Skocz do zawartości

WOŚP znów strzyże barany?


Lukas3k

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, eknm2005 napisał:

"Tata Zbigniew – I sekretarz egzekutywy POP PZPR, mama Maria – urzędnik Prokuratury Wojewódzkiej w Gdańsku, brat Andrzej – członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej. To najbliższa rodzina Jerzego Owsiaka, o której w udzielanych mediom wywiadach stara się on raczej nie wspominać."

Tak samo jak A. Michnik nie chwali się bratem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun82

U nas masz obowiązek płacenia na NFZ, duża część pacjentów jest ubezpieczona też prywatnie, płaci dwa razy. Jaki to ma sens?

 

Wystarczy zlikwidować przymus płacenia NFZ, skoro jest dobry, to ludzie będą płacić, podobnie z ZUS.

Edytowane przez Imiennik
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imiennik

Zaraz przyjdzie @Libertyn ze swoją komunistyczną zgrają i powie coś w w stylu: "ale ludzie by się nie ubezpieczali i później byłby płacz jakby się coś działo albo okazywało się, że ubezpieczenie tego dokładnie schorzenia nie dotyczy."

 

Żyjemy w chorych czasach, gdzie dzieci traktuje się poważniej od dorosłych. A dorosłych? Dorosłych traktuje się jak upośledzonych umysłowo chorych albo gorzej. 

 

Najwidoczniej z @Libertyna i innych komunistów tacy mężczyźni jak z koziej dupy trąby. Skoro wszędzie musi wprowadzać regulacje bo bez tego by on i jemu podobni nie wyszli na ulice ze strachu i kupy w majtach. 

Edytowane przez Jonash
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Imiennik napisał:

@Perun82

U nas masz obowiązek płacenia na NFZ, duża część pacjentów jest ubezpieczona też prywatnie, płaci dwa razy. Jaki to ma sens?

 

Wystarczy zlikwidować przymus płacenia NFZ, skoro jest dobry, to ludzie będą płacić, podobnie z ZUS.

Niech Ci zatem w Koziej Wólce przyjedzie pogotowie z luxmedu. 

Musiałby być przymus płacenia na cokolwiek. I przymus dla czegokolwiek by oferowało traumatologie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jonash

Uderz w stół... :D

 

Na niektórych szkoda słów. Wszystko by zrobili, tylko nie swoimi rękami i nie za swoje.

 

Kilka lekkomyślnych osób na pewno na powrocie do normalności ucierpi, reszta szybko się nauczy jak brać odpowiedzialność za swoje 4 litery. Życie to nie przedszkole, że pani tyłek będzie wiecznie podcierać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jonash napisał:

@Imiennik

Zaraz przyjdzie @Libertyn ze swoją komunistyczną zgrają i powie coś w w stylu: "ale ludzie by się nie ubezpieczali i później byłby płacz jakby się coś działo albo okazywało się, że ubezpieczenie tego dokładnie schorzenia nie dotyczy."

Oto jestem. I tak by na pewno było. Bo tak jest. 

Cytat

Żyjemy w chorych czasach, gdzie dzieci traktuje się poważniej od dorosłych. A dorosłych? Dorosłych traktuje się jak upośledzonych umysłowo chorych albo gorzej. 

Bo co rusz udowadniają że inaczej nie można. Bo kurła wolność cacy ale odpowiedzialność fe. 

Cytat

Najwidoczniej z @Libertyna i innych komunistów tacy mężczyźni jak z koziej dupy trąby.

Ad personam stawia cię na mentalnym poziomie ameby. 

Cytat

Skoro wszędzie musi wprowadzać regulacje bo bez tego by on i jemu podobni nie wyszli na ulice ze strachu i kupy w majtach. 

A wyobrażasz sobie świat w którym regulacji nie ma?  Ja tak. Prędzej czy później znalazłby się geniusz dodający substancje psychoaktywne do produktów by podnieść sprzedaż. 

Ćpun to idealny klient. 

7 minut temu, Imiennik napisał:

@Jonash

Uderz w stół... :D

 

Na niektórych szkoda słów. Wszystko by zrobili, tylko nie swoimi rękami i nie za swoje.

