Skocz do zawartości

Własny slang - dlaczego mamy korzystać z cudzych pojęć?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o tym, żeby nasze miejsce miało swój własny slang? Czyli nie używać pojęć takich jak "biały rycerz", "samiec alfa", "orbiter" itd., tylko wymyślić własne - które byśmy doskonale rozumieli.

 

Co sądzicie o tym pomyśle?

 

Myślę że by to nas mocno zorganizowało, uczyniło bardziej elitarnymi, bo to że się przebijemy kiedyś to jest pewne - niech inni używają naszych sformułowań, niech uczą się od nas. Mamy już całkiem sporą grupę chłopaków, dlaczego mamy korzystać z pojęć które ktoś wymyślił? Stwórzmy własne i nadajmy im nasze znaczenie.

 

Trudna sprawa, ale nie niemożliwa. Zaakcentujemy tym swoją inność od pua, podrywaczy, ruchaczy i całej reszty. Jeśli mamy się liczyć, trzeba się doskonale zorganizować na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szczery. Niepotrzebne zaciemnianie tematu z tego wyniknie.

 

Jeśli pojawią się jakieś określenia w sposób naturalny i przyjmą to ok, ale tworzyć na siłę określenia do zjawisk, które już zostały nazwane przez innych fachowo lub zwyczajowo nie ma sensu.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kiedyś się zastanawiałem czy by nie wprowadzić do języka codziennego związków frazeologicznych typu: "boisz się jak mężatka testu DNA", albo "to jest tak głupie jak ślub bez intercyzy", "prędzej biały rycerz zarucha, niż drużyna X wygra Ligę Mistrzów" :D. Szkoda tylko że w społeczeństwie jest tak mało "naszych", nie każdy by zakumał i jeszcze te spojrzenia oburzenia :P. Ale korci mnie, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoczenie nie kuma też pojęć z PUA - ale chodzi o to, że własny slang wiąże grupę ze sobą, czyni ją atrakcyjną dla ludzi na zewnątrz. Szkoda że nie wszyscy pojmują, jakie zyski niesie ze sobą stworzenie własnych wyrażeń i pojęć. 

 

Zobaczcie choćby na hip hop - ciagle są nowe słowa, które wchodzą do obiegu i są kojarzone z danym muzykiem. One tworzą idee, a te przyciągają ludzi. Takie słowa jak zauważyłem to pener, łak, na oriencie, ema, elo, śpaj sport i wiele, wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slang nie może być nazbyt wydumany, najlepiej jak wynika z kontekstu społecznego, pokoleniowego, sytuacyjnego. W miarę rozwoju forum i większej liczby piszących w naturalny sposób wyłonią się kolejne wyrażenia tudzież epitety. Mnie bardzo przypasował termin "calineczka" i gdy opowiadam komuś np. o jakiejś białogłowej używając w/w określenia - widzę, że wywołuje to wesołość :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Quizas napisał:

 

Nie. To tylko tłumaczenie na polski. 

 

Chcecie się bawić w wyważanie otwartych drzwi, zresztą Red zamknął ten temat swoją pierwszą odpowiedzią jak dla mnie.

Link do slangowego tłumaczenia proszę☺

 

Jakieś 20 lat temu walnołem do kumpla w określeniu do jakiejś panny BLACHARA

dziś  wszyscy wiedzą o co kaman nie mówię że jestem autorem ale ....... Ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z piramidami Tarnawa, ludzie budowali na całym świecie mimo iż się nie znali.. nie to nie kosmici. Zwyczajnie ludzie wpadają na podobne pomysły, więc w takich ludków, którzy użyli określenia blachary pewnie w bliższym lub dalszym okresie czasu, w różnych środowiskach, niezależnie od siebie, było wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marek Wolf napisał:

(...) czy stworzone przez Pikacza dziwactwa których sam Red używa z przyjemnością :lol: np. słynne fhooy :)

 

Nie mam w tym momencie czasu na dalsze poszukiwania, ale proszę, oto jeden z pierwszych wyników z wyszukiwarki, ten z 2012 bankowo są starsze:

 

http://www.photoblog.pl/kaskamj/129702168/smutam-fhooy-xd.html

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.