Skocz do zawartości

Sterowanie emocjami tłumu przez PiS


Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi im to świetnie, trzeba przyznać. Technika dziel i rządź, zarządzanie konfliktem oraz kanalizowanie nastrojów.

 

Oczywiście wiadomo, że sami tego nie robią, bo za głupi, a Jarek jedyne co potrafi to kalkować późny gierkowski PRL. 

 

Nie mniej trzymają się dzielnie. Gierek trzymał się jakieś 10 lat, czy PiS go przebije? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS nie wytrzyma 10 lat, dobrze będzie jak dotrwa do kolejnych wyborów, ludzie są niezadowoleni z 'walki' z epidemią.

 

Do tego skutki gospodarcze tej walki będą coraz bardziej odczuwalne, a protest o napełnienie 'michy' to nie to samo co protesty o jakieś tematy zastępcze.

 

Nawet gdyby jakoś w kolejnych wyborach PiS dalej rządził dzięki sprytnym koalicjom (bo samodzielnie w mojej ocenie nie ma szans) to i tak się posypie jak odejdzie z tego świata umiłowany przywódca, wiek już nie ten, zdrowie podobno nieszczególnie, raczej 10 lat to abstrakcja. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mosze Red napisał:

Nawet gdyby jakoś w kolejnych wyborach PiS dalej rządził dzięki sprytnym koalicjom (bo samodzielnie w mojej ocenie nie ma szans) to i tak się posypie jak odejdzie z tego świata umiłowany przywódca, wiek już nie ten, zdrowie podobno nieszczególnie, raczej 10 lat to abstrakcja. 

Widzę kilku "solidnych" kandydatów do przejęcia pałeczki po wybitnym prezesie: Sasin, Maowiecki, Macierewicz, Gowin (co prawda z innej partii, ale kto wie....), Płaszczak, Gliński, Suski.

 

Myślę, że IV RP mimo wszystko przetrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cst9191 napisał:

Sasin, Maowiecki, Macierewicz, Gowin

 

Jedyną solidną osobą może być Ziobro on na 100% ma teczki na wszystkich, których wymieniłeś :D 

 

Może przyjąć rolę nowego umiłowanego przywódcy pełniącego pozorowaną rolę szeregowego posła. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mosze Red napisał:

 

Jedyną solidną osobą może być Ziobro on na 100% ma teczki na wszystkich, których wymieniłeś :D 

 

Może przyjąć rolę nowego umiłowanego przywódcy pełniącego pozorowaną rolę szeregowego posła. 

Ziobro zadarł z niewłaściwym człowiekiem, wielkim biznesmenem, a to oznacza że jest skończony :D

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cst9191 napisał:

Ziobro zadarł z niewłaściwym człowiekiem, wielkim biznesmenem, a to oznacza że jest skończony :D

 

Ziobro to jeden z tych ludzi, którzy w polityce nigdy nie będą skończeni. 

 

Zresztą przekonamy się. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mosze Red napisał:

PiS nie wytrzyma 10 lat, dobrze będzie jak dotrwa do kolejnych wyborów, ludzie są niezadowoleni z 'walki' z epidemią.

 

Mosze, obyś się nie zdziwił. Ja z racji mego zawodu mam kontakt z dużą ilością ludzi. Muszę coś z przykrością stwierdzić ? Z wielką przykrością. A mianowicie większość to ciemnogród i motłoch. PiS i tylko PiS bo "oni dali mojej córce 500+" "bo mam 13 emeryturę". Nie rozumieją jak to działa...

Jest mi po prostu wstyd, tak po ludzku że to moi Rodacy. 

Chciałbym dożyć czasu kiedy szlag trafi tą marksistowsko- socjalistyczno- bolszewicką partię!!

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, trop napisał:

Mosze, obyś się nie zdziwił. Ja z racji mego zawodu mam kontakt z dużą ilością ludzi. Muszę coś z przykrością stwierdzić ? Z wielką przykrością. A mianowicie większość to ciemnogród i motłoch. PiS i tylko PiS bo "oni dali mojej córce 500+" "bo mam 13 emeryturę". Nie rozumieją jak to działa...

Jest mi po prostu wstyd, tak po ludzku że to moi Rodacy. 

Chciałbym dożyć czasu kiedy szlag trafi tą marksistowsko- socjalistyczno- bolszewicką partię!!

Zgadzam się, ale czy w innych państwach jest inaczej? Czy są narody gospodarczo świadome?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, maroon napisał:

Wychodzi im to świetnie, trzeba przyznać. Technika dziel i rządź, zarządzanie konfliktem oraz kanalizowanie nastrojów.

 

Oczywiście wiadomo, że sami tego nie robią, bo za głupi, a Jarek jedyne co potrafi to kalkować późny gierkowski PRL. 

 

Nie mniej trzymają się dzielnie. Gierek trzymał się jakieś 10 lat, czy PiS go przebije? 

 

Śmiem twierdzić, że obecna partia rządząca nie dotrwa do końca swojej kadencji jeszcze jeden lockdown i zostaną wywiezieni na taczkach z sejmu.

Niezadowolenie społeczne i masa krytyczna rośnie z dnia na dzień, to co zrobiła władza dzieląc ludzi i napuszczając na siebie wzajemnie przechodzi ludzkie pojęcie.

Dodatkowo oni wiedzą co robią a raczej mają wytyczne swoich mocodawców i skrupulatnie je wypełniają. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, trop napisał:

większość to ciemnogród i motłoch. PiS i tylko PiS bo "oni dali mojej córce 500+" "bo mam 13 emeryturę". Nie rozumieją jak to działa...

A obecna władza dopilnuje, aby wyrosło kolejne pokolenie lumpensocjaluchów.

