Skocz do zawartości

WOŚP znów strzyże barany?


Lukas3k

Rekomendowane odpowiedzi

Jak każdego roku sekta WOŚP ma kumulacje strzyżenia baranów.

Na czele sekty stoi święty guru Jerzy Owsiak, który jest jest ewidentnym przykładem kariery w III RP - folwarku komuchów, UBeków, służb agentur zachodnich i wschodnich, dzieci i wnuków resortowych. Najbardziej tępy nieuk może tu zostać prezydentem, lekarzem, sędziom, a nawet noblistom byleby był nasz.

 

 

Najlepiej działalność sekty opisuję ten artykuł: https://www.bibula.com/?p=66414

W związku z nim była głośna na całą Polskę sprawa sądowa, WOŚP przegrał!

 

Na temat dlaczego nie warto wspierać WOŚP można znaleźć mnóstwo artykułów.

 

Ja z szacunku dla Waszego czasu wypiszę swoje główne powody:

  • wspieranie niewydolnego komunistycznego systemu opieki zdrowotnej,
  • demoralizacja młodzieży na WOODSTOCK (kilkadziesiąt ofiar już... https://www.kontrowersje.net/5_zgon_w_na_przystanku_woodstock_owsiak_milczy_a_instruktor_pp_drwi_taka_afera ),
  • promowanie neobolszewizmu,
  • utrzymywanie swojej całej rodziny dzięki WOŚP (wewnętrzny krąg sekty),
  • promowanie wulgaryzmów, dennej kultury w przestrzeni publicznej,
  • niejasne finansowanie, ukrywanie faktur mimo wyroku sądu,
  • finansowanie tego cyrku zwanego finałem z publicznych pieniędzy,
  • wpłaty z WOŚP nie stanowią nawet promila budżetu NFZ!

 

itd...

 

W tym roku nieco utrudnione (ale sekta i tak dzieci wypuści) jest tradycyjne zbieranie dlatego nacisk na puszki "wirtualne"...

Zlewaczone nauczycielki mają problem by naganiać dzieci do stania na mrozie :) Ja nigdy nie stałem!

 

O hipokryzji Owsiaka i spółki szkoda się rozpisywać jest powszechnie znana dla ludzi z chodź symboliczną ilością oleju w głowie.

Tak swoją drogą zauważyliście, że oficjalnie Owsiak wojujący ateista, a każdy kościół obstawiony? ;)

A pierwszą piosenką graną na Woodstock jest "Barka"?

Ciekawe, prawda?

 

4ae9573756ec86c521e01a380539f586_XL.jpg

To Owsiak chce w końcu mordować dzieci, czy ratować?

 

Z oficjalnej strony sekty można wyczytać tegoroczny cel zbiórki:

Cytat

W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.:

  • zestawy endoskopów laryngologicznych
  • endoskopy giętkie  
  • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych
  • egzoskopy  
  • lasery diodowe  
  • nawigacje optyczne otolaryngologiczne  
  • koblatory do operacji migdałków  
  • aparaty USG i RTG  
  • kardiomonitory
  • lampy czołowe
  • lampy operacyjne  
  • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego  

 

Ale tak na prawdę co roku cel jest taki sam ;)

 

 

 

Pamiętajcie by nie wspierać WOŚP!

Edytowane przez Lukas3k
  • Like 8
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Lukas3k said:

Na temat dlaczego nie warto wspierać WOŚP można znaleźć mnóstwo artykułów.

 

Ja z szacunku dla Waszego czasu wypiszę swoje główne powody:

  • wspieranie niewydolnego komunistycznego systemu opieki zdrowotnej,
  • demoralizacja młodzieży na WOODSTOCK (kilkadziesiąt ofiar już... https://www.kontrowersje.net/5_zgon_w_na_przystanku_woodstock_owsiak_milczy_a_instruktor_pp_drwi_taka_afera ),
  • promowanie neobolszewizmu,
  • utrzymywanie swojej całej rodziny dzięki WOŚP (wewnętrzny krąg sekty),
  • promowanie wulgaryzmów, dennej kultury w przestrzeni publicznej,
  • niejasne finansowanie, ukrywanie faktur mimo wyroku sądu,
  • finansowanie tego cyrku zwanego finałem z publicznych pieniędzy,
  • wpłaty z WOŚP nie stanowią nawet promila budżetu NFZ!

