z czego płacić :)Dużo mi w niej przeszkadza, ale cos mnie przy niej trzyma, strach przed samotnością albo troska o nią.

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kame.hame

 

Całkiem słuszne powody rozstania, jak tak jest w związku niesformalizowanym, to w sformalizowanym byłoby fatalnie. 

 

Jeszcze mi powiedz proszę, czy mieszkacie u ciebie czy u niej, czy oddzielnie, czy wynajmujecie wspólnie itp. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mosze Red napisał:

@kame.hame

 

Całkiem słuszne powody rozstania, jak tak jest w związku niesformalizowanym, to w sformalizowanym byłoby fatalnie. 

 

Jeszcze mi powiedz proszę, czy mieszkacie u ciebie czy u niej, czy oddzielnie, czy wynajmujecie wspólnie itp. 

 

Mieszkamy wspólnie w wynajmowanym mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, johnnygoodboy napisał:

Jedynym rozsądnym sposobem na "pozbycie się" bólu jest zmierzenie się z nim - posiedź trochę w ciszy z uczuciami, które będą się u Ciebie kolejno pojawiać, a zobaczysz, że nie ma się czego bać. To tylko emocje i uczucia, naturalna składowa Twojego życia, a Ty możesz je po prostu obserwować - przez chwilę będzie nieprzyjemnie, ale z czasem będziesz od nich wolny i gotowy na nowy rozdział w swoim życiu.

Gdyby się dało dałbym 100 łapek w górę. Dokładnie tak to działa. ??????

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam @kame.hame jak pisałem  tu parę lat temu inny wątek swój pierwszy. Myślałem podobnie jak ty. Co najważniejsze, otocz się znajomymi, przyjaciółmi, jak Ci ciężko pisz tutaj na forum. Samo wypisanie czyli wyrzucenie tych emocji dużo daje, długo jesteście razem? 

 

Niestety recepta na przestanie być dobrym chłopcem jest jedna. Musisz stać się choć częściowo zimnym draniem bez emocji ale tę skorupę wyrobisz sobie z czasem. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kame.hame przepraszam, że gram z tobą w dwadzieścia pytań, ale chcę ci udzielić rady, która pozwoli uniknąć jak największej ilości komplikacji. 

 

Chcesz zostać w tym mieszkaniu, czy masz się gdzie wyprowadzić? 

  • Like 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mosze Red napisał:

@kame.hame przepraszam, że gram z tobą w dwadzieścia pytań, ale chcę ci udzielić rady, która pozwoli uniknąć jak największej ilości komplikacji. 

 

Chcesz zostać w tym mieszkaniu, czy masz się gdzie wyprowadzić? 

Nie przepraszaj, bardzo się ciesze , że chcesz pomóc. Mam opcję wrócić do rodzinnego domu w tym samym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, johnnygoodboy napisał:

To tylko emocje i uczucia, naturalna składowa Twojego życia, a Ty możesz je po prostu obserwować

Bardzo trafne, sam to stosuję.

 

Gdzieś na YT oglądałem wywiad z jakimś mędrcem indyjskim czy coś w ten deseń (no nie znajdę już tego), mówił o emocjach abyśmy je obserwowali, tak jak byśmy byli niebem, po którym suną chmury (emocje) a my się im przyglądamy i analizujemy, jedne płyną szybciej, drugie wolniej i tym podobne analogie - dało mi to wtedy do myślenia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kame.hame napisał:

Jest lekko otyła, co mi nawet nie przeszkadza, sama chce schudnąć.

Mój kumpel spotykał się z taką bardziej puszystą, Dodam, że zaczynała dzień wcześniej więc to ona wcześniej korzystała z ubikacji itp. Po zerwaniu pojechaliśmy na browarki i trochę szotów, jak już był w stanie nietrzeźwości to płakał, że najbardziej tęskni za podgrzaną deską w kiblu z rana.

  • Dzięki 1
  • Haha 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kame.hame to teraz rada jak załatwić sprawę ekologicznie.

 

Rozumiem, że nie zrywasz, dziś w tej chwili itp. 

 

Prawdopodobnie zapłacicie za mieszkanie za kolejny miesiąc. 

 

Dupochron:

 

1 Po pierwsze nim oświadczysz myszce, że zrywasz i się wyprowadzasz, udokumentuj fotograficznie lub filmowo stan całego wynajmowanego lokalu, koniecznie ze znacznikiem w fotografiach, na wypadek gdyby myszka postanowiła w napadzie szału lub z wyrachowanej zemsty narobić szkód i złożyć to na twój rachunek.

