Skocz do zawartości

Rozmowa z szefem - co sądzicie?


Leniwiec

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.01.2021 o 13:13, Pancernik napisał:

Skoro wykonujesz swoje obowiązki (i masz za to płacone na warunkach, na które się zgodziłeś), to nie za bardzo rozumiem z jakiego tytułu miałbyś dostać nagle jakikolwiek dodatek.

To było trochę inaczej. Pracuje od wielu lat w tej firmie i w sumie nie od początku zajmowałem UR.

Jednak na początku firma była kilkuosobowa, więc maszyny były proste. Teraz firma zatrudnia około 20 osób i z czasem pojawiło się wiele nowych maszyn i urządzeń, które sam zacząłem z czasem naprawiać, można powiedzieć, że sam się podstawiłem. 

W dniu 30.01.2021 o 13:13, Pancernik napisał:

Kolejna kwestia, jak duża jest Twoja firma i ile osób może pojawić się następnego dnia u szefa z podobną propozycją?

Niewielkie miasto, więc chętnych nie wielu. 

 

W dniu 30.01.2021 o 13:13, Pancernik napisał:

Czy jesteś jedyną osobą z takim skillem i takiej sytuacji?

Tak.

W dniu 30.01.2021 o 13:13, Pancernik napisał:

Staż pracy?

Gruuuubo

 

W dniu 30.01.2021 o 13:13, Pancernik napisał:

Już pomijam kwestię, dlaczego w ogóle znasz te kwoty, bo jeżeli dobrze rozumiem, chyba nie jesteś na stanowisku, na którym zazwyczaj ma się dostęp do tego typu rzeczy (chyba, że się mylę, to mnie popraw).

Koordynuje prace ewentualnych zewnętrznych serwisów, więc siłą rzeczy wszelkie oferty przechodzą przez moje ręce. 

W dniu 30.01.2021 o 13:13, Pancernik napisał:

Jeżeli chcesz cokolwiek ugrać, to moim zdaniem, należałoby walczyć o wyższą godzinówkę,

Szef oczywiście nie chce się zgodzić. 

W dniu 30.01.2021 o 13:13, Pancernik napisał:

nie w taki jawny sposób, który mógłby zostać wykorzystany jako argument przez Twoich "kolegów" z pracy.

 

Skoro robię coś więcej niż inni pracownicy, to chyba nie jest dziwne, że więcej zarobię ? Nie mam problemu, że ktoś zarabia więcej ode mnie, jeśli potrafi zrobić więcej ode mnie.

W dniu 30.01.2021 o 15:51, Stary_Niedzwiedz napisał:

Nie znasz umowy, nie wiesz, do czego zobowiązała się firma. Może po naprawie jest 24m-cy gwarancji?

Jak pisałem wyżej, te usługi przechodzą przez moje ręce, nie ma żadnej umowy. Poł roczna gwarancja na serwis.

W dniu 30.01.2021 o 15:51, Stary_Niedzwiedz napisał:

Może zrobiła też badania UDT (a to jest obowiazkowe)?

Od UDT przyjeżdża osobna firma.

W dniu 30.01.2021 o 15:51, Stary_Niedzwiedz napisał:

Czy rynek oferuje za Twoje usługi więcej?

Generalnie za oba moje zawody, każdy osobno, nie dostanę więcej.

Tutaj chodzi o to, że wykonuje pracę "za dwóch" zarabiam za jednego.

 

W dniu 30.01.2021 o 11:49, Obliteraror napisał:

Jeżeli utrzymanie ruchu masz wpisane w zakres swoich podstawowych obowiązków w karcie stanowiskowej (czyli jakimkolwiek innym dokumencie, precyzującym Twój zakres obowiązków)

Nie mam wpisane, o czym pisałem wyżej. Mam umowę o pracę z nazwą stanowiska, stawką i tyle. Żaden zakres obowiązków nie jest tam ujęty. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Leniwiec napisał:

Generalnie za oba moje zawody, każdy osobno, nie dostanę więcej.

Tutaj chodzi o to, że wykonuje pracę "za dwóch" zarabiam za jednego.

robisz 2x po 1/2 etatu.

Czyli stawka obecna jest OK

 

(przykładając chłopski rozum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Leniwiec napisał:

Nie mam wpisane, o czym pisałem wyżej. Mam umowę o pracę z nazwą stanowiska, stawką i tyle. Żaden zakres obowiązków nie jest tam ujęty. 

To masz jeszcze lepszy argument nt. ustawienia rozmowy o nowych warunkach wynagrodzenia za konkretne prace, które wchodzą w Twój realny zakres obowiązków. Kurwa, co to za biznesowa praktyka, by zawierać UOP bez karty stanowiskowej? Tak najłatwiej, za przeproszeniem, dać się wydymać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/29/2021 at 9:02 PM, Leniwiec said:

Czy to nie jest jawny wyzysk? A może cwaniactwo i arogancja? A może niewolnik nie może za dużo zarabiać ?

Kto zarabia więcej kierowca TIRa czy mechanik? Czy kierowca po godzinach wymienia rozrząd w silniku?

Gdyby potrafił/chciał to by w warsztacie siedział naprawiał i lepszą kasę robił.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.