Bo własnymi rękoma niewiele się da. Da się dostosować do rzeczywistości a nie ją zmieniać. Z tego podejścia wziął się cały redpill.

7 minut temu, Imiennik napisał:

Kilka lekkomyślnych osób na pewno na powrocie do normalności ucierpi, reszta szybko się nauczy jak brać odpowiedzialność za swoje 4 litery. Życie to nie przedszkole, że pani tyłek będzie wiecznie podcierać.

Dlatego spółki kapitałowe powinny się opierać na tym co prywatne. A nie że idiota opłaci spółkę na 10k, narobi 100 k długów, i ich nigdy nie spłaci. Bo dług ma spółka a nie on. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn jedyną amebą umysłową jesteś tutaj ty. 

 

Co mnie obchodzi jakiś idiota, który nie ma na tyle rozumu, żeby się ubezpieczyć. Jakim prawem ludzie tacy jak ty chcą zarządzać moimi pieniędzmi. Dlaczego skoro ja pracowałem na coś 50lat przyklad: emerytura. Odmawiam sobie w tym czasie imprez, nowego samochodu i innych rzeczy. Pracowałem 12h dziennie a przychodzi pan @Libertyn (to tylko wyimaginowany przykład), który ćpał przez 50 lat i chce dostawać emeryturę z moich ciężko zarobionych pieniędzy bo to jest humanitarne? Czy ty człowieku postradałeś zmysły ze swoją komunistyczną świtą? Jakim prawem ja mam się składać na twoje czy innego nieroba ubezpieczenie zdrowotne. Wara ci od moich pieniędzy złodzieju. Z takimi poglądami jesteś nikim innym jak złodziejem w białych rękawiczkach. Próbujesz ograbić mnie z moich zarobionych pieniędzy. Chcesz się ubezpieczyć to sobie na to zarób, zawalcz cokolwiek. 

 

Jak ty siebie uważasz lub jakiegokolwiek komunistę za człowieka upośledzonego to nie stawiaj mnie na równi z wami. 

 

Czy ja napisałem, żeby nie wprowadzać regulacji? Należy dążyć do jak najmniejszej ilości owych regulacji. Tylko to gwarantuje postęp. 

 

Jak ja gardzę ludźmi którzy wyciągają rękę po czyjeś pieniądze. Nie mam do ciebie ani żadnego komunisty grama szacunku. I nie będę się do Ciebie zwracał inaczej aniżeli z pogardą.

 

ZŁODZIEJU

Edytowane przez Jonash
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do WOŚPu. 

 

Robią dobrą robotę. Mam dzieci i widziałem w szpitalach mnóstwo sprzętu który tam trafił dzięki nim. 

Pomagają temu biednemu krajowi zarządzanego przez nieudaczników. 

 

Jak ktoś ma problem, to niech wyśle przelew Rydzykowi lub na Nowogrodzką. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PyrMen napisał:

Nie mam nic do WOŚPu. 

 

Robią dobrą robotę. Mam dzieci i widziałem w szpitalach mnóstwo sprzętu który tam trafił dzięki nim. 

Pomagają temu biednemu krajowi zarządzanego przez nieudaczników. 

 

Jak ktoś ma problem, to niech wyśle przelew Rydzykowi lub na Nowogrodzką. 

Też nie mam nic do WOSPu bo w przeciwieństwie do podatków, wpłata jest dobrowolna. I nic mi do tego, dopóki nie jest to finansowane z moich pieniędzy. Jeżeli jest to finansowane to powinno być to zakazane. Bo to gospodarowanie NIE SWOIMI pieniędzmi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jonash

Daj sobie spokój, szkoda strzepic ryja, wiem co mówię.

 

Z socjalistą się nie rozmawia, do socjalisty się strzela.

 

@PyrMen 

Nie zmienia to faktu że problem jest obchodzony tylko częściowo i od dupy strony. Płacimy dwa razy za to samo, ja czegoś takiego nie popieram.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Libertyn said:

A wyobrażasz sobie świat w którym regulacji nie ma?  Ja tak. Prędzej czy później znalazłby się geniusz dodający substancje psychoaktywne do produktów by podnieść sprzedaż. 