 

2 Po drugie dokumentacja przydaje się gdyby myszka chciała zainscenizować przemoc domową, rozwalić parę mebli, jakiś sprzęt RTV i nabić sobie guza o ścianę lub umywalkę.

 

3 Po trzecie, spakuj się wcześniej i wywieź wszystkie swoje rzeczy jak jej nie będzie w domu, unikniesz walki o itemy i ewentualnego ich zniszczenia. 

 

4 Naszykuj nagrywanie audio/ video na moment poinformowania jej, z przyczyn jak wyżej. Dobrze jest też ogarnąć sobie świadka, kumpla, który nie jest z tobą spokrewniony, spokojnego, który poczeka pod drzwiami na wypadek ostrej scysji i będzie słyszał co się dzieje. 

 

5 Otwórz drzwi z zamków i schowaj klucz, nim zaczniesz mówić,  że odchodzisz, standardowa taktyka to rzucanie się na drzwi, blokowanie mężczyźnie wyjścia, wyrywanie klucza i szarpanina.

 

6 Podaj jej dokładnie przyczyny rozstania i powiedz, że jest to nieodwołalne. Zachowaj spokój, nawet jak będzie agresywna i opuść lokal jak najszybciej, powiedz że może zostać do końca lutego.

 

7 Poinformuj osobę, od której wynajmujesz, że się wyprowadziłeś, a ona została czy będzie dalej wynajmować zależy od niej i niech z nią rozmawia. 

 

 

W ten sposób będziesz miał chronioną dupę przed różnymi świństwami, które panie lubią robić z okazji rozstania.  

 

Szantaże po rozstaniu:

 

Nie odbieraj od niej telefonów, nie unikniesz wiadomości tekstowych.

 

Naszykuj się na szantaż, łącznie z grożeniem samobójstwem. 

 

W takim wypadku jeśli otrzymasz sms, że targnie się na twoje życie informujesz policję o potencjalnej samobójczyni, mili panowie policjanci przyjadą w towarzystwie karetki z psychuszki i będzie miała wstyd wśród sąsiadów, więcej tego nie zrobi.

 

Na dodatek masz chronioną dupę, gdyby faktycznie coś próbowała.

 

Higiena psychiczna:

 

1 Uprzedź rodzinę i przyjaciół, że się rozstaliście i się nie zejdziecie i nie życzysz sobie ingerowania ich w tą sprawę. 

 

2 Porada z przeskokiem na inne partnerki nie jest zła, osobiście też polecam kilka ONS  z różnymi kobietami, szybko przekonasz się, że myszka nie była wyjątkowa. 

 

3 Frustrację wyładuj przez sport, bieganie, worek bokserski, cokolwiek co cię zmęczy.

 

4 Zablokuj ją na social media.

 

5 Jak będzie za tobą łazić, nachodzić twoich rodziców, zgłoś nękanie na policję. 

 

6 Naszykuj się, że będzie ci obrabiała dupę wśród kolegów i znajomych, część przekabaci, ale nie martw się, przy okazji dowiesz się kto jest twoim przyjacielem, a kto nie. 

 

Próby wzbudzenia zazdrości i poczucia winy:

 

Nowe focie z nowym facetem na FB.

 

Romans z twoim kumplem, żeby wzbudzić zazdrość.

 

Napuszczanie wspólnych znajomych, którzy będą mówili jaka to dobra dziewczyna i ile straciłeś. 

 

Najtrudniejsza część to wytrwać w postanowieniu, jak się złamiesz i wrócisz tylko sobie zaszkodzisz bo wyjdziesz na miękiszona. 

  • Like 22
  • Dzięki 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red powiedział chyba wszystko.

 Kurde, gdybym tyko ja wcześniej odkrył te forum i otrzymał taki zastrzyk wiedzy i porad przed swoim rozstaniem :).


Autorze, możesz teraz uważać inaczej ale ja osobiście i pewnie wielu innych Braci zazdrości Ci obecnej sytuacji. Dostałeś troche rad, wierz mi że wszystko mogłoby być dużo bardziej niekorzystne.


Ból, smutek, rozczarowanie po rozstaniu będą się pojawiały, nie unikniesz tego. Ale zrozumiesz potem, że dobrze się stało i się z tego pozbierasz. Będziesz silniejszy i mądrzejszy na przyszłość.

 

Wszystkiego dobrego, trzymaj się chłopie i głowa do góry. Będzie dobrze.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.