 

Mam watpliwosci, czy te argumenty przekonaja przecietnego "Kowalskiego". W koncu Jurek jest super i ratuje dzieci, prawdziwy bohater na jakiego nie zaslugujemy ;) 

 

Dwa lata temu jak bylem w PL i poszedlem do fryzjera w okresie wospowym wywiazala sie rozmowa na ten temat z 2 panami.

Juz na starcie polecialo od pana, ktory przyszedl z malym dzieckiem, stwierdzenie "Dzieki Jurkowi dzieci nie umieraja i trzeba byc idiota by tego nie rozumiec". 

Podobnie w mojej rodzinie moj chrzesniak jak mial problemy zdrowotne korzystal z jakiegos sprzetu zakupionego przez wosp.

 

Zaden z powyzszych argumentow nie wydaje sie na tyle mocny, by jednym ciosem przekonac kogokolwiek, by nie wspieral wospu.

 

Od siebie dodam ze ja nie wspieram WOSPU z jednego powodu:

"Tata Zbigniew – I sekretarz egzekutywy POP PZPR, mama Maria – urzędnik Prokuratury Wojewódzkiej w Gdańsku, brat Andrzej – członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej. To najbliższa rodzina Jerzego Owsiaka, o której w udzielanych mediom wywiadach stara się on raczej nie wspominać."

https://telewizjarepublika.pl/czemu-owsiak-pomija-temat-swojej-resortowej-rodziny,21597.html

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawozdanie za 2018:
Raport z wydatkowania środków zebranych w 24. Finale WOŚP - v2 (dobrastronainternetu.pl)
 

Cytat

"Tata Zbigniew – I sekretarz egzekutywy POP PZPR, mama Maria – urzędnik Prokuratury Wojewódzkiej w Gdańsku, brat Andrzej – członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej. To najbliższa rodzina Jerzego Owsiaka, o której w udzielanych mediom wywiadach stara się on raczej nie wspominać."

Uważam, że nie jest w porządku oceniać przez pryzmat rodziny.

Edytowane przez NewMeNewAcc
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukas3k napisał:

O hipokryzji Owsiaka

Zapomniałeś dodać, że wsparł piekło kobiet, nawet widziałem jakiś obraz do licytacji z czerwona błyskawica, tutaj chce kupować, żeby ratować chore dzieci a jednocześnie mordować, uwikłanie się w kolejne bagno polityczne.

  • Like 4
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukas3k łapiesz się w pułapkę emocjonalną, zamiast podejść problemowo. Podobnie jak i ta argumentacja. Nikt nie każe na Owsiaka dawać i na Woodstock jeździć, jak lubisz, to leż krzyżem w kościele całymi dniami, twoje prawo. Jedni wolą jabłka, drudzy banany. 

 

Jest taki (lub był) prawilny bloger co się obsrywał na temat Owsiaka, jakby mu co najmniej stawał na samą myśl o nim. 

 

Orkiestra to zjawisko społeczne, będące efektem gówna które w kraju od lat panuje. 

 

Czy jest potrzebna? Zależy. Wiadomo, że zebrane pieniądze to kropla w morzu i ułamek nakładów NFZ i to jest oczywiste. 

 

Dziwisz się, że przy tej skali przedsięwzięciu ludzie biorą coś dla siebie? No to poświęć się, zasuwaj za darmo i utrzymaj z tego darmo rodzinę. A wcześniej sprawdź ile kasy przepiernicza Caritas czy CK. 

 

Osobiście nie lubię Owsiaka i jego "róbta co chceta" i kasy nie daję , ale prawilnych wysrywów też nie lubię. 

 

PiS nie znosi Owsiaka z jednego i tylko jednego powodu - nie chciał się hajsami dzielić. 

 

 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maroon napisał:

Caritas czy CK. 

Tylko, że Caritas i Czerwony Krzyż, ich przedstawiciele nie pakują się w polityczne bagno aż tak jak Owsiak.

