Skocz do zawartości

Psychiatra - Częstochowa


Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie:

Znacie jakiegoś dobrego lekarza w Częstochowie co wypisze mi kontynuację leczenia schizofreni dla mojej mamy? Może być bez refundacji. Dysponuję zdjęciami wypisu ze szpitala i zrealizowanych recept. Matka nie daje się przekonać by poszła do lekarza, to chociaż załatwiłbym jej te same leki.

 

W całości:

Z jednej strony mówi się, że schizofreników w Polsce jest aż 300 tys., a z drugiej brakuje grup wsparcia. aktywnej społeczności chorych, która by służyła radami. Nie za bardzo wiem co robić.

Z jednej strony psychiatrzy straszą jak to stan psychozy jest toksyczny dla mózgu i mają pretensje do rodziny, że osoba chora nie była leczona wcześniej, a z drugiej sami umywają ręcę i zostawiają rodzinę z problemem.

 

Udało się umieścić moją matkę ze schizofrenią paranoidalną na 3 mies. w szpitalu psychiatrycznym. Nie rozumie, że jest chora. Ordynator powiedziała mi, że pewnie nie będzie chciała brać leków po wyjściu ze szpitala, więc mam od razu składać wniosek o ponowne przymusowe leczenie, a potem o dom opieki. Tylko, że:

 

1. Z 2 leków jakie dostała, bierze 1 (nieregularnie, ale raczej bierze).

2. Od wyjścia ze szpitala zachowuje się w miarę normalnie, jest miła, rozmowna, logicznie myśli. Urojenia zostały, ale jakby nie mają póki co zbyt dużego wpływu na jej życie.

3. Umieszczenie kogoś w domu opieki to jest koszt 3000 zł miesiecznie, który finansuje rodzina, jeśli nie starczy emerytury chorej osoby.

 

Dzwoniłem do jakiejś psychiatry to mimo ze prywatnie to powiedziala ze nie wypisze leków jak mojej matki nie zobaczy. Ech. Jak ja mam to zrobić skoro ona nie chce iść. A nawet jak pójdzie to powie lekarzowi, ze jest zdrowa, albo wywali recepty do kosza. Traktuje się mnie w tym kraju jak bydle co nie może kupić lekarstwa bez pieczątki urzędnika od którego zależy de facto życie mojej mamy.

Edytowane przez pytamowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.