Skocz do zawartości

Bezpłatny antywirus dla seniora


Piter_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest w tej chwili jakiś godny polecenia antywirus. 

 

- chciałbym, żeby był bezpłatny, ewentualnie może być płatny ale w jakiś rozsądnych małych pieniądzach

- charakteryzował się jak najmniejsza liczbą potrzebnych interakcji, z użytkownikiem

- nie musi obsługiwać gier, programów graficznych itp. Raczej nic nie będzie instalowane. Używany głównie do edycji dokumentów w wordzie i exelu, a prócz tego "przeglądarkowe" używanie internetu - mail, youtube, www.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piter_1982 napisał:

- chciałbym, żeby był bezpłatny, ewentualnie może być płatny ale w jakiś rozsądnych małych pieniądzach

 

Bez płatnych nie polecam bo dobrze nie chronią komputera masz tylko podstawową ochronę.

Niestety za dobry antywirus trzeba zapłacić przez kilka lat używałem Kaspersky, który ma rozbudowana ochronę

i wersja na 2 urządzenia na 365 dni to koszt 150-200 zł.

Obecnie mam Nortona i jestem zadowolony. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra, wygląd ma być ten sam ale w środku może być co innego. Jak odmawia przesiadki, to się nie zorientuje.

Zainteresuj się tematem modowanych windowsów (z polskich Winclub.pl ale najlepsze są strony eng). Ludzie zmieniają Windows 7/10 tak, że patrzysz i widzisz XP, ale jak zajrzysz głębiej, to opcje są nowoczesne (przypominam, że obecnie używanie XP to tragedia - nawet wielu stron nie jesteś w stanie otworzyć, bo nikt już od dobrych kilku lat nie pisze programów na ten system, w tym antywirusy czasem nie działają).

Czasem może być sama nakładka Windowsa XP (czyli sam program który upodabnia W10 do XP), czasem przeniesiony cały klimat XP. Zdarza się, że przez to, że system jest szybszy, nie działają niektóre funkcje (ale w opisach systemów wszystko będzie, co zostało usunięte). Szybszy, bo powywalane zbędne/mało przydane oprogramowanie a zajmujące zasoby.

 W ogóle polecam temat modowanych Windowsów, szczególnie jak interesuje się ktoś IT. Sam niedawno to odkryłem - można zainstalować dużo szybszy system (np: Windows 10), w którym 90% użytkowników nie zobaczy, że brakuje jakichś funkcji (bo ich się zazwyczaj nie używa). Temat także dla graczy - widziałem ostatnio porównanie Cyberpunka -  10-15 fps więcej na dokładnie takim samym sprzęcie a zmodyfikowanym systemie. 
Jeśli chodzi o legalność to zależnie od twórcy moda - czasem zostawiają możliwość 100% legalnego aktywowania systemu, czasem sami "na czas testów" zostawiają aktywowaną wersję, także pełna dowolność.

 

 Wracając do tematu antywirusa - polecałem i (przynajmniej na razie) będę polecał Eseta, bo jeden z najlżejszych antywirusów na rynku plus mają nagrody za wykrywanie nowych, wcześniej nie wykrytych wirusów i dodawanie ich do siebie do bazy. Do tego można go tak skonfigurować, że będzie wszystko wykrywał i sam podejmował decyzje czy to coś groźnego czy nie (idealnie dla starszej osoby) albo odwrotnie (dla kogoś kto ogarnia temat). Licencja (zależnie od pakietu) ponad 100 zł na rok (na aledrogo dużo taniej, kolega tak mówił ?). W każdym razie ja jestem bardzo zadowolony. Znajomi, którym go instalowałem - również.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2021 o 23:54, Piter_1982 napisał:

Tylko, że podejrzewam że komputer nie uciągnie tego Windowsa modowanego zapewne. To stary laptop. 

 

Jeżeli komputer nie jest jakimś naprawdę przedpotopowym zabytkiem a czymś pokroju Pentium Dual Core czy podobne AMD i ma opcję posiadania z 4 GB pamięci to nie ma się co bać nowszego systemu.

Do zastosowań jakie wymieniałeś nawet na takim sprzęcie da się używać spokojnie Win 10. Owszem dobrze by było trochę zainwestować ale nie są to jakieś kosmiczne kwoty. Pamięć rozbudowac do 3-4 GB (na 2 GB tez pójdzie ale to jednak trochę mało :)) i koniecznie wymienić dysk na SSD. Koszt z 200 zł max (dysk 128 GB z 80zł a pamięć zależy ile musisz dołożyć GB).

 

Sam stawiałem na takich "gratach" już ze 3 windowsy 10 i wszystkie działają ok. Oczywiście trzeba mieć rozum i czasem chwilę poczekać jak się przegnie, naklika, naotwiera coś wymagającego :)

 

Wiem, że osobie starszej, przyzwyczajonej do XP może się być trudniej przestawić na nowe ale bez przesady. Skoro jeden system umie obsługiwać to i tu sobie poradzi. Myszką rusza się tak samo i klika na ikonki ;)

 

Z drugiej strony - Lubię starocie ale używanie teraz Win XP (w zastosowaniach domowo-internetowych) to jednak męka i proszenie się o kłopoty. Przecież tam większość programów nie działa już, nie aktualizuje się. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.