2 minuty temu, maroon napisał:

gówna które w kraju od lat panuje. 

Sztucznie wypromowanego na silę przez media, czemu Marek Kotański, bądź inna fundacja nie miała dostępu do mediów aż tak jak Owsiak ?

Polecam obejrzeć.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukas3k napisał:

O hipokryzji Owsiaka i spółki szkoda się rozpisywać jest powszechnie znana dla ludzi z chodź symboliczną ilością oleju w głowie.

 

Miałem przyjemność leczyć się w prywatnej placówce gdzie ku mojemu zdziwieniu w gabinecie lekarskim pojawił się przedstawiciel medyczny WOŚP,

który nakłaniał do kupowania niemieckich urządzeń medycznych zakupionych z pieniędzy zebranych od ludzi.

Jakiś czas później będąc w państwowej służbie zdrowia dowiedziałem się od lekarza na zadane mu pytanie dlaczego nie może wykonać większej ilości badań

odpowiedział ,że nie mają sprzętu medycznego bądź trzeba zapisać się i czekać miesiącami na swoją kolej.

Zdziwiony odparłem ,że przecież orkiestra wspomaga szpitale i zakupuje urządzenia na co on się zaśmiał i powiedział, że tylko tam gdzie ma swoich kolegów. 

 

  • Like 2
  • Dzięki 2
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maroon napisał:

Naczelnego debila opcji kosciółkowej

Taki z niego Debil, jak dochodzi do merytorycznej dyskusji nieważne z kim, Cejrowski w większości przypadków zawsze rozjeżdża merytorycznie rozmówce, chociaż, nie ze wszystkim zgadzam się, co mówi.

4 minuty temu, maroon napisał:

Caritas i CK to organizacje kościelne

Masz racje, że to są organizacje kościelne, jednak oddziel te organizacje od kościoła w "" i porównaj zaangażowanie Caritasu, Czerwonego Krzyża, ich przedstawicieli z Owsiakiem w brudna politykę na przykład.

3 minuty temu, Iceman84PL napisał:

do kupowania niemieckich urządzeń medycznych zakupionych z pieniędzy zebranych od ludzi.

A to nie ma wogule polskich odpowiedników ? Pytałeś się lekarza o to, czy jakiś innych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Iceman84PL napisał:

że tylko tam gdzie ma swoich kolegów. 

Tego to nie wiedziałem, czyli szpital, którego jego przedstawicie maja inna opcje polityczna, inne poglądy już nie ma pomocy ? Mógłbyś troszkę szerzej wyjaśnić ?

Czy chodzi o reprezentantów handlowych ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Boromir napisał:

Tego to nie wiedziałem, czyli szpital, którego jego przedstawicie maja inna opcje polityczna, inne poglądy już nie ma pomocy ? Mógłbyś troszkę szerzej wyjaśnić ?

 

Więcej lekarz mi nie powiedział, ale zrozumiałem to tak jak ty, że tam gdzie mu pasuję, ma znajomków i kto da więcej tam sprzedaje.

Bo popatrz zawsze jest podana określona z góry placówka, która otrzyma pomoc przypadek? nie sądzę.

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eknm2005 napisał:

udzielanych mediom wywiadach stara się on raczej nie wspominać."

Czego się spodziewasz. Duże prawdopodobieństwo, że go poprzednie ekipy PRL wykreowały i nauczyły. Czy przeciętny "Kowalski" mógł w tamtych czasach założyć program i obracać miliardami ? 90% teraźniejszych gwiazd telewizyjnych dostała się za pomocą PRL-owskich macek do telewizji. Olejnik,Nowacka,Tyszka,Krasko.

 

Obiło mi się o uszy, że jest fajna książka, która o tym też mówi, może kiedy przeczytam.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/126729/czerwone-dynastie-tom-3

https://sklep.luxveritatis.pl/product-pol-831-Czerwone-dynastie-tom-I.html

 

Edytowane przez Boromir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eknm2005 napisał:

"Dzieki Jurkowi dzieci nie umieraja i trzeba byc idiota by tego nie rozumiec". 

