Skocz do zawartości

Koniec Kościoła


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Historyczna decyzja papieża. Po raz pierwszy kobieta z prawem głosu podczas Synodu Biskupów

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-historyczna-decyzja-papieza-po-raz-pierwszy-kobieta-z-prawem,nId,5033705

 

Nie trzeba być wielkim prorokiem, żeby przewidzieć upadek moralny tej organizacji...

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gościu napisał:

Nie trzeba być wielkim prorokiem, żeby przewidzieć upadek moralny tej organizacji...

CO? XD

W przeszłosci był nawet taki papież, który był ateista... ;) Także tego biznesu nic nie złamie, ewentualnie z biegiem czasu "zlewaczeje". O jakieś moralnosci nigdy tam nie było mowy...

Może jakieś pojedycze jednostki wierzące w jakieś ideały po zadupiach. Na wyższych szczeblach od setek lat kręcą z ludzi bekę i kroją na nich konkretny hajs. 

Wszystkie wieki mogą poświadczyć jak korzystna była dla nas ta bajka o Chrystusie.”"

Edytowane przez prod1gybmx
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia tez ma to do siebie, że od powstania Kościoła, byli prorocy wieszczący rychły jego koniec.

A co się w Kościele działo, to czasem włosy dęba stawały.

Fakt jest taki, że tym razem Kościół może położyć kobieta. :D Hmm znając kobiecy spryt. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się potencjalnie książkowy przykład jak kobieta może rozpiździć to co działa od dawien dawna. Abstrahuję od moralizowania KK jako organizacji, ale jako struktura organizacyjna działa od tysiącleci, wytrzymali różne kłody losu, stolica Apostolska trzyma się tak jak się trzymała. Ale zakładam się, że wpuszczenie kobiet na szczebel decyzyjny w organizacji złamie te najstarsza firmę handlującą marzeniami 😉 

 

Kwestia czasu jak zacznie się #pieklo.kobiet w KK i inne krucjaty zmierzające do zreformowania skostniałych od patriarchatu struktur kościoła.

 

I tylko gdzieś z tyłu głowy pobrzmiewa: kobiety w zarządzie kościoła? Co może pójść nie tak? 😆

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prod1gybmx napisał:

Na wyższych szczeblach od setek lat kręcą z ludzi bekę i kroją na nich konkretny hajs.

TO TO TO TO! Jak ostatnio byłem w kościele to wysiedzieć nie mogłem, jak mały dzieciak oglądałem sobie cały kościół i ni w ząb nie słuchałem tych oderwanych od rzeczywistości pierdół XD

Jak się torche życia i zła na tym świecie zobaczy to naprawdę te buk maryja i jezus to się śmieszni wydają. "Nastaw drugi policzek" powiedzcie tam dziecakowi z lat 90 jak go patola bije ciągle i mu mela na ryj... A kiedyś Jezus po wodzie chodził i zmarłych ożywiał XD Albo dzieciakowi który nie ma śniadania - a kiedyś to manna z góry leciała na pustyni XD XD

Poza tym sądzę że bible zinterpretowali inaczej niż ona jest... Przecież Jezus nie był jakimś tam baranem na rzeź co świadczy dobytnie jak pogonił żydków którzy zrobili ze śwątyni bazar różyckiego XD

Edytowane przez Ramaja Awantura
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi pierdolnąć, ponieważ fundamentem tego jest kłamstwo. Nic nie wskazuje na istnienie boga, a już zwłaszcza dobrego. 

 

1 godzinę temu, Ramaja Awantura napisał:

Jak się torche życia i zła na tym świecie zobaczy to naprawdę te buk maryja i jezus to się śmieszni wydają.

Bez kitu, trzeba na prawdę siebie srogo okłamywać, aby tego nie widzieć. Jest nawet specjalny dział, który się tym zajmuje i nazywa się Teodycea, a to już o czymś świadczy, że mamy tutaj pewien zgrzyt.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucjusz Błędem jest przekonanie, że kolejne pokolenia będą lub są bardziej spostrzegawcze i inteligentne od poprzednich. Rodząc się, nie mamy doświadczeń, spostrzeżeń i wniosków naszych poprzedników, wszytkiego uczymy się od nowa lepiej lub gorzej. 

