Skocz do zawartości

"Keldor is no more. Now there is only... SKELETOR" - transformacja głównego antagonisty z universum He-mana


Rekomendowane odpowiedzi

"Na potęgę potężnego czerepu".

 

Pewnie część z Was pamięta serial animowany He-Man z lat 80.

Z perspektywy czasu - dosyć naiwna bajeczka o walce dobra ze złem, z morałem na końcu każdego epizodu.

Klimat raczej lekki. Jako dzieciak oglądałem na VHSach jak pojebany, teraz oryginał momentalnie mnie nudzi i odbiłem się od niego oglądając fragment na YT.

Ale wiadomo, nie jestem już w grupie docelowej dla takich produkcji.

 

"Jestem Keldor, przyszły władca Etherni".

 

Jakie było moje zdziwienie, gdy kilka miesięcy temu natknąłem się na kolejny serial w świecie Masters of the Universe.

Powstał w 2002r i planowane były 4 sezony, jednak ostatecznie pojawiło się półtora sezonu i prace przerwano. Głównie 

z powodu mniejszej od zakładanej sprzedaży figurek z tego universum, która została wypuszczona równolegle z tą animacją.

Skoda, bo z tego co czytałem, w 3 i 4 sezonie miało dojść do ciekawych zwrotów akcji.

 

W pierwszym odcinku tej serii jest pokazane, jak dochodzi do przemiany Keldora w Szkieletora.

Jak ktoś chce obejrzeć te kilka minut bez spojlerowania, to filmik jest tutaj:

 

 

[Opis fabuły]

 

 Widać tutaj, jak Keldor wraz ze swoimi podwładnymi usiłuje włamać się do Sal mądrości, by odnaleźć artefakt, który pomoże mu zapanować nad Ethernią.

Poznaje tam Evil-Lyn, która znajduje i oddaje mu ten przedmiot, w międzyczasie pokonując w walce kilku jego towarzyszy.

Na co niedoszły władca tej krainy mówi, że w przyszłości będzie potrzebować kogoś z jej zdolnościami magicznymi.

 

Podczas szturmu na zamek GraySkull, Keldor walczy na miecze ze swoim bratem, królem Randorem.

Keldor zostaje rozbrojony, spod płaszcza wyciąga fiolkę z kwasem, którą chce ranić przeciwnika.

Jednak Randorowi udaje się odbić to tarczą, a kwas ląduje na twarzy Keldora.

 

Jego podwładni pomagają mu uciec. Evil-Lyn udaje się wraz z nim do sanktuarium Hordaka, dawnego mistrza Keldora, który uczył go wiedzy tajemnej i mrocznej magii.

Obecnie jest on uwięziony w innym wymiarze - Despondos. Udaje się przywołać jego "hologram". Jest proszony o pomoc.

Odpowiada, że to będzie miało swoją cenę. Słyszy, że żadna cena nie jest zbyt wysoka.

 

Zgadza się "uratować życie" swojego dawnego ucznia i podczas rytuału zamienia go w Szkieletora, jednocześnie łącząc go z istotą z innego wymiaru, która ma nad nim częściową władzę.

Reakcja Evil-Lyn i odpowiedź Hordaka, że Keldora już nie ma - mistrzostwo.

 

W dalszych odcinkach Szkieletorowi udaje się wydostać spod wpływu tej istoty, a gdy Hordak każe mu, by ten pomógł mu w wydostaniu się z Despondos, ten odwdzięcza się w taki sposób, że

niszczy jego sanktuarium, przypieczętowując los swojego dawnego nauczyciela na banicji.

 

[/Opis fabuły]

 

Powiem Wam, że świetnie pokazali tę przemianę moim zdaniem i gdy pierwszy raz to zobaczyłem, to miałem ciary na plecach.

Później oglądałem część odcinków tego serialu i były całkiem wciągające, z momentami interesującymi zwrotami akcji.

 

A Wy co myślicie? Pamiętacie to universum, z lat 80 albo późniejsze produkcje?

Możecie wrzucić np. podobne motywy z innych kreskówek, jak ktoś jeszcze coś kojarzy.

😊

 

BTW użyłem wcześniej w tekście zwrotu [ SPOILER ] - tylko bez spacji.

Poskutkowało to tym, że cały tekst został ukryty i dopiero po najechaniu na ramkę można było ją rozwinąć i przeczytać.

Nawet nie wiedziałem, że jest taka opcja - ciekawe. 😊

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.