 

 

edit. Paździoch trzasnął kopytami, lemparciątka na ulicach - o utrzymaniu restrykcji nikt nie pisze, bo i po co?

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mosze Red napisał:

Ziobro to jeden z tych ludzi, którzy w polityce nigdy nie będą skończeni. 

 

Też jestem tego zdania. Ławka kadrowa jest tam boleśnie krótka. Morawiecki pójdzie drogą Tuska, na jakiś bruskelski kurwidołek. Już się moim zdaniem do tego przygotowuje.

 

Chociaż ja mam idealnego kandydata : ))

 

marek-suski-michal-tusk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, zychu said:

A obecna władza dopilnuje, aby wyrosło kolejne pokolenie lumpensocjaluchów.

Byłem niedawno u znajomych. Osiedle na granicy miasta, same apartamenty po 30-40m2, większości młoda ludność napływowa. Ja takie osiedla wylęgarniami bachorów nazywam ?

 

W każdym razie znajomi mówią, że na osiedlu pełno rodzin 2+2 i 2+3, gdzie pani od lat nie pracuje, praktycznie każdy 500+ bierze i ludzie sobie chwalą. Nawet lockdown chwalą, bo "dzieci do głupich szkół nie muszą" ?

 

Czujecie ten klimat? Nie PGR, nie zadupie, tylko osiedle w Stolicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to niestety jest. "Światła cześć społeczeństwa" nie chce mieć dzieci i ich wychowywać, wola pic imbirowe late i chodzić na siłownie. A potem się dziwią ze rośnie im gdzieś z boku "patologiczne społeczeństwo".

Gdzieś się wszystko zaczyna i gdzieś się wszystko kończy.

 

Pozdrawiam,

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cst9191 napisał:

Zgadzam się, ale czy w innych państwach jest inaczej? Czy są narody gospodarczo świadome?

 

W niektórych miejscach jest z tym trochę lepiej, np sytuacja ze Szwajcarii:

 

Cytat

 

W Szwajcarii zebrane zostało ponad 100 tysięcy podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie wprowadzenia bezwarunkowego dochodu podstawowego.

W referendum Szwajcarzy odrzucili wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego stosunkiem głosów 77% do 23%.

 

 

A zasiłki na dziecko są tylko dla pracujących rodziców, których zarobki przekraczają 587 CHF na miesiąc.

Bezrobotni też dostają coś, ale z oddzielnego funduszu i podobno starają się ich aktywizować i unikać zabetonowania w stanie zależności od socjalu.

 

Taka tam ciekawostka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Maliniak said:

Tak to niestety jest. "Światła cześć społeczeństwa" nie chce mieć dzieci i ich wychowywać, wola pic imbirowe late i chodzić na siłownie. A potem się dziwią ze rośnie im gdzieś z boku "patologiczne społeczeństwo".

Gdzieś się wszystko zaczyna i gdzieś się wszystko kończy.

 

Pozdrawiam,

 

Ja akurat głównie nie mam ochoty być wołem roboczym dla pani i jedynym sponsorem rodziny dymanym po czasie na boku. Reszta do dogadania. 

 

I zapewne większość "światłych" ma podobne obiekcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maliniak napisał:

Tak to niestety jest. "Światła cześć społeczeństwa" nie chce mieć dzieci i ich wychowywać, wola pic imbirowe late i chodzić na siłownie. A potem się dziwią ze rośnie im gdzieś z boku "patologiczne społeczeństwo".

Gdzieś się wszystko zaczyna i gdzieś się wszystko kończy.

 

Pozdrawiam,

 

 

Problem polega na tym, że ta "światła" część społeczeństwa i pato żyjące z 500+ to awers i rewers tej samej monety - czyli bezwolnego tłumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wrotycz napisał:

Co masz na myśli?

No nie uczy się, po prostu. Zamiast tego wtłacza się do łbów, że Słowacki wielkim poetą był* i całe multum dat, żadnego wyjaśniania, przedstawiania mechanizmów gospodarczych. Gotowe formuły, które trzeba znać i wyznawać. Tak się tworzy wyedukowanych głąbów. A zakres matury rozszerzonej z matmy znowu został okrojony...

 

 

* no był, ale co z tego?

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Maliniak said:

Tak to niestety jest. "Światła cześć społeczeństwa" nie chce mieć dzieci i ich wychowywać, wola pic imbirowe late i chodzić na siłownie. A potem się dziwią ze rośnie im gdzieś z boku "patologiczne społeczeństwo".

 

Tak to niestety jest, że światła część społeczeństwa płaci podatki i utrzymuje nie tylko siebie ale i nierobów. Nic w tym dziwnego, że przy takim stanie prawnym wolą nic nie robić bo nie są w stanie robić za trzech, żeby nieroby mogły nic nie robić. Tak się składa, że socjalizm wolność sprowadza do wolności kradzieży, kradzieży wytworów pracowitej części społeczeństwa, zwanej kiedyś kułakami, dziś opresorami, przez leniwą część społeczeństwa, zwaną kiedyś proletariatem, dziś ofiarami patriarchatu, rasizmu, czego bądź, której nie chce się robić ale po kradzione łapki chętnie wyciąga. A państwo, biurokratyczny aparat państwa socjalistycznego, im w tym pomaga.


To jak z grą w pokera - siadasz do stołu i po chwili okazuje się, że reguły są inne dla ciebie a inne dla reszty inne - jak ty wygrywasz, to się nie liczy jak oni to musisz płacić. Do tego krupier czuwa nad przestrzeganiem tych nieuczciwych zasad. Jedynym sposobem, żeby nie przegra jest odejść od stołu i nie grać w tą ustawioną grę.

 

Tu jest to samo - jedynym sposobem, żeby nie przegrać jest nie grać w ustawioną grę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.