Ćpun to idealny klient. 

Na szczescie zyjemy w swiecie, w ktorym sa regulacje i tacy geniusze na pewno nie dodaja nic do produktow by podniesc sprzedaz ?

MSG, cukier, kofeina sa na pewno dodawane tylko w trosce o klienta ;) 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Imiennik napisał:

Z socjalistą się nie rozmawia, do socjalisty się strzela.

Na komuchów to szkoda amunicji marnować, lepiej kolbą zatłuc :D

 

To z jakiegoś filmu jakby co.

 

 

A wracając do tematu, to pomagać można bez pośredników typu wośp.

Taki Owsiak nie pracuje pro publico bono.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie orkiestra to w niektórych placówkach nie byłoby w ogóle sprzętu. Taka prawda. Jak byłem dzieckiem to było oczywiste. NFZ to pierdolony, złodziejski syf. Już wolę Owsiaka z tego wszystkiego. Wszystko w tym jebanym kraju to syf. Poza tym kogo WOŚP strzyże do chuja pana. Dajesz to dajesz dobrowolnie, a na niewydolny NFZ płacisz pod przymusem i GÓWNO dostajesz.

 

Przecież całe życie prywatnie się leczę, a dopłacam pierdolone tysiące za coś, z czego nie korzystam. Nawet nie chcę korzystać, bo widziałem szpitale za czasów umierającego dziadka. Już bym wolał załadować się morfiną i zdechnąć w chacie niż w polskiej umieralni. I tak pewnie zrobię.

  • Like 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, eknm2005 napisał:

MSG, cukier, kofeina sa na pewno dodawane tylko w trosce o klienta ;) 

Dodaj nikotynę, alkohol. 

Ale  tak jest zakaz alko i tytoniu dla 18-.

Cukier wywalono ze szkół . Kofeine też chyba

5 minut temu, cst9191 napisał:

A wracając do tematu, to pomagać można bez pośredników typu wośp.

Można. Ale bezpośrednio mało kto to robi. Bo to trudne i angażujące. Sms Pomagam czy kliknięcie w pajacyka lub danie na WOŚP jest o wiele prostsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JonashPowiedz mi tak szczerze: po jaką cholerę wzywałeś tu tego czerwonego popaprańca-ignoranta? Za chwilę wątek o WOŚP i Jurku przemieni się w festiwal życzeniowego regulowania konsystencji mojego własnego stolca oraz godzin jego oddawania. Nie wspomnę nawet z kim musiałbym się owym stolcem dzielić...

 

O cholera, obiad mi się gotuje...

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Libertyn said:

Można. Ale bezpośrednio mało kto to robi. Bo to trudne i angażujące. Sms Pomagam czy kliknięcie w pajacyka lub danie na WOŚP jest o wiele prostsze. 

Wyslanie smsa czy zrobienie przelewu na konto fundacji pana Owsiaka jest tak samo "trudne i angazujace" jak zrobienie przelewu na rzecz fundacji brata Alberta.

Pomine juz, ze spora czesc zebranej kasy nie jest od szarakow, ktorzy strasznie musza sie napracowac by wyslac tego smsa, ale od instytucji/firm/samorzadow.

 

Zagwozdka na dzis, czemu akurat pan Jurek zostal namaszczony na zbawiciela narodu a nie np. Fundacja Pomocy Dzieciom z Choroba Nowotworowa dzialajaca od 1991?

Taka mnie czasem mysl nachodzi, ze jakby ktoras z alternatywnych fundacji upodobonila sie do WOSPu w sprawach swiatopogladowych to bysmy mogli miec 2 takie imprezy w roku.

Moze nawet Caritas, jakby do swojego logo dodal teczowa blyskawice, bylby mile widziany na salonach/mediach.

Jakby jeszcze wylicytowal pioro, ktorym prezydent Trzaskowski zatwierdzil rozwiazanie marszu niepodleglosci/wyrazy aprobaty dla strajku kobiet to kto wie, moze nawet zagraniczna prasa nie mogla sie nachwalic postepujaca demokrytyzacja w Polinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Jonash napisał:

@Libertyn jedyną amebą umysłową jesteś tutaj ty. 