 

Jedna z najgorszych manipulacji. Gra na emocjach - na chore dziecko nie dasz skurwysynu? Ile ja już mam krwi na rękach, jak nie Covid i nie noszenie maseczki, tak WOŚP.

 

Fałszywa empatia i fałszywa hojność.

 

Dlatego określenie "sekta" nie jest w ogóle przesadzone.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2021 o 23:53, eknm2005 napisał:

Mam wątpliwości, czy te argumenty przekonają przeciętnego "Kowalskiego". W końcu Jurek jest super i ratuje dzieci, prawdziwy bohater na jakiego nie zasługujemy ;) 

 

Konieczna jest stała argumentacja, dokładnie tak samo jak to robią lewicowcy. Tylko my już to powtarzamy we właściwą stronę.

Dziś mój wujek, który był fanatycznym (nieświadomym) zwolennikiem WOŚP wysłał mi takie serduszko:

Nie%2520utrzymij%25C4%2599%2520Owsiaka.j

 

Uświadamianie działa :)

 

W dniu 30.01.2021 o 00:31, Boromir napisał:

Zapomniałeś dodać, że wsparł piekło kobiet, nawet widziałem jakiś obraz do licytacji z czerwona błyskawica, tutaj chce kupować, żeby ratować chore dzieci a jednocześnie mordować, uwikłanie się w kolejne bagno polityczne.

 

Piekło kobiet jest na tym obrazku z płodnymi paniami ubranymi na czarno. W pierwszym poście jest.

 

W dniu 30.01.2021 o 00:33, maroon napisał:

@Lukas3k łapiesz się w pułapkę emocjonalną, zamiast podejść problemowo. Podobnie jak i ta argumentacja. Nikt nie każe na Owsiaka dawać i na Woodstock jeździć, jak lubisz, to leż krzyżem w kościele całymi dniami, twoje prawo. Jedni wolą jabłka, drudzy banany. 

 

Może i trochę emocjonalne podejście jest, ale jak ktoś chcę bez zbędnych emocji, brutalne wyliczenia to polecam blogera Matka Kurka.

Przykładowy wpis: https://www.kontrowersje.net/ponad_90_milion_w_w_us_ugach_obcych_rodzina_owsiak_w_na_swoim

 

W dniu 30.01.2021 o 00:33, maroon napisał:

PiS nie znosi Owsiaka z jednego i tylko jednego powodu - nie chciał się hajsami dzielić. 

 

Akurat jak PiS jest przy władzy, a ten chociaż grosz da na służbę zdrowia to wesprze PiS pośrednio.

PiS z Owskiakiem współpracuje. Jedni odwalają manniane z finałem by media miały o czym nadawać i durny tłum miał rozrywkę, a w tym czasie PiS przyklepuje nowe podatki.

 

W dniu 30.01.2021 o 00:44, Iceman84PL napisał:

Miałem przyjemność leczyć się w prywatnej placówce gdzie ku mojemu zdziwieniu w gabinecie lekarskim pojawił się przedstawiciel medyczny WOŚP,

który nakłaniał do kupowania niemieckich urządzeń medycznych zakupionych z pieniędzy zebranych od ludzi.

 

Potem naklejają te swoje serduszka na każdym sprzęcie, który im wpadnie pod łapy by każdy myślał, że WOŚP 70% wyposażenia ufundował ;)

 

 

Na końcu jeszcze jedna rzecz.

Przyjrzyjcie się tym artystom popierającym WOŚP...

Zaraz zobaczycie ich naganiających masowo do szczepień.

To jedna klika antypolska.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, NewMeNewAcc said:

Sprawozdanie za 2018:
Raport z wydatkowania środków zebranych w 24. Finale WOŚP - v2 (dobrastronainternetu.pl)
 

Uważam, że nie jest w porządku oceniać przez pryzmat rodziny.

Podzielam opinie, ze nie nalezy oceniac bezwzglednie przez to z jakiej rodziny sie pochodzi.

Juz Kaczmarski spiewal w Rejtanie: "To też Potockij! (Ale całkiem autre chose)."

