Skocz do zawartości

Śnieżyca i parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. W ostatnich dniach tu gdzie mieszkam spadło bardzo dużo śniegu. W weekend przyjechałem do znajomych i parkując po ciemku tyłem, bezwiednie stanąłem na miejscu dla niepełnosprawnych. Zwały śniegu, teren nie odśnieżony, nie widać było koperty, ani tego, że miejsce jest szersze, jak to zazwyczaj bywa na miejscach dla niepełnosprawnych. Patrzę jest miejsce więc na wsteczny i wjechałem tyłem. Stał znak, który zauważyłem dopiero jak wróciłem następnego dnia. Za dnia zauważyłem, że ze względu na śnieg nawet nie widać gdzie się kończy miejsce parkingowe a gdzie zaczyna następne. Ktoś zadzwonił po straż miejską i samochód został odholowany na policyjny parking.   Mandat i holowanie razem 1000 zł i 5 pk. Mandatu nie przyjąłem, za hol musiałem zapłacić, bo by mi nie wydali samochodu.

 

Nigdy nie parkowałem na miejscu dla niepełnosprawnych i zrobiłem to bezwiednie. Moja wina, że nie spojrzałem, że jest znak. Parkowałem tyłem i po wyjściu poszedłem do przodu. NIe było widać przysypanej koperty. Za 7 dni mam termin by złożyć oficjane zeznania. Czy według Was jest jakaś linia obrony? Czy zarządca terenu, w tym wypadku miasto, jest odpowiedzialny za oczyszczenie parkingu? Czy po prostu lepiej i taniej będzie przyjąć mandat? Dzięki za odpowiedzi. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BrandyRiver napisał:

Czy według Was jest jakaś linia obrony? Czy zarządca terenu, w tym wypadku miasto, jest odpowiedzialny za oczyszczenie parkingu? Czy po prostu lepiej i taniej będzie przyjąć mandat? Dzięki za odpowiedzi. 

 

Tak miasto, jaki zarządca terenu jest zobligowany do oczyszczenia parkingu ,chodników i ulic ze śniegu.

Co do parkowania na miejscu dla osób niepełnosprawnych to jeżeli nie masz upoważnienia i zawieszki w samochodzie

,że możesz parkować na takich miejscach to musisz się liczyć z tym ,że dostaniesz mandat a tłumaczenie ,że nie zauważyłeś znaku nikogo nie będzie obchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Myślałem też aby powołać się na obowiązek miasta i firmy, która jest zobowiązana do oczyszczania terenu. Nie wiem czy to coś da. Najgorsze jest to, że nie zrobiłem tego świadomie i przed takie specyficzne warunki pogodowe + brak odśnieżania, a spadła na mnie drakońska kara, łącznie ze straconymi godzinami  na odzyskanie auta i kosztami dojazdu za miasto. Tu auto odholowują do okolicznej wioski przez firmę, która ma umowę z miastem, 12 km za granicami miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko musisz mieć dowód typu zdjęcia na oryginalnym nośniku (czyli jak robiłeś telefonem, to przekazujesz cały telefon lub minimum kartę sd) albo zeznania niepowiazanych z tobą świadków. Jak chcesz cokolwiek ugrać. 

 

Moim zdaniem nie ma sensu. Miejsca kopertowe zazwyczaj da się poznać nawet jak nic nie widać, a sąd zawsze ci może powiedzieć, że mogłeś wysiąść i upewnić się że w dozwolonym miejscu parkujesz. 

 

Ps. Zawsze mogli ukraść ? Mi gdy raz za parkowanie odholowali, to się bardzo cieszyłem, że to tylko to ?

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Orybazy said:

Ile km to holowanie? Może by zaatakować że "koszty" są z sufitu?

Dokładnie to wyszło 16 km od miejsca zdarzenia do parkingu policyjnego. Ale opłata chyba jest stała, niezależnie od km. Powiedziano mi, że za auto do 3,5 tony to 450 zł + parking za każdą dobę. 

39 minutes ago, maroon said:

Zawsze mogli ukraść ? Mi gdy raz za parkowanie odholowali, to się bardzo cieszyłem, że to tylko to ?

Powiem szczerze, że nie wiadomo co gorsze, bo moje auto jest mocno leciwe i niewiele warte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, BrandyRiver said:
45 minutes ago, Orybazy said:

 

Dokładnie to wyszło 16 km od miejsca zdarzenia do parkingu policyjnego. Ale opłata chyba jest stała, niezależnie od km. Powiedziano mi, że za auto do 3,5 tony to 450 zł + parking za każdą dobę.

Holowanie Wrocław do 320PLN. Te 450 za 16 km słono ale nie z kosmosu. Parking 550 za ile dni? Na lotnisku jest 50 za dobę.

 

https://poznanairport.pl/parking/cennik/

 http://pomoc-drogowa-wroclaw-24h.pl/pomoc-drogowa-cennik.html

1 hour ago, BrandyRiver said:

Myślałem też aby powołać się na obowiązek miasta i firmy, która jest zobowiązana do oczyszczania terenu. Nie wiem czy to coś da

Był znak pionowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odśnieżaniem to też nie do końca tak. Zależy ile wcześniej przestał padać śnieg. Przecież nie można wymagać, że w minutę po tym jak spadnie ostatni płatek, miasto będzie wysprzątane.

 

Jedyne co to mógłbyś teraz zrobić to przejść się na miejsce ze znajomym policjantem. Może znak jest nieprawidłowo ustawiony. Np. u mnie w mieście jest zakaz ruchu pieszych po jednej z ulic, ale jest postawiony po lewej stronie! Bo po prawej jest budynek. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Orybazy said:

Holowanie Wrocław do 320PLN. Te 450 za 16 km słono ale nie z kosmosu. Parking 550 za ile dni? Na lotnisku jest 50 za dobę.

Parking dwie doby. Razem 50 zł, czyli łącznie 500 z odholowaniem.

Znak pionowy był. Zauważyłem go dopiero następnego dnia jak przyszedłem po samochód i już go nie było.

3 hours ago, UncleSam said:

Niestety niema pola do walki. Oszczędź sobie kłopotów. Jak dobrze pogadasz na psach to odpuszczą temat z punktami. 

Straż miejska. Akurat na punktach najmniej mi zależy, bo mam komplet i nigdy nie miałem mandatu.

 

1 hour ago, Piter_1982 said:

edyne co to mógłbyś teraz zrobić to przejść się na miejsce ze znajomym policjantem. Może znak jest nieprawidłowo ustawiony. Np. u mnie w mieście jest zakaz ruchu pieszych po jednej z ulic, ale jest postawiony po lewej stronie! Bo po prawej jest budynek. 

 

Śnieg przestał padać w czwartek. Ogólnie w tym roku jest bardzo słabo z odśnieżaniem.

Pomysł ze sprawdzeniem znaku bardzo dobry.

 

Dzięki wszystkim za pomysły i odpowiedzi.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, BrandyRiver said:

Parking dwie doby. Razem 50 zł, czyli łącznie 500 z odholowaniem.

Czyli drogo ale nie z sufitu, reszta mandat. Tak jak ktoś pisał można pogadać o anulowaniu z uwagi na ten śnieg i "brak premedytacji".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.