Bajkę o np. Jezusku można wciskać w nieskończoność bazując na tym, że większość ludzi nie potrafi się pogodzić z bezcelelowoscia życia, lub z tym, że nie chodzi o nic więcej niż tylko przekazanie genów dalej i przedłużenie życia gatunku. Ludzie żyją i są przekonani, że coś znaczą i boją się to stracić. Wystarczy jakaś instytucja, która będzie im wciskać kit, że jednak tego nie stracą jeśli będą przestrzegać pewnych praw, powtarzać pewne czynności i przekazywać darowizny na rzecz instytucji. Prosty człowiek nie wątpi lub boi się zwątpić i to wystarczy żeby podtrzymywać ten bullshit. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gościu napisał:

Historyczna decyzja papieża. Po raz pierwszy kobieta z prawem głosu podczas Synodu Biskupów

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-historyczna-decyzja-papieza-po-raz-pierwszy-kobieta-z-prawem,nId,5033705

 

Nie trzeba być wielkim prorokiem, żeby przewidzieć upadek moralny tej organizacji...

 

To tylko czekać jak w przyszłości pierwszym papierzem będzie kobieta mamy w końcu równouprawnienie z czym obecny papierz nie ma problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to lewicowe bagno leci do przodu niesamowicie szybko, za niedługo pójdą informacje, że kościół popiera aborcje aby ulżyć chorym istnieniom bożym, otworzą kliniki aborcyjne popierane przez kościół. Przecież to będzie tak dochodowe, że z kolędy zrezygnują!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że kościół katolicki rozumie naturę człowieka, w sensie takim, że mało kto myśli racjonalnie, łatwiej jest operować na kłamstwach i manipulacjach niż na prawdzie.
Przekonania i stereotypy zbudowane na kłamstwach są trwalsze od przekonań ufundowanych na prawdzie. Uznawanie tylko swej wiary za prawdziwą jest jednym z fundamentalnych kłamstw ustawicznie powtarzanych przez katolików. Islam, buddyzm, i taoizm nie mają aż tak wygórowanych aspiracji, a przynajmniej nie manifestują i nie realizują ich ostentacyjnie. Imperia podporządkowane kościołowi katolickiemu oficjalnie na mocy uznania zwierzchnictwa papiestwa albo skrycie poprzez agenturalne działania różnych organizacji kościelnych: laikatów, misji, zakonów i placówek dyplomatycznych prowadziły wojny w celach religijnych. To jest walka o interesy. 

Popatrzcie i pomyślcie o ojcu Rydzyku i jego 200 milionach i misji którą pełni. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzę do kościoła, w ogóle, no chyba, że pogrzeby. Co do Biblii czytałem trochę, jest wiele tam bardzo mądrych przemyśleń, np. Księga Przysłów czy Księga Syracha bądź Księga Koheleta. Co do swojej osoby jestem niewierzący, ale lubię czytać natchnionych przemyśleń mędrców. Widzę tam sporo ciekawych wskazówek nt. życia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, WoLe napisał:

Ale to lewicowe bagno leci do przodu niesamowicie szybko, za niedługo pójdą informacje, że kościół popiera aborcje aby ulżyć chorym istnieniom bożym, otworzą kliniki aborcyjne popierane przez kościół. Przecież to będzie tak dochodowe, że z kolędy zrezygnują!

Póki co to "bagno" jest ale narodowo-katolickie a nie lewicowe. Lewicowe bagno to permisywizm i wysokie podatki i rozdawnictwo ale nie postulat transparentności, oddzielenia państwa od kościoła i traktowania kościoła w tym członków ich wspólnoty na takich zasadach na jakich traktuje się każdą inna instytucje, etc. Otwarcie klinki aborcyjnych popieranych przez kościół  to już Twoja fantazja. Przypomina mi to zresztą różne fantazje moich kolegów ze studiów prawniczych kiedy dyskutowało się (ćwierć wieku temu) na seminariach nt postulatu legalizacji związków jednopłciowych i te ich wizje "hehe zaraz ludzie z psami" albo "ludzie z kozami toż to koniec świata upadek cywilizacji białego człowieka".
Po dekadach,  kilku z tych seminaryjnych zelaznologikow i przechujów  ( UPR choroba młodości) doczekało się dzieci o orientacji homoseksualnej które bardzo kochają. Co widzę w mediach społecznościowych po tym   jak otwarcie je popierają. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Personal Best napisał:

Twoja fantazja.