 

Co mnie obchodzi jakiś idiota, który nie ma na tyle rozumu, żeby się ubezpieczyć. Jakim prawem ludzie tacy jak ty chcą zarządzać moimi pieniędzmi. Dlaczego skoro ja pracowałem na coś 50lat przyklad: emerytura. Odmawiam sobie w tym czasie imprez, nowego samochodu i innych rzeczy. Pracowałem 12h dziennie a przychodzi pan @Libertyn (to tylko wyimaginowany przykład), który ćpał przez 50 lat i chce dostawać emeryturę z moich ciężko zarobionych pieniędzy bo to jest humanitarne?

Częściej przyjdzie pan przedsiębiorca, pan wypadek i pan opiekun nad warzywem i pan warzywo.

Ćpun raczej nie dożyje. 

U mnie w mieście był taki jeden co miał firmę budowlaną, kilku zleceniodawców zrobiło go w bambuko i skończył jako bezdomny. Ja, studenciak, lewak dorzuciłem się by wyszedł z dołka i nie zimował w samochodzie. 

Tylko nie wiem czy powinienem dorzucać się Tobie jak np. Rak dopadnie czy pozwolić rynkowi działać. 

Cytat

Czy ty człowieku postradałeś zmysły ze swoją komunistyczną świtą? Jakim prawem ja mam się składać na twoje czy innego nieroba ubezpieczenie zdrowotne.

Miej więc jaja by powiedzieć że jednostki aspołeczne czyli ćpunów, alkusów, upośledzonych powinno się przymusowo sterylizować, a trwale niezdolnych do pracy, bez względu czy są świadomi czy nie, poddawać eutanazji, przymusowo. Co byś Ty, nie musiał na tp płacić. 

Cytat

Wara ci od moich pieniędzy złodzieju. Z takimi poglądami jesteś nikim innym jak złodziejem w białych rękawiczkach.

Propaganda-ad-.jpg

Kim zatem Ty jesteś? 

Cytat

Próbujesz ograbić mnie z moich zarobionych pieniędzy. Chcesz się ubezpieczyć to sobie na to zarób, zawalcz cokolwiek. 

Ja Cię ograbiam? To społeczeństwo ograbia. System w którym aborcja jest fe, eutanazja jest fe.. Ale utrzymywanie  efektów też jest fe. Każde życie jest święte i nie warte grosza. 

Cytat

Jak ty siebie uważasz lub jakiegokolwiek komunistę za człowieka upośledzonego to nie stawiaj mnie na równi z wami. 

Dobrze.

Cytat

Czy ja napisałem, żeby nie wprowadzać regulacji? Należy dążyć do jak najmniejszej ilości owych regulacji. Tylko to gwarantuje postęp. 

W odpowiedzialnym, solidarnym społeczeństwie. U nas mamy coś wprost odwrotnego. 

Cytat

Jak ja gardzę ludźmi którzy wyciągają rękę po czyjeś pieniądze. Nie mam do ciebie ani żadnego komunisty grama szacunku. I nie będę się do Ciebie zwracał inaczej aniżeli z pogardą.

 

ZŁODZIEJU.

Dobrze Julko. 

4 minuty temu, eknm2005 napisał:

Zagwozdka na dzis, czemu akurat pan Jurek zostal namaszczony na zbawiciela narodu a nie np. Fundacja Pomocy Dzieciom z Choroba Nowotworowa dzialajaca od 1991?

Marketing. Tyle. Dlatego też Greta Thunberg jest twarzą walki z globalnym ociepleniem a nie szereg naukowców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zwyczajnie nie wiem co o tym myśleć.

Wiadomo że nikt nie pracuje za darmo, ale skubnąć na swoje koszty plus jakaś dola a brać grube hajsiwo to dwie różne rzeczy. 