 

Niemniej J.O. to osoba publiczna i ocena takich osob jest inna jak zwyklego Kowalskiego.

Nie potrafie nigdzie znalezc wypowiedzi J.O., ktore wskazywalby na jakakolwiek dezaprobate wspomnianej rodziny.

Co robil w czasach PRL'u? Sa jakies szczatkowe informacje, moze fake news'y, ze w czasach gdy jego rowiesnikom wyrywano paznokcie na komisariatach za walke z rezimem to on rozbijal sie po Polsce najnowszymi brykami. Jak to prawda skad mial na to kase i przyzwolenie? 

Kto dal mu "dopalke" by stal sie obecna gwiazda medialna? Mysle, ze niejedna osoba moglaby za znacznie mniejsze wynagrodzenie jak on zrobic taki WOSP czy Woodstock? Nawet by sie ktos mogl za "darmo" o to pokusic, by tylko zaistniec medialnie. 

I nie, nie chodzi mi o to ze J.O. jako jedyny/pierwszy wpadl na taki genialne pomysl. Wystarczy wygooglowac ile jest organizacji charytatywnych/osob chcacych pomoc innym w Polsce, a ktore nie maja zadnej dopalki do TVP, TVN czy wyborcza.pl. Skad ta selektywnosc? Moze jednak relacje rodzinne troche ulatwiaja takie kontakty?

Moze wszystko co napisalem jest oparte na jakichs fake news'ach, moze nie. Moze Bolek naprawde byl szczeciarzem i wygral w totka.

Skoro juz padl Kaczmarski to pozwole sobie zakonczyc, ze jest w tej opowiesci o bohaterskim Jurku Owsiaku za duzo bialych plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red zmienił(a) tytuł na WOŚP znów strzyże barany?

Nie zapominajmy także, że Jurek wraz z rodzinką za pomocą różnego rodzaju spółek związanych z WOŚP kręci niezłe lody i że jest to oczywiście najzwyczajny w świcie biznes z dość niejasnymi przpływami finansowymi, którymi Jurek po wyroku sądu w sprawie z blogerem o pseudonimie Matka Kurka nie chciał się podzielić z opinią publiczną mając w dupie prawo i sądowe wyroki.

 

My żyjemy w takch oto czasach: możesz być wolontariuszem w domu opieki, domu dziecka, w schronisku dla zwierząt, możesz przekazywać 1% podatku jakimś innym organizacjom charytatywnym, możesz brać udział w akcjach typu Świąteczna Paczka, możesz wpłacać dowolne kwoty komukolwiek w ramach darowizny tym samym pomagając, możesz nawet wirtualnie wspomagać jakieś dziecko w Afryce wysyłając mu pieniądze na pomoce szkolne i czy same pomoce szkolne i monitorować jego postępy w nauce, a jeśli nie dasz WOŚP nawet złamanego grosza, to w społecznym przekonaniu jesteś zwykłym kawałekiem złamanego prącia.

 

Tak się właśnie dzieli społeczeństwo.

 

Moja matka miała okazję wiele lat temu poznać Jurka i z nim słóżbowo współpracować. Jest to generalnie cham i prostak z tych najgorszych, cięzko się z nim pracuje, nie lubi sprzeciwu, nie znosi gdy coś się dzieje inaczej niż sobie wymyślił, a ponadto chodzi opinia, że to nieudacznik.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama idea jest słuszna. Jako zjawisko społeczne, w sensie organizowania się, robienia czegoś dla pożytecznego celu również. Ale jak zwykle przy takiej ilości forsy trudno wierzyć, że nie będzie przewałów. Ale ja nie o tym, bo jak ktoś ma ochotę to daje, jak nie to nie daje, jest to przynajmniej dobrowolna zbiórka, a nie jak konkordat, który "finansujesz" czy jesteś wierzący czy nie.

 

Mnie zdumiewa jak łatwo motłochem sterować żerując na emocjach. Widać jak żarliwi obrońcy WOŚP zbijają każdy argument choćby rzucający cień na uczciwość rozliczeń Owsiaka, a bo to na dzieci, a jak tak możesz, nic już nie jest istotne, bo Jurek gra, bo jest fajny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.