Skocz do zawartości

I tak się żyje na tej wsi powoli...


Rekomendowane odpowiedzi

Zbieractwo to choroba. Matka kolegi kolegi zbierała śmieci w bloku na 4 piętrze. Smród był ponoć taki, że nie dało sie na klatkę wejść. Jak w końcu udało im się kobiecinę do szpitala wysłać, to mieszkanie okazało się zawalone śmieciami pod sufit, tylko waskie korytarze do poruszania się. Smród, robactwo, grzyb. Dramat. Ponad miesiąc to tylko czyścili, potem kapitalka, a i tak smród się dało jeszcze pół roku później wyczuć. 

 

Dlatego idealnie jest, jak dobytek osobisty mieści się maks na 1 palecie 😁 Minimalizm to dobra rzecz 🤔

 

W ogóle zbieractwo "przydasi" to ciekawa sprawa. Często z fascynacją patrzę, jak ludzie w domach mają całe dwustanowiskowe garaże zawalone rupieciami na gęsto 🤔 Leży to latami, bo "przyda się". 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pytamowiec napisał:

146855075-10223547387865034-714434467145

 

146087796-10223547393385172-170855520518

 

Brakuje mi na forum działu/tematu do pisania wysrywów. Coś jak na wykopie lub dawnym pytamy.pl

Jpd co za chlew😱 jak można doprowadzić do takiego stanu? Może właścicielowi tego dobytku zamarzył się wlasny biznes a, że nie miał pomysłu to zorganizował prywatne wysypisko🤔

49 minut temu, maroon napisał:

Zbieractwo to choroba. Matka kolegi kolegi zbierała śmieci w bloku na 4 piętrze. Smród był ponoć taki, że nie dało sie na klatkę wejść. Jak w końcu udało im się kobiecinę do szpitala wysłać, to mieszkanie okazało się zawalone śmieciami pod sufit, tylko waskie korytarze do poruszania się. Smród, robactwo, grzyb. Dramat. Ponad miesiąc to tylko czyścili, potem kapitalka, a i tak smród się dało jeszcze pół roku później wyczuć. 

 

Dlatego idealnie jest, jak dobytek osobisty mieści się maks na 1 palecie 😁 Minimalizm to dobra rzecz 🤔

 

W ogóle zbieractwo "przydasi" to ciekawa sprawa. Często z fascynacją patrzę, jak ludzie w domach mają całe dwustanowiskowe garaże zawalone rupieciami na gęsto 🤔 Leży to latami, bo "przyda się". 

Miałem sąsiadów w bloku gdzie ojciec i syn zbierali śmieci i trzymali odpady w dwu pokojowym mieszkaniu i piwnicy. Smród niewyobrażalny normalne szambo, robactwo, szczury, od mycia tych rzeczy nie raz były zapchane rury, które trzeba było przepychać za pieniądze lokatorów. Oczywiście oni nie pracowali i mieli to w dupie natomiast na zbieractwie zarabiali na tamte czasy czyli jakieś 10-15 lat temu zasuwając od rana do wieczora po 4K na głowę. Znam też ludzi co mają sterty niepotrzebnych rzeczy w domach bo kiedyś się przyda lub na ciężkie czasy będzie zazwyczaj to starsi ludzie. Dlatego osobiście jestem minimalistą i posiadam wokół siebie to co jest mi potrzebne i przydatne😁

Edytowane przez Iceman84PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w stanach był przypadek. Dwóch braci zbieraczy w mieszkaniu na ostatnim 10 piętrze jakiegoś budynku. Jednego zasypało żywcem.

Przydasie to kwestia pokoleń z prl. Pokoleń niedostatku, pokoleń naprawiania 10 raz tej samej pralki bo na kolejną 5 lat trzeba czekać.
Wcześniejsze pokolenia to miały tak z jedzeniem.
Jak babcia umarła to wyrzuciłem kilkanaście konserw z lat 40. Przechowywanych na wypadek wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Iceman84PL said:

. Dlatego osobiście jestem minimalistą i posiadam wokół siebie to co jest mi potrzebne i przydatne

Powiem szczerze, że najbardziej komfortowo się czułem jak moje ruchomości ograniczały się do dwóch worków marynarskich 😁 Totalna swoboda przemieszczania się, mieszkania gdzie chcesz, itp. Dopiero jak człowiek osiadł, to gratów zaczęło przybywać, choć i tak regularnie wywalam "przydasie" 😁

 

Wyprzedaże garażowe w US to jest fajna sprawa. Zmieniasz lokalizację i cały stary bałagan zostawiasz. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maroon napisał:

Wyprzedaże garażowe w US to jest fajna sprawa. Zmieniasz lokalizację i cały stary bałagan zostawiasz. 

 

Tylko, że u nas nie ma możliwości sprzedania klient bierze jak jest. Ostatnio było na forum jak ktoś się "zdenerwował" bo klawiatura nie działała jak się spodziewał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Piter_1982 said:

 

Tylko, że u nas nie ma możliwości sprzedania klient bierze jak jest. Ostatnio było na forum jak ktoś się "zdenerwował" bo klawiatura nie działała jak się spodziewał. 

No właśnie mentalność. Sprzedawałem ostatnio parę niepotrzebnych pierdół do moto, nowe za pół ceny, to ludzie zamiast się cieszyć, to robią koncert życzeń. Najlepszy był gościu, co rzecz o wartości 200 pln, wystawioną za 100, chciał kupić za koszt przesyłki PO MOJEJ STRONIE 😂

 

Także bardziej się wywalać kalkuluje, niż z miszczami negocjacji cenowych użerać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, maroon napisał:

Powiem szczerze, że najbardziej komfortowo się czułem jak moje ruchomości ograniczały się do dwóch worków marynarskich 😁 Totalna swoboda przemieszczania się, mieszkania gdzie chcesz, itp. Dopiero jak człowiek osiadł, to gratów zaczęło przybywać, choć i tak regularnie wywalam "przydasie" 😁

 

Wyprzedaże garażowe w US to jest fajna sprawa. Zmieniasz lokalizację i cały stary bałagan zostawiasz. 

 

 

 

Ja w swoim lokum mam totalne minimum sprzętów, gratów jak będzie trzeba się przemieścić to nawet mogę to wszystko zostawić poza najpotrzebniejszymi rzeczami.

 

7 minut temu, maroon napisał:

No właśnie mentalność. Sprzedawałem ostatnio parę niepotrzebnych pierdół do moto, nowe za pół ceny, to ludzie zamiast się cieszyć, to robią koncert życzeń. Najlepszy był gościu, co rzecz o wartości 200 pln, wystawioną za 100, chciał kupić za koszt przesyłki PO MOJEJ STRONIE 😂

 

Także bardziej się wywalać kalkuluje, niż z miszczami negocjacji cenowych użerać. 

 

Ja jak sprzedawałem samochód i rzeczy do niego to było dużo chętnych, ale najlepiej żeby za darmochę dać😆

Ludzka bezczelność jest niesamowita niech pójdzie do sklepu i powie ,że chce za darmo ciekawe czy dostanie😂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, WoLe said:

I właśnie dlatego dochód gwarantowany się należy tak samo jak socjale, każdy człowiek jest równy i powinien być traktowany tak samo.

Nooo. Ja bym jeszcze to rozszerzył, że jak masz laskę/żonę/samochód/dom i mi się spodoba, to też mi się należy. Równość w końcu 🤔

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.