To nie moja fantazja tylko podróż mojej wyobraźni którą łączę z tym jak osoby kościoła uważają się za bezkarne mimo wystawionych na światło dzienne zarzutów obciążających je czynami za które idzie się do kicia na grube lata. Kościół to instytucja która poprze to za co będzie miała korzyści, polecam przeczytać "Książę" Machiavelliego, opisywał co robił Papież aby wzmocnić swoją pozycje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ramaja Awantura napisał:

 

Jak się torche życia i zła na tym świecie zobaczy to naprawdę te buk maryja i jezus to się śmieszni wydają.

 

Jak się trochę na tym świecie przeżyje, to wyrażnie widać, że Bóg, Jezus i Maryja nie wydają się śmieszni, a nic lepszego, niż wartości chrześcijańskie to od ponad 2000 lat nie wymyślono. Dobrze jest żyć z Biblią w ręku. Bywam w Kościele średnio raz w tygodniu i staram się słuchać tego co mówią bardzo uważnie. Niestety, jestem ateistą, ale pracuję nad tym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Stefan Batory napisał:

 

Jak się trochę na tym świecie przeżyje, to wyrażnie widać, że Bóg, Jezus i Maryja nie wydają się śmieszni, a nic lepszego, niż wartości chrześcijańskie to od ponad 2000 lat nie wymyślono. Dobrze jest żyć z Biblią w ręku. Bywam w Kościele średnio raz w tygodniu i staram się słuchać tego co mówią bardzo uważnie. Niestety, jestem ateistą, ale pracuję nad tym.

Czyli jesteś praktykującym, ale niewierzącym jak Profesor Wolniewicz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Stefan Batory said:

 

Jak się trochę na tym świecie przeżyje, to wyrażnie widać, że Bóg, Jezus i Maryja nie wydają się śmieszni, a nic lepszego, niż wartości chrześcijańskie to od ponad 2000 lat nie wymyślono. Dobrze jest żyć z Biblią w ręku. Bywam w Kościele średnio raz w tygodniu i staram się słuchać tego co mówią bardzo uważnie. Niestety, jestem ateistą, ale pracuję nad tym.


Tak racjonalnie, co takiego mówią? Jakie to są wartości chrześcijańskie? Hipokryzja? To nie jest atak. Otwarty jestem na zmianę zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac napisał:

Nie łączcie Biblii z kościołem, bo kościół z księgą nie ma nic wspólnego, a wręcz zaprzecza wszystkiemu.

To trochę dziwne myślenie, bo to ludzie kościoła wg własnego kanonu, dobrali sobie księgi Biblii. Ci ludzie też podjęli decyzje, że chrześcijaństwo, będzie religią mentalną, czyli wpływająca na myślenie ludu bożego. Biblia miała i ma temu służyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już człowiek Neandertalski cechował się potrzebą wiary w transcendencje więc ja tam nie sądzę by ta potrzeba tak szybko wygasła a kto przejmie ”rynek” trudno przewidzieć.

Religia jako taka jest tylko narzędziem, świadomość jest kluczem do intencji jak z niego korzystać imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrześcijaństwo to też sposób funkcjonowania całych społeczności. To określone zasady, co robimy, co nie. KK na naszym terenie ma być spoiwem, by ludzie nie odeszli od tych zasad. Gdy Kościół upada, jak np we Francji, Holandii, Hiszpanii czy UK, to zaczyna się degrangolada w postaci propagandy feminizmu, lgbtqwerty, tolerancji,podmiany kultur itp. Narzekamy, że coraz więcej feminizmu, a to jest też skorelowane z religijnością społeczeństwa. A próżni nie ma, gdy jeden model funkcjonowania społeczeństwa odchodzi, na jego miejsce wchodzi inny. Pytanie tylko, czy ta zmiana będzie służyć społeczeństwu i narodowi. Według mnie nie. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.