Skocz do zawartości

Odzyskanie numeru tel na innej karcie sim?


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest taka możliwość? Aktualna karta stała się nieaktualna (pisze w tel, że nieobsługiwana), bo wygasła umowa z siecią. Czy jest możliwość przeniesienia numeru do innej sieci? Chciałem to zrobić przez internet, ale trzeba potwierdzić całą operację kodem, który wysyłają na wskazany numer, który jest przecież nieaktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie gdy przychodzisz do punktu obsługowego nowej sieci, oni są w stanie wysłać w Twoim imieniu skuteczne żądanie "uwolnienia" starego numeru, do Twojego byłego operatora. Dlaczego - bo dokonali Twojej identyfikacji, np. poprzez dowód osobisty. 

Dlatego najpierw spróbowałbym w nowej sieci dodzwonić się na infolinię, do człowieka, i zobaczyć czy on ma możliwość "uwolnić" stary numer. Jeśli nie, zapytać czy osobiste stawiennictwo w oddziale przy podpisaniu nowej umowy wystarczy - powinno, ale lepiej dopytać. 

 

Jeżeli osobiście nie da rady, można zrobić sztuczkę. W starej sieci nie potrzebujesz abonamentu na 24 miesiące, a jedynie aktywną kartę - jeśli internetowo da się tam np przenieść numer do oferty przedpłatowej z uaktywnieniem starej karty, to wystarczy to by odebrać SMSa z potwierdzeniem przejścia do nowej sieci.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kespert napisał:

Jeżeli osobiście nie da rady, można zrobić sztuczkę. W starej sieci nie potrzebujesz abonamentu na 24 miesiące, a jedynie aktywną kartę

Właśnie w tym problem, że karta nie jest aktywna. Byłem dzisiaj w punkcie i kobita powiedziała, że nic w tej sprawie nie może zrobić, nie wiem, może nie ogarnęła tematu.

 

Nie dodałem w pierwszym poście, że umowa, która wygasła nie stała na mnie, a na firmę dla której pracowałem, a która już nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer po abonencie który zakończył umowę, jest bodajże minimum 12 miesięcy trzymany przez operatora. W tym czasie masz jakieś opcje.

Najlepsza jak radzi powyżej Gościu - uzyskać oficjalnie cesję numeru z firmy na Ciebie, i z tym uderzać do operatora.

Jeśli jest to niemożliwe, spróbować znaleźć jakiekolwiek dowody, że masz podstawy do tego konkretnego numeru - rachunki które opłaciłeś, wypis z KRS o likwidacji firmy, ale tutaj szanse są niewielkie - operator miałby spore kłopoty, gdyby okazało się, że numer "trzymany" udostępnił przed upływem okresu karencji, a firma się reaktywuje i postanowi wznowić działalność. Spróbuj przez infolinię, opisz problem (użyj słowa-klucza "nietypowy"), następnie poproś o połączenie z ekspertem (pierwsza linia infolinii, i obsługa salonów, to ludzie często z łapanki), i może ekspert drugiego rzędu będzie w stanie coś doradzić - czy operator ma jakąkolwiek procedurę do takich przypadków.

A, o co chodzi z tym kluczem - czasem pierwsza linia ma "zadanie" nie zawracać głowy ekspertom "typowymi" przypadkami. Dopiero po pewnych zwrotach mogą łączyć dalej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/2/2021 at 2:07 PM, cst9191 said:

Właśnie w tym problem, że karta nie jest aktywna. Byłem dzisiaj w punkcie i kobita powiedziała, że nic w tej sprawie nie może zrobić, nie wiem, może nie ogarnęła tematu.

 

Nie dodałem w pierwszym poście, że umowa, która wygasła nie stała na mnie, a na firmę dla której pracowałem, a która już nie istnieje.

Może właśnie ogarnęła.

Ten numer nigdy nie był twój jak ja to zrozumiałem.

 

Ja miałem więcej szczęścia i to dzisiaj.

Wczoraj przerabiałem kartę SIM na nano, pilniczkiem, bo kiedyś jeszcze nie było kresek wzdłuż których karty pękają.

Spiłowałem przy okazji parę bitów z nadruku.

Dzisiaj poszedłem do punktu, sprawdzili numer, też okazało się że był na firmę która od kilku lat nie istnieje, ale tam było moje nazwisko.

Po pół godzinie miałem nowego SIM-a.

---

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.