Nie mniej coś tam dostaracza do szpitali i wpłaty są dobrowolne, a wiele rządowych inwestycji jak 20 milionów Mora na bank J.P Morgan, miliony od Judy dla Ukraińców czy pierdyliony od dyktatora kaczafiego na szamana z Torunia, albo szumowina z bratem i handlarzem, czy asasin scraadł 70 000 i takie coś uchodzi bezkarnie.

Edytowane przez DOHC
Literówka - DOHC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to już wiemy, że autor tego wątku nie wspiera WOŚP. Włożył też masę energii jak i reszta "żelaznologicznych" dyskutantów dlaczego nie warto tego robić.
Teraz chciałbym usłyszeć co autor tego wątku robi dla innych ludzi w co się angażuje i co jest według niego wartościowe do zaangażowania się w pomaganie. Proszę o przykłady z własnego doświadczenia. 

20 godzin temu, cst9191 napisał:

Na komuchów to szkoda amunicji marnować, lepiej kolbą zatłuc :D

 

To z jakiegoś filmu jakby co.

 

 

A wracając do tematu, to pomagać można bez pośredników typu wośp.

Taki Owsiak nie pracuje pro publico bono.

 

Jak sobie to wyobrażasz "bez posrednikow" że dajesz konkretnej osobie fizycznej na sie pomaga czy innym crowfoundingu? No okej ale to trochę inny rodzaj działalności. Przecież każda organizacja pożytku publicznego, fundacja, osoba prawa w ogóle  musi mieć księgowość i jakąś ograniczoną choć administrację.
Charakter fundacji jaką jest WOŚP pokazuje że muszą mieć też normalny dział zakupów ludzi którzy wysyłaja do firm zapytania ofertowe , później musza czytać te wszystkie specyfikacje ofertowe które do nich spływają , analizowac je, negocjować kontrakty - tak żeby było przynajmniej trochę lepiej niż robi to gówniane państwo PiS -PO-SLD -PSL, które zatrudnia setki tysięcy urzędników. 

Edytowane przez Personal Best
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przeciwieństwie do ludzi pokroju @Personal Best ,którzy co roku podają te same durne argumenty sam personalnie uczestniczyłem w rzeczywistą pomoc dla lokalnego schroniska i domu dziecka!

Tzn. że razem z innymi dobrymi ludźmi ruszyłem do pracy i to przyniosło rzeczywisty efekt.

Już piszę jak... Osobiste dostarczenie karm, osłon klatek przed zimą, a dla dzieci ubrań, zabawek itd... 

 

Tacy idioci jak @Personal Best tylko włożą do puchy na sektę i szczęśliwi... Zresztą jego avatar pokazuje stan umysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lukas3k napisał:

Ja w przeciwieństwie do ludzi pokroju @Personal Best ,którzy co roku podają te same durne argumenty sam personalnie uczestniczyłem w rzeczywistą pomoc dla lokalnego schroniska i domu dziecka!

Tzn. że razem z innymi dobrymi ludźmi ruszyłem do pracy i to przyniosło rzeczywisty efekt.

Już piszę jak... Osobiste dostarczenie karm, osłon klatek przed zimą, a dla dzieci ubrań, zabawek itd... 

 

Tacy idioci jak @Personal Best tylko włożą do puchy na sektę i szczęśliwi... Zresztą jego avatar pokazuje stan umysłu.

Nie obrażaj mnie bo mnie nie znasz. Być może jak będziemy mieli jako społeczność (BS) spotkanie w Warszawie albo zechcesz uprzejmie zaangażować się w działania organizacji broniących prawa mężczyzn może kiedyś się spotkamy i będziesz miał okazje mi to powiedzieć osobiście. Na razie odpowiadaj na to o co zapytałem bez wartościowania i wyzwisk Konkretnie a jak nie w tył zwrot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Personal Best nie wciskaj mi kitu, że bronisz jakichkolwiek praw mężczyzn...

Jak bronisz skrajnie lewicowej WOŚP, a teraz mi wciskasz kity o obronie praw mężczyzn?!

 

To niczym obrońca lasów podpalacz...

Sobie wyobrażam jaką ma ta organizacja skuteczność przy takich lewicowcach wewnątrz.

 

Obrona praw mężczyzn dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.